کد خبر : 42736
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۵
16 views بازدید

طرز تهیه نان دورنگ

مقاله پیش رو با اسم طرز تهیه نان دورنگ برای علاقه مندان به شیرینی و دسرهای تازه مطمئنا مورد قبول واقع خواهد شد. پس با ایران پی پر همراه باشید. ماهنامه کیک و شیرینی – معصومه خوانساری: در این نوشته طرز تهیه نان خوشمزه و دورنگ را برای شما علاقه مندان آورده ایم. •    مدت لحظه تکمیل سازی مواد و خمیر بدون توجه به لحظه […]

مقاله پیش رو با اسم طرز تهیه نان دورنگ برای علاقه مندان به شیرینی و دسرهای تازه مطمئنا مورد قبول واقع خواهد شد. پس با ایران پی پر همراه باشید.

ماهنامه کیک و شیرینی – معصومه خوانساری: در این نوشته طرز تهیه نان خوشمزه و دورنگ را برای شما علاقه مندان آورده ایم.

•    مدت لحظه تکمیل سازی مواد و خمیر بدون توجه به لحظه استراحت: ۴۰ دقیقه
•    مدت لحظه پخت: حدود ۲۰ دقیقه
•    میزان سرو: ۶ نفر

مواد ضروری:

  • کره: ۵۰ گرم
  • پودر قند: ۵۰ گرم
  • مایه خمیر خشک فوری: ۷ گرم
  • زرده تخم مرغ: ۱ عدد
  • آب ولرم: ۱۲۰ میلی لیتر
  • شیر (دمای محیط): ۶۰ میلی لیتر
  • وانیل: یک چهارم ق چ
  • آرد نان فانتزی: حدود ۳۵۰ گرم
  • پودر کاکائو (الک شده): ۲ ق س
  • آرد مازاد: حدود ۴ ق س

 

طرز تهیه:

۱٫ مایه خمیر را با یک قاشق چای خوری از پودر قند دستور مخلوط کرده، آب ولرم را به این ترکیب اضافه کنید کمی هم بزنید و با سرپوش کنار بگذارید تا حدود ۸ الی ۱۰ دقیقه بماند و رفتار آید.

۲٫ در ظرف دیگری زرده تخم مرغ را کمی هم بزنید. سپس بازهم که در حال هم زدن هستید شیر، پودر قند، کره ذوب شده و وانیل را نیز بیفزایید. بعد حدود یک چهارم آرد را اضافه کنید و از نو هم بزنید. سپس مایه خمیر رفتار آمده را اضافه کنید و هم بزنید و در آخر آرد باقی مانده را کم کم اضافه کنید در حدی که خمیر چسبندگی اش گرفته شود و خیلی چسبناک نباشد. کفایت می کند آرد مازاد به خورد خمیر ندهید (در این قسمت کار خمیر محشر نرم و لطیف است).

برای شما هم جالب است؟ :  انواع حلواها؛ به سفره افطارتان تنوع دهید

۳٫ سپس خمیر را وزن نموده به دو بخش تقسیم کنید. به یک بخش پودر کاکائو اضافه کنید و خمیر را بطور کلی ورز دهید تا پودر کاکائو به خورد خمیر رود و به یک بخش، چهار قاشق سوپخوری آرد مازاد را کم کم اضافه کنید و ورز دهید. سپس دو ظرف را با روغن مایع چرب نموده و هر خمیر را در یک ظرف قراردهید. روی خمیرها را نیز چرب نمایید و روی ظرف ها را سلفون بکشید. سپس ظرف ها را در محیط نسبتا گرمی قرار دهید تا خمیرها ورآیند و حجمشان دو برابر گردد.

۴٫ بعد از ورآمدن یک قالب لوف ۱۵×۲۵ سانتی متری را چرب نمایید و کاغذ روغنی بیندازید. سپس هر خمیر را به سه چانه تقسیم  کنید و یک به اشتراک خمیر سفید و شکلاتی با فاصله همراه با هم در شکل قرار دهید. روی قالب پارچه بیندازید و خمیر را از نو در محیط نسبتا گرمی استراحت دهید تا خمیر پف کرده و به سطح قالب برسد. سپس با کمی شیر رومال نمایید، کنجد بپاشید و در فر از قبل گرم شده به دمای ۱۹۰ درجه سانتی گراد به مدت تقریبی ۲۰ دقیقه قرار دهید در حدی که روی نان طلایی گردد، سپس نان را از فر خارج نموده اجازه دهید پنج دقیقه در شکل خنک شود. بعد از قالب خارج نموده کاغذ روغنی ها را جدا کنید و بر روی توری فلزی خنک نمایید.

نکته:


۱٫    آب مورد بهره برداری در دستور باید ولرم باشد و گرمایش در حدی باشد که انگشت را نسوزاند. چونکه اگر سرد باشد خمیر رفتار نمی آید یا به سختی رفتار می آید و اگر داغ باشد خمیر بوی ترشیدگی می گیرد.

برای شما هم جالب است؟ :  شکلات Twix در لیوان

۲٫    برای تهیه نان، ابتدا تمام مواد ابتدایی را به دمای محیط برسانید.

۳٫    مایه خمیر خشک فوری را قادر اید از لوازم قنادی ها تهیه نمایید.

۴٫    با توجه بوجود تخم مرغ در دستور و نوع آرد مصرف شما، میزان آرد نسبتا تقریبی است و امکان دارد کمی کمتر یا بیشتر از مقدار آرد دستور مصرف شود.

۵٫    برای نگهداری نان، بعد از آن که بطور کلی خنک شد نان را در پارچه بپیچید سپس با چند لایه پلاستیک بطور کلی بسته بندی نمایید و در فریزر قرار دهید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات