کد خبر : 40658
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۸
13 views بازدید

طرز تهیه مربای هلو و شلیل

مقاله پیش رو با اسم طرز تهیه مربای هلو و شلیل برای علاقه مندان به شیرینی و دسرهای تازه مطمئنا مورد قبول واقع خواهد شد. پس با ایران پی پر همراه باشید. ماهنامه کیک و شیرینی – روشنک گودرزی: هلو و شلیل از میوه های تابستانی پرخاصیت هستند که این ایام به وفور یافت میشوند. اگر میخواهید از خواص بی مانند آنها در فصلهای دیگر […]

مقاله پیش رو با اسم طرز تهیه مربای هلو و شلیل برای علاقه مندان به شیرینی و دسرهای تازه مطمئنا مورد قبول واقع خواهد شد. پس با ایران پی پر همراه باشید.

ماهنامه کیک و شیرینی – روشنک گودرزی: هلو و شلیل از میوه های تابستانی پرخاصیت هستند که این ایام به وفور یافت میشوند. اگر میخواهید از خواص بی مانند آنها در فصلهای دیگر هم سود ببرید مربای هلو و شلیل را تهیه کنید.

مواد ضروری:

  • هلو زعفرانی: ۵۰۰ گرم
  • شلیل (شبرنگ): ۵۰۰ گرم
  • شکر: ۱ کیلو
  •  آب: ۱ پیمانه
  • پرک بادام: به مقدار ضروری
  • دانه های هل: به مقدار ضروری
  • زعفران: چند پر

 

 

طرز تهیه:

۱٫ شکر را بهمراه آب درون قابلمه لعابی ریخته و روی شعله ملایم قرار می دهیم و اجازه می دهیم شکر حل شود و شربت بجوشد. باید شربت به قوام کامل برسد.

 

۲٫ شلیل و هلوها را با خواست دلخواه برش زده و بعد از قوام آمدن شربت، به آن اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا میوه ها بپزد با این وجود له نشود.

۳٫ در این قسمت کار پرک بادام، دانه های هل و زعفران را اضافه می کنیم و بعد از چند جوش قابلمه را از روی شعله بر می داریم و اجازه می دهیم مربا درون قابلمه خنک شود. سپس در شیشه مورد نظر خالی می کنیم.

نکته:


۱٫    برای اینکه مربا شکرک نزند باید دقت کنید که بعد از جوش آمدن شربت به هیچ عنوان آن را هم نزنید و اجازه دهید خوب قوام بیاید. چون بعد از اضافه کردن میوه ها به دلیل وجود آب درون میوه کمی شربت رقیق خواهدشد.

برای شما هم جالب است؟ :  دسر لیوانی توت فرنگی؛ دسر خوش رنگ و لعاب تابستانی

۲٫    قادر اید از خلال بادام به جای پرک استفاده کنید.

۳٫    اسانس این مربا به خواست شماست. قادر اید از وانیل هم استفاده کنید.

۴٫    برای جلوگیری از کپک مربا، حتما شیشه را استریل کنید.

۵٫    اگر شربت خوب بجوشد و قوام بیاید نیاز به آبلیمو برای جلوگیری از کپک نداریم. با اینحال اگر خواستید برای اطمینان اضافه کنید، یک دوم قاشق چای جوری آبلیموی تازه کفایت می کند.

۶٫    هلو و شلیل را بعد از جدا کردن از هسته وزن می کنیم.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات