کد خبر : 19372
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱:۱۹
20 views بازدید

شفاف سازی پیرامون قانون فسخ پیمان

برای علاقه مندان به اخبار فوتبالی خبری داریم مبنی بر اینکه شفاف سازی پیرامون قانون فسخ پیمان . پیشتر این خبر ورزشی با ما همراه باشید. ایسنا: مدیرکل کمیته‌ تعیین موقعیت بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال با بیان این که بازیکنان قادر اند در صورت دریافت کمتر از ۵۰ درصد پیمان خود، آن را فسخ کنند، گفت: آیین نامه تازه پیرامون این مسئله از فصل […]

برای علاقه مندان به اخبار فوتبالی خبری داریم مبنی بر اینکه شفاف سازی پیرامون قانون فسخ پیمان . پیشتر این خبر ورزشی با ما همراه باشید.

ایسنا: مدیرکل کمیته‌ تعیین موقعیت بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال با بیان این که بازیکنان قادر اند در صورت دریافت کمتر از ۵۰ درصد پیمان خود، آن را فسخ کنند، گفت: آیین نامه تازه پیرامون این مسئله از فصل بعد اجرا می‌شود.

روزبه وثوق احمدی پیرامون مناقشه بین باشگاه‌های لیگ بهتری از نمونه نفت، سایپا و استقلال خوزستان بر سر فسخ پیمان بازیکنان با قانون پرداخت کمتر از ۵۰ درصد از قراردادها، شرح داد: بندی در آیین‌نامه‌ نقل‌ و انتقالات سال ۱۳۹۳ می باشد که با استناد به آن اگر قراردادی کمتر از ۵۰ درصد در طول فصل پرداخت شده باشد، بازیکن می‌تواند انتهای فصل آن را یک‌طرفه فسخ کند.

وی اضافه کرد: آیین‌نامه‌ تازه، هفته‌ پیش به وسیله هیات رییسه سازمان لیگ مصوب شد با اینحال هنوز به روش رسمی به ما ابلاغ نشده است. در آیین‌نامه‌ تازه درصد عنوان نشده و آن را به عهده باشگاه‌ها قرار داده تا در موردش توافق کند. با اسم مثال امکان دارد بازیکنی با باشگاهش توافق کرده باشد که اگر ۲۵ درصد از قراردادش را نگرفته بود فسخ کند.

مدیرکل کمیته‌ تعیین موقعیت بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال در جواب به این پرسش که تکلیف قراردادهایی که قبل از تصویب آیین‌نامه‌ تازه به ثبت رسیده، چه می‌شود، بیان‌ کرد: پیرامون پرونده‌هایی که قبل از تاریخ تصویب این آیین‌نامه‌ ثبت شده‌اند باید به آیین‌نامه‌ سال ۱۳۹۳ رجوع کرد. یک اصل کلی می باشد  که با استناد به آن باشگاه نمی‌تواند با زور بازیکنی را نگه‌دارد. هر بازیکنی که فکر می‌کند، به روش موجه می‌تواند قراردادش را فسخ کند، در این عرصه آزاد است با اینحال اگر فسخ ایشان موجه نباشد باید تاوان بدهد و امکان دارد محروم و جریمه شود. با اسم مثال مهدی طارمی با باشگاه ریزه‌اسپور ترکیه پیمان بست با اینحال قبل از شروع فصل، درخواست فسخ آن را داد و به پرسپولیس آمد، سپس ریزه‌اسپور از ایشان شکایت کرد و معتقد بود که فسخ پیمان، غیر موجه است. طارمی هم در حال‌ دفاع از خود است و بیان می کند با استناد به بندهایی که در قراردادش وجود داشته می‌موفق شد آن را فسخ کند.

برای شما هم جالب است؟ :  دلیل معرفی نشدن هیات مدیره پرسپولیس

وثوق احمدی در انتهای در جواب به این پرسش که آیا پرونده‌ای از جانب باشگاه‌های نفت تهران، سایپا و استقلال خوزستان در عرصه فسخ قراردادها در فدراسیون فوتبال باز شده است یا نه، به ایسنا، گفت‌: کمیته‌ تعیین موقعیت، مسئول رسیدگی به موجه بودن فسخ قراردادها است با اینحال از جانب باشگاه نفت هنوز مستنداتی به دست ما نرسیده است. با این وجود امکان دارد آنها مدارک را تحویل سازمان لیگ یا دبیر کل داده باشند و آنها هنوز به ما ارجاع نکرده باشند.

لینک خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات