کد خبر : 28785
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰
17 views بازدید

دلایل گشاد شدن واژن و راه های حل این سخت

بخاطر ارزش مسئله سلامتی نوشته ” دلایل گشاد شدن واژن و راه های حل این سخت “را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به استفاده شما علاقه مندان گرامی ایران پی پر به این نوشته میپردازیم. دلایل گشاد شدن واژن و راه های حل این سخت   با استناد به تازه ترین خبرهایی که در سایتهای خبری پخش شده معمولا صحبت در خصوص مسائل […]

بخاطر ارزش مسئله سلامتی نوشته ” دلایل گشاد شدن واژن و راه های حل این سخت “را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به استفاده شما علاقه مندان گرامی ایران پی پر به این نوشته میپردازیم.

دلایل گشاد شدن واژن و راه های حل این سخت

 

با استناد به تازه ترین خبرهایی که در سایتهای خبری پخش شده معمولا صحبت در خصوص مسائل جنسی برای اغلب خانم‌ها ساده نیست، با اینحال ارزش و رواج بالای این مسئله، پرداختن به این مساله را ضروری می‌کند. ممکن است روابط جنسی جدی ترین مسئله مطرح بین همسران نباشد، با اینحال رضایت جنسی نقش بسیار مهمی در زندگی زناشویی ایفا می‌کند. یکی از مشکلاتی که اغلب خانم‌ها به خاطر آن به کارشناس زنان و زایمان مراجعه می‌کنند، گشادی واژن است.

 

اغلب خانم‌هایی که از واژن گشاد و شل رنج می‌برند، لحظه برقراری رابطه جنسی با همسرشان دچار استرس می‌شوند، چراکه علاقه دارند خود و همسرشان از لذت جنسی کافی برخوردار شوند، از این جهت خانمی که دچار این سخت است، حین برقراری رابطه با همسرش مکررا درگیر این ذهنیت است که آیا به توجه به این سخت همسرش رضایت کافی از برقراری رابطه جنسی را دارد یا نه؟! با اینکه اغلب خانم‌ها از مطرح کردن عده ای مشکلات احساس شرم می کنند، با اینحال نباید ارزش این مسئله را نادیده بگیرند که اگر خانمی احساس کند، واژن ایشان بیش‌ازحد معمول شل و گشاد است، این مسئله روی اعتماد به‌ نفس ایشان و ایجاد رضایت جنسی در همسرش تاثیر منفی می‌گذارد.

 

کسب لذت و رضایت از رابطه جنسی بر دیگر ابعاد زندگی تاثیرات مثبت و روشنی دارد، بدین جهت بسیاری از زوجین سعی می کنند که رابطه جنسی خوبی را برای خود و همسرشان ممکن آورند. مواجه شدن با عده ای از مشکلات جنسی می تواند برقراری یک رابطه مساعد و بهینه را تحت الشعاع قرار دهد. گشاد شدن دریچه واژن، یکی از آن اتفاقات ناخوشایند است که منجر به بروز مشکلات و نارضایتی زوجین از مقاربت می شود.

 

بسیاری از خانم ها که با سخت گشادی واژن به پزشک مراجعه می کنند، عمده سوالاتشان از این برنامه ریزی شده است که آیا این مساله ارثی است و یا اینکه بعد از ازدواج بخاطر دفعات زیاد آمیزش و یا زایمان طبیعی ایجاد می شود؟ آیا راهی برای برطرف کردن این سخت و برگرداندن واژن به حالت قبل، می باشد یا نه؟ و… عده ای از خانم ها به اشتباه تصور می کنند که، مقاربت زیاد دلیل گشادی واژن می شود، همزمان با اینکه هیچ تحقیق علمی آن را به اثبات نرسانده است. این فرض، یکی از هزاران تصورات غلط در باب مقاربت است که در اذهان مردم جای گرفته است. گشادی واژن بدون انجام زایمان طبیعی، علتی جز ژنتیک ندارد و گاه حتی امکان دارد عدم تناسب بین آلت مرد و واژن زن (کوچک بودن آلت مرد ) دلیل اصلی ایجاد احساس گشادی واژن باشد.

برای شما هم جالب است؟ :  عوارض بسیار خطرناک آمپول دگزامتازون

 

دلیل گشادی واژن
از نمونه علل ضعف دیواره واژن و گشادی آن، زایمان طبیعی، انجام ورزش‌های بدنسازی شدید و بلندکردن وزنه‌های سنگین است. با این وجود گاها در مواردی نیز نسج خود واژن خانم‌ها شل‌تر از بقیه است و با این وجود جدی ترین و شایع ترین عامل موثر در گشادی واژن، زایمان‌های طبیعی و عدم انجام ورزش‌های کف لگن بعد از زایمان است و ضروری است بگوییم برخلاف تصور عام، داشتن روابط جنسی زیاد نقشی در بروز این عارضه ندارد.

 

عده ای از خانم ها بعد از چندین بار زایمان احساس می کنند که واژن آنها کشیده و گشاد شده است و یا حتی در موقعیت هایی چون سرفه کردن، عطسه کردن، خندیدن، قلقلک دچار ریزش ادرار شده اند. بعد از زایمان نه تنها بدن دچار تحولاتی می شود، حتی در نحوه پاسخگویی و رفتارهای جنسی فرد نیز تغییراتی بوجود می آید که کنار آمدن با آن مستلزم تطابق با شرایط تازه است. در اولین گام، زوجین باید این تفاوت ناخواسته را بپذیرند و آنها را جزیی از زندگی جنسی بدانند. در دومین مرحله با امتحان کردن موقعیت های مختلف نزدیکی و تعدیل کردن انتظارات و خواسته های مختلف، با آرامش خود را با شرایط موجود تطبیق داده و سازگار شوند.

 

در سومین گام، اگر مساله آنقدر جدی بود که یکی از زوجین و یا هر دو، با کاهش میل جنسی مواجه شدند و یا در کسب لذت جنسی و رضایت از آن ناتوان گشتند، می توان به کمک های پزشکی متوسل شد. برای دریافت نتایج مطلوب، صبور و شکیبا باشید، مطمئنا بدانید و بپذیرید تلاش شما بی نتیجه نخواهد ماند، از آنجاییکه تاثیر گذاری تمرینات کیگل از قبیل بسیاری از تکنیک های وزنه برداری و بدنسازی نیازمند گذر لحظه است. بهره برداری از میله های هالتر واژن هم می تواند مفید به فایده باشد و بهبودی این موقعیت را تسریع کند.

 

شیوه های برگرداندن مهبل به حالت قبل تمرینات کگل
یکی از روشهای تقویت عضلات پایینی لگن خاصره و ماهیچه هایی که به لحظه زایمان کشیده شده اند، انجام تمرینات کیگل (ورزش های عضلات کف لگن ) است. این تمرینات نه تنها با انعطاف پذیر و قویتر کردن ماهیچه ها و سفت شدن عضلات واژن به لذت بیشتر جنسی ( ارگاسم شدیدتر ) در لحظه دخول منجر می شود،  حتی باعث سفتی ماهیچه های کیسه مثانه شده و مانع چکه های ادراری نیز می گردد.

 

انجام ورزش های کیگل آن هم بطور مرتب در طول مدت دوران بارداری، نقش بسزایی در زایمان سریع و راحت داشته، به علاوه از طرف دیگر نیاز به بخیه های فراوانی را کاهش می دهد و حتی دلیل بند آمدن سریع خونریزی در زن می شود. انجام این تمرینات در دوران بعد از زایمان نیز، برای برقراری یک رابطه جنسی بدون درد، بسیار موثر و مفید است.ضروری به یادآوری است، این تمرینات به خودی خود منجر به تنگ شدن واژن نخواهد شد، حتی در حقیقت ماهیچه های ورودی دهانه مهبل تنگ تر می شود.

برای شما هم جالب است؟ :  با باورنکردنی ترین شیوه درمان دیابت آشنا شوید

 

تمرین اول: برای سفت کردن و فشار آوردن بر ماهیچه های بخش تحتانی لگن خاصره، سعی کنید به لحظه ادرار، بدون دخالت دست، ماهیچه هایتان را منقبض کنید تا آنجایی که مانع خروج ادرار شوید( نگه داشتن ادرار دلیل جمع شدن واژن می شود )، این حالت را به مدت ۳۰ ثانیه حفظ کنید، سپس ماهیچه ها را رها و ریلکس کرده و اجازه خروج ادرار بدهید. این تمرین سه مرتبه در روز و هر دفعه ۳۰ تا ۴۰ ثانیه باید تکرار شود.

 

تمرین دوم: در حالت طبیعی و وقتی که احساس دفع ادرار ندارید، قادر اید این تمرین را انجام دهید. یک یا دو انگشت به هم چسبیده تمیز و ضدعفونی شده خود را داخل واژن کنید، سپس سعی کنید ماهیچه های مهبل را منقبض و سفت کنید. احساس فشار بر روی انگشتان، حتی به اندازه خیلی کم، نشانه آن است که شما در مسیر خوبی حرکت می کنید و به خوبی به ماهیچه های مربوطه فشار می آورید. انجام این تمرین هر روزه پنج تا ده مرتبه و هر دفعه ده بار پیش نهاد می شود. بعد از هشت تا ده هفته از انجام تمرینات، خواهید موفق شد نشانه های پیشرفت و افزایش این موقعیت خود را مشاهده نمائید.

 

برای دریافت نتایج مطلوب، صبور و شکیبا باشید. مطمئنا بدانید و بپذیرید تلاش شما بی نتیجه نخواهد ماند، از آنجاییکه تاثیر گذاری تمرینات کیگل از قبیل بسیاری از تکنیک های وزنه برداری و بدنسازی نیازمند گذر لحظه است. بهره برداری از میله های هالتر واژن هم می تواند مفید به فایده باشد و بهبودی این موقعیت را تسریع کند (این میله ها در عده ای از داروخانه ها و فروشگاه های لوازم پزشکی معرفی می شوند).اگر با انجام مستمر و مکررا تمرینات کیگل، هیچ مدلی تغییری در موقعیت خود مشاهده نکردید، خوب است با پزشکتان مشورت کنید تا قادر باشید از روشهای دیگر پزشکی، برای رفع این سخت استفاده کنید.

 

بهره برداری از وزنه مخروط واژن
وزنه مخروط واژن، جسمی وزن دار در اندازه تامپون های معمولی (پنبه های دوران قاعدگی) است. مخروط های واژن برای ایجاد فشار بر روی ماهیچه های مهبل مورد بهره برداری قرار می گیرند.وزنه مخروط در داخل مهبل کار قرار داده شده و برای مدت زمانی معین در درون آن نگه داشته می شود. معمولا روزی دو مرتبه به مدت ۱۵ دقیقه، سبک ترین وزنه در واژن قرار می گیرد، به مرور لحظه، دقیقا وقتی که زن توانایی نگهداری وزنه را در خود مشاهده کرد، وزن وزنه گسترش می یابد. گسترش تدریجی این اجسام، دلیل قوی تر شدن و انقباض ماهیچه های واژن شده و آن را تنگ تر می کند.برای بهره برداری از وزنه مخروط واژن، حتما با پزشک کارشناس خود مشورت کنید تا در صورت صلاحدید ایشان از این شیوه استفاده کنید.

برای شما هم جالب است؟ :  تاثیرات روزه بر مادران باردار چیست؟

 

محرک های الکتریکی
برای ایجاد انقباض و انبساط در ماهیچه های واژن و بخش تحتانی لگن خاصره، جریانی از برق ایجاد می شود که با قطع و وصل کردن آن می توان ماهیچه را جمع و بعد شل کرد. از این تکنیک می توان یک تا چهار روز استفاده کرد، اگر چه ممکن است در عده ای از زنان با استناد به شرایط بدنی ، ماهیچه ها و میزان گشادی واژن، ضروری است که انجام این کار به مدت چند هفته مستمر ادامه یابد.

 

معمولا هر مرحله، با استناد به میزان آمادگی زن، ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد.برای بهره برداری از این شیوه، مراجعه به پزشک و انجام آن در مطب حاوی اهمیت اول است، اگر چه گاه قادر اید با صلاحدید و تجویز پزشک معالج تان، از ابزار های ساده و شبیه به های خانگی این وسیله، این کار را در منزل انجام دهید.

 

نیوکنترل
نیوکنترل صندلی مخصوصی است که، تجهیز به بخش مغناطیسی است و معمولا در مطب کارشناسان کلیه و مجاری ادراری می باشد. بیمار، با استناد به تشخیص پزشک، به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بر روی صندلی می نشیند، ماهیچه های بخش تحتاتی لگن خاصره به وسیله امواج مغناطیسی تحریک و منقبض می شوند. این شیوه دو بار در هفته و به مدت ۸ هفته ادامه می یابد، تا با قویتر شدن عضلات لگن بهبودی حاصل شود.

 

لیرز درمانی
عده ای از پزشکان لیرز را توصیه می دهند، با انجام چند نشست لیزر می توان، واژن را تا حدودی به موقعیت قبلی برگرداند. این شیوه در بانوانی که سخت نشت ادرار دارند، بینهایت سودمند به فایده است و مثانه را در مکان و موقعیت بهتری تثبیت می کند.

 

جراحی
جراحی رکتوسل یا پرینورافی ( تنگ کردن واژن )، تازه ترین گام درمان است. پزشکان به بانوانی که سخت کشیدگی واژن دارند، جراحی را توصیه می دهند. در این شیوه دیواره های پشتی واژن به هم نزدیک شده و به یکدیگر وصل می شوند و در قسمت بیرونی واژن نیز، می توان رفتار ترمیم و زیبایی را انجام داد. جراحی پرینوگرافی را می توان فورا بعد از زایمان طبیعی انجام داد، پزشک با زدن چند بخیه می تواند واژن را تنگ تر کند.هر یک از روشهای پیشنهادی فوق با استناد به تشخیص پزشک و تصمیم شما قابل اجراست، پیش نهاد می کنیم با چند پزشک مجرب مشورت کنید و راه حلی را که برای شما منطقی تر و خوب است، انتخاب کنید.

 

برای گسترش کیفیت سلامت جامعه میتوانید نوشته دلایل گشاد شدن واژن و راه های حل این سخت را برای دوستان خود بفرستید. برای راحتی این امر ابزارهایی در پایین برای شما آورده شده است.

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات