کد خبر : 32041
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱:۴۷
12 views بازدید

رباتی که قفل گاوصندوق را باز می‌کند

برای علاقه مندان به اخبار علمی خبری داریم مبنی بر اینکه رباتی که قفل گاوصندوق را باز می‌کند. برای مطالعه این خبر با ما همراه باشید. فارس: هکرها موفق به دیزاین رباتی شدند که از هوش ضروری برای باز کردن قفل گاوصندوق‌ها دارا است و این کار را در عرض نیم ساعت انجام می‌دهد.   با استناد به گفته اسین ایج، در ماه‌های واپسین تعداد […]

برای علاقه مندان به اخبار علمی خبری داریم مبنی بر اینکه رباتی که قفل گاوصندوق را باز می‌کند. برای مطالعه این خبر با ما همراه باشید.

فارس: هکرها موفق به دیزاین رباتی شدند که از هوش ضروری برای باز کردن قفل گاوصندوق‌ها دارا است و این کار را در عرض نیم ساعت انجام می‌دهد.

 

با استناد به گفته اسین ایج، در ماه‌های واپسین تعداد فراوانی باج افزار برای قفل کردن رایانه‌ها و اخاذی از مصرف کنندگان در محیط مجازی پخش شدند. با اینحال اکنون کار به نقطه ای رسیده که ابزار هک در شکل سخت افزارهای مستقل قادر اند به اهداف فیزیکی حمله کنند.

گروهی از هکرهای کمپانی کننده در کنفرانس ایمنی DEFCON در آمریکا توانستند رباتی را دیزاین کنند که به طرز اتوماتیک گاوصندوقی را شناسایی کرده و قفل آن را باز کرد.

هکرهای ذکر شده برای تولید این ربات تنها ۲۰۰ دلار هزینه کردند. این ربات با فشردن یک دکمه قرمز که بر روی آن نصب شده اکتیو شده و در عرض نیم ساعت گاوصندوق هدف را هک می کند.

ربات گفته شده را می توان به سادگی در کوله پشتی جای داد و با خود به نزدیکی گاوصندوق هدف برد. Nathan Seidle یکی از طراحان این ربات هکر بیان میکند مهم نیست چقدر پول برای ایمن سازی گاوصندوق خود خرج کنید. هیچ چیز غیر قابل نفوذ نیست.

به گفته ایشان در آتی با ارتقای این ربات می توان از آن برای نفوذ به انواع گاوصندوق ها اعم از دیجیتال یا آنالوگ استفاده کرد و تنها کفایت می کند دانش برنامه نویسی آن را پیشرفت داد.

برای شما هم جالب است؟ :  موبایل هوشمند، شما را کُند ذهن می‌کنند

منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات