کد خبر : 21927
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - ۴:۲۳
13 views بازدید

رابطه زناشویی، مشکلات و راه حل‌ها

مقاله ای پیرامون رابطه و زندگی زناشویی برای شما تکمیل کرده ایم با اسم رابطه زناشویی، مشکلات و راه حل‌ها .با ما باشید. هفته نامه سلامت – ترجمه علی نیکویی: هم شما و هم همسرتان خسته هستید؛ خواب کودکانتان سبک است؛ از اضافه‌وزنتان راضی نیستید؛ به‌دلیل ضرب‌الاجل‌های کاری تحت فشار هستید و… این دلایل و خیلی دلایل دیگر امکان دارد دلیل شوند زن و شوهرها […]

مقاله ای پیرامون رابطه و زندگی زناشویی برای شما تکمیل کرده ایم با اسم رابطه زناشویی، مشکلات و راه حل‌ها .با ما باشید.

هفته نامه سلامت – ترجمه علی نیکویی: هم شما و هم همسرتان خسته هستید؛ خواب کودکانتان سبک است؛ از اضافه‌وزنتان راضی نیستید؛ به‌دلیل ضرب‌الاجل‌های کاری تحت فشار هستید و… این دلایل و خیلی دلایل دیگر امکان دارد دلیل شوند زن و شوهرها خوابیدن یا سرگرم شدن با تلویزیون را به رابطه زناشویی ترجیح دهند. با اینحال پزشکان می‌گویند رابطه زناشویی سالم بخشی مهم از رابطه صمیمانه همسران است که نادیده گرفتن آن امکان دارد دلیل ‌شود زن و شوهرها احساس دوردستی و جدایی از یکدیگر کنند. پیشتر به عده ای از این مشکلات زناشویی و راه‌حل‌های آنها می‌پردازیم.

 

 

سخت اول: یکنواخت شدن رابطه زناشویی


راه‌حل: ابتکار به خرج دهید

وقتی که در یک رابطه درازمدت زناشویی هستید، امکان دارد رابطه زناشویی‌تان وضعیتی ثابت بیابد و احساس ملال کنید. شواهد زیست‌شناختی می باشد که آزمایشات تازه دلیل آزادی یک ناقل شیمیایی به اسم دوپامین در مغز می‌شود. دوپامین بر مرکز لذت در مغز تاثیر می‌گذارد و آن را تحریک می‌کند. بدین جهت است که ابتدای یک رابطه که همه چیز تازه است، خیلی ساده تر برانگیخته می‌شوید و مغز شما هم با این شرایط واکنش نشان می‌دهد.

شما نمی‌توانید در چنین موقعیتی وقت یکبار به آدم دیگری مبدل شوید تا از نو احساس هیجان کنید، با اینحال میتوانید عوامل دیگر را تغییر دهید. برای نمونه، میتوانید مکان دارای اختلاف، لحظه دارای اختلاف و موقعیت دارای اختلاف درمقایسه با موقعیت همیشگی را برای رابطه زناشویی امتحان کنید.

سخت دوم: کار مفرط و خستگی مفرط


راه‌حل: زمانی برای عشق‌ورزی پیدا کنید

همه زن و شوهر‌ها در انتهای یک روز طولانی کاری خسته هستند. در چنین وضعیتی، در انتهای شب، بعد از انجام کارهای روزمره و خواباندن بچه‌ها سخت بتوان انرژی ضروری را برای یک مواجهه عاشقانه حفظ کرد. برای حل این سخت باید کارها را برحسب ارزش اولویت‌بندی کنید. اگر خسته باشید، امکان دارد رابطه زناشویی سریع کافی باشد. توجه داشته باشید فعالیت جنسی برای سلامت رابطه زناشویی شما بسیار ارزش دارد.

برای شما هم جالب است؟ :  اضافه وزن در حاملگی چه بلایی سر جنین می آورد؟!

 

به جای منتظر ماندن برای انتهای کارهای هر روزه و فرارسیدن شب، میتوانید انجام کارها را برای مدتی قطع کنید و استراحتی به خود بدهید و بعد از آن مواجهه عاشقانه‌ای با همسرتان ترتیب دهید. فضا و لحظه برای این مواجهه اختصاص دهید و خلاق باشید. چنین مواجهه‌ای به‌طور خودبه‌خودی انجام نمی‌گیرد. شما باید زمانی برای انجام آن پیدا کنید و با همسرتان برای آن قرار بگذارید.

سخت سوم: احساس غریبگی


راه‌حل: یکدیگر را از نو کشف کنید

اگر برای مدتی با همسرتان رابطه زناشویی نداشته‌اید، نگاه دعوت‌کننده از همسرتان امکان دارد برای شما علاقه مندان مصنوعی به نظر برسد و به آن جواب ندهید. برای حل این سخت ابتدا می بایست از راه غیرجنسی با همسرتان رابطه برقرار کنید. اگر مدتی است زمانی خصوصی را با هم نگذرانده باشید، امکان دارد دیگر احساس علاقه جنسی به همسرتان نکنید.

به جای شیوه قدیمی خوردن شام و تماشای تلویزیون، به کاری تازه فکر کنید و آن را حاوی اهمیت تقویمتان قرار دهید. یک شب در هفته را برای گذراندن زمانی با یکدیگر و انجام مشترک کار یا تفریحی با هم اختصاص دهید. مثلا رفتن به یک مارکت میوه و سبزی یا رفتن به رستوران یا کافه‌ای در روز تعطیل. به ‌این ‌ترتیب از نو رابطه صمیمانه خود را برقرار می‌کنید و میل جنسی‌تان به یکدیگر به‌تدریج بازمی‌گردد.

سخت چهارم: نارضایتی از موقعیت بدنی‌


راه‌حل: بر مطلوبیت‌های خود تمرکز کنید

بسیاری از ما امکان دارد از موقعیت و شکل بدنی‌مان راضی نباشیم و بخواهیم آن را تغییر دهیم. امکان دارد بعد از انتهای بارداری نتوانسته باشید اضافه‌وزن مرتبط به این دوره را کم کنید و از اینکه دیگر به سالن ورزشی نمی‌روید، ناراحت باشید.

برای شما هم جالب است؟ :  به چه نحو یک رابطه عاطفی را تمام کنیم؟

بالاخره این عدم رضایت ذهنی از شکل بدن (خودانگاره) دلیل می‌شود بدنتان را دوست نداشته باشید و میل به رابطه زناشویی را از دست بدهید. برای حل این سخت به ‌جز اینکه باید دنبال درمانی برای عزت‌نفس پایین خود بروید، در کوتاه‌مدت میتوانید مواردی را در خودتان پیدا کنید که از آنها راضی هستید تا بر آنها متمرکز شوید.

یک راه دیگر این است که به جای بدن خودتان بر بدن همسرتان و دلبستگی‌ عمیقی که به ایشان دارید، متمرکز شوید تا احساس آرامش کنید. به ‌این ‌ترتیب توجه‌تان را از تمرکز بر ناامنی‌هایتان منحرف می‌کنید و بر موردی متمرکز می‌شوید که دلیل لذت هر دویتان می‌شود.

سخت پنجم: احساس درد در آمیزش


راه‌حل: سکوت نکنید

گاهی سخت زناشویی شما مرتبط به سر ایجاد نبودن شما نیست، حتی مشکلتان جسمی و مرتبط به احساس درد لحظه آمیزش است. درد لحظه آمیزش، به‌خصوص در زنانی که به سن یائسگی نزدیک می‌شوند، امکان دارد دیده شود. ممکن است خجالت بکشید این سخت را با همسرتان به اشتراک بگذارید، با اینحال نباید در سکوت درد بکشید.

با گسترش سن، میزان‌ هورمون جنسی استروژن در بدن کاهش می‌یابد و تغییراتی در قسمت‌های دارای اختلاف بدن از نمونه واژن ایجاد می‌شود. بافت‌های این عضو بررسی می‌روند و میزان خونرسانی به آن کاهش می‌یابد، با این وجود رابطه زناشویی دردناک می‌شود.

باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که درمان‌هایی برای این درد می باشد. بسیاری از بیماران با تجویز استروژن موضعی افزایش پیدا می‌کنند. به علاوه از طرف دیگر لغزنده‌کننده‌ها ژل‌های مخصوصی نیز در داروخانه‌ها بی توجه به ورژن در معرض هستند. اگر به توجه به این درمان‌ها، احساس دردتان ادامه پیدا کرد، پزشکتان باید بررسی بیشتری انجام دهد تا احتمال وجود مشکلات جدی‌تر را رد کند.

برای شما هم جالب است؟ :  ازدواج سفید؛ هم‌خانگی و تقلیدی ناهمگون از فرهنگ غربی

سخت ششم: هنوز هم سرحال نیستید


راه‌حل: دلیل را پیدا کنید

کاهش میل جنسی امکان دارد تنها مرتبط به گسترش سن شما نباشد و سخت دیگری به اشتراک باشد. برای نمونه، افسردگی، اضطراب و عدم تعادل هورمونی می‌تواند دلیل اختلال کارکرد جنسی شود. در مردان ناتوانی در رسیدن به نعوظ امکان دارد نشانه‌ دیابت یا بیماری قلبی باشد. عده ای داروها ازجمله داروهای ضدافسردگی و داروهای ضدفشارخون هم‌ امکان دارد میل جنسی را کاهش دهند.

مشکلات رفتاری هم گاهی میل جنسی شما را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند. سیگار کشیدن و نوشیدن مفرط الکل امکان دارد واکنش فیزیولوژیک جنسی شما را مختل کند. حتی شیوه ورزش کردن شما هم امکان دارد در این سخت دخیل باشد. برای نمونه، گذراندن لحظه زیاد روی دوچرخه امکان دارد به مشکلات جنسی ختم شود که دلیل آن فشاری است که زین دوچرخه روی عصب و شریان «تهیگاهی» می‌آورد که به ابزار تناسلی مرتبط است.

در چنین مواردی، باید مشکلاتتان را با پزشکتان به اشتراک بگذارید تا راه‌حل‌هایی برای شما بیابد. به ‌جز اینها باید خواب کافی داشته باشید و بدنتان در استراحت کامل باشد. توجه داشته باشید که یافتن دلیل کاهش میلتان و بازگشتن به حالت عادی در رابطه زناشویی مانند دیگر جنبه‌های رابطه‌تان با همسرتان، نیاز به تلاش شما دارد. قرصی جادویی نیست که همه مشکلات را یکجا حل کند.

لینک مقاله

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات