خبرهای ویژه

» سیاسی » دین اسلام به هیچ وجه با موسیقی مخالف نیست

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۰ - ۱۹:۵۱

دین اسلام به هیچ وجه با موسیقی مخالف نیست

درباب اخبار سیاسی خبری پخش شده مبنی بر اینکه دین اسلام به هیچ وجه با موسیقی مخالف نیست. مشروح این خبر را پیشتر مطالعه نمائید. خبرگزاری ها: آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی، روز جمعه(۱۰ شهریورماه) در آیین اختتامیه هفتمین دوره جشنواره دف نوای رحمت در پردیس سینما بهمن سنندج اظهار کرد: همه دستورات دین اسلام […]

دین اسلام به هیچ وجه با موسیقی مخالف نیست

درباب اخبار سیاسی خبری پخش شده مبنی بر اینکه دین اسلام به هیچ وجه با موسیقی مخالف نیست. مشروح این خبر را پیشتر مطالعه نمائید.

خبرگزاری ها: آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی، روز جمعه(۱۰ شهریورماه) در آیین اختتامیه هفتمین دوره جشنواره دف نوای رحمت در پردیس سینما بهمن سنندج اظهار کرد: همه دستورات دین اسلام زیباست و حتی در باب موسیقی عملی و نظری هم به مسایل زیادی اشاره شده است.

وی اضافه کرد: دین اسلام در هر عرصه‌ای برای افزایش علمی و فکری انسان‌ها تدابیری اندیشیده که در این عرصه موسیقی در پرورش روح و عقل انسان موثر است.

نماینده با این وجود فقیه در استان کردستان با بیان اینکه موسیقی طبیعت، آرامش بخش و روح انگیز است، عنوان کرد: موسیقی هم باعث آرامش جسم می‌شود و هم روح انسان را صیقل می‌دهد.

وی تصریح کرد: برخی از موسیقی‌ها شفابخش هستند با اینحال در کمال تاسف عده ای از موسیقی‌ها هم انسان را به ابتذال کشانده و باعث فحشا و فساد می‌شوند.

آیت الله حسینی شاهرودی گفت: دین اسلام به هیچ وجه با موسیقی مخالف نیست حتی با موسیقی که لهو و لعب باشد و انسان را به فحشا و فساد بکشاند، مخالف است.

ایشان پیشتر گفت: باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که ساز دف در استان کردستان در مجالس دینی و عرفانی استفاده می‌شود و این خصوصیت بارز و خوب این منطقه است.

نماینده با این وجود فقیه در استان کردستان در انتهای سخنان خود، به انجام پژوهشی در رابطه با اثرات موسیقی بر روی گیاهان اشاره و خاطرنشان کرد: براساس مطالعاتی که در کشور هلند صورت گرفته است، آهنگ‌های خشن و مبتذل افزایش گیاهان را متوقف کرده با اینحال نوای قرآن دلیل افزایش گیاهان شده است.

برای شما هم جالب است؟ :  گوترش، تست موشکی کره شمالی را محکوم کرد

منبع خبر


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : سیاسی
تبلیغات