کد خبر : 14124
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
10 views بازدید

دستور تهیه مرغ ترکیه ای

برای دوست داران آشپزی نوشته ای تکمیل کرده ایم با اسم “دستور تهیه مرغ ترکیه ای” که میتوانید پیشتر آن را مطالعه کنید. دستور تهیه مرغ ترکیه ای   نحوه پخت مرغ ترکیه ای یک غذای خوشمزه بین المللی را پیشتر این نوشته از ایران خبر آموزش میدهیم . امیدوارم این غذای خوش طعم و ویژه را تهیه کنید و از آن لذت ببرید   […]

برای دوست داران آشپزی نوشته ای تکمیل کرده ایم با اسم “دستور تهیه مرغ ترکیه ای” که میتوانید پیشتر آن را مطالعه کنید.

دستور تهیه مرغ ترکیه ای

 

نحوه پخت مرغ ترکیه ای یک غذای خوشمزه بین المللی را پیشتر این نوشته از ایران خبر آموزش میدهیم . امیدوارم این غذای خوش طعم و ویژه را تهیه کنید و از آن لذت ببرید

 

طرز تهیه مرغ ترکیه ای، غذای ملل :

 

مرغ را به تکه های کوچک تقسیم کنید بعد ۲ قاشق رب و دو پیمانه ماست و نصف پیمانه روغن زیتون و ریحان خشک و آویشن و پول ببری (که در ایران برابر با آن فلفل پاپریکاست) از هر یک یک قاشق غذاخوری و نمک کمی و دو حبه سیر له شده را مخلوط کرده یک شب داخل یخچال بگذارید بماند تا مزه دار شود.

 

بعد داخل ماهیتابه روغن بریزید و مرغ ها را داخل روغن سرخ کنید. حرارات باید کم باشد تا مرغ ها مغز پخت شوند. جداگانه پیاز داغ درست کنید و کمی رب انار داخل آن بریزید و یک تفت بدهید. پودر سیر و نمک به آن زده یک لیوان آب ریخته و بگذارید بجوشد.

 

کمی که غلیط شد داخل ماهیتابه که مرغ ها سرخ شدن روی مرغ ها بریزید و در آن را بگذارید پایین آن را کم کنید ده دقیقه بعد وقتی مرغ ها پخته شد از روی حرارت بر دارید.

 

در دستور اصلی غذا مرغ را بعد از مره دار کردن که در دستور هست داخل فر می گذارند تا پخته شود.

برای شما هم جالب است؟ :  شیوه پخت ماهی شکم پر برای شب عید

 

برای اطلاع دوستان پیرامون دستور تهیه مرغ ترکیه ای میتوانید از ابزارهای ساده سایت “ایران پی پر” برای انتشار از نو استفاده کنید.

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات