کد خبر : 31503
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱:۴۴
14 views بازدید

دهکده ویژه برای آلزایمری ها در استرالیا

برای علاقه مندان به اخبار علمی خبری داریم مبنی بر اینکه دهکده ویژه برای آلزایمری ها در استرالیا. برای مطالعه این خبر با ما همراه باشید. خبرگزاری ایرنا: استرالیا اولین سری مسکونی ویژه مردم آلزایمری را که از آن با اسم ‘دهکده زوال عقل’ یاد می شود، احداث می کند تا زندگی حقیقی را تا حد ممکن برای این بیماران شبیه به سازی کند.  تارنمای […]

برای علاقه مندان به اخبار علمی خبری داریم مبنی بر اینکه دهکده ویژه برای آلزایمری ها در استرالیا. برای مطالعه این خبر با ما همراه باشید.

خبرگزاری ایرنا: استرالیا اولین سری مسکونی ویژه مردم آلزایمری را که از آن با اسم ‘دهکده زوال عقل’ یاد می شود، احداث می کند تا زندگی حقیقی را تا حد ممکن برای این بیماران شبیه به سازی کند.

 تارنمای شبکه خبری ‘اسکای نیوز’ استرالیا مطرح کرد این سری مسکونی و دهکده برنامه ریزی شده است در ایالت ‘تاسمانی’ تولید شود و حدود ۲۵ میلیون دلار هزینه در بر خواهد داشت.

این برنامه استرالیا برآمده از موارد مشابهی است در جهان از نمونه روستای ‘دی هاوگویک’ در هلند است که ساکنان آن به دلیل شرایط بوجود آمده در آن در مقایسه با شرایط عادی به داروهای کمتری نیاز دارند.

تولید این روستا که از سال آتی در استرالیا شروع می شود تا قبل از انتهای سال ۲۰۱۹ به انتهای می رسد.

این سری ظرفیت اسکان ۹۰ نفر در ۱۵ خانه را دارد و در محوطه آن یک سوپرمارکت، سینما، رستوان، سالن آرایش و باغ وجود خواهد داشت.

بیماران آلزایمری که برنامه ریزی شده است در این سری زندگی کنند غیر از اینکه مورد خدمات رسانی قرار می گیرند، حاوی استقلال نیز هستند.

هدف از تولید این سری ممکن کردن فرصت برای افرادی است که توان پرداخت هزینه های بهره برداری از بسیاری از خدمات دیگر را ندارند.

بازدید از این سری با به خاطر سپردن حریم خصوصی ساکنان آن، برای عموم امکانپذیر است.
افرادی که برنامه ریزی شده است در قسمت های مختلف این روستا سرگرم به فعالیت شوند نیازمند گذراندن دوره های آموزشی از نمونه در باب نوع مراقبت از افرادی هستند به به آلزایمر (زوال عقل) مبتلا شده اند.

برای شما هم جالب است؟ :  فروش لپ تاپ دست سازِ ضد هک

زوال عقل یا آلزایمز نوعی اختلال عملکرد مغزی است که در آن بتدریج توانایی‌ های ذهنی بیمار بررسی می‌رود.

منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات