کد خبر : 38002
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۳
13 views بازدید

دانستنی‌های جالب پیرامون مگس‌های سفید

خبر جالب دانستنی‌های جالب پیرامون مگس‌های سفید را قادر اید پیشتر بخوانید و با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. برگ های آسیب دیده از حمله ی مگس های سفید یا زرد می شوند و یا می افتند و روی آنها را لایه ی چسبناکی می پوشاند. بیشتر باغداران مگس های سفید را یک تهدید می دانند. آفتی که می تواند برای مدتی طولانی دردسر […]

خبر جالب دانستنی‌های جالب پیرامون مگس‌های سفید را قادر اید پیشتر بخوانید و با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

برگ های آسیب دیده از حمله ی مگس های سفید یا زرد می شوند و یا می افتند و روی آنها را لایه ی چسبناکی می پوشاند. بیشتر باغداران مگس های سفید را یک تهدید می دانند. آفتی که می تواند برای مدتی طولانی دردسر ساز باشد. مگس های سفید به دفعات و به دفعات ناپدید می شوند و از نو باز می گردند. کنترل مگس های سفید کار بسیار سختی است و می تواند به مشکلی دائمی در یک منطقه مبدل شود. در این خبر دانستنی های با مزه ای را پیرامون ی مگس های سفید خواهید خواند.
 

دانستنی‌های جالب درباره مگس‌های سفید

تقریبا ۱۵۰۰ گونه ی مختلف از مگس های سفید در جهان وجود دارند.

رنگ سفید آنها به دلیل پوشش مومی سفید رنگی می باشد که بدن آنها را پوشانده است.
 

دانستنی‌های جالب درباره مگس‌های سفید

مگس های سفید به بافت غذایی (فلوئم) برگ ها نفوذ می کنند و از ترکیبات آلی آن با اسم منبع غذایی استفاده می نمایند.

عسلک و ماده ی چسبنده ای که آنها تولید می کنند با جذب گرد و غبار به یک نوع مخصوصی از قارچ ها و کپک های دوده ای سیاه مبدل می شوند.
 

دانستنی‌های جالب درباره مگس‌های سفید

مگس های سفید تولیدات گوجه فرنگی را مورد حمله قرار می دهند و بیماری ویروسی شبیه به به ویروس “پیچیدگی برگ زرد گوجه فرنگی” را با خود حمل می کنند.

ویروس هایی که مگس سفید با خود حمل می کند می تواند  تولیداتی از قبیل پنبه، گوجه فرنگی، لوبیا و مرکبات را مورد آسیب جدی قرار دهند.

برای شما هم جالب است؟ :  ازدواج این دختر بچه 11 ساله (تصویر)

گل ها و گیاهان گلخانه ای هم از این آفت ها در امان نیستند. گیاهان زینتی مانند “گلابی براد فورد”، انار زینتی، فیکوس، گیاه فوشیا (آویز)، لانتانا (شاه پسند) و بسیاری دیگر در مقابل ویروس های مگس سفید بسیار آسیب پذیرند.
 

دانستنی‌های جالب درباره مگس‌های سفید

رنگ زرد، مگس های سفید را به خود جذب می کند.

سطوح انعکاسی مگس های سفید را دفع می کنند و دور می سازند.

گل لادن، و گل های در بیشتر مواقع بهار و اشرفی، مگس های سفید را دفع می کنند و دلیل دور شدن آنها از محیط می شوند.

برای جلوگیری از مگس های سفید چه کار کنیم؟

برگ های شدیدا آلوده را حذف کنید.

دانستنی‌های جالب درباره مگس‌های سفید

در طول روز که مگس های سفید کُند و بی حرکت هستند با بهره برداری از جاروبرقی، اسپری آب و یا محلول رقیق صابون حشره کش آنها را مورد حمله قرار دهید.
 
فویل های آلمینیومی یا دیگر مواد پوشش دهنده نقره ای و براق برای پوشاندن سطح باغ و باغچه ی خود استفاده کنید.

از قدرت بیولوژیک طبیعت استفاده کنید. کفشدوزک ها دشمن درجه یک مگس های سفید هستند، چندین عدد از آنها را در محل تجمع مگس های سفید رها کنید.
 

دانستنی‌های جالب درباره مگس‌های سفید

از حشره کش ها استفاده نکنید چونکه حشره کش ها روی مگس های سفید اثر ندارند، حتی حشرات مفید از نمونه زنبورها و کفشدوزک ها را از بین می برند، از بین رفتن زنبورها و یا کفشدوزک ها دلیل گسترش تعداد مگس های سفید خواهد شد، چونکه این حشرات مگس سفید را شکار می کنند.

با شرایطی که گفته شد، مگس های سفید جذب رنگ زرد می شوند، از این جهت از تله ها و پَدهای زرد چسبنده استفاده کنید.

برای شما هم جالب است؟ :  جراحی پلاستیک باور نکردنی بر روی صورت این خانم (تصویر)

برای جلوگیری از ورود مگس های سفید به درون خانه در ورودی خانه لامپ های زرد رنگ آویزان کنید چونکه باعث تمرکز آنها در یک نقطه خواهد شد.

سایت خبری “ایران پی پر” امیدوار است اخبار با مزه ای که برای شما گردآوری میکند و از نمونه خبر دانستنی‌های جالب پیرامون مگس‌های سفید موردپسند شما دوستان عزیز و همراهان واقع شود. در نظر داشته باشید شما خواننده گرامی در بیشتر مواقع میتوانید دوستان خود را با ابزارهای سایت در باب این مقاله و مباحث دیگر سایت مطلع نمایید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات