کد خبر : 32945
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۸
10 views بازدید

دکوراسیون به سبک طالع‌ بینی!

نوشته ای با عنوان دکوراسیون به سبک طالع‌ بینی! یقینا مورد استقبال علاقه مندان به دیزاین داخلی منزل واقع میشود. پیشتر با ایران پی پر همراه باشید. مجله منزل – فرحناز همدانی‌زاده: چه نوع دکوراسیونی با چه خصوصیت‌هایی شما را شیفته خود می‌کند؟ چه نوع چیدمانی حس خوبی به شما می‌بخشد؟ چه تغییری در آن بوجود بیاورید که درست باشد؟ هر یک از ما در […]

نوشته ای با عنوان دکوراسیون به سبک طالع‌ بینی! یقینا مورد استقبال علاقه مندان به دیزاین داخلی منزل واقع میشود. پیشتر با ایران پی پر همراه باشید.

مجله منزل – فرحناز همدانی‌زاده: چه نوع دکوراسیونی با چه خصوصیت‌هایی شما را شیفته خود می‌کند؟ چه نوع چیدمانی حس خوبی به شما می‌بخشد؟ چه تغییری در آن بوجود بیاورید که درست باشد؟ هر یک از ما در عرصه دکوراسیون، شیوه‌ای ویژه و شخصی داریم که حضور در آن حس خوبی به ما می‌دهد. چیدمان یک فضا، به‌خصوص خانه‌مان با استناد به ماه تولد می‌تواند مبحث جالب و مفیدی باشد که توجه به آن خالی از لطف نیست.

 

فروردین یا برج حمل


یک فروردین‌ماهی، سرشار از انرژی و خوش‌بینی است. فراتر از مرزها رفتن خصوصیت آنهاست و این مسئله دلیل می‌شود تا خانه ایشان نیز چیزی بیش از یک محیط خصوصی بوده و در عین حال به‌خوبی سازماندهی‌شده باشد، با این وجود درگیری با حجم زیاد نکات از حوصله‌اش خارج است و سادگی را دوست‌تر دارد. اگر متولد این ماه هستید، روح ماجراجویی و انرژی ذاتی خود را با بهره برداری از سری رنگ‌های گرم، پرمایه و روشن به نمایش بگذارید و از آنها انرژی هماهنگ با خود را دریافت کنید. این رنگ‌ها به‌خصوص برای ترغیب شما به کار، در محیط‌های شغلی نیز محشر هستند. در شرایطی که از اثاثیه و مبلمانی با خطوط ساده و سبکی مدرن لذت می‌برید، حضور یکی، دو اثاث یا شیء در دست به سبک‌ کلاسیک‌تر را نیز در نظر داشته باشید. هرگز از وسایل و مبلمانی که نمی‌توان به سادگی تمیزشان کرد، استفاده نکنید.

 

 

 

شما به قفسه‌بندی‌های زیاد برای سازمان‌دهی مطلوب نیاز دارید تا دوروبر خود را شلوغ و آشفته نبینید و به خلوتی دلخواه محیط‌تان دست یابید. وجود یادگاری‌هایی که برای‌تان عزیزند، می‌تواند عنصر دکوری خوبی باشد و شما را خوشحال کند. بهره برداری از اشیا یا اثاثیه از طیف متنوع قرمز، به نوعی نقطه تاکیدی دکوراسیون‌تان مهم است. وسایل ساخته شده از فلزهای درخشان، صیقلی، گیاهان و کاکتوس‌های قلبی‌شکل به‌خوبی با روحیه شما سازگار است؛ پس آنها را بیاد داشته باشید و پیوسته چیدمانی متعادل را در نظر داشته باشید. به‌طورکلی از هر آنچه کاربردی نیست دل‌خوشی نخواهید داشت و حضور این‌گونه وسایل و اثاثیه حال شما را ناخوش می‌کند.

 

اردیبهشت یا برج ثور

 

 دکوراسیون به سبک طالع‌بینی!

در محیط شما جدی ترین عنصر های، مبل راحتی و تختخواب‌تان است؛ به هر میزان بزرگ‌تر و ساده تر، بهتر! از مواد طبیعی در تولید وسایل و بهره برداری از رنگ‌های متنوع قهوه‌ای‌ خاکی که حس بودن در طبیعت را به شما منتقل می‌کند، لذت می‌برید. پس در جستجوی مبلمان و اثاثیه ساخته‌شده از چوب باشید. سنگ‌ها و منسوجات طبیعی مانند کتان و حضور گیاهان و مراقبت از آنها، گشودن پرده‌ها و پنجره‌ها برای حضور نور و خدمات رسانی ذاتی از زندگی و هر آنچه نماد آن باشد حال شما را خوب خواهد نمود. نقشمایه‌های برآمده از طبیعت، تزیین مورد توجه شماست.

 

 دکوراسیون به سبک طالع‌بینی!

عدم علاقه به ایجاد تفاوت زیاد و وابستگی عاطفی به آنچه دارید از خصوصیت‌های اهالی این ماه است. هر سبکی که بتواند این دو خصوصیت را در آن ساماندهی کند، خوشایند شما خواهد بود. وسایل آنتیک و مواد ویژه، کارهای اصیل و وسایل تزیینی با قاب‌های دلچسب و فرش‌های ایرانی و به هر میزان که نشان از خواست زیباپسند شما دارد به حس خوب شما ختم می‌شود و محیط‌تان را ویژه خودتان می‌کند. یک اردیبهشتی به لذت بردن از زندگی و دورهمی‌های دوستانه علاقه‌مند‌است؛ پس به محیط نشیمن راحت و وسایل آن نیاز دارد. رنگ‌های خوب دیگر شامل انواع سبزها و رنگ‌های پاستلی (صورتی‌ها، سبزها، آبی‌ها، زردها و یاسی‌های روشن و سفید شده) و رنگ سفید است. دقت کنید که محیط‌تان بیش‌ازحد نمایانگر جنسیت شما نباشد؛ یعنی بیش ‌از اندازه مردانه یا زنانه به نظر نرسد.

 


خرداد یا برج جوزا


نماد ۲ پیکر برای این ماه، نشان از شور و شوق به تنوع است. به همین باعث یک خردادی حاوی روابط اجتماعی متنوعی است و اجتماعی بودن خصوصیت بارز اوست. تحت این شرایط برای ایشان فضایی با مبلمان‌هایی با کاربری چندگانه انتخاب خوبی خواهد بود. این مبلمان باید بتواند از جمع‌های دوستانه‌ صاحبخانه که کم هم اتفاق نمی‌افتد، پذیرایی کند و بتوان آنها را به شیوه‌های مختلف چیدمان کرد. عدم وفاداری طولانی‌مدت به سبک دکوراسیونی ویژه نیز خصوصیت دیگر یک خردادماهی است. علاقه آنها به کارهای انتخاب و ویژه هنری و ایجاد جلوه تصویری دلنشین و غیرتکراری در عرصه انتخاب رنگ در فضا دیدنی است. سری با مزه ای از کتاب‌ها و مجلات خواندنی عضو دیگری از دکوراسیون آنهاست که پیوسته در معرض شان خواهد بود.

 

 دکوراسیون به سبک طالع‌بینی!

 

این کتاب‌ها جنبه‌ هوش کنجکاوانه‌ آنها را به سهولت اقناع می‌کند و به شکل عنصر دکوری دلنشین‌شان درمی‌آید؛ پس به فکر جایی برای آنها باشید. عنصر های تزیینی مورد توجه‌تان را روی قفسه یا طاقچه‌ شومینه به صورتی منظم و مرتب بچینید. این سری‌ها یادآور لحظات و دوستان خوب شما هستند و دیدن آنها در محیط‌تان به شما انرژی و لبخند می‌بخشد. روحیه‌ سرزنده و اجتماعی شما خانه‌تان را از یک محیط خصوصی خلاقانه تا مرکزی برای سرگرمی‌های دوستانه و دورهمی‌های صمیمانه و خانوادگی در نوسان نگه می‌دارد. با این وجود به سادگی و با وسایل کاربردی در جهت این جمع‌های دوستانه بیش از پیروی از مدهای روز دکوراسیونی ارزش دهید. وجود چند پوف برای مواقعی که دوستان سراغ‌تان می‌آیند می‌تواند کارگشا بوده و هزینه فراوانی هم برای‌تان نداشته باشد.

برای شما هم جالب است؟ :  بهترین و بدترین رنگ برای اتاق‌ها از لحاظ علمی

 


تیر یا برج سرطان

 

 دکوراسیون به سبک طالع‌بینی!

یک تیرماهی با دکوراسیونی از رنگ‌های نقره‌ای، آبی روشن و سفیدهایی که کمی درخشش داشته باشند، شهرت دارد. خانه برای متولد این ماه یعنی خانواده و رعایت سنت های و سنت‌ها و در کل حسی از نوستالژی. خانه و اثاثیه آن برای شما حکم جایی دنج و کاربردی، سرشار از خاطرات و وسایل مفید را دارد و در کل فضایی گشوده، باز و پرنور است؛ جایی که می‌توان در آن نفس کشید. اگر ورودی‌ای دارید که دیوار مناسبی دارد، آن را با عکس ها عزیزان‌تان تزیین کنید و جایی را به مرور خاطرات خوشایند اختصاص دهید.

 

 دکوراسیون به سبک طالع‌بینی!

 

بهترین مکان سرشار از لذت شما، آشپزخانه است! پس به محیط آن ارزش دهید و وسایلی مفید و کارآمد برای آن تدارک مشاهده نمائید. از شلوغ‌کاری در تمام محیط خانه‌تان پرهیز کنید به‌خصوص در آشپزخانه و با عنصر های دکوری که دوست‌شان دارید آنجا را تزیین کرده و لذت ببرید. وجود یک میز بزرگ چوبی به‌خصوص از نوع سبک‌های ساده و بدون تجمل از قبیل روستیک یا ونتیج برای دورهمی‌های صمیمانه انتخاب خوبی است. رنگ‌های خوب دیگر صدفی، خاکستری‌های ملایم، کرم و سفید گرم یا شیری است.

 

 دکوراسیون به سبک طالع‌بینی!

 

مبلمان و اثاثیه‌تان را با استناد به سهولت در تمیزکاری و جمع‌وجور بودن تهیه کنید که هرچه ساده‌تر و فاقد تجمل تر باشد، خوب‌تر خواهد بود. از اشیایی که در آنها ترکیبی از فلز با ماده دیگری استفاده شده یا کلا از نوع فلز است غافل نشوید تا تعادل گرمی و سردی رنگ‌ها را در محیط‌تان برقرار کرده باشید. قدر این گوشه‌ دنج و دلنشین‌تان را بدانید!

 


مرداد یا برج اسد

 

 دکوراسیون به سبک طالع‌بینی!

مردادماهی‌ با پول‌هایش بهترین‌ها و در حد ممکن لوکس‌ترین‌ها را می‌خرد. با این وجود محیط ایشان مانند مکانی با تأثیرات باورنکردنی و دلنشین است؛ لبریز از نور طبیعی و رنگ‌های قوی و گرم با تأکید تصویری بر رنگ‌های طلایی، قرمزهای پررنگ، آبی فیروزه‌ای درخشان و قهوه‌ای نه‌چندان تیره. (ماسه‌ای-قهوه‌ای که کمی خاکستری و قرمز دارد) مبلمان ایشان با استناد به روحیه‌اش باید گرم ‌و نرم و راحت باشد با ترکیبی از رنگ‌های گرم مانند نارنجی، قرمز یا طلایی در نکات که می‌تواند پارچه مبل باشد.

 

 دکوراسیون به سبک طالع‌بینی!

 

نورپردازی برای محیط ایشان مهم است و باید به فکر یک شی‌ء یا اثاثیه بزرگ به نوعی مرکز توجه محیط نشیمن خود باشد. در هر حال باید آنچه را که واقعا دوستش دارد، بخرد. دور هم غذا خوردن در جایی که به اندازه کافی جادار باشد و به سبک رسمی تزیین‌ شده باشد و با بهره برداری از خدمات پذیرایی از نوع چینی مرغوب، حس و حال خوبی به آنها و مهمانان‌شان می‌بخشد. پس آنها باید در جستجوی خریدن وسایل فراوانی و فاقد کاربری نباشند و پول‌شان را برای خرید خدمات چینی دلخواه‌شان خرج کنند.

 

 دکوراسیون به سبک طالع‌بینی!

 

متولدان این ماه از عکس ها حیوانات دلچسب برای دکوراسیون خود سود می‌برند؛ عکس هایی از ماهیان، پرندگان یا پروانه‌ها. به دلیل آنکه نماد ماه مرداد شیر است، امکان دارد از تصویر زیبای هر حیوان دیگری هم لذت ببرند یا از نقش و نگارهای آنها الگوبرداری کنند. نقاشی‌های سبک کلاسیک یا رنسانس و وسایل آیینی در فرهنگ‌های دیگر ملل، می‌تواند دکوراسیون آنها را تکمیل کند. این مردم باید عرصه دکوراسیون‌شان را ساده در نظر بگیرند.

 


شهریور یا برج سنبله

 

 دکوراسیون به سبک طالع‌بینی!

دیسیپلین و دقت شما مشهور است! این خصوصیت در خانه شما هم نمایان است؛ خانه‌ای تمیز، مرتب و منظم با قفسه‌هایی که با وسواس به نکات چیدمان آنها پرداخته شده است. لحظه فراوانی را صرف تمیزکاری و آراستگی فضاهای‌تان می‌کنید و به وسایل کارآمد و نحوه درست کار کردن آنها می‌پردازید. سعی کنید علاقه‌تان در عرصه اثاثیه و وسایلی که برای‌تان بی‌فایده است را محدود کرده و از کمال‌گرایی در دکوراسیون خانه‌تان دست بردارید. امکان دارد برای ساماندهی محیط‌تان از فنگ‌شویی برای داشتن خانه‌ای در حد کمال استفاده کنید، با این وجود دقت داشته باشید که همه این اصول برای ایجاد هماهنگی و آرامش تدوین شده‌اند؛ پس زیاد خودتان را در رعایت آنها آزار ندهید. آشپزخانه، جایی است که دیسیپلین ذاتی شما در آن خودنمایی می‌کند و بهترین انتخاب رنگی برای آن رنگ‌های خنثی از قبیل سبز خاکستری یا بنفش خاکستری یا سفید بدون هیچ‌گونه تزیینات دکوراتیوی زیاد است.

 

 دکوراسیون به سبک طالع‌بینی!

 

به کابینت‌ها و کشوهای فراوانی جهت جمع‌آوری و سازماندهی لوازم‌تان احتیاج دارید؛ پس برای راحتی خیال‌تان به لحظه انتخاب خانه به تعداد و کیفیت قفسه‌بندی آن توجه کافی داشته باشید. اگر رنگ کابینت‌ها از نوع براق و صیقلی باشد، بهتر خواهد بود. بیشترین تلاش مالی و خواست‌ای خود را برای تزیین با گل‌های تازه، گلدان‌ها و گیاهان و کتاب‌ها بگذارید. فضاهای خالص از زیبایی طبیعی و زندگی روزمره و صمیمیت حاکم بر خانه‌تان به شما انرژی می‌دهد. رنگ‌های طبیعت و  آرام از قبیل آبی بنفش، انواع آبی‌ها، سبزها، زردهای ملایم و نیز رنگ بژ، سبز جنگلی و طلایی گندم‌زار پنجره‌ای گشوده به حال خوب شما خواهند بود. نقش‌مایه‌های مختصر و مفید هندسی خوب‌تان است؛ بعد از آنها در تزیینات محیط‌تان استفاده کنید.

 

مهر یا برج میزان

 

 دکوراسیون به سبک طالع‌بینی!

زیبایی برای‌تان اهمیت بینهایت زیادی دارد و توجه شما به سبک‌های دکوراسیون و ایجاد محیط دلچسب و شیک بیشتر است. با این وجود حواس‌تان باشد که زیبایی به کاربردی بودن اثاثیه و مبلمان‌تان بهتری پیدا نکند. خانه‌تان امکان دارد به‌صورت یک گالری هنری دیده شود و داشتن این همه وسایل دلچسب پیوسته شما را خوشحال نگه داشته و انرژی‌بخش باشد، با این وجود راحتی مبلمان‌تان را فاکتور مهمی همراه با زیبایی آن در نظر بگیرید. اتاق‌خواب نیز نقش یک محیط خارق‌العاده و دلچسب را برای‌تان خواهد داشت.

برای شما هم جالب است؟ :  به چه نحو آشپزخانه را تزیین کنیم؟

 

 دکوراسیون به سبک طالع‌بینی!

 

توانایی شما در ایجاد تقارن و هماهنگی در دکوراسیون برای روحیه‌تان مفید است. بهره برداری از رنگ‌های پاستلی و آرامش‌بخش، اشیا و مبلمان فلزی و سطوح شیشه‌ای به خانه‌ دلخواه‌تان معنا می‌بخشد. از انواع رنگ‌های آبی، آبی سورمه‌ای، آبی آسمانی، آبی نیلی و ترکیبات رنگی آنها لذت می‌برید. حضور لوازم و وسایل دست‌ساز هنری و دکوری با روحیه شما سازگار است. از نمونه‌های تقلبی خوش‌تان نمی‌آید؛ پس اثاثیه‌ تزیینی کمتر با این وجود اصل تهیه کنید.

 

 دکوراسیون به سبک طالع‌بینی!

 

آبان یا برج عقرب

 

خانه‌ شما، حکم پناهگاه دلخواه‌تان را دارد و خوب است از رنگ‌های آرام با این وجود تیره‌تر در آن استفاده کنید. مبلمان را ساده و با دیزاین خطوط نرم و با ارتفاع کمتر و نزدیک‌تر به زمین انتخاب کنید. به حال و هوای مدرن کمی نیاز دارید که برای این منظور نکاتی نقره‌ای‌رنگ در عرصه رنگ‌های تیره انتخاب خوبی خواهد بود. علاقه شما به داشتن سری‌ها و اشیا اگر بیش از اندازه در چیدمان محیط‌تان دیده شود از جریان یافتن انرژی جلوگیری می‌کند. نور را به خانه‌تان بیاورید و حتما طوری خانه را چیدمان کنید که فضایی برای تنفس تصویری باقی بگذارید.

 

 دکوراسیون به سبک طالع‌بینی!

 

از جهت رنگی، ۲ نوع آبان ماهی داریم؛ آنهایی که رنگ سفید روی عرصه سفید را دوست دارند و بیشتر توجه‌شان به تنوع بافت‌ها و جنسیت اثاثیه و لوازم است و گروهی که از حضور رنگ‌های خالص مانند قرمز، سیاه و نارنجی لذت می‌برند. وسواس در انتخاب و دقت در کیفیت مبلمان و اثاثیه در اندازه بزرگ و چشمگیر را به اجرا درآورید. نماد این ماه، ماهی است؛ با این وجود بسیاری از متولدان این ماه زندگی همراه با دریا و رودخانه را دوست دارند. در نبود چنین قابلیتی می‌توان از آکواریوم یا آبنماهایی که مشخصه فلسفه زن در دکوراسیون است، استفاده کرد تا با نگاه کردن به آن روح‌تان تازه شود.

 

 دکوراسیون به سبک طالع‌بینی!

 

انتخاب‌های رنگی دیگر شما شامل قرمز قهوه‌ای‌های باشکوه و قوی مانند دارچینی و عنابی، سیاه، سبز آبی و سبز خزه‌ای است؛ حتی دیوارهایی با این رنگ‌ها نیز برای حال‌تان خوب است و روح‌تان را سرشار از انرژی می‌کند؛ با این وجود به میزان برخورداری فضا از نور کافی برای داشتن چنین رنگ‌هایی بر دیوار اطمینان حاصل کنید. اشیا و لوازمی که حاوی خصوصیت لطافت و درعین‌حال پیچیدگی در تولید هستند و هر آنچه باقدرت تصویری خود به چشم می‌آید از عضو های دلپذیر دکوراسیون یک آبان‌ماهی خواهد بود.

 

آذر یا برج قوس

 

شما می‌دانید به چه نحو اشیا را همراه با هم بچینید، با این وجود به نکات رنگی دقت کنید. با علاقه‌ای که به نکات و وسایل مختلف دارید امکان دارد به آشفتگی در محیط‌تان دچار شوید؛ پس به شیوه‌های ساماندهی کاربردی وصل شوید. یک آذرماهی پیوسته شیفته رایحه و بوهای جاری در طبیعت است و آن را در گل‌ها و گیاهان می‌جوید. برای ایشان کوچک‌ترین مکانی که بتواند در آن از گیاهان مراقبت کند، غنیمت است. وجود شمع‌های معطر یا تنها ظرفی از میوه‌های خوشبو خوشایند است.

 

  دکوراسیون به سبک طالع‌بینی!

 

شکل قوس، نماد بین‌المللی سفر است با اینحال اگر امکان جهانگردی ندارید، میتوانید با گذاشتن عناصری از مکان‌های مختلف به جهانگردی مجازی هزینه کنید. از تلفیق سبک‌های گوناگون با این وجود با رعایت احتیاط نیز میتوانید در دکوراسیون خانه‌تان استفاده کنید. وجود رنگ بنفش انتخاب مطلوبی است که روحیه‌ کنجکاو و جست‌وجوگر آذرماهی را به‌خوبی پوشش می‌دهد. رنگ‌های متنوع دیگر نیز در محیط‌تان حضور دارد که حسی از خوش‌بینی ذاتی‌تان را به نمایش می‌گذارد.

 

 دکوراسیون به سبک طالع‌بینی!

 

سبک تک‌رنگ یا بی‌رنگ مینیمال خوب حال‌تان نیست ولو اینکه مد روز باشد. بافت‌های قوی و فضاهایی که به آنها انرژی می‌بخشد برای‌تان هیجان و انگیزش خلاقیت را بهمراه می‌آورد. ورودی خانه یک آذرماهی حتما نشانی از علاقه ایشان به طبیعت دارد. وسایل ساخته شده از مواد طبیعی از قبیل چوب، سنگ، الیاف طبیعی و گاه فلزی به‌خصوص اگر از سرزمین‌های دیگر آمده باشند پیوسته حال دکوراسیون‌تان را خوب می‌کند!

 

دی یا برج جدی

 

اهالی برج جدی به دکوراسیونی تا حدی کلاسیک و سنتی و وسایلی که خوب کار کنند و کیفیت بالایی داشته باشند، علاقه‌مندند؛ به‌ویژه اگر این وسایل از گذشتگان رسیده باشد که دیگر چه بهتر! آنها از وسایل مدرن خیلی خوش‌شان نمی‌آید و برعکس از وسایل زیبای قدیمی که سالم مانده باشد، به شوق می‌آیند. رومیزی‌های آنتیک و الیاف لطیف و گلدوزی‌های اصیل و قدیمی از عنصر های دکوری دوست‌داشتنی آنهاست. پارچه‌هایی با نقشمایه‌های گلدار مورد پسندشان است و از این پارچه‌ها برای مبل، پرده و فرش استفاده می‌کنند. لوازم چرمی، چوبی و رنگ‌های قهوه‌ای و آبی سورمه‌ای، سبز تیره و پررنگ همراه با بخش‌های کوچکی از رنگ‌های زرد و آبی برای متولدان این ماه فضایی دلنشین و دلنشین خواهد بود.

 

 دکوراسیون به سبک طالع‌بینی!

 

حضور گل‌های تازه و وسایل هنری با رنگ‌های روشن به محیط دی‌ماهی روشنایی و سرزندگی می‌آورد. نقاشی‌ها و تابلوهایی از مناظر باز و آرامش‌بخش مطلوب آنهاست. در نظر داشتن جایی در خانه برای گردهمایی‌های کاری یا خانوادگی که هم راحت باشد و از قبل برای همین هدف با استناد به یک الگوی کارآمد چیدمان شده باشد، بخش مهمی از دکوراسیون‌شان است.

برای شما هم جالب است؟ :  تصویر: آشپزخانه‌های مدرن

 

 دکوراسیون به سبک طالع‌بینی!

 

عکس ها عزیزان و حتی خودشان در راستای موفقیت‌ها و خاطرات خوش که با قاب‌هایی از فلز نقره‌ای تزیین‌ شده‌اند نیز عنصر های بینهایت خوبی برای دکوراسیون یک دی‌ماهی است. الگوی نقشینه‌ای و تزیینی از هنر چین یا یکی، دو قطعه از ظروف قدیمی چین با این وجود نه با عرصه‌ سفید، انتخاب زیبایی برای تزیین میز می‌تواند باشد. ظروف یا اکسسوری‌هایی از کریستال تراش‌دار یا فلز نقره‌ای کنده‌کاری‌شده را هم نباید فراموش کنند. متولد این ماه نباید از خدمات چینی سفیدرنگ برای خودش یا پذیرایی از مهمانانش بهره ببرد.

 

بهمن یا برج دلو

 

خانه یک بهمن‌ماهی میدانی است برای به نمایش درآمدن عنصر های مدرن و آتی‌نگر با خصوصیت‌های قوی تصویری، نقوش و عکس ها گرافیکی و بهره برداری از مواد تازه مانند مبلمان و وسایل ساخته‌شده از فلز و شیشه؛ دکوراسیونی بی‌عیب و نقص که با تازه ترین و به‌روزترین کارهای هنری تزیین‌شده است. به جز کف اتاق‌ها که بیشتر دوست دارید از نوع چوب سخت و محکم و خالص فرش شده باشد، نشیمن یا مهمانخانه‌ای راحت برای جمع‌های دوستانه و خانوادگی بخش شایان توجه در محیط شماست.

 

 دکوراسیون به سبک طالع‌بینی!

 

رنگ‌های گوناگون قهوه‌ای در جوار رنگ‌های خنثی برای سطوح بزرگ این فضا محشر است. تکمیل‌کننده‌ این سری می‌تواند از رنگ‌های زیبای رنگین‌کمان آمده باشد تا به فضا حس و به شما حال خوبی ببخشد. همین رنگ‌ها در صورتی‌که با رنگ سفید، کم‌رنگ و روشن شوند همراه خوب دکوراسیون‌تان خواهند بود. از این رنگ‌ها روی دیوارها استفاده کنید. از میان رنگ‌های تیره، آبی سورمه‌ای، قهوه‌ای تیره، سیاه و خاکستری را میتوانید استفاده کنید. طلایی و مسی را با این رنگ‌های تیره ترکیب کرده و نمایش درخشانی از ماه بهمن باشید. خوب است از مبلمان مدولار به‌جای ست‌های معمول سود ببرید تا در موقع لزوم، شرایط چیدمان فضا را با گردهمایی‌های مورد توجه‌تان هماهنگ کنید.

 

 دکوراسیون به سبک طالع‌بینی!

 

یک میز محکم و جاندار که بیش از ۴ نفر گنجایش داشته باشد را هم به این فهرست اضافه کنید و ظرفی پر از مهره‌های رنگین یا سنگریزه‌های گوناگون همراه با کتاب‌های دیدنی و عکس ها یا تابلوهای نقاشی از طبیعت را بیاد داشته باشید. گیاهان و آبنما نیز همراهان خوب شما هستند. نورپردازی دلخواه‌تان را حتما به کار ببرید. تابلویی بزرگ از پارچه‌ای که دوستش دارید و مجسمه‌هایی ویژه از مواد ویژه با دیزاین ممتاز هم توصیه دیگری است. اگر اهل جمع‌کردن سری‌ها هستید به فکر نمایش آنها روی قفسه‌ها باشید و همه‌ اجزای آن را همراه با هم بچینید و اکنون از محیط رنگین و دلنشین یک بهمن‌ماهی لذت ببرید!

 

اسفند یا برج حوت

بهترین افرادی که می‌دانند یک دکوراسیون خلوت به چه کار می‌آید، متولدان اسفند هستند! فضایی برای تعمق و تفکر یا شنیدن موسیقی. چیزی در محیط آنها جاری است که به چشم نمی‌آید، با این وجود حس می‌شود؛ فضایی گشوده و آرامش‌بخش؛ فضایی مانند دریا یا اقیانوس پهناوری که در ظاهر هیچ عنصر تزیینی ندارد، با این وجود عین زندگی است. به همین باعث با رنگ‌های دریایی شروع می‌کنیم؛ سبز آبی و آبی دریایی یا آبی اقیانوسی و تناژهای مختلف آنها. وجود صندلی‌های تاشوی راحت، کمک خوبی برای‌تان خواهد بود تا مدیریت فضا را در دست داشته باشید و مبلمان راحتی که قادر باشید هر لحظه که دل‌تان می‌خواهد روی آن دراز بکشید با کوسن‌های متعدد و بزرگ که قادر باشید آنها را روی زمین بگذارید و تکیه دهید و خستگی هر روزه را از تن به در کنید. رنگ‌های پاستلی هم در پالت دکوراسیون شما حضور دارند؛ پس آنها را هم در نظر داشته باشید. پارچه‌هایی که به نرمی بر پوست می‌نشینند با روحیه شما همسازند. الیاف طبیعی را حاوی اهمیت انتخاب قرار دهید.

 

 دکوراسیون به سبک طالع‌بینی!

 

چیدمان نشیمن را طوری سازماندهی کنید تا چند دوست یا هم‌صحبتی که مهمان شما می‌شوند برای دورهم بودن با سخت فاصله مواجه نشوند. میزهای چوبی را همراه با دست قرار دهید و از اشیا و لوازم ساخته شده از چوب یا بامبو و حصیر برای تکمیل فضا استفاده کنید. به دلیل آنکه کف پاهای یک اسفندماهی بسیار حساس است به پوشش پایین پا نیز دقت داشته باشید. قهوه‌ای‌های گوناگون که همراه با دریا می‌توان دید و قرمز مرجانی برای‌تان روح‌نواز خواهد بود. پیشنهادهای دیگر رنگ برای شما شامل سبز خزه‌ای، صدفی، صورتی خالص، آبی آسمانی و رنگ‌های زیبای رنگین‌کمان است. پارچه‌ پرده‌ها را ضخیم‌تر در نظر بگیرید تا هرگاه خواستید در سکوت سایه‌ها به خودتان و درون‌تان سفر کنید و نور زیاد، مزاحم شما نشود. هر آنچه یادآور روزهای خوب شما یا بیانگر آرزوهای‌تان است را میتوانید به نوعی لوازم تزیینی در دکوراسیون خود به کار ببرید. خانه‌تان را با نقاشی‌ها یا عکس ها کلاسیک هنری، نورپردازی غیرمستقیم و نورهای کوچک تأکیدی روی کارهای هنری‌تان تزیین کنید. از نورهای رنگی نیز میتوانید لذت ببرید.

 

 

برای تهیه مجله منزل قادر اید به روش حضوری از کیوسک های روزنامه فروشی تمامی کشور و برای خرید ورژن الکترونیک از تارنما  taaghche.ir اقدام نمائید.

به علاوه از طرف دیگر برای اشتراک ورژن چاپی مجله منزل روی تصویر پایین کلیک کنید:

معجزه رنگ در خانه های ایرانی

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات