کد خبر : 33437
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
14 views بازدید

دانستنی‌های برس‌های گرد

نوشته روبرو با اسم دانستنی‌های برس‌های گرد کمک شایانی به حفظ زیبایی خوانندگان گرامی خواهد نمود که امیدواریم مورد پسند دوستان ایران پی پر گردد. هفته نامه سلامت – دکتر محمدعلی نیلفروش‌زاده: براشینگ جزء زندگی بیشتر خانم‌هاست. گاهی یک براشینگ ساده در خانه کارراه‌انداز است و گاهی برای مراسم ویژه باید سری به آرایشگاه بزنید، با اینحال سخت اصلی سر برس و گاهی سنجاق‌هایی است […]

نوشته روبرو با اسم دانستنی‌های برس‌های گرد کمک شایانی به حفظ زیبایی خوانندگان گرامی خواهد نمود که امیدواریم مورد پسند دوستان ایران پی پر گردد.

هفته نامه سلامت – دکتر محمدعلی نیلفروش‌زاده: براشینگ جزء زندگی بیشتر خانم‌هاست. گاهی یک براشینگ ساده در خانه کارراه‌انداز است و گاهی برای مراسم ویژه باید سری به آرایشگاه بزنید، با اینحال سخت اصلی سر برس و گاهی سنجاق‌هایی است که آرایشگران استفاده می‌کنند.

 

در آرایشگاه برس‌ها را ضدعفونی نمی‌کنند و نهایت کاری که انجام می‌شود کندن موهای اضافه‌ای است که روی برس چسبیده، در چنین موقعیتی گاهی حتی چنین عملی هم انجام نمی‌شود. پزشکان، به‌ویژه کارشناسان بیماری‌های پوست، به بیماری‌هایی اشاره می‌کنند که استفاده مشترک از برس و سنجاق‌های سر می‌تواند ایجاد کند، با این وجود این مقاله سعی دارد پیش نهاد‌هایی معرفی کند برای یک براشینگ خوب، ایمن، سالم و با این وجود دلچسب!

 

 

چه نوع برس گردی خوب موی شماست؟

انواع برس‌های گرد با قطرهای مختلف در مارکت موجود است. برس‌های گرد در کل برای صاف کردن مو و حالت دادن استفاده می‌شود. برس‌های با قطر کمتر برای موهای کوتاه خوب‌اند و هرچه مو بلند‌‌تر می‌شود باید برس گرد بزرگ‌تری برای براشینگ آن استفاده کنید. از برس گرد کوچک برای حالت دادن به ریشه مو هم می‌توان استفاده کرد. با این وجود کار کردن با برس گرد نیاز به مهارت دارد. بعد از اینکه اندازه برس را انتخاب کردید باید به جنس برس هم توجه داشته باشید.

 

انواع سرامیکی بهترین هستند چون حرارت را به‌طور یکنواخت در تمام طول برس و با این وجود مو پخش می‌کنند. در ضمن سرامیکی‌ها در مقایسه با انواع فلزی آسیب کمتری به مو می‌زنند. اگر موهای وز یا فری دارید، برس‌هایی با پوشش چوبی و موی طبیعی خوب‌ترند چون مو بین آنها کشیده و صاف می‌شود.

برای شما هم جالب است؟ :  نکات مهم برای اصلاح و تغییر نمونه ابرو

چگونه می بایست از برس گرد استفاده کرد؟

برای یک براشینگ دلچسب ابتدا باید مو را تا ۷۵ درصد خشک کنید. براشینگ کردن موی خیس بی‌فایده است و مو به راحتی حالت نخواهد گرفت. ابتدا با حوله و بعد با سشوار آب مو را بگیرید. نوک موها باید بطور کلی خشک شود، با اینحال ریشه مو کمی مرطوب بماند تا بهتر حالت بگیرد.

در ابتدای کار براشینگ باید موها را بالای سر با گیره جمع کنید و از پایین و از دسته‌های نازک مو شروع و به‌تدریج موها را باز کنید و کم‌کم برس بکشید. برای اینکه موها آسیب نبیند باید سری سشوار را در فاصله ۱۰ سانتی‌متری از مو بگیرید و به ساقه مو نچسبانید. شیوه درست در دست گرفتن برس هم مهم است. ابتدا باید پایین مو را برس کشید و به‌تدریج به ریشه مو نزدیک شد. بعد از هر بار سشوار گرفتن هم باید کمی تامل کرد تا برس خنک شود و مو حالت بگیرد. از برس‌های گرد حرارتی هم میتوانید استفاده کنید. این نوع برس‌ها به شما کمک می‌کنند بدون اینکه وسیله فراوانی در دست داشته باشید به موها حالت دهید.

چگونه برس گرد را تمیز کنیم؟

ابتدا به کمک شانه یا یک وسیله نوک‌تیز تمام موهایی که لابلای موهای برس پیچیده شده را درآورید. بعد میتوانید آن را با آب و صابون بشویید. هر ۲ هفته یا یک ماه یکبار هم خوب است برس خود را ضدعفونی کنید. با این وجود این مسئله به جنس برس شما بستگی دارد.

 

میتوانید از سرکه یا بیکربنات برای ضدعفونی کردن برس کمک بگیرید. برای این منظور مقداری سرکه را در آب ولرم بریزید و اجازه دهید برس برای ۲ ساعت در آن بماند و بعد آن را آب بکشید. اگر برس شما چوبی است، این شیوه خوب نیست و میتوانید از اسپری‌های ضدعفونی‌کننده کمک بگیرید. خوب است بعد از هر بار بهره برداری از برس آن را تمیز کنید تا موها روی هم انباشته نشوند.

برای شما هم جالب است؟ :  نکات سفت کردن پوست بعد از لاغر شدن

 

لحظه مراجعه به آرایشگاه نیز پیش نهاد می‌شود برس خوب خود را همراه ببرید بدلیل آنکه سلول‌های مرده کف سر مردم مختلف روی سطح برس می‌چسبد و به دلیل آنکه آرایشگران برس‌ها را ضدعفونی نمی‌کنند، به سادگی امکان دارد بیماری‌های پوستی از سر یک خریدار به سر دیگری منتقل شوند.

ترجمه: سمیه مقصودعلی

برس خود را همراهتان به آرایشگاه ببرید


یکی از مشکلاتی که امکان دارد با استفاده مشترک از برس‌های براشینگ در آرایشگاه ایجاد شود، انتقال شپش و تخم آن است که با این وجود نه‌تنها با برس، حتی با کلیپس و سنجاق‌هایی که لحظه براشینگ استفاده می‌شود هم انتقال می‌یابد. تخم شپش یا انگل امکان دارد به برس بچسبد و با برس کشیدن به سر منتقل شود.

 

گاهی نیز سر عده ای مردم دچار جوش و فولیکولیت است که با برس کشیدن ترشحات خونی آن به سر فرد دیگری منتقل می‌شود و می‌تواند عرصه‌ساز بیماری‌های قارچی، زگیل، تبخال و حتی باکتری‌های مولد عده ای بیماری‌ها از نمونه استافیلوکوک باشد. عده ای بیماری‌ها مانند شوره سر نگران‌کننده نیست و با برس منتقل نمی‌شود با اینحال در کل نظافت و ضدعفونی کردن برس اهمیت بینهایت زیادی دارد و در کمال تاسف در آرایشگاه‌ها این کار انجام نمی‌شود. خوب است برس را به نوعی یک وسیله فردی همراه خود به آرایشگاه ببرید و از برس مشترک استفاده نکنید.

*عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات