کد خبر : 42577
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۱
32 views بازدید

رضایت اکثریت حجاج ایرانی از حج امسال

در اخرین اخبار اجتماعی خبری پخش شده مبنی بر اینکه رضایت اکثریت حجاج ایرانی از حج امسال. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اخباراجتماعی روز پخش میکنیم. خبرگزاری ها: حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر در نشست شورای هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه عملیات حج امسال تا این مقطع به خوبی انجام شده […]

در اخرین اخبار اجتماعی خبری پخش شده مبنی بر اینکه رضایت اکثریت حجاج ایرانی از حج امسال. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اخباراجتماعی روز پخش میکنیم.

خبرگزاری ها: حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر در نشست شورای هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه عملیات حج امسال تا این مقطع به خوبی انجام شده است، گفت: این موفقیت را مرهون تلاش سری عوامل دست اندرکار در بعثه مقام معظم رهبری  و سازمان حج و زیارت و ارگانهای مرتبط با این عرصه هستیم.

وی تصریح کرد: تا این قسمت کار از سفر در سایه عنایت پروردگار و دعای مردم، عملیات حج روند مطلوبی داشته و اکثر حجاج از حج امسال راضی هستند.

سرپرست حجاج ایرانی با تاکید براینکه سفر حج هنوز تمام نشده است، اضافه کرد: از امروز حساسیتها بیشتر می‌شود و همه باید تلاش کنیم تا تازه ترین زائراز مکه و مدینه با کمترین سخت به کشور بازگردد و پرونده حج امسال بسته شود.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر، لزوم برنامه ریزی و مدیریت دربازگشت حجاج از روش فرودگاههای مدینه و جده ، برخورد اخلاقی و توام با حوصله با حجاج و توجیه مدیران ، روحانیون و زائران در عرصه شرایط کاروانهای مدینه بعد را یادآور شد و با اشاره به عده ای نکات حج امسال گفت: آسیب شناسی باید دراولویت قرارگرفته و با حفظ تواضع و فروتنی برای به کمال رساندن برنامه‌ها بیشتر تلاش و پیگیری کنیم.

وی تصریح کرد: نقش موثرمقام معظم رهبری و تصمیم مدیران نظام باعث شد راه حج امسال باز شود و همه زحمت کشیدند تا کارها به شکل مطلوبی انجام شود.

برای شما هم جالب است؟ :  جریمه 2 تا 10 میلیونی برای عدم ثبت رسمی ازدواج

وجود رضایتمندی در اکثر حجاج

پیشتر این نشست حمید محمدی؛ مدیرعامل سازمان حج و زیارت با تاکید براینکه با محقق شدن وعده‌های داده شده به مردم عملا فضای منفی علیه حج بعنوان رکن دین از بین رفت، اظهار کرد: در این فضا، اعتماد مردم به بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت بیشتر شده و رضایمندی در اکثر حجاج می باشد.

وی کارآمدی ساختار تعریف شده برای روزهای تشریق را خوب توصیف کرد و گفت: اطاق کنترل عملیات نتیجه خوبی داشت و تقویت آن در برنامه‌ریزیهای آتی باید مورد استقبال قرار گیرد.

درادامه این نشست مدیران واحدهای مختلف بعثه و سازمان حج و زیارت نقطه نظرها خود را پیرامون مسائل حج امسال بیان و تصریح کردند که توجیه عوامل اجرایی، فرهنگی و مذهبی و اجرا کلاسهای آموزشی برای آنان جهت آشنایی با شرایط تازه ای که در حج شکل گرفته باید مورد استقبال جدی قرار گیرد.

در انتهای این نشست دکتر سید علی مرعشی مدیرعامل مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه به توجه به دو برابر شدن مراجعات به درمانگاهها و بیمارستان این مرکز در روزهای تشریق ، کارها به روانی و سهولت انجام شد، اضافه کرد: در عملیات حج امسال تا اینجای کار ۱۳ نفر فوت کردند که درمقایسه با فوتی های حج ۹۴ بیش از ۵۰ درصد کمتر است.

دکتر پیر حسین کولیوند معاون این مرکزنیز از تعداد ویزیت ها و بیماران بستری شده در درمانگاههای عرفات ومنا و بیمارستان صحرایی منا گزارش داد و تاکید کرد: برخلاف پیش بینیهای قبلی، گرمازدگی به اشتراک زائران کمتر بود و با تدابیر انجام شده همه مراجعان درمان شدند.

برای شما هم جالب است؟ :  زوج مریوانی در «کتابخانه»، عروسی دریافت کردند

لینک خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات