کد خبر : 41869
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۶
17 views بازدید

فیلم‌هایی که شیر طلایی ونیز را برده‌اند

فیلم‌هایی که شیر طلایی ونیز را برده‌اند نوشته ای ست که در خبرگزاری ها در باب سینما پخش شده است . امیدواریم در بیشتر مواقع با ایران پی پر همراه باشید. تارنما مجله جهان تصویر: معمولا در نشریات سینمایی و برای مخاطبان، جشنواره ونیز و برلین پایین سایه‌ی هیاهوی کن قرار می‌گیرند. با اینحال مرور فیلم‌های مهمی که طی هفتاد و چهار سال قبلی به […]

فیلم‌هایی که شیر طلایی ونیز را برده‌اند نوشته ای ست که در خبرگزاری ها در باب سینما پخش شده است . امیدواریم در بیشتر مواقع با ایران پی پر همراه باشید.

تارنما مجله جهان تصویر: معمولا در نشریات سینمایی و برای مخاطبان، جشنواره ونیز و برلین پایین سایه‌ی هیاهوی کن قرار می‌گیرند. با اینحال مرور فیلم‌های مهمی که طی هفتاد و چهار سال قبلی به وسیله ونیز انتخاب شده اند، ارزش و تاثیرگذاری این موضوع ویژه سینمایی را یادآوری می‌کند.

پیشتر به ده فیلم پرسر و صدا و مشهور‌ای می‌پردازیم که نشان شیر طلایی ونیز بر روی پوستر آنها حک شده است.

راشومون (۱۹۵۰)/ آکیرا کوروساوا

«راشومون» جریان ساده‌ با اینحال سمبلیکی دارد: سه مسافر پیرامون‌ی دزدی که متهم به قتلی وحشیانه است بحث می‌کنند. هر یک نقطه نظر متفاوتی از حقیقت را معرفی می‌دهند. فیلم مفهومی عمیق از امکان صورت‌های دارای اختلاف حقیقت را بیان می‌کند. اثر درخشان کوروساوا بیان عاشقانه‌ای است به سینمای صامت و سینمای مدرن دارد.

 

 

 

در ژاپن به فیلم انگ بسیار اروپایی بودن زدند و قصد داشتند از جلوی جلوی رسیدنش به ونیز را بگیرند با اینحال باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که این به اروپا رسید به کوروساوا با اسم یکی از اصلی ترین کارگردانان تاریخ سنما جای گرفت.

 


بل دو ژور (۱۹۶۷)/ لوییس بونوئل

«زیبای روز» به تولید کننده‌ی افسانه‌ای‌اش، لوییس بونوئل بزرگترین موفقیت جهانی‌اش را هدیه داد. فیلم خلاصه‌ای است از تمام موضوعاتی که پیوسته برای بونوئل جالب بوده است.

 

 تاریخچه شیرطلایی ونیز

 

برای شما هم جالب است؟ :  نویسنده های سینمایی

جنسیت انسان، بی منطقی و ارزش ناخودگاه. ترکیب درست این مضامین جنجال برانگیز و متناقض یکی از اساس برجستگی این فیلم است.

 


صحرای سرخ(۱۹۶۴)/ میکل آنجلو آنتونیونی

یکی الز مهمترین خصوصیت‌های دارای اختلاف صحرای سرخ، از دیگر کارهای میکل‌آنجلو آنتونیونی استفاده‌ی خلاقانه این کارگردان بزرگ از رنگ است. استفاده‌اش سایه‌های خاکستری سبز و مخصوصا رمز است.

 

تاریخچه شیرطلایی ونیز

 

آنتونیونی قبل از این با سه گانه‌ی درخشانش «مسئله»، «شب» و «کسوف» در سطح جهان برجشته بود با اینحال این فیلم لایه‌ی تصویری برجسته‌ای به کارنامه‌اش اضافه کرد.


آپاراجیتو (۱۹۵۶)/ ساتیاجیت ‌رای

آپاراجیتو یکی از موثرترین فیلم‌ها در سیر بلوغ صنعت سینمای هند قرن بیستم به شمار می‌آید. فیلم جریان آپوی جوان را روایت می‌کند که با فداکاری‌های مادر بیوه‌اش به دانشگاه کلکته رفته است.

 

تاریخچه شیرطلایی ونیز

 

ساتیاجیت‌ رای خلاقیت بی‌همتا در سینمای هند به شمار می‌رود. «آپاراجیتو» مضامین و سرو شکل فیلم‌های هندی را با سینمای آوانگارد اروپا ترکیب کرده و نتیجه به اثری درخشان مبدل شده است.

 


آبی(۱۹۹۳)/ کریستوف کیشلووسکی

«آبی» اولین فیلم از سه گانه‌ی درخشان کریستوف کیشلووسکی است. فیلم با برداشتی عمیق از آزادی دست و پنجه نرم می‌کند آزادی که در رهایی از خاطرات قبلی معنا می‌شود.

 

تاریخچه شیرطلایی ونیز

 

قدرت اثر در سیر تدریجی احساسات ساکت ابتدای فیلم و پیشرفت‌ی آن به عواطف غافگیرکننده‌ی انتهایی نهفته است.

 


نبرد الجزایر(۱۹۶۶)/ گیلو پونته‌کورو

«نبرد الجزایر» رویکردی مستند گونه دارد. توجه افراطی و دقیق به نکات و سادگی ترکیب‌بندی تصویر که به این نگاه کمک کرده است. انتخاب فیلم به وسیله هیئت داوران ونیز جنجال‌های بسیاری را از طرف فرانسوی‌ها ایجاد کرد.

برای شما هم جالب است؟ :  ژست و رفتار محمدرضا گلزار در طرف دیگر روحانی (تصویر)

 

تاریخچه شیرطلایی ونیز 

 

با اینحال جدای از این جنجال‌ها فیلم گیلو پونته‌کورور شدیدا به دلیل نگاه مستند گونه‌ی جاری‌اش قابل توجه است.

 


کوهستان بروکبک(۲۰۰۵) / آنگ لی

آنگ لی در طول دوران کاری‌اش پیوسته نزاع بین احساس و چارچوب‌های جامعه را مورد بررسی قرار داده. «کوهستان بروکبک» نیز از این سنت مستثنی نیست.

 

تاریخچه شیرطلایی ونیز 

 

فیلم نزاع بین تمایلات فیزیکی و محدودیت‌های ازدواج را مورد بررسی قرار می‌دهد. صورت تصویری فیلم همراه با موسیقی متن به تنش درخشان جاری در فیلم کمک کرده.

 


کشتی گیر(۲۰۰۸)/ دارن آرونوفسکی

«کشتی‌گیر» آرونوفسکی بازگشت قدرتمندانه  میکی رورک بعد از چند سال غیبت در سینما است. در تلاشی برای بازگشت به زندگی نرمال، رابین رامزینسکی(میکی رورک) متوجه می‌شود که تمام چیزی که برایش مانده آدرنالین حین انجام مسابقه است.

 

تاریخچه شیرطلایی ونیز 

 

آرونوفسکی فیلم را به شکلی دلسوزانه کارگردانی کرده و آن را به اثری با هیجان زدگی نمایشگرانه مبدل نکرده است.


میانبرها(۱۹۹۳)/ رابرت آلتمن

«میانبرها» تلاشی است برای اشاره به مضامین برجسته‌ی دهه‌ی هشتاد و نود. مضامینی مانند جنسیت، مرگ، سرنوشت و زندگی. فیلم مانند کارهای دیگر آلتمن تحت سلطه‌ی نوعی نابخشودگی و لحنی بدبینانه است.

 

تاریخچه شیرطلایی ونیز

 

مهارت کارگردانی آلتمن را می‌توان در هدایت بازیگرانی مانند جک لمون، رابرت داونی جونیور، جولین مور، تیم رابینز و فرانسیس مک‌دورمند دانست.

 


بازگشت(۲۰۰۳)/ آندری زویاگینسف

آندری زویاگینسف اولین فیلمش را در سال ۲۰۰۳ در جشنواره‌ی ونیز به نمایش درآورد و همه را متعجب کرد. «بازگشت» تمثیلی است بدون لحظه که در هر عصری می‌تواند معنا می یابد.

 

تاریخچه شیرطلایی ونیز 

 

برای شما هم جالب است؟ :  دلیل ناراحت کننده این بازیگر برای کناره گیری اش

فیلم به گونه‌ای شاعرانه و با سرو شکلی واقع گرا به پژوهشی در باب روانشاسی می‌پردازد. کارهای واپسین زویاگیتسف، «لویاتان» و «بی‌عشق» هر دو جزو کارهای مهم این سال‌های واپسین است.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات