کد خبر : 21563
تاریخ انتشار : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - ۳:۲۷
12 views بازدید

زین الدین زیدان ۴۵ ساله شد

در اخبار حال حاضر در باب مشاهیر جهان خبری داریم مبنی بر اینکه زین الدین زیدان ۴۵ ساله شد . پیشتر بیشتر در این باره شرح خواهیم داد. روزنامه تماشاگران امروز – علی مسعودی نیا: زین الدین زیدان، اسطوره فوتبال فرانسه و باشگاه رئال مادرید، شب قبلی ۴۵ ساله شد. مردی که اکنون اگر یک افتخار ملی در کسوت سرمربی نیز به کلکسیون خود اضافه […]

در اخبار حال حاضر در باب مشاهیر جهان خبری داریم مبنی بر اینکه زین الدین زیدان ۴۵ ساله شد . پیشتر بیشتر در این باره شرح خواهیم داد.

روزنامه تماشاگران امروز – علی مسعودی نیا: زین الدین زیدان، اسطوره فوتبال فرانسه و باشگاه رئال مادرید، شب قبلی ۴۵ ساله شد. مردی که اکنون اگر یک افتخار ملی در کسوت سرمربی نیز به کلکسیون خود اضافه نماید، حدودا تمام قله های ممکن در جهان فوتبال را چه با اسم مربی و چه با اسم بازیکن فتح کرده است.

 

به همین مناسبت بسیاری از رسانه های ورزشی دنیا پیرامون نکاتی در زندگی ایشان سخن گفته اند که یا نمی دانستیم، یا کمتر به آنها توجهی شده است. آنچه پیشتر می آید نمونه ای است از این پرسشگری ها در زندگی و شخصیت زیدان: زیدان در یک گفتگو عنوان کرد که آرزو و شور و شوق هرگز برای موفقیت کافی نیست و برای کسب موفقیت باید هر روز کار کرد و جنگید.

 

در هر مسابقه باید تا جایی که توان دارید تلاش کنید. ایشان گفت این درس را از نحوه بزرگ شدن و تربیت خود گرفته است. پدر زیدان پیرامون ایشان گفته که بچه آرام و مودبی بوده است. با این وجود انرژی فراوانی داشته و ساعت ها پا به توپ در اطراف خانه سرگرم بازی بوده و خانواده هم جلوی ایشان را نمی دریافت کردند.

 

 

زیدان تعداد فراوانی از حباب چراغ های خانه های اطراف را با ضربات توپ خود خرد کرده بود و این بزرگترین آزاری بود که در کودکی به خانواده و همسایگان رساند. این ستاره مشهور جهان فوتبال شدیدا از جهان سیاست دوردستی می کند. از ایشان رفتارهای سیاسی جدی و زیادی مشاهده نشده است. وقتی ایشان بهمراه تیم ملی فرانسه قهرمان جام جهانی ۱۹۹۸ شد، به دفعات عنوان کرد که هیچ پیامی در این عرصه ندارند. در چنین شرایطی ست که که ایشان با اسم سرمربی رئال مادرید هم اینک یکی از مشهورترین شخصیت های کره زمین است با اینحال از هر اظهارنظری پیرامون حوادث سیاسی خودداری می کند.

برای شما هم جالب است؟ :  ستاره‌هایی که از هالیوود دست کشیدند

اکثر روشنفکران فرانسوی با ورزش میانه خوبی ندارند. موفقیت های زیدان دلیل شده که این موقعیت قدری تعدیل شود و حتی یکدفعه یک رمان نویس نخبه به اسم فیلیپ سولر به زیدان توصیه کرد که خود را مهیای حضور در جهان سیاست کند و در ابتدا وزیر فرانسه شود. زین الدین زیدان سه پسر دارد که همگی آنها به طرز جدی به تمرین فوتبال می پردازند. زیدان از اینکه فرزندانش پا جای پای ایشان قرار داده اند شادمان است با اینحال می خواهد که آنها سخت کار کنند و اگر وارد این حرفه می شوند، در بهترین شکل ممکن این کار را انجام دهند. انزو زیدان، در تیم جوانان رئال مادرید توپ می زند.

زین الدین زیدان یکدفعه در فیلمی حضور یافت با عنوان «زیدان: پرتره قرن بیست و یکم». در این فیلم مستند ایشان خودش، لحظات بازی اش در مسابقه بین رئال ماردید و ویارئال در سال ۲۰۰۵ را انتخاب کرد و گفت در انتخاب این عکس ها می خواهد دیکتاتور باشد و تصویری که خودش دوست دارد را از خود نشان دهد. ارزش زیدان از منظر دیگری هم باید قابل توجه قرار گیرد. ایشان از معدود افرادی است که توانسته با موفقیت های جهانی خود تمامی مرزبندی های نژادی و مذهبی را درنوردد و به یکی از ستارگان چندفرهنگی قاره اروپا مبدل شود و اکنون چند نکته پیرامون زی زو:

 

 زین الدین زیدان 45 ساله شد

۱٫ زیدان وقتی که رولند کوربیس، مربی ایشان در باشگاه بردو از ایشان به اسم «زی زو» یاد کرد، با این لقب در فرانسه مشهور شد.

برای شما هم جالب است؟ :  بازیگران درخشان تاریخ سینما (34): شارلیز ترون

۲٫ در سال ۲۰۰۱ زیدان قراردادی با باشگاه رئال مادرید امضا کرد که رکورد نقل و انتقالات تاریخ اروپا را شکست. قراردادی بالغ بر ۶۶ میلیون دلار.

۳٫ در ۱۵ مه ۲۰۰۲ ایشان گلی را به ثمر رساند که با اسم بهترین گل تاریخ لیگ قهرمانان شناخته شد. گلی که نهمین قهرمانی اروپا را برای رئال به ارمغان آورد و طی آن مادریدی ها ۲ بر ۱ لورکوزن را شکست دادند.

۴٫ زین الدین زیدان در طول تاریخ ۱۱۴ ساله باشگاه رئال مادرید و به اشتراک ۴۷ سرمربی که تا اینجای کار روی نیمکت این تیم نشسته اند، تنها کسی است که تبار فرانسوی دارد. ایشان به علاوه از طرف دیگر چهارمین مربی رئال است که سابقه قهرمانی جام جهانی را در دوران بازیگری خود دارد. ایشان که در ۴۳ سالگی روی نیمکت رئال مادرید نشست، موفق شد لقب جوان ترین مربی تاریخ این باشگاه را بعد از خورخه والدانو ۳۹ ساله از آن خود کند.

۵٫ از معدود گریه های دیده شده زیدان در زمین فوتبال، باید اشاره نمود به روز هفتم مه سال ۲۰۰۷ که ایشان در مسابقه مقابل ویارئال مطرح بازنشستگی کرد و در انتهای مسابقه به گریه افتاد.

۶٫ با سه بار انتخاب شدن با اسم برترین بازیکن جهان و سهم عمده اش در قهرمانی تیم ملی فرانسه در جام جهانی ۱۹۹۸ و درخشش در باشگاه های بزرگ فرانسه، ایتالیا و اسپانیا، در سال ۲۰۰۴ از ایشان با اسم بهترین بازیکن فوتبال نیم قرن واپسین یاد شد.

 

 زین الدین زیدان 45 ساله شد

۷٫ با اسم سفیر انتخاب سازمان ملل، از ماه مارس سال ۲۰۱۱، همه ساله زیدان کاپیتانی تیمی از ستارگان جهان را در طرف دیگر تیم دیگر سفیران یونیسف به کاپیتانی رونالدو برعهده دارد و یک بازی خیریه ترتیب می دهد.

برای شما هم جالب است؟ :  بازیگران درخشان تاریخ سینما (31): کلینت ایستوود

۸٫ در سال ۲۰۰۴، ترانه ای به اسم «زین الدین زیدان» ساخته شد و کلیپ آن در یوتیوب به اشتراک قرار داده شد. گروهی به اسم کوبرگ که اهل ملبورن استرالیا هستند این ترانه را اجرا کردند که متن آن در ستایش بازی و شخصیت زیدان است.

۹٫ در سال ۲۰۱۳، ایشان در انتخاب برترین بازیکن دنیا و مراسم اهدای توپ طلا، ایشان نه از کریستیانو رونالدو، که از فرانک ریبری خدمات رسانی کرد و تمام سعی اش را به کار گرفت که هم وطنش این مقام را به دست بیاورد.

۱۰٫ مارچلو لیپی، کارلو آنجلوتی، مارچلو بیلسا، ویسنته دل بوسکه و پپ گواردیولا مربیانی هستند که زیدان در سبک کار مربیگری خود از آنان بیشترین تاثیر را گرفته است. در چنین شرایطی ست که که ایشان اندکی بیش از سه سال تجربه کار مربیگری دارد. ایشان بهمراه تیم دوم رئال مادرید در دسته دو باشگاه های اسپانیا در ۵۷ بازی روی نیمکت نشست و ۲۶ پیروزی، ۱۷ مساوی و ۱۴ شکست را در کارنامه خود ثبت کرد. با این وجود رکورد تیم ایشان به ثمر رساندن ۸۸ گل در ۵۸ مسابقه بود.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات