کد خبر : 39409
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۷
10 views بازدید

سرمایه گذاری روی طلا هنوز جواب می دهد؟

در دسته مقالات موفقیت خبری داریم مبنی بر اینکه سرمایه گذاری روی طلا هنوز جواب می دهد؟ . امیدواریم با “ایران پی پر” همراه باشید تا این مقاله را بیشتر بخوانید. هفته نامه صدا: سرمایه گذارانی که در جستجوی سرمایه گذاری روی فلز زرد درخشان هستند این ایام راه های بسیاری دارند. آنها می توانند وارد مارکت سهام طلا بشوند و یا می توانند خود […]

در دسته مقالات موفقیت خبری داریم مبنی بر اینکه سرمایه گذاری روی طلا هنوز جواب می دهد؟ . امیدواریم با “ایران پی پر” همراه باشید تا این مقاله را بیشتر بخوانید.

هفته نامه صدا: سرمایه گذارانی که در جستجوی سرمایه گذاری روی فلز زرد درخشان هستند این ایام راه های بسیاری دارند. آنها می توانند وارد مارکت سهام طلا بشوند و یا می توانند خود طلا را تهیه و در گاوصندوق های شان ذخیره کنند. با اینحال منظور اصلی چیست؟ آیا سرمایه گذاری روی طلا جواب می دهد؟ چرا بسیاری از سرمایه گذاران هنوز روی این فلز سرمایه گذاری می کنند؟

بررسی ها نشان می دهد در بسیاری از مکاتب مدرن و حال حاضر، طلا در محیط اقتصادی کارکرد خود را به ارزهای کاغذی داده و بسیاری از مردم تنها با اسم جواهر و برای زیبایی از آن سود می گیرند. با اینحال مکاتب دیگری نیز وجود دارند که تاکید می کنند طلا یک دارایی ارزشمند است. سال ها پیش طلا با اسم ارز رفتار می کرد و با این وجود نقش پول را داشت؛ به همین خاطر بود که ارزش و ارزش آن نیز بالا رفت. با اینحال امروز دیگر طلا چنین نقشی ایفا نمی کند. با این وجود هنوز هم در جهان مدرن، طلا حرف اول را می زند.

 

حقیقت این است که با وجود این طلا در جبهه مبادلات ارزی حاضر نیست با اینحال در اقتصاد جهانی بسیار موثر است. نگاهی به ذخایر بانک های مرکزی و صندوق بین المللی پول به خوبی ارزش این فلز زرد درخشان را نشان می دهد. با استناد به محاسبه، هم اینک حدود یک پنجم از کل ذخایر طلای روی زمین در بانک های مرکزی و صندوق بین المللی پول ذخیره شده است. بسیاری از بانک ها نیز تلاش می کنند ذخایر طلای خود را گسترش بدهند.

برای شما هم جالب است؟ :  چگونه با انگیزه بمانیم تا به هدف‌مان برسیم؟

قلمروی امن

تنش ها چه در خاورمیانه و چه در دیگر کشورها، چه در عرصه سیاسی و چه در عرصه اقتصادی، امری دوردستی ناپذیر به شمار می آیند. در حقیقت یکی از حقایق اقتصاد مدرن همین تنش ها هستند. در تمام این شرایط، سرمایه گذاران پیوسته طلا را قلمروی امن برای سرمایه گذاری خود دیده اند. در حقیقت هرگاه ناامنی یا تنشی در عرصه سیاست یا اقتصاد رخ می دهد، سرمایه گذاران تمامی پول و سرمایه خود را راهی مارکت طلا می کنند. در طول تاریخ نیز هر گاه امپراتوری ها سقوط می کردند در بیشتر مواقع ارزها از میان می رفتند با اینحال آن گروه از سرمایه گذاران که روی طلا سرمایه گذاری کرده بودند، حدودا در بیشتر مواقع نجات پیدا می کردند. در هر دوره آشوبی، طلا حکم قلمرویی امن و امان را داشته که سرمایه گذار را از مهلکه نجات داده است.

با این وجود سرمایه گذاران راه های بسیاری برای تنوع بخشی به سرمایه گذاری در جهان طلا دارند. عده ای از آنها روی سکه های طلا یا کمپانی های طلاسازی سرمایه گذاری می کنند، عده ای سر وقت سهام طلا در مارکت می روند و تعداد کمی نیز به روش مستقیم روی خود این فلز سرمایه گذاری می کنند. یعنی آنها جواهرات را تهیه و با اسم سرمایه نگهداری می کنند.

 

به گفته صاحبنظران، افرادی که در جستجوی سود گرفتن از تفاوت آنی هزینه طلا در مارکت هستند باید روی سهام طلا سرمایه گذاری کنند با اینحال آن گروه اندکی که نگاه دراز مدت دارند و می خواهند بعدا از سرمایه گذاری خود سود بگیرند، خوب است روی طلای فیزیکی سرمایه گذاری کنند یعنی سکه و جواهرات بخرند. در هر حال این فلز هنوز در عرصه سرمایه گذاری جواب می دهد. به دلیل آنکه این کالای سرمایه گذاری، نقش قلمرویی ایمن را ایفا می کند، سرمایه گذاران بازهم به آن روی خوش نشان می دهند.

برای شما هم جالب است؟ :  مزیت های «لباس رسمی پوشیدن» در محل کار

ایران پی پر امیدوار است خبر سرمایه گذاری روی طلا هنوز جواب می دهد؟ مورد استقبال شما قرار بگیرد. این امکان را دارید با ابزارهای سایت که در پایین آمده دوستان علاقه مند را مطلع نمائید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات