کد خبر : 25723
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۷
10 views بازدید

دکوراسیونی رویایی و رمانتیک، با چیدمانی کلاسیک

نوشته ای با عنوان دکوراسیونی رویایی و رمانتیک، با چیدمانی کلاسیک یقینا مورد استقبال علاقه مندان به دیزاین داخلی منزل واقع میشود. پیشتر با ایران پی پر همراه باشید. همشهری شش و هفت – مریم بهریان: خیلی وقت‌ها كه دل‌مان می‌گیرد، آرام گرفتن در یك خانه رؤیایی و نوشیدن یك فنجان چای در كنار گلدان‌های پر شده از شمعدانی و رز می‌تواند تمام خستگی‌های یك […]

نوشته ای با عنوان دکوراسیونی رویایی و رمانتیک، با چیدمانی کلاسیک یقینا مورد استقبال علاقه مندان به دیزاین داخلی منزل واقع میشود. پیشتر با ایران پی پر همراه باشید.

همشهری شش و هفت – مریم بهریان: خیلی وقت‌ها كه دل‌مان می‌گیرد، آرام گرفتن در یك خانه رؤیایی و نوشیدن یك فنجان چای در كنار گلدان‌های پر شده از شمعدانی و رز می‌تواند تمام خستگی‌های یك روز كاری سخت و طاقت فرسا را از تن به در كند. این ایام كه ساختمان‌های نقلی دركوچه‌های مملو از ساختمان‌های بلند جا خوش كرده‌اند، آراستن خانه با دكوراسیون رمانتیك می‌تواند دلتنگی‌های‌زاده شده از دود و دم یك شهر شلوغ را مرهم بخشد و آرامش و لبخند را چاشنی یك زندگی موفق صنعتی كند.

  از عنصر های ساده كمك بگیرید

این ایام سبك چیدمان رؤیایی، مورد استقبال بسیاری از زوج‌های جوان قرار گرفته است. دوستداران سبك رمانتیك خوب است از وسایلی در تزئین خانه استفاده كنند كه غیر از جلب توجه كردن و منحصر به‌فرد بودن تنالیته آرام و سبك داشته باشند. اكسسوری‌هایی با طیف‌های رنگی آبی، صورتی، سفید و یاسی در اتاق نشیمنی كه پس عرصه آن با پرده، كاغذ دیواری تزئین و رنگ دیوار سفید، كرم یا صورتی كم رنگ باشد، اتاق را به چیدمانی رمانتیك نزدیك می‌كند.در اتاق‌های نشیمنی كه به سبك رمانتیك دیزاین شده‌اند، غیر از اكسسوری‌های ساده با رنگ‌های آرام، شیوه چیدمانی كه فضایی صمیمی را تداعی می‌كند، دیده می شود.

 

 

 

برای كسانی كه دوست دارند سبك رمانتیك را با چیدمان كلاسیك رابطه بزنند، توجه به تناسب میان عنصر های تزئینی از ارزش فراوانی دارا است. توصیه می‌شود، در این شیوه از چیدمان، هر وسیله‌ای را كه در اتاق قرار می‌دهید با دیگر عنصر های تزئینی هماهنگی داشته باشد. برای نمونه از رنگ‌های متناسب برای تزئین مبل، میز ناهارخوری و كف پوش استفاده كنید و درصورتی كه پرده‌ها، لباس مبل و كف پوش‌ها را همرنگ انتخاب كرده‌اید، برای تزئین دیوارها، رومیزی و تهیه روكش كوسن‌ها از طیف‌های رنگی نزدیك به عرصه اصلی كمك بگیرید.برای این منظور خوب است ابتدا از قبل عرصه‌هایی مانند انتخاب رنگ دیوارها و پرده شروع شده و سپس برنامه و رنگ دیگر وسایل و اكسسوری‌های كوچك با بهره برداری از هارمونی كامل میان آنها انجام شود.

راهی برای كاهش تنش و دلتنگی

وجود خط‌های پهن بنفش روی پارچه‌های سفید یا زرد یا قرار دادن كوسن‌های بزرگ قرمز یا نارنجی رنگ روی مبل‌هایی با روكش پارچه‌ای آبی رنگ در اتاق نشیمنی كه پرده آن به رنگ سبز است، نه‌تنها آرامشی ایجاد نمی‌كند؛ بلكه دلیل تنش و هیجان در خانه خواهد شد.

مدیریت نور پردازی خانه نیز برای آن‌هایی كه به‌دنبال رؤیایی نشان دادن خانه خود هستند، از ارزش فراوانی دارا است. بهترین شیوه برای بزرگ نشان دادن خانه بهره برداری از تلفیق نورهای سرد و گرم است. نورهای سرد مانند آبی و سبز دلیل می‌شود تا خانه بزرگ‌تر به‌نظر بیاید. نورهای گرم به‌كار رفته در چراغ‌های دیواری حبابی یا آباژورهای زمینی وسایل را نزدیك به هم و فضا را صمیمی و بسته‌تر نمایان می‌كنند. از این‌رو استفاده همزمان از لامپ‌های رنگی در چراغ‌های قابل تنظیم نصب شده در سقف یا بالای تابلو‌ها می‌تواند فضا را رمانتیك و دلچسب جلوه دهد.

تلفیق مدرن و سنتی

برای افرادی كه می‌خواهند سبك سنتی را با چیدمان رؤیایی و رمانتیك درهم بیامیزند، بهره برداری از معرفی‌های سنتی مانند مجسمه‌های مسی و آینه شمعدان‌های نقره و وسایل تزئیناتی پلیمری می‌تواند مؤثر باشد. خرید معرفی‌هایی با برنامه‌های گل و اسلیمی، قلم زنی، حكاكی، ملیله‌سازی‌، گل برجسته و مینا كاری در كنار ابزارهای تزئینی با رنگ‌های روشن و منقش به گل‌های بهاری و برنامه‌های سنتی می‌تواند زیبایی و آرامش را در خانه رؤیایی دو چندان كند.

 

رویایی به رنگ این روزها 

 

وسایل ساخته شده از فلزهای درخشان، صیقلی، گل‌های كاشته شده در گلدان‌های زرد، سبز، یاسی و سفید و دیوارهای تزئین شده با وسایل قدیمی ظریف و تابلو فرش‌هایی با رنگ عرصه یاسی و آبی برای این منظور خوب خواهد بود.

 پر زرق و برق‌ها را فراموش كنید

در خانه‌آرایی به سبك رویایی، خبری از آرائه‌های لوکس و پر زرق و برق نیست. می‌توان با بهره برداری از خلاقیت، از ساده‌ترین ابزارهای تزئینی كه منقش به برنامه‌های ساده با اینحال آرامش بخش و دلچسب هستند، خانه را آراست. در چیدمان رؤیایی نقش گل در برنامه‌ها حائز ارزش است. برای افرادی كه طرفدار فضایی آرام و رمانتیك هستند، بهره برداری از ابزارهای تزئینی منقش به برنامه گل و پرنده راهكاری خوب است. گل‌های صورتی و زرد رنگ به‌كار رفته در روكش مبل‌ها، پرده، قاب‌های تزئینی و تزئین همیشگی میز اتاق نشیمن با دسته گل‌هایی با همین رنگ از پایه‌های اصلی یك دكوراسیون رمانتیك و رؤیایی است.

برای شما هم جالب است؟ :  خانه سفید ما، آرامش در دکوراسیون منزل خانواده شیرازی

 

به نظر كارشناسان دیزاین داخلی ساختمان‌های این سبك از دكوراسیون خوب است با بهره برداری از پارچه‌های ساده منقش به گل‌های صورتی یا گلدان‌های ساده و بدون نقشی كه از دسته گل‌های دلچسب پر شده انجام گیرد. به علاوه از طرف دیگر بهره برداری از قاب عكس‌هایی كه با بهره برداری از تكنیك پتینه و دكوپاژ آراسته‌شده‌اند، می‌تواند برای همه به‌ویژه سالمندان جالب و هیجان انگیز باشد.

 

عاشقانه با زرد

استفاده
از رنگ زرد به نوعی تنالیته غالب دلیل می‌شود تا فضا بیش از قبل سرزنده و
آرام به‌نظر رسیده و افسردگی و غم از خانه رخت بر‌بندد. اگر شما هم احساس
می‌كنید زندگی برای‌تان یكنواخت شده توصیه می‌شود از رنگ زرد برای تزئین
اتاق‌های خود استفاده كنید. از كوسن‌های زرد رنگ متناسب با پرده‌ها، رنگ پس
عرصه و روكش مبل‌ها برای تزئین مبلمان نشیمن كمك بگیرید. برای اینكه از
زندگی در خانه لذت بیشتری ببرید، مراقب تلفیق نور و رنگ باشید.با گزینش
صحیح منابع نور و نصب صحیح آن در خانه میتوانید به انعكاس خوب رنگ‌ها،
كمك كنید. انعكاس رنگ‌های گرم درخانه، نقش مهمی در كنترل افسردگی و به‌دست
آوردن احساس شادی دارد.

 

رویایی به رنگ این روزها 

 

فراموش
نكنید كه تلفیق رنگ‌های نارنجی، سبز و قرمز در آشپزخانه تأثیر مهمی در
ممکن كردن محیطی شاد و آرام برای عضو های خانواده خواهد داشت. از آنجایی كه
معمولا لحظه زیادی به‌ویژه در روزهای تعطیل در اتاق نشیمن بهمراه
مهمان ها صرف می‌شود، خوب است حواس‌تان به چیدمان آشپزخانه باشد و از
رنگ‌های شاد، گلدان‌های پر از گل و وسایل تزئینی در آراستن آن كمك بگیرید.

تزئین با خزه

تزئین چیدمان میز ناهار خوری یا قفسه‌های شناور اتاق نشیمن با تلفیق خزه و گل رز فرضیه مناسبی برای زیبایی بخشی به اتاق نشیمن است. برای چشم نواز‌تر كردن فضا میتوانید جا شمعی‌های آراسته به خزه و گل‌های رز یا گلدان و میوه خوری پر شده از عنصر های تزئینی یاد‌شده را روی میز یا قفسه‌های شناور دیواری قرار دهید و نیز میتوانید از توپ‌های تزئین شده با خزه‌ها برای تزئین اتاق نشیمن و زیباتر جلوه‌دادن خانه استفاده كنید. برای درست كردن خزه میتوانید مقداری از خزه تازه را از مراكز كاشت گل تهیه كنید و با دو فنجان ماست و دو فنجان آب در‌هم‌بیامیزید و سپس به آن نصف قاشق چایخوری عسل بیفزایید و روی عنصر های تزئینی دلخواه‌تان قرار دهید.

شمع‌ها هم یكی دیگر از عنصر های زیبایی بخش اتاق‌ها هستند. میز مبل، میز ناهار خوری، طاقچه بالای شومینه و قفسه‌های تزئینی مكان مناسبی برای قرار دادن شمع‌ها و جا شمعی‌های دلچسب و متناسب با دكوراسیون اتاق‌ها هستند.

به چه نحو محیط مناسبی در خانه برای كودك خود تکمیل كنیم؟

اتاق آرام

اگر تصمیم گرفته اید با چیدمان اتاق فرزندتان به افزایش خواب ایشان كمك كنید، میتوانید با رنگ آمیزی دیوارها، نصب استیكر، كاغذ دیواری و به علاوه از طرف دیگر تغییر وسایل بازی و دیگر ابزارهای تزئینی موجود، حال و هوای مناسبی به محیط اتاق ببخشید.هیچ‌گاه معجزه رنگ‌ها را در تغییر موقعیت خواب بچه‌ها و با این وجود آرامش بیشترشان دست‌كم نگیرید.در پایین نگاهی داریم به عده ای از تكنیك‌ها و شیوه‌هایی كه با آنها می‌توان آرامش را به اتاق كودكان آورد.

معجزه رنگ‌ها

توجه به تأثیر پذیری كودكان از محیط اتاق بسیار مهم بوده و نباید رابطه میان چیدمان اتاق كودك را با بهداشت خواب و سلامت روان ایشان ندید.از این جهت رنگ دیوارها و دیگر ابزارهای دكورتزئینی به‌طور مستقیم بر ایجاد و خو، رفتار و انگیزه‌های كودكان تأثیر می‌گذارد. از این جهت از هم‌اكنون با گزینش رنگ و برنامه‌های خوب آرامش بیشتری را به كودكان خود هدیه كنیم.كودكی كه در آرامش پرورش پیدا می‌كند، خلاقیت و انگیزه كافی برای پیشرفت در ایشان تقویت می‌شود. به‌طور كلی، رنگ‌های خنثی، طبیعی و رنگ‌های مشتق شده از زمین مانند سفید، خاكی، بژ، خاكستری مایل به قهوه‌ای و سبز، انتخاب‌های مناسبی برای كودكان هستند و به هیچ وجه محرك و بر هم زننده آرامش شمرده نمی‌شوند و از جهت دیگر میل به افسردگی، انزوا و گوشه‌گیری را نیز در كودكان به‌وجود نمی‌آورند. برای اتاق‌های بزرگ، بهره برداری از رنگ‌های تیره، احساس امنیت و آرامش و فضایی دنج و راحت را برای كودكان و نوجوانان تداعی می‌كند، درحالی‌كه بهره برداری از رنگ‌های روشن در بزرگ به‌نظر رسیدن اتاق‌های كوچك تأثیر گذار‌تر خواهد بود.

برای شما هم جالب است؟ :  آشیانه‌ی دست‌ساز، خانه‌ای در شهرک غرب تهران

خوب و نا‌خوب

 برای كودكان بد غذا و گوشه‌گیر، بهره برداری از رنگ قرمز انتخاب مناسبی است. ولی باید گفت بهره برداری از این رنگ به‌دلیل گسترش فشار خون و ضربان قلب برای اتاق خواب و مطالعه كودكان و نوجوانان توصیه نمی‌شود و خوب است برای اتاق ناهار خوری یا آشپزخانه مورد بهره برداری قرار بگیرد. رنگ نارنجی خوب است در اتاق ورزش و بازی استفاده شود و در تزئین اتاق خواب به‌كار گرفته نشود. زرد، رنگ شادی، لذت بردن از زندگی، تقویت خوش‌بینی است، با اینحال استفاده زیاد از آن در اتاق خواب دلیل ایجاد تنش و بی‌خوابی در كودكان می‌شود.از این جهت خوب است به مقدار كم و نیز از انواع كم رنگ آن استفاده شود.سبز رنگ استراحت به شمار می‌آید و به خواب عمیق كودكان كمك می‌كند. خوب است این رنگ به نوعی طیف رنگی غالب مورد بهره برداری قرار بگیرد و در كنار آن از رنگ‌هایی مانند آبی كه تنظیم‌كننده فشار خون و درجه حرارت بدن به شمار می‌روند استفاده شود

 

رویایی به رنگ این روزها 

 

استفاده تلفیقی از رنگ‌های آبی و سبز دلیل گسترش ناقل‌های شیمیایی افزایش‌دهنده شروع خواب مانند سروتونین و استیل كولین بوده و خواب راحتی را برای كودكان رقم خواهد زد. رنگ آبی عملكردی متضاد با رنگ قرمز دارد؛ یعنی عملكرد ابزار تنفس و دم و بازدم را در كودكان تنظیم می‌كند. برای پیشگیری از ایجاد افسردگی و میل به انزوا خوب است از رنگ‌های آبی پر رنگ در اتاق كودك استفاده نشود و بجای آن آن رنگ آبی آسمانی و رنگ‌هایی مانند بنفش اسطوخودوسی و ملایم به‌كار گرفته شود.

نظم بخشی را فراموش نكنید

نظم بخشی به اتاق كودك یكی از عوامل افزایش‌دهنده موقعیت خواب كودكان است. حتما محیط قابل توجه و مناسبی را برای خواب كودك و قرار دادن ابزارهای خواب اختصاص بدهید و از آشفتگی و ایجاد هرج و مرج در آن فضا جلوگیری كنید. درصورتی كه قصدخرید كمد و تخت برای اتاق فرزندتان دارید، به میزان فضا و تعداد وسایل كودك توجه كنید و گزینه‌های جداگانه و مناسبی را برای قراردادن لباس‌ها، اسباب بازی و كتاب‌ها درنظر بگیرید. از قفسه‌های قدیمی و تزئین آنها با كاغذ دیواری‌‌های كهنه یا مقواهای رنگی می‌توان برای قرار دادن وسایل كودك استفاده كرد. با این وجود قبل از هر چیز، از كودك خود بخواهید كه نظرش را پیرامون نحوه چیدمان وسایل اتاقش بازگو كند.

كفپوش‌های آموزشی!

برای اتاق خواب كودك باید كفپوشی خوب درنظر بگیرید. پوشش‌های سرامیكی یا سنگی ممكن است برای كودك لحظه بازی اخطار آفرین باشند. موكت‌های با برنامه ساده و رنگ خوب، گزینه‌های خوبی برای تزئین اتاق خواب كودكان به شمار می‌روند.عده ای از انواع این كفپوش‌ها حاوی برنامه‌هایی هستند كه عرصه را برای بازی و سرگرم شدن كودكان ممکن می‌كنند و جنبه آموزشی دارند. برای نمونه می‌توان از كفپوش‌هایی كه برنامه حیوان یا الفبا دارند را برای آموزش جهان حیوانات و خواندن به كودكان استفاده كرد، با اینحال خوب است از تهیه كفپوش‌هایی كه برنامه و رنگ‌های شلوغ دارند و ممكن است اضطراب و ترس را در كودكان گسترش دهند، خودداری كنید. كفپوش‌ها‌یی را تهیه كنید كه بافتی نرم داشته باشند و به علاوه از طرف دیگر حاوی برنامه و رنگی آرامش بخش و خوب باشند. بهره برداری از كفپوش‌هایی با رنگ‌های صورتی، قهوه‌ای، بنفش و آبی برای اتاق كودكان بد خواب توصیه می‌شود.

اسباب بازی و خواب

خوب است اسباب بازی‌هایی برای كودك خود تهیه کنید كه غیر از گسترش قدرت خلاقیت و مهارت‌های فردی، از مواد سربی تشكیل نشده باشند و رنگ‌های مجاز در تولید آنها به كار رفته باشد. عده ای از انواع اسباب بازی‌های موزیكال نشانه‌های بیماری را در كودكان مبتلا به بیش فعالی و یا اوتیسم تشدید و ممكن است بیخوابی یا پرخاشگری را در آنها بیشتر كنند. از قرار دادن وسایل صوتی، تصویری و نیز رایانه در اتاق خواب یا اتاق بازی كودكان خودداری كنید.

برای شما هم جالب است؟ :  روانشناسی به سبک دکوراسیون

آراستن با نور خورشید

باید لحظه مشخصی برای به رختخواب رفتن و از خواب برخاستن كودك تعیین شود. خوب است این برنامه را در روزهای تعطیل هم اجرا كرد.وانگهی؛ اجازه دهید نور خورشید جانشین ساعت زنگدار شود. این كار را با كمك تكنیك‌های آراستن اتاق كودك انجام دهید. نصب پرده‌های ضخیم و خوابیدن در اتاق‌های بدون پنجره، ترشح هورمون‌ها را در بدن مختل می‌كند و مانع از تنظیم ساعت زیست‌شناختی بدن می‌شود. از طرف دیگر فراموش نكنید كه برای ایام و شب‌های تعطیلات برنامه خواب مخصوصی تعیین كنید. ممکن است فكر كنید كه در روزهای تعطیل اجازه دارید تا هر لحظه كه می‌خواهید بیدار بمانید یا برعكس تمام روز را در رختخواب سپری كنید. برخلاف این تصور، چنین برنامه‌هایی به‌طور كلی ریتم بدن را برهم می‌زنند و اختلالات خواب را در طول هفته كاری به‌دنبال خواهند داشت.

 

رویایی به رنگ این روزها 
به علاوه از طرف دیگر اجرای یك برنامه مدون ورزشی در روز تعطیل برای خود و فرزندتان شادی و نشاط را به‌دنبال خواهد داشت. با انجام حركات ورزشی تجربه یك خواب آرام و كافی را به‌دست خواهید آورد. گاهی اوقات انجام تفریحات سالم، گردش‌های دسته جمعی با حضور دوستان و عضو های خانواده و انجام حركات ورزشی در طبیعت، دلیل می‌شود تا در ابتدای کار مجدد فعالیت تکمیل شوید و خستگی یا افسردگی بر شما غلبه نكند.

تشك و تخت استاندارد

اگر قصد خرید تشكی خوب برای تخت كودك‌تان دارید، قبل از هرچیز دقت كنید تا از استانداردهای ضروری دارا باشد. فراموش نكنید كه رعایت اصول ابتدایی بهداشت خواب نقش مهمی در گسترش پیشرفت تحصیلی و موفقیت كودكان و نوجوانان دارد. در حقیقت نوع تشك و الیاف به‌كار رفته در آن به‌طور مستقیم در كیفیت خواب نقش دارند. برای نمونه بافت تشك بر نحوه جریان یافتن خون در مویرگ‌های پایین پوست بدن تأثیر می‌گذارد. لحظه خواب قسمتی از بدن كه روی تشك قرار دارد به‌دلیل فشاری كه به آن وارد می‌شود، ممكن است در معرض كمبود اكسیژن و مواد غذایی قرار بگیرد و حساسیت بدن را در مقابل احساس درد و خستگی گسترش دهد.

 

از این جهت تشك فرضیه آل، تشكی است كه دلیل شود فشار كمی بر بدن كودك وارد شود. پرهزینه بودن به‌معنای بهتر بودن نیست، از این جهت قبل از آنكه به نرخ خرید كالای خواب خوب فرزندتان ارزش دهید، به نوع دوخت، استحكام و برخوردار بودن از توانایی‌هایی مانند ضد‌تعریق و حساسیت توجه كنید. نكته دیگری كه باید به آن توجه كرد این است كه تشك‌هایی كه از فوم ساخته شده‌اند گرمای فراوانی را در خود نگه می‌دارند. از این جهت اگر فرزند شما به گرما حساسیت دارد، باید تشك‌هایی را تهیه کنید كه به خوبی هوا را تهویه كنند و از الیاف خنك ساخته شده ‌باشند.

 

به علاوه از طرف دیگر درصورتی كه كودك شما از آلرژی‌های فصلی رنج می‌برد و مواد حساسیت زا یا وجود حشرات در خواب شبانه ایشان اختلال ایجاد می‌كنند، خوب است با خرید تشك‌های ضد‌آلرژِی به ایشان كمك كنید تا خواب عمیق و راحتی را تجربه كند. تشك‌های ضد‌آلرژی كه معمولا برقی هستند به روكش‌های ویژه ضد‌حساسیت تجهیز بوده و از لانه گزینی حشره‌ها جلوگیری می‌كنند. از آنجایی كه پوسته‌ریزی بدن در طول شب امكان افزایش حشرات حساسیت زا را گسترش می‌دهد، بهره برداری از تشك‌های ضد‌آلرژی و شست و شوی مرتب ملحفه و بالش به‌ویژه در جاهای گرم و مرطوب چنین مشكلاتی را برطرف می‌كند.تخت‌هایی كه توانایی تنظیم ارتفاع دارند، گزینه مناسبی برای كودكان به شمار می‌روند. با خریدن این نوع تخت‌ها میتوانید، لحظه خواب موقعیت سر و زانوی كودك خود را به‌گونه‌ای كه برای ایشان خوشایند‌تر است تنظیم كنید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات