کد خبر : 19847
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲
8 views بازدید

ذهن کودک را تکمیل ورزش کنید

پیرامون بارداری و کودک یاری نوشته ای برای شما انتخاب کرده ایم تحت عنوان ذهن کودک را تکمیل ورزش کنید .پیشتر در خدمت شما خوانندگان عزیز ایران پی پر هستیم . وب‌سایت همشهری شش و هفت – سها دادمند: معضل بسیاری از والدین، كم‌ یا بی‌تحركی فرزندشان و به‌دنبال آن بالا رفتن وزن و مشكلات دیگر است. هرچقدر هم تلاش می‌كنند، ‌گاهی نتیجه نمی‌گیرند. دلیل […]

پیرامون بارداری و کودک یاری نوشته ای برای شما انتخاب کرده ایم تحت عنوان ذهن کودک را تکمیل ورزش کنید .پیشتر در خدمت شما خوانندگان عزیز ایران پی پر هستیم .

وب‌سایت همشهری شش و هفت – سها دادمند: معضل بسیاری از والدین، كم‌ یا بی‌تحركی فرزندشان و به‌دنبال آن بالا رفتن وزن و مشكلات دیگر است. هرچقدر هم تلاش می‌كنند، ‌گاهی نتیجه نمی‌گیرند. دلیل اصلی آن، ذهن تنبل آنهاست. به این معنی كه ذهنیت و فكر آنها در محیط ورزش كردن و تحرك بدنی نیست. به‌نظر شما چگونه باید این موقعیت روانی را تغییر بدهیم و كودك را به ورزش ترغیب كنیم؟

 

 

 از خودتان شروع كنید


‌ مانند هر رفتار دیگری، اولین رفتارهای كودك، تقلید از والدین است. فرزندتان شما را چندبار در حال ورزش كردن دیده است؟‌ اصلا شما را با گرمكن و كفش ورزشی دیده است؟‌ شما به ورزش مخصوصی علاقه دارید؟ پیرامون این علاقه با ایشان صحبت كرده‌اید؟‌ از این جهت شما اولین الگوی ایشان برای ورزش كردن هستید.

 با كودك همراه شوید


‌ گاهی كودك بعد از دیدن یك برنامه ورزشی یا تماشای برنامه ویژه كودكان كه آنها را به ورزش ترغیب می‌كند، میل به ورزش پیدا می‌كند. با اینحال شما برای این كار وقت ندارید! از این جهت طبیعی است كه توی ذوق كودك بخورد و قید ورزش را بزند. به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی كنید كه در این شرایط با ایشان همراه شوید.

 ایشان را به ورزشگاه ببرید


شور و شوق آنهایی كه ورزش می‌كنند، ‌می‌تواند ذهن فرزندتان را از خواب بیدار كند. از این جهت برای ترغیب ایشان به ورزش، ایشان را به تماشای مسابقات ورزشی ببرید.

برای شما هم جالب است؟ :  نکاتی پیرامون مراقبت از کودکان در تابستان

وسایل را مهیا كنید


قرار نیست همین اکنون دوچرخه چند صد هزار تومانی و وسایل اسكی و… تهیه کنید. همین كه همراه ایشان به اولین فروشگاه لوازم ورزشی بروید و توپ قشنگی برایش تهیه کنید؛‌ شروع خوبی است. به خانه كه رسیدید، ‌توپ بازی را خودتان شروع كنید تا ایشان هم ترغیب شود.

همراهی با دوستان


‌ برای اینكه محیط ذهنی ایشان تغییر كند، با دوستان ایشان برنامه‌ریزی كنید. در بیشتر مواقع همراهی با دوستان، كودك را سر ذوق می‌آورد.

به انتخاب ایشان


‌ حتی اگر فرزندتان تنها به ورزش مخصوصی علاقه دارد و به‌نظر شما ورزش خوبی نیست، ایشان را از ورزش مورد توجه‌اش بازندارید. بگذارید از همان ورزش شروع كند.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات