کد خبر : 42886
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱:۵۶
52 views بازدید

عملکرد کشتی آزاد را شکست نمی‌دانم

در خبرگزاریهای ورزشی خبری داشتیم مبنی بر عملکرد کشتی آزاد را شکست نمی‌دانم . اگر به اخبار رزمی و کشتی علاقه مند هستید خوشحال خواهیم شد با ما پیشتر این خبر همراه باشید. خبرگزاری ها: علی اشکانی، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم به روند موفقیت‌های خود در کشتی ادامه داهیم نیاز به فضایی آرام داریم. وی ادامه داد: تیم ملی […]

در خبرگزاریهای ورزشی خبری داشتیم مبنی بر عملکرد کشتی آزاد را شکست نمی‌دانم . اگر به اخبار رزمی و کشتی علاقه مند هستید خوشحال خواهیم شد با ما پیشتر این خبر همراه باشید.

خبرگزاری ها: علی اشکانی، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم به روند موفقیت‌های خود در کشتی ادامه داهیم نیاز به فضایی آرام داریم.

وی ادامه داد: تیم ملی کشتی فرنگی امسال با نفراتی تازه راهی رقابت‌های جهانی شد و با استناد به کم تجربه بودن بسیاری از کشتی گیران، نتیجه بدست آورده راضی کننده بود.

اشکانی تصریح کرد: با استناد به اینکه قانون های کشتی فرنگی و به علاوه از طرف دیگر نحوه تمرینات آن تغییر یافته و ما با تیمی از دل رقابت‌های انتخابی در مسابقات جهانی حضور یافتیم و مطمئنا اگر کم تجربگی عده ای از نفرات نبود می توانستیم نتایج بهتری را کسب کنیم.

وی تاکید کرد: در عده ای از مبارزات، فرنگی‌کاران به دلیل نگرفتن اخطار کم کاری، مجبور بودند اجرای فن کنند که برخی از این اجرای فن‌ها به ضرر آنها تمام می‌شد که با اسم مثال می توان به کشتی الیاسی و حریف لهستانی اشاره نمود.

دارنده مدال نقره جهان در باب برنامه‌های آتی تیم ملی کشتی فرنگی اظهار داشت: برای اینکه یک تیم در رقابت‌های جهانی و یا المپیک موفق باشد عوامل فراوانی دخیل هستند، اینکه شما تنها روی آمادگی جسمانی، تاکتیکی و تکنیکی کشتی‌گیران تمرکز کنید مطمئنا نمی‌تواند پاسخگوی کار باشد، مسائلی دیگری نیز از قبیل آنالیز حریفان، ریکاوری و تغذیه در لحظه مسابقات و به علاوه از طرف دیگر کوچینگ می باشد که بسیار تعیین کننده است.

برای شما هم جالب است؟ :  قول مدیرکل فدراسیون کاراته به مهمان ماه عسل

وی خاطر نشان کرد: مطمئنا برای ادامه کار باید بتوانیم ضعف‌هایمان را جبران کنیم، ضمن اینکه با حفظ تمامی نفرات مستعد و دعوت از آن ها به اردوها و اعزام به تورنمنت‌های مختلف بر آزمایشات کشتی گیران بیافزاییم.

اشکانی ادامه داد: برای اینکه بتوانیم در رقابت‌های المپیک موفق باشیم می بایست از تمامی داشته‌های خود سود ببریم و با سرمایه گذاری بر روی کشتی گیران جوان و مستعد هر وزن و میدان دادن به آن‌ها به ترکیب نهایی خود برای حضور در رقابت‌های المپیک دست یابیم.

ایشان در باب اظهارنظرها در باب نتایج کشتی آزاد گفت: کشتی در سال‌های قبلی موفقیت‌های بی شماری داشته ما در کشتی آزاد در چندین سال قبلی با اسم‌های قهرمانی و نایب قهرمانی جهان رسیدیم، ضمن اینکه در رده سنی جوانان نیز دو سال پی در پی قهرمان شدیم، با این وجود همین نتایج نیز در کشتی فرنگی ما بدست آمده است با اینحال موضوعی که مطرح است من عملکرد کشتی آزاد را شکست نمی‌دانم، چراکه ما نگاهمان به المپیک است و اگر کشتی گیران در این آزمون‌ها نتوانند خود را بیابند مطمئنا در رقابت‌های المپیک دستمان خالی می‌ماند.

اشکانی تاکید کرد: با این وجود من در وقتی که در دوران قهرمانی بودم، در رقابت‌های المپیک و جهانی بسیاری کمپانی کردم، در آن وقت اقبال مسئولین درمقایسه با کشتی زیاد بود و یاد دارم برای یک قهرمانی آسیا، ما به دفتر مسئول مربوطه در سازمان تربیت بدنی دعوت شدیم و خودش از ما قدردانی شد با اینحال هم اینک قهرمانی‌ها و افتخارآفرینی های این رشته ملی و ورزش اول ایران دیده نمی شود و خوب است نگاه ها به کشتی عادلانه باشد.

برای شما هم جالب است؟ :  تیم اسلحه سابر ایران، پنجم جهان شد

وی خاطرنشان کرد: من چند سال است که همراه با خادم می کنم و در یکسال واپسین نیز به دلیل حضور در رده سنی بزرگسالان بیشتر همراه با هم بودیم، چیزی که من از رسول خادم دیده‌ام این است که وی از جهت فنی و مدیریتی بسیار قوی رفتار می‌کند.

اشکانی اضافه کرد: حضور خادم در هیئت رئیسه بسیار تأثیر گذار است به طوری که نظرها وی دلیل بسیاری از تصمیمات تولید کننده در کشتی جهان شده است. به علاوه از طرف دیگر با حضور وی، مکان کشتی ایران در عرصه بین المللی بالا رفته و کشتی گیران و مربیان اعزامی به رقابت‌های جهانی و قاره‌ای به خوبی این مسئله را حس می‌کنند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در انتهای خاطرنشان کرد: هدف همه ما موفقیت کشتی در عرصه‌های بین المللی است و تنها از مسئولین می خواهیم که محیط آرامی را برای ادامه این روند برای کشتی مهیا سازند.

لینک خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات