کد خبر : 40372
تاریخ انتشار : یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۴
10 views بازدید

طرز تهیه فطیر سنتی سراب

مقاله پیش رو با اسم طرز تهیه فطیر سنتی سراب برای علاقه مندان به شیرینی و دسرهای تازه مطمئنا مورد قبول واقع خواهد شد. پس با ایران پی پر همراه باشید. ماهنامه کیک و شیرینی – سمانه حسینی: این فطیر سنتی خوشمزه را معمولا در حریق پخته و در وعده های صبحانه یا عصرانه سرو میکنند. طرز تهیه: ۱٫ آب ولرم، شکر و مایه خمیر […]

مقاله پیش رو با اسم طرز تهیه فطیر سنتی سراب برای علاقه مندان به شیرینی و دسرهای تازه مطمئنا مورد قبول واقع خواهد شد. پس با ایران پی پر همراه باشید.

ماهنامه کیک و شیرینی – سمانه حسینی: این فطیر سنتی خوشمزه را معمولا در حریق پخته و در وعده های صبحانه یا عصرانه سرو میکنند.

طرز تهیه:

۱٫ آب ولرم، شکر و مایه خمیر را مخلوط کرده و کنار می گذاریم تا رفتار بیاید. در ظرفی روغن، شیر، نمک و زردچوبه را مخلوط کرده و خمیر مایه رفتار آمده را اضافه می کنیم.

۲٫ آرد را کم کم اضافه کرده تا جایی که خمیر به دست نچسبد، کمی خمیر را ورز داده و می گذاریم داخل ظرفی چرب شده و روی آن را پوشانده تا حدود یک ساعت استراحت کند و حجم آن دو برابر شود.

۳٫ خمیر را به چانه های ۱۵۰ گرمی تقسیم کرده و روی میز کمی باز کرده به صورتی که وسط خمیر درمقایسه با اطراف کمی ضخیم تر باشد و مواد داخلی را با قاشق در وسط آن قرار می دهیم و سپس از اطراف آن را جمع کرده (می توان اطراف را کمی آب زده تا به محض روی هم قرار گرفتن بهم چسبیده و کار راحت تر انجام گیرد) و از نو خمیر را به روش چانه درآورده و در سینی که از قبل چرب کرده ایم قرار داده و چانه ها را باز به ضخامت ۱ تا ۱٫۵ سانتی متر باز می کنیم و روی آن را با مهر نقش انداخته و رومال می زنیم و در فر از قبل گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه به مدت حدود ۴۰ دقیقه قرار دهید تا وقتی که پایین فطیر طلایی بشود و اگر روی فطیر هنوز طلایی نشده بود از گریل استفاده می کنیم.

برای شما هم جالب است؟ :  کوکی های دسته گُلی، هدیه‌ای خوب برای دوستانتان

طرز تهیه مواد میانی:

روغن را کمی گرم کرده بعد شکر و زردچوبه را اضافه کرده و آرد را تا جایی می زنیم که مانند خرده نان درآید و حالت پودری باشد.

نکته:

۱٫ از این مقدار حدود ۶ فطیر به قطر ۲۰ سانتی متر بدست می آید.

۲٫ در صورت علاقه قادر اید چانه های کوچکتر برداشته تا فطیرهای کوچکتری داشته باشید.

۳٫ هرچه مواد میانی بیشتر بریزیم فطیر ما خوشمزه تر خواهدبود.

۴٫ اگر تصمیم گرفته اید فطیر زردتری داشته باشید قادر اید مقدار زردچوبه را کمی بیشتر کنید.

۵٫ این فطیر رویه ای خشک دارد. اگر تصمیم گرفته اید فطیر نرمی داشته باشید قادر اید از آرد ویژه شیرینی پزی استفاده کنید.

۶٫ برای رومال کافیست تمام مواد رومال را مخلوط کرده و با قلمو روی نان ها بمالیم.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات