کد خبر : 36003
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸
11 views بازدید

قبیله ای که ورود مردها به آن ممنوع است (تصویر)

اینبار در “ایران پی پر” نوشته با مزه ای با عنوان ” قبیله ای که ورود مردها به آن ممنوع است (تصویر) ” انتخاب کرده ایم که پیشتر شما را به خواند آن دعوت میکنیم. قبیله ای که ورود مردها به آن ممنوع است (تصویر)   معرفی یک دهکده ی جالب بدون مرد که تماما زنانه است حال چرا در این دهکده هیچ مردی نیست؟اوموجادهکده‌ای […]

اینبار در “ایران پی پر” نوشته با مزه ای با عنوان ” قبیله ای که ورود مردها به آن ممنوع است (تصویر) ” انتخاب کرده ایم که پیشتر شما را به خواند آن دعوت میکنیم.

قبیله ای که ورود مردها به آن ممنوع است (تصویر)

 

معرفی یک دهکده ی جالب بدون مرد که تماما زنانه است حال چرا در این دهکده هیچ مردی نیست؟اوموجادهکده‌ای است زن‌سالار که مردان اجازه ورود به آن را ندارند. هدف از بنای چنین مکانی که ۲۵ سال پیش به وسیله ربه‌کا لولوسولی پایه‌گذاری شد، ایجاد سرپناهی امن برای زنان و دخترانی بود که می‌خواستند از سوءاستفاده جامعه مردسالار سامبورو، شمال کنیا، بگریزند.

 

ربکا که اکنون به نوعی مدیرعامل این قبیله نوپا شناخته‌شده است خود در کودکی بیننده خشونت‌های مردان قبیله بود و به‌تدریج به این نتیجه رسید که عده ای از رفتارهایی که به اسم سنت به اشتراک مردان این قبیله رایج است صرفاً سوءاستفاده محض از جامعه زنان است؛ از اینرو شروع به سخنرانی‌هایی در دفاع از بیوه‌ها، یتیمان، قربانیان تجاوز جنسی، قربانیان ختنه زنان و ازدواج تحمیلی نمود.

 

با استناد به تازه ترین خبرهایی که در سایتهای خبری پخش شده طبعاً سخنان وی با واکنش‌ها و مقاومت‌های بسیاری مواجه شد و وقتی که وی با قربانیان تجاوز جنسی (به وسیله سربازان دوره آموزشی در همان منطقه) صحبت کرد شرایط تا حدودی از کنترل خارج شد. در آن وقت مردان قبیله سر وقت وی آمدند و وی را پایین ضربات شدید مشت و لگد دریافت کردند و همسرش هم مخالفتی نشان نداد؛ از اینرو سال ۱۹۹۰ از قبیله خارج شد و این مکان را تأسیس کرد.

برای شما هم جالب است؟ :  بزرگ‌ترین سلاح هایی که تا اینجای کار ساخته شده اند!

 

 

قبیله ای که ورود مردها به آن ممنوع است (عکس)

 

قبیله ای که ورود مردها به آن ممنوع است (عکس)

 

قبیله ای که ورود مردها به آن ممنوع است (عکس)

در نظر داشته باشید سایت خبری “ایران پی پر” تلاش میکند در بیشتر مواقع مطالب مفید و دلنشین را برای شما دوستان و همراهان همیشگی سایت گردآوری کند.

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات