کد خبر : 38937
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۷
36 views بازدید

فروش فله‌ای صنایع دستی ممنوع

در اخرین اخبار اجتماعی خبری پخش شده مبنی بر اینکه فروش فله‌ای صنایع دستی ممنوع. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اخباراجتماعی روز پخش میکنیم. خبرگزاری ها: علی‌اصغر مونسان در حاشیه افتتاح بیست‌وهشتمین کنفرانس صنایع‌دستی در محل دائمی کنفرانس‌های بین‌المللی تهران، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صنایع‌دستی نقش مهمی در اشتغال‌زایی دارد، این هنر، ظرفیت بسیار خوبی برای تولید ثروت دارد و می‌توان […]

در اخرین اخبار اجتماعی خبری پخش شده مبنی بر اینکه فروش فله‌ای صنایع دستی ممنوع. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اخباراجتماعی روز پخش میکنیم.

خبرگزاری ها: علی‌اصغر مونسان در حاشیه افتتاح بیست‌وهشتمین کنفرانس صنایع‌دستی در محل دائمی کنفرانس‌های بین‌المللی تهران، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صنایع‌دستی نقش مهمی در اشتغال‌زایی دارد، این هنر، ظرفیت بسیار خوبی برای تولید ثروت دارد و می‌توان با سرمایه‌گذاری اندک در قسمت صنایع‌دستی شغل ایجاد کرد.

وی با اشاره به لزوم پیشرفت در هر سه عرصه مأموریتی سازمان  میراث‌فرهنگی اضافه کرد: میراث‌فرهنگی باید پاس داشته شود و بنده با حساسیت به این مسئله نگاه می‌کنم، با اینحال معتقدم میراث‌فرهنگی باید در معرض دید باشد و در اثر بازدید گردشگران داخلی و خارجی بتواند در انتقال فرهنگ نیز نقش داشته باشد.

مونسان در جواب به سؤالی در باب صنعتی‌سازی صنایع‌دستی نیز عنوان کرد: منظور از صنعتی‌سازی صنایع‌دستی کارخانه‌ای کردن این هنر صنعت نیست حتی منظور از این مسئله، کاهش هزینه و‌ گسترش تولید است.

معاون رئیس جمهوری و مدیرعامل سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ادامه داد: صنایع‌دستی هویت ایرانی را نشان می‌دهند و می بایست از این ظرفیت مهم در اشتغال‌زایی، خصوصا در شهرهای کوچک سود ببریم.

مونسان اضافه کرد: این هنر صنعت در قسمت‌های مختلف مانند بسته‌بندی و برندسازی نیازمند خدمات رسانی و کمک است، کارهای تولیدی هنرمندان صنایع‌دستی و استادکاران ما بسیار ارزشمند است و نباید به‌صورت فله‌ای معرفی شود.

وی با بیان اینکه همه اجزای سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همراه با هم قرار دارند، خاطرنشان کرد: میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی دو بال هستند که قادر اند دلیل پرواز گردشگری شوند. نباید به این سه بخش به‌صورت جزیره‌ای نگاه کرد.

برای شما هم جالب است؟ :  شرایط «حجِّ نیابتی» از منظر مقام معظم رهبری

لینک خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات