کد خبر : 42698
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۴
15 views بازدید

دکوراسیون منزلِ ۱۱۵ متری در کرمانشاه

نوشته ای با عنوان دکوراسیون منزلِ ۱۱۵ متری در کرمانشاه یقینا مورد استقبال علاقه مندان به دیزاین داخلی منزل واقع میشود. پیشتر با ایران پی پر همراه باشید. مجله منزل – فاطمه اللهوردی‌زاده: در این نوشته از خانه ۱۱۵ متری خانم فتحی و همسرش در خیابان گلستان کرمانشاه می‌گوییم؛ خانه‌ای مملو از آرامش سفید، اصالت فیروزه‌ای و پر از گیاهان طبیعی که هر کسی با […]

نوشته ای با عنوان دکوراسیون منزلِ ۱۱۵ متری در کرمانشاه یقینا مورد استقبال علاقه مندان به دیزاین داخلی منزل واقع میشود. پیشتر با ایران پی پر همراه باشید.

مجله منزل – فاطمه اللهوردی‌زاده: در این نوشته از خانه ۱۱۵ متری خانم فتحی و همسرش در خیابان گلستان کرمانشاه می‌گوییم؛ خانه‌ای مملو از آرامش سفید، اصالت فیروزه‌ای و پر از گیاهان طبیعی که هر کسی با ورود به محیط آن در نگاه اول متوجه زیبایی‌اش می‌شود.

 

 

 

دیزاین دکوراسیون اینجا را خانم خانه خودش انجام داده تا بعد از رسیدن به خانه بعد از شلوغی کار هر روزه به آرامش برسند. با ما در این نوشته همراه باشید تا شما هم شیفته آرامش این خانه شوید.

 

تور خانه گردی در یک نگاه

 • تعداد مردم ساکن: ۲ نفر
 • شغل خانم و آقای خانه: عکاس(استودیو عروس)
 • موقعیت: کرمانشاه، بلوار ظفر
 • متراژ: ۱۱۵ متر
 • سال تولید: ۱۳۹۵
 • نوع مالکیت: شخصی و نوساز
 • تعداد خواب: ۲ خوابه
 • تعداد خدمات: یک حمام و یک دستشویی
 • طراح: دیزاین به وسیله خود خانم فتحی انجام شده است
 • سبک دکوراسیون: تلفیقی
 • رنگ‌های غالب: سفید و آبی فیروزه‌ای
 • خصوصیت برجسته دیزاین: آرامش خانه و وجود گل‌های طبیعی
 • مدت‌لحظه دیزاین داخلی و خرید وسایل: حدود ۲ ماه
 • هزینه دیزاین: حدود ۸۰ میلیون بهمراه خرید وسایل
منزلی با تلفیق طراحی مدرن و اصالت ایرانی در کرمانشاهخانه سفید آرام 

 

نکته مورد استقبال در دیزاین این خانه

وقتی از خانم فتحی در باب سبک دکوراسیون منزل‌شان پرسیدیم، گفت که حتما می‌خواستند خانه‌شان مدرن باشد. خانم خانه به فرش‌های ایرانی علاقه فراوانی دارد؛  در چنین موقعیتی به نظرش ارتباطی به دیزاین مدرن ندارد، با این وجود چون از علایقش بود، دوست داشت حتما در خانه‌شان فرش دستباف ایرانی و به علاوه از طرف دیگر تابلوفرش داشته باشند.

 

 منزلی با تلفیق طراحی مدرن و اصالت ایرانی در کرمانشاهخانه سفید آرام

ایشان بیان می کند: «چیزی که اصلا دوست نداشتم در دکوراسیون خانه‌ام باشد، رنگ‌های کرم و قهوه‌ای بود که این ایام ممکن است در بسیاری از خانه‌ها دیده ‌شود. جدی ترین چیزی که مدنظرم بود، آرامش خانه بود که گمان می نمایم به آن رسیده‌ام. هرکس که برای بار نخست وارد خانه‌ام می‌شود، بیان می کند که چقدر خانه‌ام آرامش‌بخش است.»

برای شما هم جالب است؟ :  دکوراسیون منزل عروس و دامادها

تلفیق دیزاین مدرن و اصالت ایرانی

بخش اصلی خانه قسمت پذیرایی و نشیمن آن است که با ۲ خدمات مبلمان پر شده که هر دو حدودا مدرن و راحت هستند. همراه با پنجره پذیرایی میز ناهارخوری هماهنگ با مبلمان که از فروشگاهی در کرمانشاه تهیه شده، قرار دارد. به دلیل آنکه ترکیب رنگی خانه سفید و فیروزه‌ای است روی میز ناهارخوری هم یک رانر به رنگ آبی فیروزه‌ای انداخته شده و گلدانی به همان رنگ روی آن قرار دارد.

 

  منزلی با تلفیق طراحی مدرن و اصالت ایرانی در کرمانشاهخانه سفید آرام

پشت میز ناهارخوری در داخل دیوار یک کتابخانه قرار داده‌اند که به این بخش هم گلدان‌هایی با گیاهان طبیعی طراوت بخشیده است. مبلمان هم دقیقا در وسط پذیرایی قرار دارد که روی میز آن یک ظرف سفالی آبی‌رنگ قرار داده شده است و باز هم ۲ میز عسلی سنتی چوبی همراه بشقاب میناکاری شده و کاسه سفالی روی آنها همراه با مبل‌های تکی قابل مشاهده است. مطمئنا وجود این سنتی‌های دلچسب و ترکیب‌شان با دیزاین مدرن خانه به توجه به تضادی که دارد دلیل دلنشین‌تر شدن فضا می‌شود!

وقتی در باب ظروف میناکاری و سفالی موجود در دکوراسیون پرسیدم، گفتند که میناکاری‌ها را از شهر مشهد و ظروف سفالی را از همدان خریده‌اند و به علاوه از طرف دیگر از آنجایی که همه اطرافیان و آشنایان‌شان می‌دانند که آنها به چه رنگی علاقه دارند و نیز در حال دیزاین خانه‌شان هستند، چندین عدد از ظرف‌های دکوری را برای‌شان هدیه آورده‌اند.

 

  دکوراسیون منزلِ ۱۱۵ متری در کرمانشاه

از خصوصیت‌های بارز منزل آنها همان‌طور که خانم خانه هم می‌گفت، حضور ۲ فرش ۶ متری دستباف کاشان است که بهمراه تابلو فرش های که روی دیوارهای خانه قابل مشاهده است، باز هم به اصالت و ایرانی بودن دکوراسیون اضافه کرده است. فرش‌ها و تابلوها را هم از فروشگاه مشهور رزمجو در همان شهر کرمانشاه خریده‌اند.

مبلمان راحتی دیگری هم در نشیمن می باشد که به شکل ال و دقیقا به رنگ آبی فیروزه‌ای است که خانم خانه بیان می کند آن را هم از کمپانی اطلس چوب پرشین و از کارخانه تهیه کرده‌اند.

برای شما هم جالب است؟ :  گشتی در خانه‌ «چارلی چاپلین»

آشپزخانه سفیدرنگ

از آنجایی که آشپزخانه از قسمت پذیرایی دید دارد، ترکیب رنگی این بخش از خانه هم بطور کلی به همان رنگ است. کابینت‌های آشپزخانه را یک کارشناس این کار دیزاین کرده که از کارش خیلی راضی بودند و دقیقا چیزی است که می‌خواستند. وسایل برقی آشپزخانه هم اکثرا از برند Can هستند.

 

 منزلی با تلفیق طراحی مدرن و اصالت ایرانی در کرمانشاهخانه سفید آرام

 

قسمت جالب آشپزخانه هم کانتر جزیره‌ای آن است که رویش یک گلدان شیشه‌ای آبی و یک گلدان کاکتوس خودنمایی می‌کند و دقیقا بالای کانتر ۳ لوستر کوچک به شکل لامپ بزرگ به فضا روشنایی می‌بخشد. خانم خانه در سمت دیگر آشپزخانه روی اوپن کنار پنجره چند گلدان گل طبیعی قرار داده است.

گیاهان طبیعی و روحی که به خانه داده‌اند

خانم فتحی بیان می کند: «من عاشق گل و گیاهم و هرکس که مرا می‌شناسد، می‌داند که یکی از بزرگ‌ترین علایق زندگی‌ام گیاهان هستند؛ به همین خاطر در بیشتر مواقع چندین عدد از آنها را در خانه‌ام داشته‌ام. برخی‌اوقات امکان دارد شرایط افزایش خوبی نداشته باشند، با این وجود در این خانه با استناد به نور موجود و به علاوه از طرف دیگر انرژی که من برای‌شان می‌گذارم حال‌شان خوب است و به‌خوبی افزایش می‌کنند!»

 

 منزلی با تلفیق طراحی مدرن و اصالت ایرانی در کرمانشاهخانه سفید آرام

از نمونه‌های این گیاهان که در قسمت‌های مختلف خانه قابل مشاهده است، می‌توان به ۲ گلدان سانسوریای شمشیری در دو طرف کاناپه اشاره نمود. غیر از آن یک سانسوریای تک‌رنگ دیگر و یک دراسینا کامپکت هم همراه با میز تلویزیون قرار دارد.

گیاهان کنار پنجره آشپزخانه هم یک گلدان پوتوس، یک سرخس و یک گل قاشقی هستند.

 

 منزلی با تلفیق طراحی مدرن و اصالت ایرانی در کرمانشاهخانه سفید آرام

خانم فتحی یک دیش گاردن کاکتوس هم روی کانتر آشپزخانه قرار داده که آن را هم خودش دیزاین کرده است. ایشان قبلا در ظرف سفالی سورمه‌ای رنگ این دیش گاردن یک بونسای داشته که خشک شده و اکنون از گلدان آن استفاده کرده و این کاکتوس‌های دلچسب را درون آن کاشته است.

برای شما هم جالب است؟ :  دیوارهای شیشه ای در ساختمان های کوچک

از میان حرف‌های خانم فتحی متوجه شدم که هنوز فرصت نکرده‌اند تراس خانه را تکمیل کنند و در آینده ای زود می‌خواهند آنجا را برای گل‌های‌شان درست کنند.

 

 منزلی با تلفیق طراحی مدرن و اصالت ایرانی در کرمانشاهخانه سفید آرام

اتاق‌خواب بطور کلی مدرن

خانم فتحی خدمات خواب را خودش از میان ست‌های مختلف انتخاب کرده و برنامه پیشنهادی را سفارش داده است تا برای‌شان بسازند که حدود یک میلیون تومان هزینه آن شده است. این خدمات هم سفیدرنگ و مطابق با دیزاین اتاق به سبک مینیمال است. روی دیوار چند قاب سفید بدون تصویر نصب شده است که فرضیه با مزه ای برای آنجاست. به جای فرش در اتاق‌خواب از پوستی سفید و مشکی استفاده شده و بقیه اتاق هم به همین ۲ رنگ است.

 

 منزلی با تلفیق طراحی مدرن و اصالت ایرانی در کرمانشاهخانه سفید آرام

هر کس می‌تواند طراح خانه خود باشد

 وقتی از خانم فتحی در باب تجربه دیزاین خانه پرسش کردم، ایشان گفت که اعتقاد دارد آدم‌ها اگر به خود و حس‌شان درمقایسه با محلی که در آن زندگی می‌کنند اعتماد داشته باشند، قادر اند بهترین طراح محل زندگی خود باشند؛ با این وجود مطمئنا کمک گرفتن از کارشناسان این عرصه مفید خواهد بود.

 

 منزلی با تلفیق طراحی مدرن و اصالت ایرانی در کرمانشاهخانه سفید آرام

ایشان بیان می کند که چون قبلا در دیزاین محل کارش از طراح راضی نبوده است، این دفعه تصمیم گرفته خودش طراح خانه‌اش باشد و در کل این مسئله برایش تجربه خوبی در این عرصه بوده است؛ چون از نتیجه کار راضی است و دقیقا آن چیزی شده که دوست دارد.

 

 

برای تهیه مجله منزل قادر اید به روش حضوری از کیوسک های روزنامه فروشی تمامی کشور و برای خرید ورژن الکترونیک از تارنما  taaghche.ir اقدام نمائید.

به علاوه از طرف دیگر برای اشتراک ورژن چاپی مجله منزل روی تصویر پایین کلیک کنید:

معجزه رنگ در خانه های ایرانی 

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات