کد خبر : 26263
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ - ۴:۳۲
4 views بازدید

رامسر، عروس شهرهای شمال ایران

برای علاقه مندان به سفر و ایرانگردی قاله ای تکمیل کرده ایم با اسم رامسر، عروس شهرهای شمال ایران که امیدواریم مورد بهره برداری قرار گیرد. وب‌سایت همگردی – مسلم علیمحمدی: شهرستان رامسر که حاوی ساحلی دلچسب با مناظر کوهستانی و جنگلی است، از شهر های پرطرفدار شمال ایران برای گردشگری می باشد. با ما همراه باشید تا شما را با عده ای از مشهور […]

برای علاقه مندان به سفر و ایرانگردی قاله ای تکمیل کرده ایم با اسم رامسر، عروس شهرهای شمال ایران که امیدواریم مورد بهره برداری قرار گیرد.

وب‌سایت همگردی – مسلم علیمحمدی: شهرستان رامسر که حاوی ساحلی دلچسب با مناظر کوهستانی و جنگلی است، از شهر های پرطرفدار شمال ایران برای گردشگری می باشد. با ما همراه باشید تا شما را با عده ای از مشهور ترین جاذبه های گردشگری رامسر از روستای جواهرده گرفته تا تله کابین رامسر آشنا کنیم.

۱) جواهرده

 
روستای جواهرده که در قبلی به روش جورده تلفظ می شد، به معنی ده بالا در طرف دیگر جیرده یعنی ده پایین می باشد که یکی از ناب ترین جاذبه های گردشگری رامسر و از جاهای بسیار دلچسب در این شهرستان و در استان مازندران است. جنگل های سرسبز روستای تاریخی جواهرده در نیمی از سال با برف پوشانده شده و در تابستان نیز هوای بسیار خنکی را برای این منطقه به ارمغان می آورد.

 

جواهرده را می توان نگین فیروزه کوه های البرز  در شهرستان رامسر به حساب آورد. روستای جواهرده، این شاهکار طبیعت با این که فاصله اش از دریای خزر کم است، با اینحال به طرز شگفت انگیزی در ارتفاع  بالایی از سطح دریا یعنی نزدیک ۲ هزار متر قرار گرفته است.

 

 

 


۲) بوستان جنگلی صفارود

برای دسترسی به بوستان جنگلی صفارود و سود مندی از آب و هوای مطبوع آن، می بایست از ابتدای جاده جواهرده در میدان غربی شهر حرکت کرده  و بعد از طی کردن ۹ کیلومتر و عبور از مسیری دلچسب می توان به این پارک که در نزدیکی صفارود قرار گرفته، رسید. از آنجایی که این بوستان که حاوی رودخانه آب معدنی می باشد، در پایین جاده و به اشتراک دره قرار دارد، برای ورود به آن، پله هایی از جاده تا بوستان صفا رود ساخته اند.

رامسر، عروس شهرهای شمال ایران 

 

برای شما هم جالب است؟ :  خیابان سی تیر؛ استریت فود تهران

۳) قله مارکو

در ۳ کیلومتری دریای خزر و در ۶ کیلومتری شرق رامسر در مسیر تنکابن به رامسر، قله ی مارکو با وسعت حدود ۶۰۰ هزار متر مربع که از سری کوه های البرز می باشد، قرار گرفته است. ارتفاع قله این کوه از سطح دریا ۵۰۰ متر بوده و تمامی آن پوشیده از انواع درختچه ها، درختان انجیر، بلوط، شمشاد و ازگیل می باشد. مزارع برنج، باغات چای و مرکبات و همینطور منظر شهر کتالم که در شمال قله قرار گرفته است، با منظر زیبایی که به دریا دارد و به علاوه از طرف دیگر تسلط به ارتفاعات و تپه های سرسبز البرز و وجود رودخانه ها از نمونه رودخانه نسارود در شرق این قله، باعث شده است که به یک مکان بسیار چشمگیر و تماشایی برای گذراندن اوقات فراغت مبدل شود.

رامسر، عروس شهرهای شمال ایران

 

۴) آب های گرم معدنی

آب های گرم معدنی که خاصیت طبی و درمانی دارند، بخش وسیعی از شهرستان رامسر را در برآمده اند که گردشگران فراوانی از این آب های گرم معدنی استفاده می کنند. از نمونه خصوصیت های بینهایت دلنشین رامسر، وجود آب گرم ها در نزدیکی ساحل دریا می باشد که خاص و تماشایی است. برای درمان بیماری های پوستی و رماتیسم، به علاوه از طرف دیگر برای درمان دردهای عصبی و عضلانی، قادر اید به استخر و وان هایی که در شهرهای کتالم و سادات محله رامسر می باشد، بروید. فاصله سادات محله که زمانی معاف محله گفته می شد و بعد از مدتی به سید محله تغییر اسم یافت، از شهرستان رامسر ۵ کیلومتر می باشد که بیشترین چشمه های آب گرم معدنی در این شهر بنا شده اند.

رامسر، عروس شهرهای شمال ایران

 

برای شما هم جالب است؟ :  برگ جهان؛ روستایی دلچسب و دیدنی بیخ گوش تهران!

۵) گرسماسر

مسیری جنگلی و دلچسب در مسیر رامسر به کتالم که اگر تا آخر آن را با اتومبیل خود  بروید، به گرسماسر که از ییلاقات باشکوه و زیبای رامسر می باشد، می رسید. گرسماسر در مسیر کوهنوردانی است که برای سود مندی از مناظر طبیعی و زیبای لپاسر، به قله ی ۳۶۰۰ متری پوشیده از برف به اسم سماموس می روند. گرسماسر و جواهرده، دو ییلاق بسیار مشهور و خوش آب و هوای شهرستان رامسر می باشند.

رامسر، عروس شهرهای شمال ایران

 

۶) موزه تماشاگه خزر

 موزه تماشاگه راز که مشهور به کاخ مرمر می باشد و حاوی معماری اروپایی است، به مساحت ۶۰۰ متر در سال ۱۳۱۶ در باغی به مساحت ۶۰ هزار متر ساخته شده است. هنرمندان بزرگ ایران و جهان، استادانه برنامه  زیبای خویش را در داخل کاخ با گچ بری های تماشایی و سقف بسیار دلچسب که با ۴ ستون سنگی بزرگ خوش تراش مهار شده، به کار برده اند و ببر سنگی، مجسمه های برنزی و مرمری و نقاشی عتیقه، فرش های نفیس و گران بها و کریستال، همه و همه در ین کاخ موزه در معرض دید قرار گرفته اند.

 

باغ این موزه از لحاظ تنوع گونه های گیاهی از نمونه مرکبات و گونه های گیاهی نایاب خارجی که در آن کاشته شده است، از باغ های خاص ایران می باشد. اولین نهال مرکبات اصلاح شده ایران، در این باغ کاشته شده است.

رامسر، عروس شهرهای شمال ایران

 

۷) تله کابین رامسر

بزرگترین تله کابین کشور، تله کابین رامسر می باشد که از ساحل خزر تا ارتفاعات جنگلی کشیده شده است. این تله کابین که به وسیله بخش خصوصی بوجود آمده، حاوی ۵۰ کابین بوده و طول مسیر آن ۲ کیلومتر می باشد. به علاوه از طرف دیگر این تله کابین که در ۳۰۰ متری شهر چابکسر و ۵ کیلومتری غرب رامسر قرار دارد، جزو اولین تله کابین های خاورمیانه می باشد که از ساحل به ارتفاعات جنگلی کشیده شده است. این تله کابین از ۵۰ کابین تشکیل شده است که در کل، ظرفیت حمل ۴۵۰ نفر در یک ساعت را دارد.

برای شما هم جالب است؟ :  گردشگری نجومی در کویر یزد

 

جاذبه های گردشگری رامسر و شمال ایران بسیار زیاد می باشد و ما به عده ای از آن ها از نمونه روستاهای جواهرده و گرسماسر، نگین این شهرستان، اشاره کردیم. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید و موثر بنا شده باشد. ما هم در مجله همگردی آرزو می کنیم که شما علاقه مندان از سفر خودتان لذت ببرید و روزهای شادی را در سفرهایتان سپری کنید.

رامسر، عروس شهرهای شمال ایران

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات