کد خبر : 12955
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
9 views بازدید

رفع بوی بد دهان لحظه روزه داری

در گروه سلامت عمومی مقاله ای برای شما خوانندگان عزیز ایران پی پر مقرر کرده ایم با اسم رفع بوی بد دهان لحظه روزه داری .پیشتر با این مقاله در خدمت شما هستیم. سخت بوی بد دهان یکی از معضلاتی است که حدود ۳۰ درصد جمعیت جهان با آن مواجه هستند و غیر از خود فرد، مردم دیگر را نیز درگیر می‌کند. در ایامی مانند […]

در گروه سلامت عمومی مقاله ای برای شما خوانندگان عزیز ایران پی پر مقرر کرده ایم با اسم رفع بوی بد دهان لحظه روزه داری .پیشتر با این مقاله در خدمت شما هستیم.

سخت بوی بد دهان یکی از معضلاتی است که حدود ۳۰ درصد جمعیت جهان با آن مواجه هستند و غیر از خود فرد، مردم دیگر را نیز درگیر می‌کند. در ایامی مانند ماه رمضان، رعایت بیشتر نکات تغذیه‌ای و بهداشتی غیر از کمک به سلامت فرد در طول روزه‌داری، از بوی بد دهان نیز جلوگیری می‌کند.

بوی بد دهان می‌تواند از دهان، دندان، معده یا حتی سینوزیت‌ها ناشی شود. این سخت در عده ای مردم موقتی است و در عده ای دیگر حالت مزمن می یابد. اگر این بوی بد بر اثر مواد غذایی بوجود آمده باشد، می‌توان با رعایت بهداشت دهان بسادگی جلوی آن را گرفت، با اینحال رفع بوی بد دهان وقتی که ناشی از مشکلات داخلی است براحتی از بین نمی‌رود.

بهداشت دهان و دندان، اولین گام رفع بوی ناخوشایند

حداقل دو بار مسواک زدن در فاصله افطار تا سحر و نخ دندان کشیدن تا حد فراوانی از بروز بوی بد دهان جلوگیری می‌کند. خوب است مسواک خود را هر سه ماه یکدفعه عوض کنید؛ مسواکی که مدت‌ها استفاده شده است خود عاملی برای ورود باکتری و عفونت داخل دهان است.

باکتری‌هایی که دلیل ایجاد بوی بد دهان می‌شوند در محیط اسیدی به‌خوبی افزایش می‌کنند، از این جهت شستن دندان‌ها با جوش شیرین، راه حل طبیعی برای مختل کردن افزایش این باکتری‌هاست. می‌توان از جوش شیرین یا دهانشویه آنتی‌باکتریال برای از بین بردن جرم‌ها و باکتری‌های مزاحم کمک گرفت. جوش شیرین را می‌توان یکدفعه در شبانه روز مانند خمیردندان به کمک مسواک استفاده کرد. شست‌وشوی دهان با قرقره کردن آب نمک نیز دلیل می‌شود غیر از دهان، میکروب‌های ممکن گلو و لوزه نیز از بین برود. به علاوه از طرف دیگر تمیز کردن زبان با پشت برخی از مسواک‌ها که به این دلیل دیزاین شده‌اند نیز می‌تواند پرزهای زبان را از باکتری‌ها تمیز کند. بالاخره خوب است با وجود این وقت یکدفعه به دندانپزشک مراجعه کنید و از سلامت دندان و لثه‌های خود مطمئن شوید.

برای شما هم جالب است؟ :  کمبود خواب، به چه نحو دلیل بیماری می شود؟

کدام مواد غذایی را بیشتر مصرف کنیم؟

تغذیه صحیح یکی از عوامل مهم حفظ سلامت است و در صورتی که نکات تغذیه‌ای بدرستی رعایت شود، همه ارگان‌های بدن فعالیت خود را بخوبی انجام می‌دهند. برای پیشگیری از ایجاد بوی بد دهان، بهره برداری از میوه‌ها و سبزیجات حاوی فیبر یکی از بهترین راهکارهاست. برای نمونه خوردن یک سیب در فاصله افطار تا سحر به مرطوب ماندن دهان در طول روز یاری مینماید. مصرف مواد غذایی غنی از ویتامین D. مانند زرده تخم‌مرغ، ماهی، آب پرتقال، ماست و بهره برداری از میخک، رازیانه و هل که خواص ضدمیکروبی دارند در لحظه روزه‌داری برای حفظ بوی خوش دهان پیش نهاد می‌شود. غیر از این جویدن برگ نعناع، پونه و جعفری تازه، کرفس و خوردن انجیر به خوشبو شدن دهان کمک فراوانی می‌کند.

نوشیدن چای سیاه و سبز باکتری‌های دهانی و ترکیبات سولفوری را کاهش می‌دهد و دهان را هیدراته نگه می‌دارد. بدین جهت نوشیدن چای بدون شیرینی بین افطار تا سحر پیش نهاد می‌شود. نوشیدن آب و لیموی تازه و نمک همراه پالپ لیمو نیز دهان را خوشبو می‌کند، بخصوص این گزینه بوی بد سیر و پیاز را تا حد فراوانی کاهش می‌دهد.

محیط دهان را در بیشتر مواقع مرطوب نگه دارید

خشکی دهان به دلیل کاهش بزاق ترشح شده رخ می‌دهد و وقتی که بزاق کافی در دهان ترشح نشود، مواد غذایی در دهان می‌ماند و بوی بد ایجاد می‌کند. ایجاد مشکلاتی برای غدد بزاقی، خوابیدن با دهان باز و مصرف عده ای دارو‌ها مانند داروهای کاهش فشار خون و داروهایی که برای درمان آلرژی‌ها مصرف می‌شود، می‌تواند دلیل خشکی دهان و با این وجود ایجاد تنفس بدبو شود. به علاوه از طرف دیگر سیگار کشیدن به دلیل خشک کردن محیط دهان در تنفس و ایجاد بوی بد موثر است.

برای شما هم جالب است؟ :  مردان متأهل سالم ترند یا مردان مجرد؟

اگر بخواهیم جمع بندی کنیم نوشیدن آب در طول روز خواص بسیاری برای حفظ سلامت بدن دارد. ولی باید گفت ارزش نوشیدن آب به میزان کافی در ماه رمضان چند برابر می‌شود. دی‌هیدراته شدن بدن غیر از تهدید سلامت، دلیل خشکی دهان و بروز بوی ناخوشایند می‌شود. باکتری‌ها برای افزایش به محیط با اکسیژن کمتر نیاز دارند. به علاوه از طرف دیگر بزاق دهان آنزیم‌های طبیعی دارد که آنتی‌بادی‌ها را اکتیو می‌کند و مصرف آب زیاد می‌تواند این واکنش‌ها را کاهش دهد. هیدراته نگه داشتن بدن غیر از این که به حفظ سلامت یاری مینماید، دهان را در بیشتر مواقع مرطوب نگه می‌دارد و از بروز بوی ناخوشایند جلوگیری می‌کند.

عفونت‌هایی که دلیل ایجاد بوی بد دهان می‌شود

در مواردی که بوی بد دهان مزمن می‌شود باید راجع به آن با پزشک مشورت شود. وقتی که از سلامت دهان و دندان و رعایت بهداشت دهان اطمینان پیدا کردید و باز هم احساس ناخوشایندی از بوی دهان داشتید، سخت را در عوامل دیگر جست‌وجو کنید. در مواردی بیماری‌های کلیوی و دیابت کنترل نشده می‌تواند عامل بوی بد دهان باشد. حساس شدن به بوی غیرعادی دهان و مراجعه به پزشک می‌تواند در تشخیص سرطان‌های زودرس مانند سرطان معده و ریه نیز کمک کند. در بیماران کلیوی عملکرد نامناسب کلیه‌ها روی سیستم تنفسی تاثیر می‌گذارد. در بیماران دیابتی نیز سطح قند خون ثبات ندارد و بدین جهت بدن قادر به مبارزه با باکتری‌هایی که باعث بروز عفونت می‌شود، نخواهد بود.

عفونت‌های داخلی و خارجی سیستم تنفسی، عفونت‌های سینوسی، برونشیت مزمن، عفونت لوزه و ترشح مخاط از پشت حلق امکان دارد از عوامل ایجاد بوی بد دهان باشد. در بسیاری از موارد لحظه بروز عفونت‌ها مخاط آلوده که در گلو انباشته می‌شود، بوی بدی را به دهان انتقال می‌دهد. اختلال رفلاکس معده به مری نیز یکی از رایج‌ترین دلیل‌های داخلی بوی بد دهان است. بازگشت اسید معده به سوی مری حتی دلیل بروز مشکلاتی برای دندان و بیماری‌های سینوسی می‌شود و باید برای درمان حتما به پزشک مراجعه شود.

برای شما هم جالب است؟ :  جشنِ جریان خون در ایران

از مصرف کدام مواد غذایی خودداری کنیم؟

سیر و پیاز متهمان ردیف اول بوی بد دهان هستند و معمولا مسواک زدن بعد از خوردن این مواد اثری روی از بین بردن بوی ناخوشایند ندارد. درواقع لحظه مصرف این مواد غذایی، شکم روغن طبیعی موجود در غذا را در مسیر هضم جذب می‌کند. این روغن از جریان خون و ریه‌ها می‌گذرد تا به مقصد نهایی در بدن برسد و این روند تا ساعت‌ها دلیل ایجاد بوی بد لحظه تنفس می‌شود. بهره برداری از برگ یا قرص نعناع بعد از مصرف چنین مواد غذایی تاثیر فراوانی در از بین بردن این بو دارد. در حقیقت نعناع بوی پیاز و سیر را از بین نمی‌برد، با اینحال بوی آن به دیگر بوهای تند مواد غذایی قالب است.

غیر از این خوب است مواد خوراکی مانند نوشیدنی‌های گازدار، کیک، شیرینی و بستنی که حاوی کربوهیدرات فراوانی هستند را قبل از سحر مصرف نکنید. مواد غذایی که حاوی فیبر زیاد هستند می‌تواند جانشین این مواد شود و از بروز بوی بد دهان پیشگیری کند. در افرادی که با هضم مواد لاکتوزدار سخت دارند، احتمال بروز بوی بد دهان در ساعت‌های روزه‌داری بیشتر است. خوب است مصرف مواد لبنی لاکتوزدار در طول روزه‌داری برای این مردم محدود شود. بالاخره تا جای امکان داروهایی مانند آنتی‌هیستامین‌ها، مسکن‌ها و داروهای ضدافسردگی را در مدت روزه‌داری کمتر مصرف کنید تا از خشک شدن دهان جلوگیری شود.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات