کد خبر : 39656
تاریخ انتشار : جمعه ۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۹
13 views بازدید

طنز؛ فرار مغز… چشم، زبان بناگوش، کله و پاچه

پیشتر میتوانید نوشته طنز طنز؛ فرار مغز… چشم، زبان بناگوش، کله و پاچه را بخوانید. اگر دوست داشتید این نوشته را برای دوستان خود نیز ارسال کنید. عابد كريمى در ضمیمه طنز روزنامه قانون نوشت؛ این ایام شررخان به معضلی بزرگ و بنیادی پی برده است. معضلی که بنیاد جامعه و خانواده‌ها را به‌صورت جدی هدف گرفته و به‌دنبال تخریب استحکامات است. این معضل بنیادی […]

پیشتر میتوانید نوشته طنز طنز؛ فرار مغز… چشم، زبان بناگوش، کله و پاچه را بخوانید. اگر دوست داشتید این نوشته را برای دوستان خود نیز ارسال کنید.

عابد كريمى در ضمیمه طنز روزنامه قانون نوشت؛

این ایام شررخان به معضلی بزرگ و بنیادی پی برده است. معضلی که بنیاد جامعه و خانواده‌ها را به‌صورت جدی هدف گرفته و به‌دنبال تخریب استحکامات است. این معضل بنیادی تا حدی به سخت مبدل شده و به اشتراک ما رسوخ کرده که استاد مشهور شررخان با چشم و حس چشایی خود این مسئله را لمس کرده است.

در کمال تاسف چیزی که جای افسوس و تاسف دارد این است که هنوز مردم درک خوبی از معنی فرار مغزها ندارند و گمان می‌کنند مهاجرت نخبگان و تحصیل کردگان ماست که تاثیر منفی روی پیشرفت جامعه خواهد داشت و جای خالی آن‌ها؛ به رکود اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مبدل می‌شود. در صورتی‌که این برداشت و طرز فکر بسیار غلط تشریف دارد.

فرار مغزها مبحثی مضاف بر این بحث‌ها است. از آنجاییکه این اختلاف بین مغزها و کارکرد آن‌هاست که سرنوشت مردم و مکان جامعه ما را رقم می‌زند. حضور مغز، زبان، بناگوش و کله و پاچه جایی ارزش می یابد که تاثیر آن در جامعه دردی از مردم دوا کند، اگرنه برای فرار هر مغزی هم نمی‌توان حسرت خورد و آه و ناله سر داد.

با این وجود شما نیز اگر کمی دقت کنید و با چشم و گوش باز مسئله را برانداز کنید به این نتیجه خواهید رسید که آنچه در جامعه ما مهم است فرار مغزهای حقیقی و موثر است نه مغزهایی که هیچ جایگاهی در جامعه ندارند و ما می‌توانیم با حضور آدم‌های کوچک و دمِ دستی عدم حضور افرادی که به نوعی نخبه و دانشمند شناخته می‌شوند را حل و فصل کنیم.

برای شما هم جالب است؟ :  طنز؛ فاصله‌ بین دو سوت

حال باید به چیزی که شررخان مي‌گويد به‌صورت جدی و منطقی دقت کنید. از آنجاییکه شررخان آن‌قدر وقت و فرصت اضافه ندارد که حرفش را دوبار برای شما تکرار کند، بدانید و آگاه باشید که از دیدگاه عالمانه و فاضلانه شررخان، مغز اگر چشم و کله و پاچه درست و حسابی داشته باشد بیشتر به حل مشکلات بنیادی جامعه می‌پردازد و تلاش می‌کند با خوشمزگی و چربی و لذیذ بودن کافی، شکم عده ای مردم را به قدری سیر و پُر کند که اضافه وزن بیابند، بیشتر وقت خود را به خواب اختصاص دهند و دیگر فکر آزار و اذیت، اختلاس و خالی کردن جیب همنوعان خود را نداشته باشند. همراه با راضی نگه‌داشتن مردم ذکر شده و دوستان گرامی اگر این مغز حقیقی و نخبه توان ابتلا به بیماری‌های قلبی، عروقی و قند را هم داشته باشد و یا بتواند یکی… دو سکته بنیادی و جانانه ممکن کند که دیگر نور علی نور خواهد شد و مغزی استثنايی محسوب میشود.

قابل ذکر است با این وجود این مغزها کارکردهای دارای اختلاف و تاثیر بسیار خوبی در جامعه دارند، از آنجاییکه اگر حتی فرد مورد استعمال این مغز نخبه از دوستان پایین خط فقری مانند همین شررخان ساده زیست و درویش مسلک باشد، باز هم جای شکر دارد چون یک سکته کوچک کارشان را به بیمارستان و درمان می‌کشاند و به این دلیل کوچک و جزيي که هزینه درمانش موجود نیست کار به بهشت زهرا خواهد کشید و بالاخره آرامشی ابدی را به ارمغان خواهد آورد.

پس نتیجه این خواهد شد که می بایست از فرار مغزهای حقیقی و موثر جامعه جلوگیری کنیم، نه مغزهای نخبگان و محققان که بود و نبودشان در جامعه هیچ اثری ندارد و برعکس با عده‌ای آدم پرمدعا و افسرده روبه‌رو هستیم که تنها یاد گرفته‌اند دخالت و فضولی فراوانی بکنند.

برای شما هم جالب است؟ :  این جوری تب کریمه کنگو مقابل شما زانو می زند!

و چنین است که استاد سخن شررخان نیز در وصف فرار مغزهای نخبه و لذیذ، طبع شاعرانه را به کار می‌اندازد و می‌گويد:

مغزی که حضورش به وطن مقدور است

بی‌شک سفرش به هر ولایت زور است

قربانِ بناگوش و سر و مغز و زبان

حتی اگر آن چشم سیاهش شور است

سایت خبری “ایران پی پر” سرشار از مطالب طنز و جالب خواهد بود و خوشحال است در بیشتر مواقع میزبان شما علاقه مندان باشد.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات