کد خبر : 33163
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰
6 views بازدید

عوامل مرگ آور برای انسان را بشناسید

در گروه سلامت عمومی مقاله ای برای شما خوانندگان عزیز ایران پی پر مقرر کرده ایم با اسم عوامل مرگ آور برای انسان را بشناسید .پیشتر با این مقاله در خدمت شما هستیم. وب‌سایت آی تی رسان – سید رضا خادمی: ممکن است ترسناک باشد با این وجود حقیقت این است که حتی کوچک‌ترین سهل‌انگاری در عرصه‌های مختلف امکان دارد دلیل اتفاقی نابه‌هنجار و غیرقابل […]

در گروه سلامت عمومی مقاله ای برای شما خوانندگان عزیز ایران پی پر مقرر کرده ایم با اسم عوامل مرگ آور برای انسان را بشناسید .پیشتر با این مقاله در خدمت شما هستیم.

وب‌سایت آی تی رسان – سید رضا خادمی: ممکن است ترسناک باشد با این وجود حقیقت این است که حتی کوچک‌ترین سهل‌انگاری در عرصه‌های مختلف امکان دارد دلیل اتفاقی نابه‌هنجار و غیرقابل بازگشت شود.

 

در حقیقت در جهان پر رمز و راز امروز که در هر لحظه با تکنولوژی یا وسیله تازه ای آشنا می‌شویم، هر ثانیه نیز به تعداد خطراتی که انسان را تهدید می‌کنند، اضافه می‌شود.

 

مرگ انسان تنها چیزی است که راه‌حلی برای آن وجود نداشته و بشر نمی‌تواند جلوی این واقعه را بگیرد. در این مقاله تصمیم گرفته ایم، شما را با ۱۰ عاملی که به تدریج دلیل مرگ انسان می‌شوند، آشنا کنیم. پس تا انتهای همراه ما باشید!

۱٫ تلفن‌های همراه

بله درست متوجه شده‌اید. همین دستگا‌ه‌های کوچکی که در تمام بخش‌های زندگی هر روزه ما حضور دارند و حدودا بخش فراوانی از لحظات خود را لحظه کسب دانش، اوقات فراغت، حتی کار و … با آن‌ها سپری می‌کنیم، قادر اند دلیل ایجاد خطراتی جدی برای انسان‌ها شوند. تشعشعات ساطع شده از تلفن‌های همراه امکان دارد باعث ایجاد بیماری سرطان شود.

 

با این‌که این مسئله به دفعات به نقد کشیده شده و به وسیله دانش پژوهان بسیاری تایید یا رد شده با این وجود بدین شکل که واضح است بسیاری از ابزار‌هایی که با امواج کار می‌کنند، مانند: اسمارت‌فون‌ها، مایکروویو و… امواجی با انرژی بالا را تولید می‌کنند.

 

به نوعی مثال هر موج مایکروویو حاوی ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ وات انرژی بوده و وقتی این امواج در معرض مغز انسان قرار بگیرد مشکلاتی جدی را برای ایشان بهمراه دارد. در چنین موقعیتی هنوز گزارش دقیقی از مرگ انسان به‌خاطر بهره برداری از موبایل‌ها مطرح نشده با این وجود ضررهایی که این همراهان کوچک به ما وارد می‌کنند، مورد تایید بسیاری از دانش پژوهان است.

۲٫ خطوط انتقال برق

در سال ۱۹۷۹ مطالعاتی صورت گرفت که نشان می‌داد کودکانی که به سرطان مبتلا شده‌اند، در محلی نزدیک‌‌ به خطوط انتقال برق با ولتاژ بالا سکونت دارند. در چنین موقعیتی این احتمال در سال ۱۹۹۵ تمام و کمال رد شد با این وجود به‌طور کلی میدان‌های مغناطیسی بوجود آمده در اطراف خطوط انتقال قادر اند دلیل ایجاد سرطان و مرگ انسان شوند. اگر مقداری به نکات توجه کنیم، خواهیم دید که این خطوط انتقال به دلیل داشتن ولتاژ بالا میدان‌های مغناطیسی بزرگی را ایجاد می‌کنند که سکونت در اطراف آن‌ها می‌تواند مشکلاتی را برای انسان‌ها همراه داشته باشد.

برای شما هم جالب است؟ :  دردهایی که با احساس، رابطه مستقیم دارند
۳٫ بیمارستان

حدودا همه مردم برای بازگرداندن سلامتی و رفع بیماری‌شان به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند. با اینحال ممکن است دوست داشته باشید که بدانید وجود بیماران مختلف، به معنی گسترش باکتری‌ها بوده و همین مسئله اخطار ابتلای اشخاص مختلف به بیماری‌های دیگر را گسترش می‌دهد.

 

دکتر آمش ادلجا (Amesh Adalja) عضو انجمن بیماری‌های عفونی آمریکا بیان می‌کند که به‌خاطر وجود میکرو ارگانیسم‌ها، حتی بازدید از بیماران غیر مُسری نیز خطرات جدی را همراه دارد. دکتر ادلجا بیان می‌کند که تعداد باکتری‌های موجود در دنیا بسیار زیاد بوده و هیچ راهی برای مقابله یا دوردستی از آن‌ها نیست. با استناد به محاسبه پخش شده در سال ۲۰۱۱، حدود ۷۲۲,۰۰۰ نفر به دلیل رعایت نکردن مراقبت‌های بهداشتی در بیمارستان‌های ایالات متحده آمریکا بستری شده‌ بودند، که در کمال تاسف حدودا ۷۵,۰۰۰ نفر آن‌ها در اثر این عفونت‌‌ها فوت کرده‌اند. به گفته پزشکان بهترین راه پیشگیری از بیماری‌های عفونی، شستن دست‌ها با مواد ضدعفونی کننده و رعایت بهداشت فردی است.

۴٫ بهره برداری از وسایل برقی با دستان خیس

به‌طور متوسط سالانه حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر به‌خاطر برق گرفتگی صدمه دیده یا از دنیا می‌روند. چرا که وجود رطوبت و کار کردن با دستان خیس دلیل عبور جریان از پریز برق یا دوشاخه به بدن شما می‌شود که این عبور جریان، برق گرفتگی را بهمراه دارد. در حقیقت آب به دلیل داشتن ناخالصی رسانای مناسبی برای انرژی الکتریکی بوده و به‌خاطر این‌که بدن شما مقاومت کمتری را از خود نشان می‌دهد، جریان برق علاقه دارد تا از مسیر حاوی مقاومت الکتریکی کمتر یعنی بدن شما عبور کند.

 

به علاوه از طرف دیگر این را هم اضافه کنیم که دستان خیس، درمقایسه با وقتی که خشک هستند، مقاومت کمتری دارند و این مسئله دلیل عبور جریان بیشتری خواهد شد! برای جلوگیری از چنین اتفاقی حتما دست‌های خود را قبل کار با پریز (وسایل برقی) به طرز کامل خشک کنید.

۵٫ رعد و برق

برای شما هم جالب است؟ :  با این تست ها سلامت خود را ارزیابی کنیم

یکی از عوامل طبیعی که جان انسان‌ها را تهدید می‌کند، رعد و برق است. با استناد به گزارش سازمان هواشناسی ملی آمریکا، از سال‌های ۱۹۸۶ تا ۲۰۱۵ تنها ۱۰ درصد افرادی که در معرض صاعقه قرار دریافت کردند، جان خود را از دست داده‌‌اند.

 

به‌طور متوسط در طول یک سال ۴۸ نفر به دلیل برخورد صاعقه دچار مرگ و میر می‌شوند. وقتی که هوا طوفانی شده یا امکان ایجاد صاعقه می باشد و شما در مکان‌های غیر سرپوشیده یا محیط باز قرار دارید، بهترین کار این است که سر خود را به اشتراک زانوهای‌تان بگذارید تا از حفاظت بیشتری در مقابل رعد و برق دارا شوید.

۶٫ بهره برداری از قایق‌های برقی

قایق‌های برقی، لنگرگاه‌های برقی یا حتی دیگر وسایل تفریحی که در دریاچه‌ها برای مکان‌های تفریحی مقرر کرده می‌شوند و از روش الکتریسیته انرژی مورد نیازشان را تامین می‌کنند در عده ای مواقع بسیار خطرناک هستند. ابزار‌های قدیمی به دلیل وجود اتصالی، امکان دارد جریان برق را به آب دریاچه وصل کنند.

 

کمی قبل‌تر در باب رسانا بودن آب صحبت کردیم. به همین خاطر این اتصالی می‌تواند دلیل برق‌ گرفتگی شناگران یا حتی افرادی که تنها یک لحظه دست خود را در آب کردند، شود. سالانه بین ۵ تا ۱۵ نفر به دلیل فرسودگی این وسایل تفریحی جان خود را از دست می‌دهند.

۷٫ بسته‌های کوچک ژل سیلیکون

حتما شما هم بسته‌های کوچک ژل سیلیکون را دیده‌اید. این بسته‌ها در بسیاری از تولیدات برای جلوگیری از نفوذ رطوبت استفاده می‌شوند. نوع دیگری از این تولیدات هم می باشد، که نقش بوگیر دارند. روی پاکت این ژل‌ها به روش خوانا نوشته شده که این ژل‌ها به هیچ‌وجه خوراکی نیستند و حتما باید آن‌ها را دور از دسترس کوکان نگه‌داشت.

 

با اینحال در کمال تاسف ۸۹ درصد از کودکان پایین ۶ سال، این دانه‌های شیمیایی را می‌خورند و با استناد به محاسبه انجمن آمریکایی کنترل سموم، حدود ۳۳,۷۰۵ کودک در سال ۲۰۱۰ به وسیله این ژل‌های شیمیایی مسموم شده‌اند. یقینا هیچ‌کدام از این کودکان بخاطر این دانه‌ها جان خود را از دست نداده‌اند با این وجود ضروری است بگوییم که این مسئله خطرناک‌تر از چیزی هست که تصور می‌کنید و خوب است پیوسته این بسته‌ها را دور از دسترس اطفال قرار دهید.

۸٫ ظروف تفلون خراش‌دار

برای شما هم جالب است؟ :  تاثیر دیابت و اختلالات تیروئید بر توانایی جنسی

یکی از مواد شیمیایی که در تولید ظروف تفلون استفاده می‌شود، پرفلوئوروک‌تانوئیک اسید است! خوردن این ماده سمی به دلیل بهره برداری از ظروف تفلون خش‌دار می‌تواند دلیل ایجاد دغدغه های جدی و حتی سرطان در بدن انسان شود. با این وجود ضروری به ذکر است که این اسید در درجه حرارت بالا (دمای ۶۸۰ درجه سانتی‌گراد) به طرز کامل از ظرف شما از بین می‌رود. حتی مقدار بسیار کمی از این ماده شیمیایی اخطار جدی و مهمی برای انسان شمرده می‌شود. بدین جهت در بیشتر مواقع از ظروف تفلون سالم و بدون خراش برای آشپزی استفاده کنید.

۹٫ غذایی که در ظروف پلاستیکی گرم می‌شود

بهره برداری از مایکروویو و ظروف پلاستیکی هم مشکلات ویژه خودش را دارد. فرکانس بالای امواج این ابزار مواد شیمیایی موجود در ظرف پلاستیکی را وارد غذای شما خواهد نمود. در حقیقت ماده بیسفِنول به‌کار گرفته شده در ظرف‌های پلاستیکی با ورود به مواد غذایی مشکلات جدی را برای سلامتی شما ایجاد می‌کنند.

 

این مواد حتی برای زنان باردار بسیار خطرناک بوده و غیر از تاثیر گذاری منفی روی جنین، حتی در افزایش نوزاد هم اثرات مخربی دارند. وقتی که تصمیم گرفته اید از مایکروویو برای گرم کردن وعده غذایی‌تان استفاده کنید، حتما ظروف فلزی را درون این ابزار قرار دهید.

۱۰٫ پرتوی ایکس مورد بهره برداری در دندان پزشکی

 

 عوامل مرگ آور برای انسان را بشناسید

عده ای از دندان پزشکان برای تصمیم‌گیری بهتر پیرامون موقعیت دندان‌های خراب، شما را وادار به گرفتن تصویر‌هایی به وسیله اشعه ایکس می‌کنند. این پرتو به دلیل این‌که به روش متمرکز به بدن‌تان وارد می‌شود، تاثیرات نامناسبی بهمراه دارد.

 

به علاوه از طرف دیگر با استناد به ادعای دکتر بوشبرگ (Bushberg) جلیقه سری که برای نگهداری در مقابل پرتو ایکس در دست شما قرار می‌گیرد، بیشتر جنبه روانشناسی داشته و برای جلوگیری از استرس بیمار به ایشان داده خواهد شد. فوتون‌های این اشعه بعد از تابش به دهان، دلیل آسیب‌های جبران ناپذیر به بدن شخص بیمار می‌شود. دکتر بوشبرگ تاکید می‌کند که حساس‌ترین عضو در لحظه تابش پرتو ایکس غده تیروئید بوده و ضروری است قبل از انجام تصویر‌برداری حتما با محافظ خوب پوشانده شود.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات