کد خبر : 33922
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴
9 views بازدید

علل، علایم و علاج سرطان معده

در گروه سلامت عمومی مقاله ای برای شما خوانندگان عزیز ایران پی پر مقرر کرده ایم با اسم علل، علایم و علاج سرطان معده .پیشتر با این مقاله در خدمت شما هستیم. هفته نامه سلامت – دکتر فرهاد وحید*: «سرطان معده» با این وجود افزایش غیرعادی سلول‌های جداری معده و ایجاد توده‌ای بدخیم بروز می‌کند. بیش از ۹۰درصد تومورهای عامل سرطان معده آدنوکارسینوم هستند، به […]

در گروه سلامت عمومی مقاله ای برای شما خوانندگان عزیز ایران پی پر مقرر کرده ایم با اسم علل، علایم و علاج سرطان معده .پیشتر با این مقاله در خدمت شما هستیم.

هفته نامه سلامت – دکتر فرهاد وحید*: «سرطان معده» با این وجود افزایش غیرعادی سلول‌های جداری معده و ایجاد توده‌ای بدخیم بروز می‌کند. بیش از ۹۰درصد تومورهای عامل سرطان معده آدنوکارسینوم هستند، به این معنی که تا جدار درونی معده (مخاط‌ها) پیشروی می‌کنند.

 

این بیماری افزایش آرامی دارد و به‌ندرت امکان دارد قبل از ۵۰ سالگی دیده شود. امکان دارد تومور سرطانی مدت طولانی در بخشی از معده بدون تکثیر باقی بماند سپس به دیگر بخش‌های جدار معده برسد و اندام‌های نزدیک معده مانند پانکراس، کولون و طحال را درگیر یا اینکه از روش خون یا سیستم لنفاوی به اندام‌هایی مانند ریه و کبد سرایت کند. سرطان معده دومین عامل فوت ناشی از سرطان در دنیاست که در مردان شیوع بالاتری دارد.

 

کشورهای ژاپن (۱ نفر از هر ۱۰۰۰ نفر)، چین، کره، ایرلند و شیلی بالاترین محاسبه بیماری را دارند. این بیماری چهارمین عامل مرگ‌ومیر در اروپا بود که طی ۲۰ سال قبلی با استناد به افزایش سطح زندگی، شیوه‌های نوین نگهداری مواد غذایی (کنار گذاشتن شیوه‌های نمک‌سود و…) و پیشرفت‌های درمانی کاهش‌یافته است. شناخت عوامل اخطار بیماری، به‌خصوص عرصه ژنتیک و ابتلا به عفونت‌های ابزار گوارش می‌تواند به تشخیص سریع بیماری کمک کند که روند درمان را سرعت می‌بخشد. پیش نهاد می‌شود افرادی با این شرایط حتما در صورت بروز علائم هشداردهنده به پزشک کارشناس مراجعه کنند تا با انجام اندوسکوپی به نوعی راهی ساده، موثر و کم‌اخطار از بروز ممکن بیماری مطمئن شوند.

علل و عوامل عرصه‌ساز

گرچه هنوز دلیل دقیق بیماری تشخیص داده نشده، با اینحال به ذهن خطور میکند بسیاری از عوامل با منشاء غذایی نقش بسزایی در این‌‌ سرطان دارد.

جدی ترین عامل اخطار در جوامع غربی، التهاب مزمن مخاط‌های معده ناشی از هلیکوباکتر پیلوری است که اولین عامل زخم‌معده نیز شمرده می‌شود. با این وجود توجه داشته باشید در بسیاری موارد این بیماری عرصه‌ساز سرطان نیست. عوامل اخطار عبارتند از:

• زندگی در جوامعی با شرایط اجتماعی- اقتصادی ناپایدار و کاربری شیوه‌های سنتی‌ نگهداری مواد غذایی مانند نمک‌سود و دودی کردن

• گسترش سن (بعد از ۵۰ سالگی)

• استعمال دخانیات

• مصرف طولانی‌مدت گوشت‌ها و ماهی‌های نمک‌سودشده یا ‌ترشی‌های سرکه

• رژیم غذایی بدون میوه‌ها و سبزیجات کافی

• مصرف خیلی زیاد نیترات‌ها و نیتریت‌ها به نوعی ماده نگهدارنده سوسیس و کالباس

• مواجهه طولانی‌مدت با برخی‌ترکیبات شیمیایی و سمی صنعتی مانند لاستیک و سرب

• چاقی

• ابتلای یکی از والدین به سرطان معده

• سابقه جراحی معده

• برخی بیماری‌های نادر مانند پرنیشیوز

• گروه خونی A با احتمال اخطار کمی بیشتر درمقایسه با دیگران

 

 

علایم اخطار‌دهنده


سرطان معده در مراحل ابتدایی به‌ندرت امکان دارد علامت بارز و مشخصی نشان دهد. بدین جهت تشخیص زودهنگام بیماری سخت خواهد بود. ولی باید گفت ایجاد تومور در معده معمولا با علائمی همراه است که از نمونه عبارتند از:

• احساس نفخ و احساس سنگینی معده حتی بعد از خوردن کمی غذا

• سوء‌هاضمه طولانی یا عود‌کننده

• بی‌اشتهایی و احساس ناخوشایند درمقایسه با مواد غذایی

• دردهای شکمی و سوزش‌های معده

• کاهش وزن بی‌دلیل

• حالت تهوع و استفراغ

• اسهال مداوم

• استفراغ خون‌آلود

• سخت در بلع غذا

با این وجود در اینجا ضروری است این نکته اضافه شود این علائم الزاما به معنی ابتلا به سرطان معده نیستند و در موارد ناراحتی‌های خفیف‌تر مانند زخم‌معده یا عفونت ناشی از باکتری نیز دیده می‌شوند. هدف از معرفی این علائم مراجعه زودهنگام به پزشک و انجام تست‌های ضروری است تا در صورت ابتلا، بیماری به‌موقع تشخیص داده شود.

برای شما هم جالب است؟ :  لیفت با نخ سیلوئت

درمان


اعمال درمان سرطان معده با استناد به مرحله پیشرفت بیماری و اندازه تومور دارای اختلاف است و شامل رفتار جراحی، رادیوتراپی و شیمی‌درمانی می‌شود. شیوه درمان معمولا طی کنفرانس پزشکی از کارشناسان گوارش، انکولوژی و جراحی انتخاب می‌شود. پلان شخصی درمان نیز برای هر بیمار با استناد به شرایط عمومی و موقعیت بیماری مقرر کرده می‌شود.

جراحی


جراحی تنها راهی است که امکان جدا کردن تومور و درمان موثرتر را دارد با اینحال در بیشتر موارد برداشتن کامل تومور به‌دلیل اندازه آن یا سرایت به دیگر اندام‌ها ممکن نیست. در این موارد درمان‌های دیگری برای کاهش پیشرفت بیماری و تسکین علائم تجویز می‌شود.

در صورتی که تومور سطحی و تنها مخاط‌های جدار معده را درگیر کرده باشد، می‌توان با شیوه‌های اندوسکوپی در کلینیک‌های تخصصی، بافت‌های سرطانی را خارج کرد. اگر سلول‌های سرطانی بخش‌های اطراف معده مانند مری و روده باریک را درگیر کرده باشد، با استناد به وخامت و نوع بیماری امکان دارد رفتار جراحی باز برای جدا کردن بخشی از بافت سرطانی یا حتی برداشتن کامل معده تجویز شود.

 

با این وجود در موارد سرایت بیماری به دیگر اندام‌ها مانند طحال رفتار جراحی وسیع‌تر و مسلما سخت‌تر خواهد بود. بعد از رفتار جراحی کلی یا بخشی از معده، بیمار می‌تواند تغذیه معمول را داشته باشد، با اینحال به‌دلیل محدودیت توانایی معده یا نبود آن ضروری است تحت‌نظر پزشک عده ای پیشنهادها را رعایت کند. به نوعی مثال غذای این بیماران نباید سنگین و پرحجم باشد و در چند وعده سبک‌تر میل شود. به علاوه از طرف دیگر برخی مکمل‌های غذایی مانند ویتامین B12 برای این مردم ضروری خواهد بود.

شیمی‌درمانی

معمولا شیمی‌درمانی برای از بین بردن سلول‌های سرطانی در این بیماری تجویز می‌شود. در باب سرطان موضعی معده، امکان دارد پزشک قبل از رفتار جراحی برای کاهش اندازه تومور و برداشتن بهتر تومور شیمی‌درمانی تجویز کند. با این وجود شیمی‌درمانی بعد از رفتار، ۶ تا ۸ هفته بعد نیز برای کاهش اخطار عود بیماری انجام می‌شود.

در صورت دست‌اندازی یا عدم امکان جراحی، شیمی‌درمانی شیوه اصلی است که هدف از انجام آن کاهش پیشرفت بیماری، تسکین علائم و افزایش کیفیت زندگی بیمار خواهد بود.

شیمی‌درمانی امکان دارد به شیوه خوراکی یا داخل‌وریدی تجویز شود. داروهای خوراکی به سلول‌های سرطانی حمله می‌کنند با اینحال به برخی سلول‌های سالم نیز آسیب می‌زنند. برای اینکه بدن فرصت جبران قوای بررسی‌رفته را داشته باشد، شیمی‌درمانی به‌صورت دوره‌ای تجویز می‌شود. این شیوه درمانی با عوارض متعددی همراه است که حالت تهوع، استفراغ، خستگی، کاهش اشتها، ریزش موها و اخطار فزاینده ابتلا به عفونت جدی ترین آنهاست.

رادیوتراپی یا پرتودرمانی

پرتودرمانی در موارد محدودی برای سرطان معده انجام‌پذیر است که هدف از آن نابودی سلول‌های سرطانی با حداقل آسیب به بافت‌های سالم است. گاهی اوقات قبل از رفتار جراحی با اینحال معمولا بعد از آن، به‌صورت منفرد یا بهمراه شیمی‌درمانی انجام می‌شود. پرتودرمانی می‌تواند به تسکین درد ناشی از پیشرفت سرطان در موارد بدخیم کمک کند.

این شیوه درمانی بنا شده بر انتقال پرتوهای یونیزه‌کننده به محل مشخصی از بدن است تا سلول‌های سرطانی را از بین ببرد. این پرتوها هم شبیه دیگر پرتوهای با انرژی بالا به سلول‌های سالم آسیب می‌زند و عوارض کم و بیش جدی با استناد به موقعیت بیمار دارد. بعد از انجام پرتودرمانی امکان دارد بیمار احساس خستگی کند یا دچار قرمزی و حساسیت در قسمت تحت تابش شود. پرتودرمانی برای سرطان معده امکان دارد با اسهال، سوء‌هاضمه و تهوع همراه باشد. عوارض جانبی پرتودرمانی بعد از اتمام دوره درمان و با بازسازی سلول‌های سالم رفع می‌شوند.

نقش تغذیه در پیشگیری از سرطان

تغذیه نقش محافظ در مقابل اخطار سرطان معده دارد و با رعایت چند نکته ساده می‌توان از بروز این بیماری پیشگیری کرد:

برای شما هم جالب است؟ :  با این تست ها سلامت خود را ارزیابی کنیم

• تغذیه سرشار از فیبر

• غلات سبوس‌دار

• برنامه غذایی سرشار از میوه‌ها و سبزیجات

• ویتامین C

• دریافت کافی کاروتنوئیدها (ویتامین A)

• دریافت سلنیوم

سرطان معده در ایران


شایع‌ترین سرطان در ایران بین مردان سرطان معده و بین زنان سرطان پستان است با اینحال جدی ترین عامل مرگ بر اثر سرطان چه بین زنان و چه بین مردان را سرطان ابزار گوارش (مری، معده، روده، مقعد) می‌دانند. سرطان ابزار گوارش، به‌ویژه سرطان معده در شرق آسیا شیوع بسیاری دارد و شمال ایران در حقیقت روی کمربند سرطان معده است.

سرطان‌های ابزار گوارش در جاهای شمالی ایران بسیار شایع است. اردبیل بالاترین میزان سرطان معده را در کشور دارد و حتی در برخی بررسی ها مطرح شده اردبیل بالاترین میزان سرطان معده را در دنیا مختص خود کرده است. در طرف مقابل، استان‌های جنوبی از نمونه کرمان و سیستان و بلوچستان پایین‌ترین محاسبه را در سرطان‌های ابزار گوارش دارند.

 

بالاترین میزان مرگ بر اثر سرطان‌های ابزار گوارش در استان کردستان است.هلیکوباکتر پیلوری که گفته می‌شود نیمی از مردم دنیا به این باکتری آلوده هستند و عامل ایجاد زخم‌معده و دوازدهه است، جدی ترین عامل خطرساز در سرطان معده شمرده می‌شود.

 

ولی باید گفت باید تاکید کرد بسیاری از افرادی که هلیکوباکتر دارند دچار سرطان معده نمی‌‌شوند. در بررسی که در ایران انجام شده شیوع هلیکوباکتر در استان‌های شمالی بیشتر از استان‌های جنوبی مانند کرمان و سیستان و بلوچستان است، حتی شیوع هلیکوباکتر در اردبیل را تا ۹۰ درصد تخمین زده‌اند. به این‌ترتیب غربالگری برای هلیکوباکتر می‌تواند نقش بسیار مهمی در مبارزه با این عفونت داشته باشد که به‌طور معمول با ۲ هفته درمان با آنتی‌بیوتیک از بین می‌رود.

جدی ترین عادات غذایی عرصه‌ساز سرطان معده در ایران

چای داغ: چای رایج‌ترین نوشیدنی ایرانیان است که آن را «لب‌سوز» می‌پسندند. نوشیدن چاغ داغ که دلیل آسیب حرارتی به مری و معده می‌شود، یکی از عواملی است که ایرانیان را مستعد این بیماری می‌کند.

شور و ‌ترشی: ایرانیان به‌ ترشی (سبزیجاتی که در سرکه پرورانده شده) و شور (سبزیجاتی که در آب‌نمک پرورانده شده) علاقه فراوانی دارند، در صورتی که مصرف زیاد این خوردنی‌ها به نوعی عوامل خطرساز سرطان معده مطرح می‌شود. به‌طور کلی، نمک زیاد یکی از عوامل مستعد‌کننده سرطان ابزار گوارش است.

نیترات و نیتریت: نیتریت و نیتریت که بحث وجود آنها در آب آشامیدنی مطرح است از عوامل مستعد‌کننده سرطان ابزار گوارش است. در چنین موقعیتی گفته می‌شود نیتریت و نیترات در آب آشامیدنی مردم پایین حد مجاز است، با اینحال اگر میزان آن بالا باشد می‌تواند جزو عوامل خطرساز قرار گیرد.

گوشت: خوردن گوشت زیاد به نوعی یکی از عوامل ایجاد سرطان، به‌ویژه در روده مطرح است. از طرف دیگر، خوردن میوه و سبزی تازه یکی از راه‌های جلوگیری از سرطان‌های ابزار گوارش است. عده ای بررسی ها نمایش داده‌اند سیر، اثر پیشگیرانه در سرطان‌های ابزار گوارش دارد، در چنین موقعیتی شواهد در این عرصه قوی نیست.

سرخ‌کردن: در چنین موقعیتی بررسی ها دقیقی پیرامون رایج‌‌ترین شیوه پخت غذا در ایران نیست، با اینحال به سادگی می‌توان گفت بسیاری از غذاهای ایرانیان با سرخ‌کردن تهیه می‌شوند. پرهیز از سرخ‌کردن و روی آوردن به شیوه‌های سالم‌تر مانند آبپز کردن و گریل کردن در کاهش اخطار ابتلا به بیماری‌ها نقش دارد.

با این وجود دلایل دیگری مانند آب و هوا، مصرف‌ تریاک، بهره برداری از یخچال برای نگهداری غذا و عوامل اقتصادی و اجتماعی هم برای شیوع زیاد سرطان‌های ابزار گوارش در نیمه شمالی ایران مطرح شده‌اند.

طب سنتی به تومورها شبیخون می‌زند

با استناد به بررسی ها انجام گرفته، بهره برداری از رژیم غذایی نادرست باعث گسترش مهم‌های التهابی می‌شود که این مهم‌ها نقش موثری در بروز سرطان ایفا می‌کنند.

برای شما هم جالب است؟ :  تاثیر دیابت و اختلالات تیروئید بر توانایی جنسی

موادی مانند زعفران، زردچوبه، سیر و پیاز خاصیت ضدالتهابی دارند. مصرف مداوم این مواد باعث کاهش التهاب در بدن مردم می‌شود و از بروز سرطان جلوگیری می‌کند.

مصرف بسیار روغن‌های صنعتی حاوی اسیدهای چرب ترانس و اشباع، گوشت قرمز و لبنیات پرچرب منجر به گسترش التهاب می‌شود که احتمال ابتلا به سرطان را در بدن مردم گسترش می‌دهد.

فرهاد وحید پیرامون انواع التهاب تصریح کرد: «التهاب به ۲ گروه سیستماتیک و مزمن تقسیم می‌شود که قرمزی ناحیه‌ای از پوست نشان‌دهنده التهاب سیستماتیک است، همزمان با اینکه التهاب مزمن درون بدن می باشد.»
مردم قادر اند با صرف هزینه اندک و بهره برداری از مهم التهابی رژیم غذایی (DII) از میزان سالم یا ناسالم بودن رژیم خود آگاهی بیابند.

مهم التهابی رژیم غذایی به نوعی معیاری برای پیش‌بینی بیماری‌هایی مانند سرطان و فشارخون که التهاب مزمن در پیدایش آنها دخالت دارد، به کارگرفته می‌شود.

با اینکه قرارگرفتن در معرض برخی از آلودگی‌ها، دوردستی‌ناپذیر است و نمی‌توان آن را به روش تمام و کمال از زندگی حذف کرد، با اینحال شیوه‌هایی می باشد که می‌توان با بهره برداری از آن، از انباشت سموم در بدن جلوگیری کرد. به نوعی مثال میتوانید آدامس نخورید، اگر برنامه ریزی شده است غذایی از بیرون منزل تهیه کنید ظرف مناسبی تهیه کنید تا مجبور نباشید غذا را برای چند ساعت در ظروف یکبار مصرف نگهداری کنید، میتوانید خودروی خود را برای مسیرهای کوتاه از پارکینگ خارج نکنید. اگر گوشت تهیه کرده‌اید آن را همراه چند شاخه رزماری، آویشن و تخم گشنیز بپزید تا اطمینان حاصل کنید که سموم گوشت تا حدی گرفته شده و بعد از پختن، سبزی را از ظرف بیرون بیاورید.

غیر از رعایت این موارد، یکی از کارهای کمک‌کننده بهره برداری از دمنوش‌های سم‌زداست تا سمومی که در طول روز در بدن جمع شده، دفع شود. مصرف دمنوش، اجازه تجمع سموم را در بدن نمی‌‌دهد. به نوعی مثال اگر شما دارویی مانند پنی‌سیلین یا آموکسی‌سیلین مصرف کرده یا ماده غذایی‌ای خورده‌اید که دلیل انباشت سموم در بدن می‌شود، با مصرف دمنوش میتوانید این سموم را از بدن دفع کنید.

چای سبز: از بوته‌ای به اسم «کامیلیا سینسیس» به‌دست می‌آید و همان بوته‌ای است که چای سیاه، سبز و سفید از آن به‌دست می‌آید. رنگ، طعم و مزه آن به میزان افزایش برگ‌ها، لحظه برداشت و طرز رفتار‌آوری آن رابطه دارد. چای سبز با سرطان پستان، معده و پوست مقابله می‌کند.

سیر: این گیاه با بروز سرطان گوارشی مقابله می‌کند. مصرف سیر در حفظ سلامت قلب و عروق نیز نقش دارد.

عصاره دانه انگور: نتایج تست‌های بالینی نشان می‌دهد عصاره دانه انگور با سرطان پستان، معده، روده بزرگ، پروستات و ریه مقابله می‌کند و بی‌ضرر است.

ادویه‌ها: بیشتر ادویه‌هایی که برای پخت غذاها به کار می‌رود برای حفظ سلامت مفید است.

این ادویه‌ها خاصیت ضدسرطانی نیز دارند؛ از نمونه زردچوبه، زنجبیل و رزماری. حدودا همه میوه و سبزی‌های تازه خاصیت ضدسرطانی دارند. میوه و سبزیجات از نمونه سیب، کلم بروکلی، کلم برگ و… به‌دلیل دارا بودن فیبر با سرطان لوله گوارشی مقابله می‌کنند. جوانه‌ها و آب سبزیجات از نمونه علف گندم نیز به‌دلیل داشتن آنتی‌اکسیدان، آنزیم‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی با سرطان مقابله می‌کنند و مانع از بروز آن می‌شوند. مردم می بایست از مصرف غذاهای پرچرب و حاوی مقادیر فراوانی نمک پرهیز کنند و با پیروی از الگوی تغذیه‌ای درست، میوه و سبزیجات را جزو برنامه غذایی هر روزه خود قرار دهند.

*کارشناس تغذیه و رژیم‌درمانی

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات