کد خبر : 16485
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۰:۴۹
19 views بازدید

شکم گردی از «مشهد» تا «کیش»

برای علاقه مندان به سفر و ایرانگردی قاله ای تکمیل کرده ایم با اسم شکم گردی از «مشهد» تا «کیش» که امیدواریم مورد بهره برداری قرار گیرد. روزنامه هفت صبح – محمدرضا احمدی: اگر قصد سفر دارید و در حال تخمین زده کردن هزینه های سفر خود هستید، در بیشتر مواقع یکی از اصلی ترین و لذت بخش ترین هزینه ها، هزینه غذا است. چه […]

برای علاقه مندان به سفر و ایرانگردی قاله ای تکمیل کرده ایم با اسم شکم گردی از «مشهد» تا «کیش» که امیدواریم مورد بهره برداری قرار گیرد.

روزنامه هفت صبح – محمدرضا احمدی: اگر قصد سفر دارید و در حال تخمین زده کردن هزینه های سفر خود هستید، در بیشتر مواقع یکی از اصلی ترین و لذت بخش ترین هزینه ها، هزینه غذا است. چه بسا هزینه های بالا یا پایین غذا در یک شهر، مقصد شما را تغییر دهید. با علم به چنین اهمیتی که غذا و قیمتش مختص خود کرده است، رستوران های چند شهر توریستی ایران و هزینه غذا در این رستوران ها را بررسی کرده ایم. این نوشته می تواند در لحظه سفر به این شهرها شما را در پیدا کردن چیزی که تصمیم گرفته اید یاری کند.

۱٫ مشهد

اگر مقصد شما مشهد باشد رستوران خوب و صاحب اسم کم نیست. هرکجای این کلان شهر هم که باشید مهم نیست. در فاصله ای بین نزدیکی حرم امام رضا (ع) تا شاندیز و بدون توجه به اینکه چقدر پول در جیبتان باشد با هزینه ای حدود ۱۳ تا ۸۰ هزار تومان قادر اید در رستوران های خوب این شهر غذا بخورید. اینکه حداقل این مبلغ را هزینه کنید یا حداکثرش، به جای رستوران، کیفیت غذا و یقینا خلاقیت صاحب رستوران در هزینه گذاری بستگی دارد.

 

 

ممکن است مشهور ترین رستوران مشهد پسران کریم باشد که در این شهر سه شعبه دارد و همراه با رستوران های معین درباری و قصر هدیش در رده رستوران های میان هزینه مشهد دسته بندی می شود. از رستوران های نسبتا ارزان تر نیز می توان به ارکیده و شورورزی اشاره نمود که با هزینه ای پایین ۳۰ هزار تومان قادر اید در آنها غذا میل کنید و اگر در جستجوی رستورانی لوکس و گران تر می گردید قادر اید به شاندیز بروید و ارم شاندیز را امتحان کنید.

مشهور ترین غذا در رستوران پسرام کریم چلو ماهیچه سرخ کرده اش است، غذایی که حدود ۵۵ هزار تومان هزینه روی دستتان می گذارد. برای دو نفر کفایت می کند و به اشتراک زائران مشهد علاقه مندان فراوانی دارد.

ازاین غذای لوند که بگذریم چلو شیشلیک، چلوگوشت سرخ کرده و چلوکباب برگ ممتاز این رستوران را قادر اید با هزینه ای تقریبا ۵۶، ۴۲ و ۴۳ هزار تومان میل کنید. ارزان غذا در منوی این رستوران نیز چلوجوجه کباب اش است که قادر اید با پرداخت ۲۰ هزار تومان آن را برای یک وعده غذایی میل کنید. در منوی رستوران های معین درباری و قصر هدیش نیز حدودا همین هزینه ها یافت می شوند.

برای شما هم جالب است؟ :  گردشگران خارجی در «الموت»

اگر وضع مالی تان خوب است با شرایطی که گفتیم قادر اید به ارم شاندیز بروید و شیشلیک را باهزینه ای ۷۰ هزار تومانی میل کنید. اینطور گفته میشود که سیاست این رستوران بر یکپارچه سازی هزینه هاست چون چلوکباب برگ، چلوماهیچه و چلوگوشت نیز هزینه شبیه به ۷۰ هزار تومانی دارند. تنها غذایی که در این رستوران قیمتش با بقیه دارای اختلاف است، چلوجوجه بدون استخوان است، ۳۵ هزار تومان.

با اینحال اگر اقتصادی سفر می کنید پیشنهادمان انتخاب رستوران ارکیده است، چلوماهیچه در این رستوران ۳۶، چلوگوشت ۲۶ و چلوکباب بختیاری تنها ۱۹ هزار تومان است. اگر از این هم اقتصادی تر فکر می کنید قادر اید چلوکباب کوبیده یا زرشک پول با مرغ این رستوران را تنها با ۱۲ و ۱۱ هزار تومان انتخاب کنید. شورورزی هم رستورانی دارای اختلاف و حدودا ارزان است که در منوی آن چلوگوشت ۳۶ هزار تومانی، برگ ۲۶ و لقمه ۲۶ هزار تومانی به چشم می خورد.

۲٫ اصفهان

اگر به اصفهان می روید تا در کمتر از یک هفته نصف جهان را مشاهده نمائید، یقینا کاربردی ترین رستوران برای شما جایی در نزدیکی میدان امام باشد. ار قضا یکی از مشهور ترین رستوران های اصفهان نیز در همین مکان قرار دارد، رستوران نقش جهان.

 

 راه و رسم «دل گردی» این گونه است

این رستوران یکی از رستوران های نسبتا گران اصفهان شمرده می شود و چلوچنجه را حدود ۴۰ هزار تومان، شیشلیک را ۴۸ و چلوکباب کوبیده را ۲۲ هزار تومان معرفی می کند. با این وجود توصیه ویژه ما «بریانی» است، غذای ویژه اصفهان که طرفدار چند آتشه کم ندارد و قادر اید با هزینه ای ۱۹ هزار تومانی آن را در نقش هان میل کنید.

شهرزاد و خوان گستر نیز دو رستوران میان هزینه در اصفهان هستند که قادر اید غذاهایی با هزینه بین ۱۷ تا ۴۰ هزار تومان را در منوی این رستوران ها بیابید. در رستوران شهرزاد نیز ته چین گوشت بره بومی و خوراک ماهیچه بره بومی حدود ۳۳، رولت میکس ویژه حدود ۳۵، خوراک کباب حسینی حدود ۳۷ و بریانی پرطرفدار هم حدود ۲۰ هزار تومان آب می خورند. اگر هم میکس کباب ۲۷، کباب بره ۴۰ و کباب کوبیده ۲۴ هزرا تومانی تصمیم گرفته اید قادر اید خوان گستر را امتحان کنید.

رستوران نسبتا اقتصادی اصفهان نیز طهران است که قادر اید شیشلیک شاندیز را با ۴۳، چلوبرگ را با ۳۰ و بریونی را با ۱۷ هزار تومان تهیه کنید. به نظر می رسد در اصفهان درمقایسه با مشهد به طرز متوسط نیاز به مقدار پول کمتری برای صرف غذا در رستوران داشته باشید چون دیگر خبری از غذاهای حدود ۷۰ هزار تومانی نیست. با این وجود بسیار محشر همین هم این امیدواری می باشد، هرچه باشد اصفهان از شهرهایی است که مردمش می گویند اقتصادی فکر می کنند.

برای شما هم جالب است؟ :  عمارت‌گردی در تهران

۳٫ یزد

اگر قصد سفر به یزد رادارید حتما از بافت تاریخی پشت مسجد جامع این شهر دیدن کنید با اینحال ترجیحا در رستوران های نزدیکی این بافت غذا نخورید. چون رستوران های باکیفیت و مشهور این شهر در فاصله نزدیکی از این بافت قرار ندارند. آریانا رستورانی نسبتا پرهزینه و لوکس است که غذاهاش بین ۱۳ تا ۵۰ هزار تومان هزینه دارند. در منوی آن ماهیچه را ۴۳، گردن را ۳۸، شیشلیک شاندیز را ۵۱ و خوراک بلدرچین را ۲۵ هزار تومان خواهید یافت.

 

 راه و رسم «دل گردی» این گونه است
ملل رستورانی میان هزینه با منویی خلاق است که در آن خوراک جوجه ماستی ۲۰ و خوراک جوجه حلزونی ۱۵ هزار تومان هزینه خورده است. شیشلیک در این رستوران با هزینه ۴۷، کباب وزیری ۱۹ و ته چین مرغ نیز با هزینه ۲۰ هزار تومان معرفی می شوند. گل سرخ و نگین نیز از رستوران های نسبتا کم بهای یزد هستند. در منوی آنها چلوماهیچه ۳۰، برگ ۲۵، چنجه ۲۵ و کوبیده ۱۵ هزار تومان هزینه خورده است.

۴٫ شمال

با اینحال اگر حال و حوصله گرمای مرکز ایران را ندارید و دلتان هوای مرطوب و کمی باران میخواهد و به همین دلایل مناطقی شمال را انتخاب می کنید قادر اید رستوران میزبان بابلسر را امتحان کنید.

 

 راه و رسم «دل گردی» این گونه است
منوی این رستوران لبریز از سبزی پلو است؛ نوع با ماهیچه گوسفندی آن ۴۰، با ماهی کباب قزل آلا ۳۵، با ماهی آزاد ۵۳، با گوشت گوساله ۲۵، با ماهی سفید ۳۷، با سردست بره اش ۴۰ و با ماهی ازون برون ۵۵ هزار تومان هزینه گذاری شده است. غذایی دارای اختلاف همش اید فسنجان با اردک باشد که حدود ۶۰ هزار تومان باید برای آن پیاده شوید. غذاهای دیگر این رستوران نیز رنج هزینه ای بین غذاهای فوق ارزان (کشک بادمجان و باقلاقاتق ۸۵۰۰ تومانی) تا غذاهای میان هزینه ای مانند چلوفیله گوسفندی ۴۴ هزار تومانی را شامل می شوند.

برای شما هم جالب است؟ :  تفریح های آبی هیجان انگیز در تهران

۵٫ تبریز

اگر خنکی شمال هم شما را خنک نمی کند و به نقطه ای خنک تر نیاز دارید یقینا تبریز مقصد شما خواهدبود. اگر تصمیم گرفته اید به رستورانی سلف خدمات بروید تا قادر باشید به همه غذاها ناخنک بزنید، رستوران جلالی گزینه مناسبی است، جایی که قادر اید با ۵۰ هزار تومان هر مقدار غذا که برای سیر شدن نیاز دارید را در بشقاب خود بریزید.

 

 راه و رسم «دل گردی» این گونه است
اگر در تبریز هم در جستجوی گزینه اقتصادی هستید، آسمان گزینه مناسبی خواهدبود. رستورانی که منوی آن از هشت تا ۲۵ هزار تومان متغیر است. رستوران شهریار هم منویی با رنج هزینه ۱۵ تا ۳۵ هزار تومان دارد و «دلمه برگ» در آن ۱۵، فیله پیچ ویژه ۲۸ و جوجه عروس ویژه هم ۲۰ هزار تومان هزینه خورده است. اگر هم غذایی چرب تر می خواستید قادر اید کباب بره ویژه را با هزینه ۳۵ هزار تومان سفارش دهید.

۶٫ کیش

اگر همراه با سایحت قصد خرید هم داشته باشید یقینا این شهر مقصد شما خواهدبود. در نتیجه هزینه ها در کیش کمی بالاتر هتند با اینحال خوب رستوران ارزان هم برای شما علاقه مندان یافته ایم. در رستوران نسبتا لوکس رومای این شهر قادر اید ماهیچه را ۶۲ هزار تومان، چلو لقمه را ۳۳ تومان و اکبرجوجه را ۲۶ هزار تومان صرف کنید.

 

 راه و رسم «دل گردی» این گونه است

در رستوران نسبتا ارزان عمواکبر هم قادر اید جوجه کباب را حدود ۱۶ هزار تومان، کوسه کبابی و چلوکباب ویژه را حدود ۱۸ هزار تومان میل کنید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات