کد خبر : 15872
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۲
14 views بازدید

قندی که قند خون را کاهش می‌دهد

در باب اخبار دسته بندی نشده امروز مقاله ای داریم پیرامون قندی که قند خون را کاهش می‌دهد که مطالعه آن را به شما پیش نهاد میکنیم. خبرآنلاین: برنامه «حبه قندهای پایین آورنده قند خون» که خلاقیت تکنیکی آن به شکل تلفیقی در عرصه گیاهان دارویی، تکنولوژی زیستی و صنایع غذایی است، ثبت اختراع شد. سازمان بهداشت جهانی دیابت را شایعترین بیماری غدد در جهان […]

در باب اخبار دسته بندی نشده امروز مقاله ای داریم پیرامون قندی که قند خون را کاهش می‌دهد که مطالعه آن را به شما پیش نهاد میکنیم.

خبرآنلاین: برنامه «حبه قندهای پایین آورنده قند خون» که خلاقیت تکنیکی آن به شکل تلفیقی در عرصه گیاهان دارویی، تکنولوژی زیستی و صنایع غذایی است، ثبت اختراع شد.

سازمان بهداشت جهانی دیابت را شایعترین بیماری غدد در جهان می‌داند که سالانه عامل مرگ چهار میلیون نفر در جهان است.

با استناد به گزارش سازمان بهداشت جهانی و فدراسیون جهانی دیابت، همزمان با اینکه تعداد بیماران دیابتی در سال ۲۰۰۰ میلادی کمتر از ۲۰۰ میلیون نفر بوده است، این رقم در سال ۲۰۱۵ به بیش از ۳۸۲ میلیون نفر رسیده و برآورد میشود تا سال ۲۰۳۵ این تعداد به رقم ۵۹۲ میلیون نفر برسد.

به علاوه از طرف دیگر براساس عده ای گزارشها، در ایران از هر ۲۰ نفر یک نفر مبتلا به بیماری دیابت است و نیمی از این تعداد نمی‌دانند که دیابت دارند؛ هر ۱۰ ثانیه یک نفر در جهان به دلیل عدم آگاهی از دیابت و شیوه کنترل آن، جان خود را از دست می‌دهد.

براساس اظهارات سیدمهدی رضوی خسروشاهی؛ مبدع برنامه «حبه قند پایین‌آورنده قند خون» هر ۳۰ ثانیه یک نفر در جهان به دلیل عدم آگاهی از دیابت و شیوه کنترل آن، پای خود را از دست می‌دهد؛ انجمن دیابت ایران نیز گفته است که روند شیوع دیابت در ایران تحت کنترل نیست و شیوع این بیماری در منطقه خاورمیانه از نمونه ایران حدود ۹۷ درصد و این روند روز به روز در حال گسترش است.

برای شما هم جالب است؟ :  فرصت دریافت کارت کنکور 96 تمدید شد

با استناد به تخمین زده فدراسیون بین‌المللی دیابت ۴۸ درصد ساکنان منطقه خاورمیانه از نمونه ایران، دیابت بدون تشخیص دارند.

در سالهای واپسین سبک ویژه زندگی در شهرهای کشور، از نمونه رژیمهای ویژه غذایی که حاوی کربوهیدات فراوان هستند و نیز عادتهای روزمره از قبیل مصرغ قند و شکر بهمراه چای، مصرف نوشابه و… به گسترش این بیماری دامن زده است.

تا اینجای کار انواع نوشابه‌ها، شکلاتها، مکملهای غذایی و حتی حبه قند رژیمی به مارکت معرفی شده است با این وجود تا اینجای کار حبه قندهای پایین آورنده قند خون ساخته نشده است؛ در این برنامه سعی بر این است که با فرآوری گیاهان دارویی حبه قندهای پایین آورنده قند خون تولید گردد تا در صورت مصرف، نه تنها دلیل گسترش قند خون نشده حتی در کاهش آن نیز موثر باشد.

این مبدع در رابطه با شرح موقعیت دانش فنی پیشین گفت: قبلا حبه قندهای کم کالری که رژیمی هستند، به وسیله یکی از شرکتها ساخته شده است؛ خلاقیت و امتیاز کالا و فن‌آوری در اختراع معرفی شده به وسیله ما، در این است که این کالا غیر از نبود قندهای محلول و با این وجود رژیمی بودن، با داشتن عصاره هفت گیاه دارویی مهم توانایی پایین آوردن قند خون را نیز داراست.

وی اضافه کرد: به دلیل این خصوصیت، کالا حاضر غیر از عموم مردم به وسیله بیماران دیابتی نوع یک و دو قابل استفاده است.

این مبدع خاطر نشان کرد: قبل از اجرای برنامه تولید حبه قندهای پایین آورنده قند خون، از یک طرف با بررسی منابع علمی و از طرف دیگر با عصاره‌گیری از گیاهان دارویی ویژه و تیمار این عصاره‌ها بر روی حیوان آزمایشگاهی، موثرترین گیاهان با مناسبترین دوز موثر در کاهش قندخون تعیین شدند.

برای شما هم جالب است؟ :  گسترش نسبی دما طی سه روز آتی

وی اضافه کرد: عصاره‌گیری با ابزار سوکسیله انجام شده و با ابزار روتاری اواپراتور عصاره‌ها خشک می‌شوند تا امکان تهیه غلظت بهینه از آنها ممکن شود.

این اکتیو فناور با بیان اینکه عصاره‌ها با دوز خوب با همدیگر ترکیب و سپس عصاره گیاه استویا با اسم شیرین کننده طبیعی به آن اضافه می‌شود، گفت: ترکیب عصاره‌های حاصل با بهره برداری از کربن اکتیو رنگزدایی شده و سپس بر روی ترکیب همبند کننده که تشکیل شده از کربوکسی متیل سلولز، کربنات کلسیم و سوربیتول است، همبند می‌شود؛ کل محتویات در مرحله بعد در شکل ویژه ریخته شده و مورد پرس قرار می‌گیرد تا در فرم حبه‌های قند درآیند.

رضوی خسروشاهی به علاوه از طرف دیگر در بیان مزایای اختراع گفت: دستاورد نهایی این برنامه، تولید حبه قندهایی با منشا گیاهی با قابلیت پایین آورندگی قند خون است؛ این کالا حاوی مزایای بسیاری است.

وی اضافه کرد: علی‌رغم طعم بسیار شیرین فاقد ساکارز و هر نوع قند محلول دیگر بوده و بدین خاطر مصرف آن از یک طرف دلیل گسترش قند خون نشده و از طرف دیگر ارضای روانی در بیماران دیابتی را از جهت مصرف قند باعث می‌شود؛ با داشتن ترکیبات موثر مختلف با منشأ گیاهی و با مکانیسمهای متعدد آنزیمهای مختلف درگیر در متابولیسم قندها در بدن را مهار کرده و نیز منجر به تسهیل ورود گلوکز به درون سلولهای بدن شده و به طرز موثری دلیل کاهش گلوکز (قند خون) می‌شود.

این مبدع گفت: با داشتن عده ای مواد موثر، از سلولهای بتای لوزالمعده که مسئول تولید هورمون انسولین هستند نگهداری می‌کندو از اینرو توانایی ضد دیابت دارد؛ بالاخره هم خواص مسهل دارد و مشکلات اجابت مزاج را در بیماران دیابتی کاهش می‌دهد.

برای شما هم جالب است؟ :  خداوند دعای چه افرادی را می پذیرد؟

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات