خبرهای ویژه

» سلامتی » عوامل اصلی بی خوابی را بشناسید

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۴ - ۶:۲۹

عوامل اصلی بی خوابی را بشناسید

بخاطر ارزش مسئله سلامتی نوشته ” عوامل اصلی بی خوابی را بشناسید “را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به استفاده شما علاقه مندان گرامی ایران پی پر به این نوشته میپردازیم. عوامل اصلی بی خوابی را بشناسید   بی خوابی و خواب نا کافی عنصری بنیادی در عده ای از بیماریها می باشد […]

عوامل اصلی بی خوابی را بشناسید

بخاطر ارزش مسئله سلامتی نوشته ” عوامل اصلی بی خوابی را بشناسید “را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به استفاده شما علاقه مندان گرامی ایران پی پر به این نوشته میپردازیم.

عوامل اصلی بی خوابی را بشناسید

 

بی خوابی و خواب نا کافی عنصری بنیادی در عده ای از بیماریها می باشد دانش پژوهان با این کشف، گام مهمی به سوی فاش کردن مکانیزم های بیولوژیکی که دلیل ابتلا به بی خوابی می شوند، برداشته اند.بی خوابی یقینا شایع ترین عارضه سلامتی است ؛با استناد به تازه ترین خبرهایی که در سایتهای خبری پخش شده  خواب ضعیف حتی بعد از درمان برای مردم زیادی از مردم به روش یک بیماری مداوم باقی می ماند.

 

دانش پژوهان در این مطالعه با بررسی ۱۱۳ هزار و شش نفر موفق به کشف هفت ژن برای بی خوابی شدند.این ژن ها در تنظیم رونویسی ( رویه ای که دی.ان.ای به منظور تولید یک رونوشت از RNA آن خوانده می شود) و برونسازی (آزاد سازی مولکول ها به وسیله سلول ها به منظور رابطه با محیط زیست خود) نقش دارند.

 

MEIS1 یکی از ژن های مشهور است که قبل از این با دو اختلال خواب دیگر حرکات دوره خواب (PLMS) و سندرم پاهای بی قرار (RLS) رابطه داشته است.دانش پژوهان با هم کاری کونراد اوکسل و همکارانش از موسسه Neurogenomics در Helmholtz Zentrum در مونیخ آلمان نتیجه دریافت کردند که واریان های ژنتیک در این ژن با تمام این سه اختلال رابطه دارد.

 

پروفسور وان سومرن کارشناس خواب و بی خوابی اعتقاد دارد که این یافته ها شروع راهی به سوی درک بی خوابی در سطح رابطه با نرون ها و میان نرون ها و از اینرو به سوی کشف شیوه های تازه درمانی است.وی به علاوه از طرف دیگر امیدوار است که این یافته ها بتواند به تشخیص بی خوابی کمک کند.نتایج این مطالعه امروز در مجله Nature Genetics پخش شده است.

برای شما هم جالب است؟ :  عوارض بسیار خطرناک آمپول دگزامتازون

 

برای گسترش کیفیت سلامت جامعه میتوانید نوشته عوامل اصلی بی خوابی را بشناسید را برای دوستان خود بفرستید. برای راحتی این امر ابزارهایی در پایین برای شما آورده شده است.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : سلامتی
تبلیغات