کد خبر : 35812
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۸
8 views بازدید

رنو «کوئید» خوب است یا سایپا «کوئیک»؟

در دسته مقالات و اخبار خودرو مقاله رنو «کوئید» خوب است یا سایپا «کوئیک»؟ را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.ایران پی پر تلاش میکند بهترین اخبرا خودرو را هر روزه برای شما گردآوری نماید. هفته نامه خودرو امروز: بعد از قطعی شدن تصمیم مدیران سایپا برای از خط تولید خارج کردن پراید در انتهای سال ۹۷، حدسیات ها […]

در دسته مقالات و اخبار خودرو مقاله رنو «کوئید» خوب است یا سایپا «کوئیک»؟ را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.ایران پی پر تلاش میکند بهترین اخبرا خودرو را هر روزه برای شما گردآوری نماید.

هفته نامه خودرو امروز: بعد از قطعی شدن تصمیم مدیران سایپا برای از خط تولید خارج کردن پراید در انتهای سال ۹۷، حدسیات ها بر سر جایگزینی این خودرو بالا گرفت. پراید که از لحاظ هزینه ای کف مارکت ایران به حساب می آید، خودرو نسبتا محبوبی است که با حذف آن در صورت نبود جانشین خوب، معادلات مارکت در این دوره هزینه ای به هم می خورد.

 

در این راستا، سایپا با معرفی کالا کوئیک تحت عنوان یک هاچ بک ساب کامپکت که برنامه ریزی شده است با هزینه کمی بالاتر از پراید، جانشین درون کمپانی این خودرو باشد، پا به میدان رقابت گذاشت، از طرف دیگر ایران خودرو هم با انجام مذاکرات ابتدایی با رنو برنامه ریزی شده است رنو کوئید را که موفق شد با هزینه ۶ هزار دلاری اش در هند، مارکت را از آن خود کند، در ایران تولید کند و در همان سگمنت کراس اوورهای ساب کامپکت به مارکت معرفی کند. در وقتی که هنوز هیچ کدام از این خودروها به مارکت معرفی نشده اند، می خواهیم مقایسه ای بین این دو خودرو نسبتا هم کلاس داشته باشیم و با سنجیدن نقاط ضعف و قوت هر یک، موقعیت آنها را در مارکت پیش بینی کنیم.

دیزاین

رنو سال هاست که در عرصه تولید خودروهای اقتصادی فعالیت می کند و تولیداتی چون لوگان (تندر ۹۰) هم در ایران جزو پرفروش ترین خودروها به حساب می آید. دیزاین کوئید (Kwid) از ۴ سال پیش به وسیله همان تیمی که لوگان را دیزاین کردند، با نیت مجدد تولید یک خودرو اقتصادی شروع شد. کوئید بر پایه پلت فرم تازه رنو- نیسان به اسم CMF-A بنا نهاده شده و کوئید اولین کالا رنو روی این پلت فرم است.

برای شما هم جالب است؟ :  رو نمایی از تویوتا کمری 2018 (تصویر)

کوئیک با اینحال با سود گیری از تلاش های بومی مهندسان ایرانی بر پایه پلت فرم X200 که با تیبا و ساینا مشترک است، بنا نهاده شده؛ درواقع می توان کئویک را چیزی بین کراس اوور و هاچ بک شده ساینا دانست.

 

 

 

رنو «کوئید» بهتر است یا سایپا «کوئیک» 

از لحاظ ابعاد، کوئیک با طول ۴ متر حدود ۳۰ سانتی متر از کوئید بزرگ تر است با این وجود در عرض و ارتفاع و فاصله محوری هر دو خودرو حدودا با هم برابر هستند، با این وجود با استناد به این اعداد و ارقام می توان دریافت که محیط داخلی برای سرنشینان حدودا در هر دو خودرو به یک اندازه است با این وجود محیط بار عقب در کوئید با استناد به طول کوچک تر آن، به دلیل توانایی خواندن صندلی های عقب در این خودرو تا حدودی بزرگ تر از کوئیک خواهدبود. رینگ های ۱۳ اینچی کوئید یک سایز از رینگ های کوئیک کوچک تر هستند با این وجود این نقطه ضعف را می توان با استناد به اختلاف وزن ۳۰۰ کیلوگرمی آن با کوئیک ندید.

در دیزاین داخلی این خودرو، هر دو از صندلی های پارچه ای سود می برند با این وجود تنظیم آنها در کوئید به صورتی دستی و در کوئیک به روش برقی است. مانیتور لمسی، سیستم ناوبری، شیشه بالابرهای برقی (برای کوئید ۲ در برای کوئیک ۴ در)، سیستم تهویه مطبوع (برای کوئید دستی و برای کوئیک نیمه اتوماتیک) و استارت خودرو (در کوئید با سوئیچ، در کوئیک بدون کلید) از نمونه امکاناتی هستند که در هر دو خودرو با اختلاف هایی وجود دارند.

قوای محرکه

در دید کلی، کوئیک از لحاظ میزان آپشن در مکان بالاتری از کوئید قرار می گیرد. از این جهت تنها نکته ای که می تواند این دو خودرو را در یک بازه هزینه ای نگه دارد، قابلیت های فنی خواهدبود.
کوئیک با سود گیری از پیشرانه ۱٫۵ لیتری ۴ سیلندر خطی تنفس طبعی که می تواند ۷۸ اسب بخار قدرت و ۱۲۸ نیوتن متر گریز از مرکز تولید کند، در رفتار از پیشرانه ۰٫۸ لیتری ۳ سیلندر تنفس طبیعی کوئید با قدرت ۵۴ اسب بخار و گریز از مرکز ۷۲ نیوتن متر قوی تر است با این وجود باید نظر داشت که کوئید حدود ۳۰۰ کیلوگرم از کوئیک سبک تر است و این مسئله می تواند اختلاف حجم و قدرت پیشرانه را جبران کند.

برای شما هم جالب است؟ :  میتسوبیشی لنسر 2017؛ وسیله نقلیه ای سنتی با اینحال قابل اطمینان

 

رنو «کوئید» بهتر است یا سایپا «کوئیک» 

 

رنو «کوئید» بهتر است یا سایپا «کوئیک» 

با این وجود کوئید می تواند به یک پیشرانه ۳ سیلندر یک لیتری تنفس طبیعی هم تجهیز شود که در آن صورت قدرت آن ۶۸ اسب و گریز از مرکز آن ۹۱ نیوتن متر خواهدشد. با این وجود هنوز واضح نیست که کوئید برنامه ریزی شده است با کدام پیشرانه به مارکت ایران معرفی شود با این وجود با استناد به ذائقه ایرانیان در علاقه به پیشرانه های حجیم تر و به علاوه از طرف دیگر وجود کوئیک با پیشرانه ۱٫۵ لیتری با اسم رقیب، می تواند دلیل شود تا کوئید با پیشرانه قوی تر به مارکت ایران بیاید.

کوئیک با ۲ نوع گیربکس دستی ۵ سرعته و اتوماتیک CVT تولید می شود و کوئید هم به روش پیش فرض به یک گیربکس دستی ۵ سرعته تجهیز شده است با این وجود می توان یک گیربکس اتوماتیک AMT را هم روی آن سفارش داد. با این وجود هنوز پیرامون این مثال هم نمی توان نظر قطعی داد چونکه ترکیب قطعی کوئید هنوز به روش رسمی مطرح نشده است.

سیستم تعلیق در هر دو خودرو در محور جلو مک فرسون و محور عقب Torsion Beam است با این وجود با استناد به اینه فاق لاستیک کوئید ۸۰ میلی متر و فاق کوئیک ۶۵ میلی متر است، لذا پیش بینی می شود سواری کوئید تا حدودی از کوئیک نرم تر باشد.

در مارکت

با استناد به اینکه علاقه خریداران در چند سال قبلی به خرید خودروهای شاسی بلند و مینی کراس چند برابر شده است، پیش بینی می شود که این خودروها در کلاس خود بسیار مورد استقبال قرار بگیرند.

برای شما هم جالب است؟ :  وحشت در میدان نبرد با تانک پیشرفته «آبرامز»

زیبایی کلاس کراس اوورهای کامپکت این است که چون ترکیبی عادلانه از دو کلاس کراس اوور و هاچ بک هستند، می تواند مخاطبان هر دو سگمنت را به خود جذب کنند. با اسم مثال در باب کوئید، ظاهر بیرونی و دیزاین داشبورد اسپرت آن احساس سوار شدن بر یک خودرو هاچ بک را منتقل می کند با اینحال از طرف دیگر ارتفاع ۱۸ سانتی متری کف آن تا زمین که حتی از اسپورتیج هم بلندتر است، دلیل می شود تا این ظاهر هاچ بک قابلیت های یک خودرو کراس اوور را بیابد.

 

رنو «کوئید» بهتر است یا سایپا «کوئیک» 

 

رنو «کوئید» بهتر است یا سایپا «کوئیک» 

در کل قادریم بگوییم که مارکت ایران با استناد به وسع خرید بازه گسترده ای از خریداران، جای این کلاس از خودرو را کم دارد، با وجود این که در سال های قبلی خودروهایی مانند Lifan X50، MVM X22 در کلاس خودروهای کراس اوور ساب کامپکت به مارکت معرفی شده اند با این وجود با استناد به هزینه حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان که یقینا برای خودروهای کوئیک و کوئید مقرر کرده می شود، این امیدواری می باشد که خریداران قدرت کمتر پیشرانه را به پرداخت بیش از ۲۰ میلیون تومان بیشتر ترجیح دهند.

سایت خبری “ایران پی پر” امیدوار است اخبار خودرو آن و از نمونه خبر رنو «کوئید» خوب است یا سایپا «کوئیک»؟ مورد بهره برداری شما دوستان عزیز واقع شود. شما خواننده گرامی در بیشتر مواقع میتوانید دوستان خود را با ابزارهای سایت در باب این مقاله و مباحث دیگر سایت مطلع نمایید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات