کد خبر : 42076
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۳
12 views بازدید

قابل توجه خانم های هیچ وقت با آرایش نخوابید

در باب مسئله زیبایی و بهداشت نوشته ” قابل توجه خانم های هیچ وقت با آرایش نخوابید “میتواند برای شما علاقه مندان ایران پی پر جالب و مفید باشد. قابل توجه خانم های هیچ وقت با آرایش نخوابید   با استناد به تازه ترین خبرهایی که در سایتهای خبری پخش شده بانو ها دقت داشته باشید که برای خوابیدن باید حتماً اول آرایش را از […]

در باب مسئله زیبایی و بهداشت نوشته ” قابل توجه خانم های هیچ وقت با آرایش نخوابید “میتواند برای شما علاقه مندان ایران پی پر جالب و مفید باشد.

قابل توجه خانم های هیچ وقت با آرایش نخوابید

 

با استناد به تازه ترین خبرهایی که در سایتهای خبری پخش شده بانو ها دقت داشته باشید که برای خوابیدن باید حتماً اول آرایش را از روی صورت خود پاک کنید چونکه اگر اینطور نباشد ضررهای بسیار در انتظار شماست. ضروری نیست حتماً کارشناس پوست باشید تا درک کنید که وقتی با آرایش می خوابید چه عواقب وحشتناکی دارد. یقیناً فکر کنید, هم اینک خسته هستم,

 

دیگر دیروقت هست و …اکنون چه میشود یکبار بدون این که صورتم را تمیز کنم بخوابم؟ حقیقت این هست که خیلی اکثر از آن چه فکرش را بکنید در حق پوست‌تان ستم می کنید. رفتن به رختخواب بدون پاک کردن آرایش و شستن صورت, چیزی هست که میتواند اثرات واقعا زیان آوری داشته باشد.

 

*منافذ پوست‌ تان مسدود میشود
خوابیدن با آرایش, آدمکش منافذ پوست شماست. شمار فراوانی از تولیدات آرایشی حاوی عناصری چون سیلیکون میباشند که منافذ پوست را مسدود میکند.وقتی سوراخ‌ها و منافذ پوست بسته می شوند, پوست‌تان پر از چاله و چوله خواهد شد! اگر مستعد آکنه هم باشید, حتی می تواند باعث بروز جوش و آکنه هم بشود. در حقیقت شما با غافل شدن از پاک سازی پوست‌تان از هرگونه آرایش, خیلی مفید میتوانید به پوست‌تان ضرر برسانید!

 

*جوش می زنید
پوست ما همه ي وقت در حال فعالیت هست, درست مانند قلب که هرگز از ضربان بازنمی‌ایستد. پوست ما هم مانند اندام‌هاي باطنی بدن, همه ي وقت در حال کار و فعالیت هست. پوست از آب, پروتئین, لیپید و مواد معدنی و شیمیایی مختلف ساخته شده هست. به علاوه از طرف دیگر پوست, پر از منافذ هست که به ما اجازه‌ي عرق کردن و ترشح چربی میدهد که یک نرم کننده‌ي طبیعی بوده و پوست را نمناک کرده و سلول‌هاي مرده و دیگر آلاینده‌ها را از پوست جدا می کند.

برای شما هم جالب است؟ :  جوانسازی چهره با شیوه جراحی آندوسکوپ

 

وقتی شما آرایش میکنید, سوراخ‌ها را می‌بندید و مانع ترشح چربی میشوید که میتواند کم کم لحظه باعق بزرگ‌تر شدن منافذ و بروز آکنه و جوش بشود. فشار مکانیکی صورت بر روی بالش هم می تواند مواد آرایشی را وارد فولیکول‌هاي مو کند و منجر به بسته شدن منافذ شود. وقتی این پیامدها را بدانید, دیگر چند دقیقه دیرتر خوابیدن و تمیز کردن صورت و سود گیری از یک کرم شب خوب دیگر دردسر به نظر نخواهد رسید, اینجور نیست؟

 

*به سلول‌هاي پوست‌تان صدمه می زنید
سلول‌هاي پوست هم با باقی گذاشتن آرایش روی صورت صدمه می بینند. آرایش میتواند آلاینده‌هاي محیطی و رادیکال‌هاي آزادی راکه به سلول‌هاي پوست صدمه می زنند, جذب پوست کند, کلاژن پوست با جذب این آلاینده‌ها صدمه جدی دیده و منجر به پیری زودرس پوست خواهد شد. از این جهت کانسیلرهای پای چشم‌تان نه تنها منافذ پوست ظریف و دلنازک این بخش از صورت‌تان را مسدود میکند, حتی زودتر هم پیرتان میکند.

 

*طروات پوست‌تان از دست می رود
چه کسی هست که دوست نداشته باشد پوستی شاداب و جوان و سرحال داشته باشد؟ اگر از روشن کننده‌هاي پوست یا رژگونه برای روشن و براق‌تر جلوه دادن پوست‌تان سود گیری میکنید, ایرادی ندارد با اینحال خوابیدن با این مواد می تواند اثری بطور کلی معکوس داشته باشد. پوست, بزرگ‌ترین اندام بدن هست و عملکردهای حیاتی برای بدن ما دارد, مانند تعریق, برونریزی لیپید, ترمیم زخم‌ها و تنظیم دمای بدن.

 

از این جهت حتماً باید پوست خود را مرتبا پاک‌سازی و لایه برداری کنید و فکر خوابیدن با آرایش صورت را هم از سر بیرون کنید! وقتی سلول‌هاي مرده‌ي پوست, چربی و مواد آرایشی, منافذ را پُر می کنند, پوست نمی تواند نفس بکشد و دچار خفگی می شود, با این وجود جوش‌هاي سرسیاه و کومدون‌ها بوجود می آیند. همه ي‌ي این رخداد‌ها می تواند پوست را بی‌روح و مرده جلوه بدهد. پس واقعا مهم نیست چقدر خسته و خواب آلود هستید, لطفا اول صورت‌تان را بشویید و بعد بخوابید!

برای شما هم جالب است؟ :  دلایل مهم جوان ماندن زنان کره ای چیست

 

*روش تنفس‌ پوست مختل میشود
بدن ما وقتی که در خواب هستیم, خودش را زنده بازسازی می کند. پوست هم در نتیجه در خواب, بهتر می تواند خودش را ترمیم کند, از این جهت مهم هست که در لحظه خواب, هیچ آرایشی روی صورت باقی نماند تا منافذ قادر باشند چربی ترشح کرده و از پوست در مقابل رادیکال‌هاي آزاد در هوا, نگهداری کنند. اگر مواد آرایشی را روی صورت باقی بگذارید, این روند‌ي بسیار مهم, مختل خواهد شد.

 

یک شب با آرایش خوابیدن, تعادل ظریف پوست‌تان را بهم زده و بیمارش می کند. اگر منافذ پوست مسدود باشند, پوست نمیتواند نفس بکشد و با این وجود خودش را ترمیم نمی کند. چربی موجود در منافذ, گردهمایی یافته و مبدل به باکتری می شوند که این هم میتواند

 

سختی های پوستی متفاوتی ایجاد کند. بعد از یک شب خوابیدن با آرایش روی صورت, به یک هفته وقت نیاز خواهید داشت تا پوست‌تان به شرایط سابق خود برگردد و از نو تعادلش را به دست بیاورد. یک هفته؟! ارزشش را دارد؟

 

*پوست‌‌تان زودتر چروکیده خواهد شد
پیری زودرس! خوابیدن با آرایش, بسته شدن منافذ, خشکی پوست, حساسیت پوست و …, عواملی میباشند که همراه با هم زودتر پیرتان می کنند. خوابیدن با آرایش یعنی این که اجازه میدهید این مواد به پوست‌تان نفوذ کنند و کلاژن پوست‌تان را نابود کنند. اگر کلاژن به خوبی تولید نشود, پوست‌تان زودتر از لحظه طبیعی‌اش دچار چین و چروک شده و چروک‌هایي که همین اکنون روی پوست میباشند با اینحال ممکن هست عمده ظاهر نباشند, عمیق‌تر خواهند شد.

برای شما هم جالب است؟ :  آیا تراشیدن مو دلیل زمختی آن می شود

 

*پوست‌ تان خشک خواهد شد
باقی گذاشتن آرایش روی صورت در طول شب, باعث زبری, پوسته شدن و خشکی پوست خواهد شد, حتی اگر صبح به محض بیدار شدن صورت خود را بشویید. اگر شب قبلی از خواب صورت خود را از آرایش پاک کرده و مفید بشویید و با یک نمناک کننده‌ي خوب که مثلاً حاوی آلوئه‌ورا هست

 

مرطوبش کنید, پوست‌تان فرصت خوبی برای ترمیم و بازسازی خودش در طول شب خواهد داشت. باقی گذاشتن آرایش, این فرصت را از پوست‌تان می گیرد و باعث خشکی آن می شود. پوست خشک, یعنی کمبود انعطاف پذیری آن, و نداشتن انعطاف پذیری هم یعنی چین و چروک‌هاي عمیق‌تر.

 

*رنگ پوست‌ تان کدر و تیره خواهد شد
عدم مراقبت کافی از پوست میتواند آن را تیره و ناهموار جلوه بدهد. خوابیدن با آرایش دلیل می شود پوست, عوامل ضروری برای مبارزهِ با پیگمانسیون را نداشته و کارهای صدمه‌ هاي پوستی باقی بمانند.

 

دوست گرامی ایران پی پر درصورت تمایل میتوانید خبر قابل توجه خانم های هیچ وقت با آرایش نخوابید را برای دوستان خود ارسال کنید. برای این منظور ابزارهایی در پایین آورده شده است.

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات