کد خبر : 40138
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۶
13 views بازدید

دریاچه ممرز نوشهر؛ سکونت گاه ارواح در مازندران

برای علاقه مندان به سفر و ایرانگردی قاله ای تکمیل کرده ایم با اسم دریاچه ممرز نوشهر؛ سکونت گاه ارواح در مازندران که امیدواریم مورد بهره برداری قرار گیرد. وبسایت کارناوال – بهاره فلاح: طبیعت کشورمان ایران در هر گوشه ای به رنگی درآمده تا با جلوه های زیبایش چشمانتان را نوازش دهد و گاه با پدیده ای حیرت انگیز غافلگیرتان کنند. امروز گوشه ای […]

برای علاقه مندان به سفر و ایرانگردی قاله ای تکمیل کرده ایم با اسم دریاچه ممرز نوشهر؛ سکونت گاه ارواح در مازندران که امیدواریم مورد بهره برداری قرار گیرد.

وبسایت کارناوال – بهاره فلاح: طبیعت کشورمان ایران در هر گوشه ای به رنگی درآمده تا با جلوه های زیبایش چشمانتان را نوازش دهد و گاه با پدیده ای حیرت انگیز غافلگیرتان کنند. امروز گوشه ای از همین طبیعت را برای تجربه ی یک گشت و گذار دارای اختلاف انتخاب ایم و می خواهیم برای لحظاتی غرق در زیبایی های آن شویم.

راهی شمال کشور هستیم و می خواهیم یکی از شگفت انگیزترین جلوه های طبیعت ایران را به نظاره بنشینیم. مقصدمان استان مازندران است که همه با طبیعت زیبایش به خوبی آشنایی دارند و شهرت جنگل های انبوه و ساحل دلچسب و دریاچه هایش زبانزد ویژه و عام است. در این استان راه شهرستان نوشهر را در پیش می گیریم تا در گوشه ای از آن، جاذبه ای کمتر مشهور را بیابیم.

 

 

چرا دریاچه ممرز؟

    دریاچه ممرز یکی از جاذبه های بکر شمال کشور است.

    این دریاچه حاوی ظاهری وهم انگیز است و به دریاچه ارواح شهرت دارد.

    اگر علاقه مند به آفرود هستید باید بدانید که در راه رسیدن به این دریاچه قادر اید این تفریح را نیز تجربه کنید.

دریاچه ممرز نوشهر | سکونت گاه ارواح در طبیعت مازندران
 

دریاچه ممرز نوشهر | سکونت گاه ارواح در طبیعت مازندران

در مسیر دریاچه ممرز

برای رسیده به دریاچه ممرز باید راهی نوشهر شویم و با ورود به یک جاده فرعی به روستای صلاح الدین کلای سفلی برسیم. آنچه پیشتر انتظارمان را می کشد یک جاده فرعی به اشتراک جنگل است که تنها می توان با خودروهای کمک دار از آن عبور کرد. در اینجا یک تجربه دارای اختلاف از آفرود برای مسافران این دریاچه دلچسب رقم می خورد و به خاطره ای فراموش نشدنی در ذهنشان مبدل می گردد.

برای شما هم جالب است؟ :  نشانه های انسان ابتدایی را در کجای ایران می توان دید؟

بعد از گذر از پستی و بلندی های جاده و پشت سر گذاشتن انبوه درختان، بالاخره این دریاچه است که چشمان هر تماشاگر ای را مسحور خود می کند…

آشنایی با دریاچه ممرز، غرق در وهم و سکوت

در نقطه ای بکر از شهرستان نوشهر و به اشتراک جنگل انبوه پهن برگ، دیاچه ای قرار دارد که با محیط وهم انگیز و پر سکوتش از شما میزبانی می کند. نامش دریاچه مَمرَز است با اینحال به باعث قرار گیری در منطقه ملا کلا، به این اسم نیز خوانده می شود.

محیط بکر اطراف دریاچه در اکثر روزهای سال آمیخته با مه و صدای حیوانات وحشی است که در هر لحظه به گوش می رسد. این مسئله با حضور درختان خشکیده به اشتراک دریاچه در هم می آمیزد و دلیل شده تا به آن لقب دریاچه ارواح را نیز بدهند.

طول این دریاچه ۷۰۰ متر است و عرض آن به ۳۰۰ متر می رسد و با جلوه ای دیدنی انتظار شما را می کشد. چهره خاص این دریاچه و زیبایی کم مانند آن نیز دلیل شده تا نامش در فهرست میراث ملی طبیعی قرار گیرد.

دریاچه ممرز نوشهر | سکونت گاه ارواح در طبیعت مازندران

دیدنی ها و تفریحات

سفر به دریاچه ممرز یک تجربه دارای اختلاف است و شما را به لذت بردن از دیدنی ها و تفریحات پایین دعوت می کند:

۱- درختان مرده

آنچه که در اولین نگاه به دریاچه ممرز، توجه شما را به خود جلب می کند، بازمانده هایی از تنه درختان هستند که به اشتراک دریاچه قرار دارند و به درختان مرده مشهورند. حضور این درختان نیز بر وهم فضا می افزاید و یکی از شگفتی های این دریاچه به حساب می آید.

 

دریاچه ممرز نوشهر | سکونت گاه ارواح در طبیعت مازندران

دریاچه ممرز نوشهر | سکونت گاه ارواح در طبیعت مازندران

 ۲- جنگل تماشایی

دریاچه ممرز در آغوش یک جنگل دلچسب قرار دارد و شما همراه با تماشای دریاچه قادر اید، سری هم به درون این جنگل بزنید و از دیدن انبوه درختان سر به فلک کشیده که هر یک زیبایی ویژه خودشان را دارند، لذت ببرید.

دریاچه ممرز نوشهر | سکونت گاه ارواح در طبیعت مازندران

 ۳- خوشگذرانی در سفر به دریاچه ممرز

آفرود: برای آنکه به دریاچه برسید، ناگزیر به بهره برداری از خودروهای کمک دار هستید و به نحوی، آفرود به اشتراک جنگل را نیز تجربه می کنید.

برای شما هم جالب است؟ :  شکم گردی از «مشهد» تا «کیش»

پیک نیک: اگر تصمیم گرفته اید بیشتر بمانید و از دریاچه لذت ببرید، حتما خوراکی های مورد نیازتان را بردارید و در آنجا پیک نیکی دوستانه یا خانوادگی برپا کنید.

گشت و گذار و عکاسی: قادر اید به گشت و گذار در گوشه گوشه ی این طبیعت هزینه کنید و جاذبه هایی تازه را کشف کنید. یادتان نرود که با دوربین عکاسی قادر اید این جاذبه ها را تا در بیشتر مواقع پیش خود داشته باشید و از دیدنشان غرق در لذت شوید.

دریاچه ممرز نوشهر | سکونت گاه ارواح در طبیعت مازندران

کجا بمونیم؟

در سفر به دریاچه ممرز برای اقامت دو راه پیش رو دارید:

در ابتدا آنکه قادر اید در نوشهر و یا دیگر شهرهای اطراف در خانه های محلی، هتل ها و مهمانسراها اسکان کنید.

دوم آنکه قادر اید کمپی را برپا نمایید و تجربه ای دارای اختلاف از اقامت را برای خود رقم بزنید.

قابلیت ها گردشگری

این دریاچه بسیار زیباست با اینحال هیچ مدلی امکاناتی در اطراف آن نیست و هنوز آنچنان که باید، مورد استقبال قرار نگرفته است. با این وجود این نبود قابلیت ها یکی از دلایل بکر ماندن این طبیعت تماشایی است و برای عده ای از مردم یکی از دلنشین ترین خصوصیت ها به شمار می شود.

بهترین فصل سفر

بهترین لحظه برای سفر به دریاچه ممرز، بهار و تابستان است.

بهار و تابستان: در این فصول میزان سفرها به شمال کشور به حداکثر خود می رسد چرا که طبیعت بسیار دلچسب جلوه می کند.

پاییز: به باعث قرار گیری دریاچه به اشتراک انبوه درختان، جلوه ی آن در پاییز بسیار زیباست با اینحال به دلیل نامناسب بودن مسیر دسترسی، سفر در این فصل احتیاط فراوانی را می طلبد.

برای شما هم جالب است؟ :  5 غار شگفت‌ انگیز در ایران که باید دید

زمستان: در این فصل جاده برفی و گلی یکی از معضلات شما برای دیدن این دریاچه است.

دریاچه ممرز نوشهر | سکونت گاه ارواح در طبیعت مازندران

 راه دسترسی

آدرس: استان مازندران، شهرستان نوشهر، ۵ کیلومتری شمال روستای چلندر

 راه دسترسی: اگر قصد سفر به این دریاچه را دارید به مسیر نور به نوشهر بروید و در کیلومتر ۱۲ آن، بعد از جاده ونوش، وارد جاده فرعی روستای چلندر و صلاح الدین کلای سفلی شوید. سپس با عبور از روستا، به محیط بانی می رسید که در آنجا باید اقداماتی اداری را برای ورود به منطقه انجام دهید.

 

بعد از محیط بانی، جاده شمالی را به طول ۱۰ کیلومتر ادامه دهید و بعد از مشاهده تابلوی دشت و بند ممرز وارد جاده فرعی شوید. این جاده شما را به دریاچه زیبای ممرز می رساند. با این وجود به خاطر داشته باشید که جاده فرعی تنها با خودروهای کمک دار قابل عبور است و امکان مواجهه با حیوانات وحشی نیز در آن می باشد.

فاصله و مسیر شما تا دریاچه ممرز نوشهر

    مسافت و مسیر های پرتردد

    تهران, استان تهران, ایران
    ۲۴۷ کیلومتر | ۴ ساعت ۴۴ دقیقه

    نوشهر, استان مازندران, ایران
    ۴۹ کیلومتر | ۱ ساعت ۸ دقیقه

    چالوس, استان مازندران, ایران
    ۶۰ کیلومتر | ۱ ساعت ۲۰ دقیقه

    ساری, استان مازندران, ایران
    ۱۳۸ کیلومتر | ۲ ساعت ۳۲ دقیقه

دریاچه ممرز نوشهر | سکونت گاه ارواح در طبیعت مازندران

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات