خبرهای ویژه

» سلامتی » راه هایی برای ترک انواع شیرینی جات و قندها

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۱ - ۱۰:۴۸

راه هایی برای ترک انواع شیرینی جات و قندها

بخاطر ارزش مسئله سلامتی نوشته ” راه هایی برای ترک انواع شیرینی جات و قندها “را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به استفاده شما علاقه مندان گرامی ایران پی پر به این نوشته میپردازیم. راه هایی برای ترک انواع شیرینی جات و قندها   در این نوشته مهم برای شما راه های مفیدی […]

راه هایی برای ترک انواع شیرینی جات و قندها

بخاطر ارزش مسئله سلامتی نوشته ” راه هایی برای ترک انواع شیرینی جات و قندها “را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به استفاده شما علاقه مندان گرامی ایران پی پر به این نوشته میپردازیم.

راه هایی برای ترک انواع شیرینی جات و قندها

 

در این نوشته مهم برای شما راه های مفیدی برای ترک قند و مشکلات آن گرد اوری کرده ایم خوردن قندها و شیرینی برای تعداد فراوانی از مردم بصورت اعتیاد درآمده هست، عادت نادرستی که منجر به ایجاد مریضی های متعدد در بدن می‌شوند. هوس مصرف قند بدترین دشمن برای هر فردی شمرده می‌شود.

 

مصرف مقدار متعادل از قند پالایش شده میتواند بعنوان بخشی از یک رژیم خوراکی سالم قابل پذیرش باشد. با اینحال وقتی که بیش از اندازه قند مصرف میکنید، این میتواند اثری منفی بر بخش های گوناگون بدن شما بگذارد.

 

به چه نحو بر اعتیاد به قند غلبه کنیم؟
مصرف بیش از اندازه قند با ابتلا به مریضی های بسیاری رابطه خورده هست که از آن جمله می‌توان به چاقی، دیابت، التهاب لثه، افسردگی، مشکلات قلبی و آسیب کبدی اشاره نمود.قند پالایش شده و همین طور غذاها و نوشیدنی های شیرین به طرز معمول حاوی کالری های خالی میباشند و از مواد مغذی بی سود اند.

 

امروزه، مردم بسیاری در مقابل هوس های قندی خود ناتوان میباشند، که به معنای اعتیاد آن ها به قند هست. در حقیقت، با اینکه توصیه شده هست زنان مصرف هرروز قند را به شش قاشق چایخوری و مردان به نه قاشق چایخوری محدود کنند، با اینحال حدودا ۲۰ قاشق چایخوری قند در روز مصرف می‌کنند.

 

اگر به قند اعتیاد دارید، برای پیشرفت سلامت خود نیز که شده باید بر این شرایط غلبه کنید. ممکن است در حرف راحت به نظر برسد، با اینحال شما میتوانید با کمک یک برنامه خوب که بر یک یا دو تغییر کوچک در سبک زندگی متمرکز هست، اینکار را در رفتار نیز انجام دهید.

 

شیرین کننده های مصنوعی را کنار بگذارید
پرهیز از قندهای فرآوری شده تنها گزینش برای غلبه بر اعتیاد به قند شمرده نمی‌شود، و همراه با آن باید پرهیز از شیرین کننده های مصنوعی را نیز در مسیر پیش روی خود قرار دهید.شیرین کننده های مصنوعی هوس های فرد برای قند را کمتر نمیکنند و در حقیقت قادر اند به گسترش انها نیز منجر شوند.

 

در تلاش برای افزودن اندکی شیرینی به زندگی خود، بالاخره کالری بیشتری نیز دریافت میکنید.شیرین کننده های مصنوعی در تعداد فراوانی از مسائل سلامت، از روند کند بهبودی زخم تا ابتلا به مریضی دیابت، بعنوان مقصران اصلی مقرر کرده شده اند.

 

برای شما هم جالب است؟ :  چهار شیوه خانگی برای سفید کردن دندان

میان وعده های سالم مصرف کنید
یکی از برترین گزینش ها برای غلبه بر اعتیاد به قند مصرف میان وعده های سالم هست. از این طریق، وقتی که هوس خوردن یک خوراکی شیرین کرده اید، به جای بستنی یا دونات، یک خوراکی سالم مصرف میکنید که نه تنها ضرری ندارد، حتی خوب نیز هست. همین طور، احتمال اینکه هوس های قندی به مصرف غذا های فرآوری شده ناسالم منجر شوند نیز چندان هست.

 

با این وجود، یکی از برترین راه حل ها نگه داری میان وعده های سالم در منزل و همین طور محل کار هست. میوه ها و سبزیجات سالم مانند خیار یا هویج یکی از برترین گزینش ها شمرده می‌شوند. در محل کار نیز میتوانید مقداری بادام زمینی، کشمش و یا شکلات تلخ نگه داری کنید.

 

مصرف پروتئین را بیاد داشته باشید
درد گرسنگی یکی از دلایل اصلی مصرف غذا های شیرین شمرده میشود. بدین خاطر، برای غلبه بر اعتیاد به قند باید اشتهای خود را مدیریت کرده و از تجربه درد گرسنگی پیشگیری کنید. اینکار به سادگی و از روش مصرف مواد خوراکی سرشار از پروتئین در رژیم خوراکی امکانپذیر هست.

 

مواد خوراکی با محتوای پروتئین بالا آرام‌تر گوارش میشوند و احساس سیری را برای مدتی طولانی‌تر حفظ می‌کنند. همین طور، پروتئین گسترش سریع و ناگهانی قند خون به شیوه ای نمونه با مصرف کربوهیدارت ها و قندهای پالایش شده را در پی ندارد.مصرف پروتئین های سالم مانند گوشت مرغ بدون چربی، ماست کم چرب، تخم مرغ، مغزهای خوراکی، لوبیا، نخود و عدس را مد نظر قرار دهید.

 

آب بدن را به شیوه درست ممکن سازی کنید
تشنگی اغلب ممکن هست با گرسنگی یا هوس های خوراکی اشتباه گرفته شود. با این وجود، وقتی که احساس نیاز به مصرف یک غذای ویژه را تجربه می‌کنید، ابتدا مقدار فراوانی آب بنوشید و چند دقیقه صبر کنید. نوشیدن آب راهی خوب برای فریب مغز هست تا فکر کند شما غذا خورده اید.

 

همین طور، هوس های قندی قادر اند نشانه ای از این باشند که بدن دچار کم آبی شده هست. بر همین عرصه، نوشیدن آب در طول روز ممکن هست تمام آن چیزی باشد که برای آبرسانی به بدن و با این وجود غلبه بر هوس های خوراکی نیاز دارید.افزون بر این، نوشیدن آب به میزان کافی فایده ها سلامت بسیاری دارد که از آن جمله می‌توان به تنظیم اشتها، کمک به کاهش وزن، افزایش کیفیت پوست و … اشاره نمود.

 

براش رفع تشنگی خود به نوشیدن نوشابه های گازدار سرشار از قند یا شیرین کننده های مصنوعی متوسل نشوید. اگر آب خالی هیجانی در شما ایجاد نمیکند میتوانید با اضافه کردن نعناع، چند برش لیمو یا میوه های خوشمزه دیگر عطر و طعم آن را افزایش ببخشید.

برای شما هم جالب است؟ :  مصرف کدام داروها با معده پر یا خالیست

 

دارچین مصرف کنید
دارچین نمونه دیگری از گزینش های خوب برای کمک به بازرسی هوس های قندی هست. سود گیری از این ماده خوراکی به تنظیم قند خون نیز یاری مینماید.دارچین سیلان برترین نوع دارچین برای بازرسی سطوح قند خون و هوس های خوراکی هست. شما میتوانید برای کاهش هوس های قندی خود نوشیدن چای دارچین را مد نظر قرار دهید.

 

یک چوب دارچین سه اینچی «۷.۶ سانتیمتر» را به تکه های کوچک‌تر تقسیم کنید.آن ها را در یک و نیم فنجان آب بریزید و آب را روی حرارت کم به جوش آوریدحرارت را خاموش کنید و اجازه دهید به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به همان حالت باقی بماند.چای را صاف کرده و بنوشید. روزی یکبار این چای را مصرف کنید.

 

ال-گلوتامین
گلوتامین یک اسید آمینه هست که به طرز طبیعی در بدن انسان شکل میگیرد و برای تولید اسید آمینه های دیگر و مبدل قند به گلوکز کارایی دارد.مکمل های گلوتامین قادر اند در بازرسی هوس های قندی کمک کنند، بدلیل آنکه کمبود اسید آمینه در بدن می‌تواند یکی از عوامل بنیادی در پس هوس های قندی باشد.

 

در شرایطی که دنبال کردن یک رژیم خوراکی سرشار از مواد مغذی و ورزش به احیای سطوح انرژی و اسید آمینه کمک میکنند، شما برای غلبه موفقیت آمیز بر اعتیاد به قند ممکن هست به اندکی کمک اکثر نیاز داشته باشید. به دلیل داشته باشید که قبل از سود گیری از مکمل ها با دکتر خود مشورت کنید.

 

خواب کافی و خوب داشته باشید
کمبود خواب می‌تواند علاقه انسان به مصرف مواد غذای ناسالم و سرشار از کالری را گسترش دهد، که به طرز معمول از محتوای قند بالا دارا میباشند. در حقیقت، شور و شوق برای مصرف مواد خوراکی کم ارزش به روش مستقیم با شدت کمبود خواب رابطه خورده هست. به هر میزان کمبود خواب بیشتری داشته باشید، احتمال بیشتری دارد غذا های کم ارزش مصرف کنید.

 

افزون بر این، اشتها تا حد فراوانی تحت تاثیر هورمون ها قرار دارد. کمبود خواب می‌تواند نوسانات هورمونی را باعث شده و به تنظیم ضعیف اشتها و هوس های قوی برای غذا های ناسالم منجر شود. در حقیقت، افرادی که کمبود خواب دارند، درمقایسه با افرادی که خواب کافی دارند، در معرض اخطار بیشتری برای ابتلا به چاقی قرار دارند

 

آدامس بدون قند بجوید
با استناد به تازه ترین خبرهایی که در سایتهای خبری پخش شده به منظور غلبه بر هوس های خود برای غذا های شیرین میتوانید گاهی اوقات آدامس بدون قند بجوید. بررسی ها نمایش داده اند وقتی که مردم چند ساعت بعد از ناهار آدامس می جوند، کاهش قابل دقت احساس گرسنگی و هوس برای خوردن چیزی شیرین را گزارش کرده اند. برای غلبه بر هوس های خود آدامس های بدون قند یا آنهایی که طعم نعناعی دارند را سود گیری کنید.

برای شما هم جالب است؟ :  این مردم به هیچ وجه نباید حجامت کنند

 

در لحظه های خوب وعده های خوراکی خوب مصرف کنید
گرسنگی و کمبود مواد مغذی دو دلیل اصلی شکل گیری هوس های خوراکی از نمونه هوس های قندی میباشند. با این وجود، برای پیشگیری از گرسنگی، مصرف وعده های خوراکی خوب در لحظه خوب صرف غذا ارزش دارد. برای حفظ ثبات در سطوح قند خون و پیش گیری از غذا خوردن غیر منطقی هر سه تا پنج ساعت یکبار چیزی بخورید.

 

در چنین موقعیتی، غذا خوردن مکرر در لحظه های خوب تنها زمانی موثر هست که مواد خوراکی مصرفی تمام نیازهای بدن به مواد مغذی را پوشش دهند.از پروتئین و فیبر تا روی و منیزیم، بدن به انواع گوناگون مواد مغذی برای معرفی عملکرد درست نیاز دارد. بعنوان مثال، پروتئین و فیبر به احساس سیری طولانی مدت‌تر کمک میکنند.در طرف دیگر، روی و منیزیم به تنظیم سطوح گلوکز، انسولین و انتقال دهنده عصبی دوپامین که مسئول احساس شادی هست، کمک میکنند. در حقیقت، کمبود این مواد مغذی میتواند باعث شکل گیری هوس های قندی شود.

 

پیاده‌روی کنید
پیاده‌روی سریع نمونه دیگری از انتخاب هایی هست که میتوانید برای غلبه بر هوس های قندی خود مد نظر قرار دهید. پیاده‌روی می‌تواند ذهن شما را از خوراکی که هوس کرده اید، منحرف کند. ورزش باعث انتشار اندورفین می‌شود، که یک ماده شیمیایی مسئول احساس خوب در مغز هست. اندورفین می‌تواند به کاهش هوس های خوراکی کمک کند.

 

نکات فراوانی
مواد خوراکی تلخ مانند کلم کیل را به رژیم خوراکی خود اضافه کنید. اینکار به از بین بردن علاقه بدن برای مصرف قند یاری مینماید.مواد خوراکی که سطوح سروتونین را گسترش می‌دهند را مصرف کنید، بدلیل آنکه به مبارزه با اعتیاد به قند کمک میکند.از شر تمام شیرینی ها در منزل و محل کار خود خلاص شوید.

 

به برچسب مواد خوراکی دقت داشته باشید تا از مصرف نمونه هایی که حاوی قندهای مخفی میباشند، پیشگیری شود.برای کمک به پیشگیری از هوس های خوراکی سطح استرس خود را مدیریت کنید. برای جلوگیری از استرس میتوانید مدیتیشن و دیگر تکنیک های کسب آرامش را مد نظر قرار دهید.

 

برای گسترش کیفیت سلامت جامعه میتوانید نوشته راه هایی برای ترک انواع شیرینی جات و قندها را برای دوستان خود بفرستید. برای راحتی این امر ابزارهایی در پایین برای شما آورده شده است.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : سلامتی
تبلیغات