کد خبر : 35084
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
21 views بازدید

فیلم هایی که اختلال دوقطبی را تصویر کرده اند

موضوعات روانشناسی در بیشتر مواقع مورد استقبال خواندگان عزیز ایران پی پر بوده است. مقاله ای داریم با اسم فیلم هایی که اختلال دوقطبی را تصویر کرده اند که امیدواریم مورد قبول خوانندگان واقع شود. ماهنامه همشهری تندرستی: فیلم های فراوانی پیرامون بیماری های روانی می باشد که الهام دهنده، اطلاع رسان و سرگرم کننده هستند. در اینجا چند فیلم که شخصیت اصلی آنها حاوی […]

موضوعات روانشناسی در بیشتر مواقع مورد استقبال خواندگان عزیز ایران پی پر بوده است. مقاله ای داریم با اسم فیلم هایی که اختلال دوقطبی را تصویر کرده اند که امیدواریم مورد قبول خوانندگان واقع شود.

ماهنامه همشهری تندرستی: فیلم های فراوانی پیرامون بیماری های روانی می باشد که الهام دهنده، اطلاع رسان و سرگرم کننده هستند. در اینجا چند فیلم که شخصیت اصلی آنها حاوی اختلال دوقطبی هستند می آوریم.

روح و نهنگ (۲۰۱۶)

 

 

موریس برنارد نقش جوزف هاوترون را در فیلم روح و نهنگ بازی می کند. ایشان همسرش را وقتی که روی دربا قایق سواری می کردند از دست داده است. راز این مسئله که چه اتفاقی واقعا رخ داده ایشان را از شهر جدا کرده و اقوام همسرش را دشمن ایشان کرده است. این مسئله توجه یک روزنامه نگار را جلب می کند. بیماری دوقطبی درمان نشده جوزف به شیدایی، مالیخولیایی و بحث ایشان با نهنگ خاکستری در ساحل منجر می شود.

 


 

لمس حریق (۲۰۱۵)

 

 فیلم هایی که اختلال دوقطبی را تصویر کرده اند

دو نفر که از بیماری دوقطبی رنج می برند (با بازی کیتی هولمز و لوک کیربای) در یک بیمارستان روانی با یکدیگر ملاقات می کنند و عاشق هم می شوند. این فیلم با کارگردانی پائول دالیو و تهیه کنندگی اسپایک لی است که بالا و پایین ها و عذاب های دو فردی که دچار بیماری دوقطبی هستند نشان می دهد. مرد جریان فکر می کند که اختلال دوقطبی دلیل شده که ایشان دنیا را عمیق تر و پرجنب و جوش تر ببیند.

 


خرس در بیشتر مواقع قطبی (۲۰۱۴)

 

 فیلم هایی که اختلال دوقطبی را تصویر کرده اند

یک پدر افسرده به اسم کامرون (مارک رافالو) که صاحب دو دختر از همسرش مگی (زویی سالدانا) است، ایشان روزگار سختی را سپری می کند. پدر به خاطر اختلال دوقطبی اش کار نمی کند از این جهت مادر تصمیم می گیرد بورسیه ای را در نیویورک سیتی بپذیرد تا بتواند برای خانواده پول دربیاورد. بچه ها با پدرشان زندگی می کنند پدری که عاشق فرزندانش است با اینحال همشه تصمیم های خوبی با اسم والدین نمی گیرد.

برای شما هم جالب است؟ :  نکاتی مهم پیرامون ی کودکان

 


 

توبه (۲۰۱۴)

 

 فیلم هایی که اختلال دوقطبی را تصویر کرده اند

فارست ویتاکر نقش مرد خاناده ای را بازی می کند که دچار اختلال دوقطبی است که بعد از مرگ ناگهانی مادرش تعادلش را بطور کلی از دست می دهد و معلمی که پیرامون کیفیت زندگی مردم مشاوره می دهد سعی می کند به ایشان کمک کند. ویتاکر در این نقش بسیار خشن ظاهر شده و بیان میکند که سعی کرده که این فیلم از دست دادن، درد و شفایافتن و روح در عذاب انسان را کشف کند.

 


دفترچه امیدبخش (۲۰۱۲)

 

 فیلم هایی که اختلال دوقطبی را تصویر کرده اند

این فیلم درام به کارگردانی دیوید ایشان راسل است که شخصیت اصلی آن دوقطبی است که شخصیت های دیگری با اختلال های دیگر ایشان را در بر گرفته اند. بردلی کوپر نقش پت سولیتانو را بازی می کند. ایشان سعی دارد که زندگی اش را عوض کرده و قبلی ها را فراموش کند. ایشان به خاطر حمله به مردی که در خانه اش بوده به آسایشگاه روانی منتقل شده بود و بعد از بازگشت سعی دارد که همسرش را از نو به چنگ آورد.

 


خبرچین (۲۰۰۹)

 

 فیلم هایی که اختلال دوقطبی را تصویر کرده اند

این فیلم براساس زندگی حقیقی یک خبرچین یعنی مارک وایتار با بازی مت دیمن است. ایشان بر اثر فشارهای همسرش نزد پلیس می رود و به کلاهبرداری مدیران کمپانی با موسسات رقیب برای بالابردن هزینه ها اقرار می کند. اعترافی که تنها شروع ماجراست و پلیس از ایشان می خواهد تا اسنادی برای اثبات مسئله ممکن کند و بالاخره استرس هایی که سر این مسئله داد اختلال دوقطبی ایشان را تشدید می کند.

برای شما هم جالب است؟ :  اضطراب منتشره چیست و از کجا می آید؟

 


مایکل کلیتون (۲۰۰۷)

 

 فیلم هایی که اختلال دوقطبی را تصویر کرده اند

جورج کلونی با اسم شخصیت اصلی این فیلم نقش وکیل یک کمپانی مهم را بازی می کند که در طول یک مسئله متوجه دیگر فعالیت های کمپانی می شود و درصدد سامان بخشیدن به شرایط بر می آید. در جریان پرونده ای که به ایشان سپرده می شود، ایشان می فهمد آرتور رادنز (تام ویلکینسون) دچار اختلال دوقطبی است و درمان هایش را متوقف کرده است. بعد از خودکشی ادن، شک کلیون افزایش کرده و ایشان شروع به تحقیق در این باره می کند.

 


عشق دیوانه وار (۱۹۹۵)

 

 فیلم هایی که اختلال دوقطبی را تصویر کرده اند

فیلمی که تا حدودی تصویر بالا و پایین های یک دوقطبی را نشان می دهد. در این فیلم دریو باریمور که نقش یک دختر دبیرستانی را بازی می کند که بعد از تلاش برای خودکشی اش در بیمارستان بستری شده است. دوست اش (کریس اودونل) به ایشان کمک می کند فرار کرده و با احساسات شدید ایشان همزمان با اینکه به سوی مکزیک می روند کنار بیاید. بالاخره آنها به سیاتل بر می گردند جایی که ایشان در بیمارستان روانی بستری شده و بهتر می شود.

 


آقای جونز (۱۹۹۳)

 

 فیلم هایی که اختلال دوقطبی را تصویر کرده اند

تصویری شگفت آور، شیدایی و افسردگی که یک شخصیت اصلی می تواند تجربه کند. در این فیلم با بازی ریچارد گیر نمایش داده می شود. بیشتر فیلم شامل بستری شدن و درمان ایشان به وسیله روانشناس (لنا اولین) است که رابطه عاشقانه ای با ایشان برقرار می کند. هر چقدر که عشق ایشان زیاد می شود در معرض اخطار بیشتری قرار می گیرد.

برای شما هم جالب است؟ :  از همسرتان ناراحتید و نمی توانید با ایشان حرف بزنید؟

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات