کد خبر : 37671
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۴
12 views بازدید

لکسوز RX نمونه ۲۰۱۸؛ دلچسب، توانمند با اینحال پر سر و صدا!

در دسته مقالات و اخبار خودرو مقاله لکسوز RX نمونه ۲۰۱۸؛ دلچسب، توانمند با اینحال پر سر و صدا! را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.ایران پی پر تلاش میکند بهترین اخبرا خودرو را هر روزه برای شما گردآوری نماید. برترین ها – محمدرضا مرتضایی: حدود دو دهه است که جای خالی خودروهای کراس اوور در بین لکسوزهای RX […]

در دسته مقالات و اخبار خودرو مقاله لکسوز RX نمونه ۲۰۱۸؛ دلچسب، توانمند با اینحال پر سر و صدا! را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.ایران پی پر تلاش میکند بهترین اخبرا خودرو را هر روزه برای شما گردآوری نماید.

برترین ها – محمدرضا مرتضایی: حدود دو دهه است که جای خالی خودروهای کراس اوور در بین لکسوزهای RX احساس می شود. این نمونه در بیشتر مواقع به وسیله دستانی ماهر دیزاین شده و آن قدر بی سر و صدا است که گویی با اصرار یک مسئول کتاب خانه ساکت شده است.

با اینحال این روند در حال تغییر است چرا که از سال ۲۰۱۶، لکسوز، دیزاین نمونه RX را اندکی تغییر داده و با ترک نمایشگاههای لوکس در جستجوی جذب خریدارانی است که به کراس اور های آلمانی با استایل ورزشی، علاقه مند هستند.

دیزاین تازه لکسوز RX بسیار دلچسب و دلنشین بود با اینحال مسئله ای که در دیزاین تازه این ماشین توجه ما را به خود معطوف نمود این بود که در لکسوز تازه بیننده بدنه ای صاف و براق مانند نمونه های قبلی نیستیم. از همین حیث صاحبنظران  Car Connection با استناد به معیار های خود، امتیاز ۷/۳ از ۱۰ را به آن اختصاص می دهند. دیگر خبری از کاریکاتورهای آب نبات ژله ای چرخدار نیست و لکسوز RX حاوی سقفی جت مانند بوده و در مقایسه با استاندارد های لکسوز، جزئیات آن دیوانه کننده است.

دیزاین داخل کابین لکسوز RX نمونه ۲۰۱۸ در حقیقت نکته قابل توجه چندانی ندارد؛ با اینحال دو انحنای دلچسب و چرم براق و دلچسب و بخش های چوبی استفاده شده در آن،  دیزاین داخلی این ماشین را در دسته معماری های به روز و مبنی بر سبک زندگی مدرن قرار می دهد.

لکسوز RX 350 یک موتور V-6 با قدرت ۲۹۵ اسب بخار دارد. یک گیربکس ۸ دنده ای قدرت را به دو صورت بین چرخ های جلو محرک و تمام چرخ های محرک(AWD) تقسیم می کند. نمونه RX با سر و صدای زیاد روشن شده با این وجود به سرعت هم شتاب می گیرد. تریم های F Sport، حتی این سر و صدا ها را تقویت کرده و آن ها را به داخل کابین می فرستد – که  این مسئله بطور کلی در تضاد با فلسفه لکسوز تقریبا سال های ۱۹۹۰ قرار دارد _

نمونه RX 450h دوگانه حاوی یک موتور v-6 با قدرت کمتر است. در موتور این ماشین، از سیستم انتقال نیروی متغیر استفاده شده است با اینحال توزیع نیرو بین چرخ ها بسیار کند و یکنواخت انجام می شود.  

 

 

هردوی این نمونه ها، تریم های متفاوتی دارند که عده ای از آنها تنها لوکس ساخته شده اند و در عده ای دیگر مانند F-Sport به قدرت ماشین توجه بیشتری شده است.

نمونه RX پنج سرنشین را در خود جای می دهد و صندلی های ردیف جلوی آن به طرز مخصوصی نرم و راحت هستند، مضاف بر آنکه صندلی های عقب نیز با قابلیت  جدا شدن و تا کردن، بسیار راحت و انعطاف پذیر هستند. محیط بار عقب خودرو خوب و خوب ارزیابی می شود و ظاهر آن هم بسیار تمیز است. لکسوز در نمونه RX اندکی به بخش های هنری ساخته شده از چوب و چرم اضافه است؛ تعادل و دسترسی در کابین، با بهره برداری از این مواد، بهتر از قطعات فلزی جای گرفته شده است.

تمامی نمونه های کراس اور RX تجهیز به سیستم های اخطار دهنده برخورد با مانع از سمت جلو، کنترل تطبیقی کروز و دوربین های نمای عقب هستند. امتیازهای NHTSA برای تست ایمنی نمونه های دیفرانسیل جلو، چهار ستاره و برای نمونه های دو محوره پنج ستاره است.

لکسوز، نمونه های پایه RX را به صندلی های چرمی، قابلیت ها برقی، و کنترل کروز (حالت اتوماتیک با حفظ سرعت ثابت) تجهیز کرده است. در بیشتر نمونه ها از چرم حقیقی استفاده شده و قابلیت ها متفاوتی از نمونه سیستم ناوبری، سیستم صوتی پرمیوم، یک سقف پانورمیک و سیستم پخش DVD برای سرنشینان عقب در آن استفاده شده است. سیستم سرگرمی لکسوز با موس و صفحه لمسی، درمقایسه با سیستم های موجود در خوردروهای ولوو و آئودی قدیمی تر به حساب می آید و از اپل کارپلی و اندروید اتو نیز در این خودرو خبری نیست.

سبک و خصوصیت های دیزاین ظاهری


شکل ظاهری این خودرو که احساس ماجراجویی و اخطار کردن را به انسان القا می کند در شکل دادن به شخصیت این خودرو نقش مهمی داشته با اینحال به نظر صاحبنظران، قرار نیست این شکل ماندگار باشد.

 نهایتا بدین شکل مطرح شده است که لکسوز با نمونه تازه RX خود قصد داشته علاقه مندان حقیقی خود را از خریداران گذری و معمولی متمایز کند. با اینحال آیا در انجام چنین کاری موفق بوده است؟ آیا با گذشت چند سال،  ظاهر نمونه تازه هنوز تا این اندازه تازه و چشمگیر باقی خواهد ماند؟

 

 نقد و بررسی لکسوز RX مدل 2018 (مرتضایی)

صاحبنظران Car Connection اعتقاد دارند در این باره پیغام های مختلف و ضد و نقیضی دریافت کرده اند و با استناد به این مسئله، امتیاز ۷ از ۱۰ را به نوع دیزاین این نمونه اختصاص داده اند.

معمای این دیزاین از پنجره مشبک و دوکی شکل جلوی خودرو شروع می شود. زمانی این نوع دیزاین به طرز کامل از لیست دیزاین های رزرو لکسوز، حذف شده بود؛ با اینحال اکنون  از نو کارکرد خود را به اشتراک دیزاین های نوین این تولیدکننده یافته است. این شکل از پنجره جلوی خودرو، با خودرو های SUV بزرگ و پهن، بیشتر سازگار است که با این وجود بهره برداری از آن در لکسوز RX جذابیت مخصوصی به آن بخشیده است.

برای شما هم جالب است؟ :  7 خودروی نوستالژی که در سریال شهرزاد دیده اید

دیزاین سقف این خودرو بسیار چشمگیر است با اینحال به دلیل آنکه بعد از نیسان مورانو با شکلی شبیه به وارد مارکت شد، تا حدی جذابیت خود را از دست داد – مورانو یک کراس اور تولید کمپانی نیسان است که یکی از رقیبان مستقیم RX به حساب می آید.

پایین تر از سقف، دیزاین RX به شکل های متفاوتی خود نمایی می کند. سطوح این خودرو، با ظاهری یکپارچه و یک دست دیزاین شده اند که باعث شده ظرافت استفاده شده در دیزاین قسمت های مختلف ماشین کمتر به چشم بیاید.

کابین RX فضایی آرام و منظم دارد. تغییر ظاهری بوجود آمده در آن، محیط کابین لکسوز RX را درمقایسه با دوره بهره برداری از ورق های فلزی خلوت تر کرده و گویی محیط کابین، راننده را از جهان پرهیاهو و شلوغ اطراف و ظاهر فلزی خودرو جدا می کند. این ماشین داشبورد عریض و افقی داشته و نوارهای باریکی کنترل ها را به دو ناحیه بالایی و پایینی تقسیم می کنند؛ در چنین شرایطی ست که که یک شکل نا متقارن، کنسول مرکزی خودرو را تشکیل می دهد. کنسول مرکزی، انحنای حلقه ای شکل داشته و خطی متمایل به سوی راننده در آن جلب نظر می کند.

لکسوز عده ای از بخش های اضافه در داشبورد را برداشته با اینحال با ترکیبی از پوشش های متالیک و مات و چوب خاکستری و بامبو، ظاهری بسیار دلچسب به آن بخشیده است. در نمونه F Sport، از چرم قرمز رنگ در قسمت های مختلف در خودرو و صندلی ها به دلچسب ترین حالت ممکن استفاده شده است. بالاخره ضروری است بگوییم که لکسوز در حال تغییر است و این نمونه از RX نمایش دهنده نقطه عطفی است که بیانگر این مسئله می باشد.

عملکرد

نمونه RX لکسوز، محدوده گسترده تری از تریم ها از لوکس گرفته تا اسپورت را شامل می شود. سبک و دیزاین ظاهری RX، در جستجوی آن است که تصویری اسپورت و ورزشی تر از در بیشتر مواقع به نمایش بگذارد. نمونه تازه درمقایسه با مدلهای قبلی جمع و جور تر بوده و در عین حال، شخصیت آن گسترده تر شده است با اینحال هنوز هم بهترین عملکرد خود را در لحظه حرکت آرام و درحالت کروز دارد.

 

نقد و بررسی لکسوز RX مدل 2018 (مرتضایی) 

صاحبنظران Car Connection از لحاظ عملکرد امتیاز ۷ از ۱۰ را به آن اختصاص داده اند.

لکسوز پرطرفدار ترین کراس اور SUV خود را در دو ورژن به فروش می رساند. نمونه  RX 350 از موتوری شش سیلندر سود می برد و تجهیز به هر دو حالت FWD و AWD است. نمونه RX 450h تنها در حالت تمام چرخ ها محرک معرفی می شود.

موتور شش سیلندر نمونه RX 350، با حجم ۵/۳ لیتری برابر با ۲۹۵ اسب بخار قدرت داشته و قدرت گریز از مرکز آن نیز ۲۶۷ پوند در فوت است که برای گسترش صرفه اقتصادی مصرف سوخت، از سیکل احتراق کم مصرف استفاده شده است. سیستم اتوماتیک ۸ دنده، با قابلیت کنترل دستی بی توجه به کلاچ، روی نمونه های F Sport جای گرفته شده است. این نمونه، مطمئنا سریعترین خودرو لوکس در دنیا نیست با اینحال با قدرت و بی سر و صدا حرکت می کند. لکسوز صدای ناشی از مکش را به داخل کابین های F Sport هدایت می کند، اگر چه هنوز قادریم بگوییم که این خودرو حدودا بی سر و صدا است.

هر دو نمونه RX 350 و RX 450h امکان انتخاب حالت رانندگی را به راننده می دهند به طوری که راننده می تواند عملکرد سیستم پیشران را در سه حالت، معمولی، اکو و اسپورت تغییر دهد. ورژن های F Sport  غیر از این سه حالت، آیتم‌های Customized، Sport S و Sport S+ را نیز دارند.

نمونه هایی که توانایی رانندگی با دو محور را دارند، قدرت  موتور را به روش یکنواخت منتقل می کنند. نمونه های AWD  می توانند تا حدود ۵۰ درصد توان خود را به چرخ های عقب تقسیم کنند منتقل کنند که دلیل آن ایمنی در تمام شرایط جوی است.

نمونه RX 450 h : سیستم دوگانه

لکسوز در RX 450 ورژن ای از نمونه V-6 قبل را با خروجی کمتر به کار برده است و توان ۲۵۹ اسب بخار و قدرت گریز از مرکز ۲۴۷ پوند در فوت آن را با باتری ها و موتورهای الکتریکی ادغام کرده است. توان حاصل از بنزین، به چرخ های جلو و توان حاصل از موتور برقی به چرخ های عقب منتقل می شوند و این مسئله دلیل می شود که این نمونه هیبرید از RX، بتواند  تنها به قدرت باتری نیز اتکا کند.

 

 نقد و بررسی لکسوز RX مدل 2018 (مرتضایی)

با استناد به این عملکرد، امکان دارد این عملکرد اسپورت به نظر برسد با اینحال حتی در ورژن F Sport نیز انتقال های دائما متغیر نیرو، مانع از احساس قدرتی رضایت بخش در لحظه حرکت خودرو می شود.

در قسمت زیرین اتاقک نمونه RX چه می گذرد

سیستم هدایت فرمان راحت و مطمئن تازه ترین نمونه RX، این ماشین را از دیگر کراس اورها و SUV های لکسوز جدا می کند.

جفت استرات های استفاده شده در قسمت جلوی خودرو، که شبیه به خودروهای سواری است بهمراه سیستم تعلیق دو جناقی می تواند رانندگی را درمقایسه با کراس اور های قبلی آرام تر کند. ورژن F Sport،  حاوی کمک فنرهای تطبیقی است که بیشترین ثبات رانندگی در یک RX، را به معرفی می کنند. عملکرد این کمک فنرها طوری است که این ماشین، حتی از کادیلاک XT5 نیز انعطاف پذیرتر است. وقتی که با این ماشین در مسیرهای ناهموار حرکت می کنید، کمک فنرهای RX خودشان را رها می کنند و از این حیث، هرگز ناهمواری مسیر را حس نخواهید کرد.  

برای شما هم جالب است؟ :  100 خودروی برتر تاریخ (5)

لکسوز با کنترل الکتریکی فرمان در نمونه RX، احساس رضایت حرکت در مسیر را به راننده منتقل می کند؛ با اینحال جالب آن است که در تنظیمات حالت Comfort این احساس به حداقل مقدار خود می رسد. سیستم هدایت فرمان F Sport احساس سنگین تری را به راننده می دهد، با اینحال معلومات بیشتری از آن در دست نیست.

رینگ های آلیاژی این خودرو در نمونه پایه،  ۷ پر بوده و توانایی تعویض با رینگ های آلیاژی ماشینی ۲۰ اینچی براق یا رینگ های آلیاژی سوپرکروم با رنگ های مختلف را نیز دارند.  نمونه RX از لاستیک های مخصوصی از نوع میشلن پرمیر LTX استفاده می کند که برای افزایش خصوصیات آن در مسیر های خیس و بارانی دیزاین شده اند.

راحتی و کیفیت

نمونه های RX با ظاهری جسور و خشن و رنگ های روشن از انبارهای لکسوز خارج می شوند با اینحال در پس این ظاهر خشن، درونی بسیار نرم و راحت دارند.

لکسوز به بی سر و صدا بودن محیط داخلی خودرو هایش که به درون یک کتابخانه تشبیه می شود و ظاهر آراسته و در عین حال ملایم محیط داخلی، مشهور است.

ااما اخیرا در دیزاین محیط داخلی آن تغییراتی بوجود آمده است و محیط داخلی نمونه بسیار پرطرفدار RX لکسوز، اکنون با چرم قرمز رنگ تزئین شده و اگزوز آن به حالت اسپورت درآمده است؛ با اینحال در عین حال ضروری است بگوییم که کیفیت آن تغییر چندانی نکرده است. صاحبنظران Car Connection برای راحتی صندلی ها و محیط داخلی و ظاهر دقیق و تمیز آن امتیاز ۸ از ۱۰ را به آن داده اند.

 

 نقد و بررسی لکسوز RX مدل 2018 (مرتضایی)

ارتفاع نمونه لکسوز RX خوب است؛ به طوری که لحظه سوار شدن در آن مشکلی احساس نمی کنید.  به محض ورود، سرنشینان جلو با صندلی هایی محشر و فضایی چشمگیر در اطراف خود مواجه خواهند شد. صندلی های نرم، حتی بعد از ساعت ها رانندگی احساس خوبی ایجاد می کند و موقعیت راننده نیز خوب است. در ورژن RX F Sport، ناحیه پشتی صندلی ها بزرگ تر و محکم تر می شوند همزمان با اینکه در نمونه های لوکس، بیننده  صندلی های برقی با قابلیت اصلاح در ۱۰ حالت، سیستم تهویه و گرمایش برای صندلی ها، و یک بالشتک قابل باز شدن برای پاها هستیم.

لکسوز، سرنشینان عقب خودرو را با فضاهای محشر احاطه کرده و خود صندلی ها نیز برای تکیه دادن از استحکام کافی دارا هستند، و در چنین شرایطی ست که که بازهم توانایی جدا شدن، تا شدن، و خم شدن به عقب را حفظ کرده اند. یک دسته صندلی تا شو، محل قرار دادن لیوان ها را مخفی کرده که این فضای مخفی در لحظه خالی بودن صندلی میانی قابل استفاده است.

 

در نمونه RX 450h،  صندلی های عقب حدود یک اینچ بالاتر قرار داده شده اند و باتری های هیبرید در پایین بالشتک تحتانی قرار داده شده اند با اینحال بیشتر محیط تعبیه شده برای سر مردم حدودا حفظ شده است.

نمونه پایه RX، از چرم مصنوعی استفاده کرده با اینحال شبیه به بروزترین نمونه این ماشین، این چرم بسیار شبیه به به چرم حقیقی است. ولی باید گفت،  برنامه ریزی شده است در نمونه آتی لکسوز چرم طبیعی را در دست شما قرار دهد و حتی با ترمیم و اصلاح آن، ظاهری زیباتر به محیط داخلی خودرو ببخشد. به علاوه از طرف دیگر برنامه ریزی شده است به ازای دریافت هزینه ای واضح، در محیط داخلی از چوب بامبو یا چوب های خاکستری استوایی نیز استفاده شود. این ترکیب،  محیط داخلی را تا حدی شلوغ تر و براق تر خواهد نمود ضمن اینکه دلیل می شود که هزینه های گران تر توصیه شده، منطقی تر به نظر برسند.

نمونه RX، سر و صدای باد و راه را تا حد فراوانی کاهش می دهد با اینکه، بخشی از سر و صدای موتور را برای ایجاد فضایی ورزشی، در نمونه های F Sport وارد کابین می کند.

ایمنی

نتایج ضد و نقیض در تصادف های آزمایشی، امتیارهای آن را تحت تأثیر قرار داده است.

امتیاز های تصادفات آزمایشی برای نمونه RX لکسوز، به اندازه کافی خوب نبوده است.

گروه Car Connection امتیاز ۷ از ۱۰ را به این خودرو اختصاص داده است.

 موسسه IIHS با روشنی تمام به نمونه RX  امتیاز داده است. این موسسه که به وسیله صنعت بیمه خدمات رسانی مالی می شود،به نمونه RX جایزه ی ایمن ترین نمونه را داده است. این نمونه، در تمام آزمون ها امتیاز خوبی کسب کرده  و با استانداردهای تازه IIHS در باب تکنولوژی های پیشرفته ایمنی و کیفیت چراغ های جلوی ماشین مطابقت دارد.

 

 نقد و بررسی لکسوز RX مدل 2018 (مرتضایی)

با اینحال موسسه NHTSA معلومات ضد و نفیضی را  در باب این ماشین پخش کرده است. نمونه RX در حالت محرک بودن چرخ های جلو، چهار ستاره و برای نگهداری از سرنشینان در لحظه تصادف از سمت جلو نیز، چهار ستاره را بدست آورده است. نمونه RX در حالت تمام چرخ ها محرک نیز همان چهار ستاره و برای نگهداری در لحظه تصادف، پنج ستاره بدست آورده است. در مقیاس Car Connection، نمونه RX با کسب امتیار چهار ستاره اگر بخواهیم جمع بندی کنیم، یک امتیاز از دست خواهد داد.

با اینحال لکسوز با اضافه کردن عده ای استانداردهای ایمنی یک امتیاز دریافت می کند. این استانداردها، شامل سیستم اخطار در لحظه برخورد با مانع از سمت جلو، ترمز اتوماتیک اضطراری، کنترل لاین حرکت به روش اکتیو، اکتیو شدن اتوماتیک نور بالای چراغ ها و کنترل در حالت کروز (حفظ سرعت ثابت به روش اتوماتیک) هستند. دوربین نمای عقب نیز در این ماشین به شکل استانداردی در تمامی نمونه ها جای گرفته شده است با اینحال سیستم تشخیص نقطه کور و دوربین های نمای اطراف، در عده ای نمونه ها، با اسم آپشن ویژه اختیاری معرفی می شوند.

برای شما هم جالب است؟ :  این خودروها، سلطان آفرود هستند

میدان دید در نمونه RX نسبتا خوب است با اینحال سقف آن، با یک قطعه عمودی در ناحیه پشتی تمام می شود که بخشی از میدان دید را مسدود می کند.

قابلیت ها ویژه:

نمونه RX لکسوز، صاحبان خود را با نمایشگرهایی با رزولوشن بالا و پخش صوت با کیفیت خوشحال کرده است با اینحال سیستم معلومات- سرگرمی آن نیازمند یک تغییر بنیادی است.

نمونه RX لکسوز با اسم یکی از کراس اور های لوکس، با گذشت سال ها به تعداد دنده های استاندارد خود اضافه است و در قسمت قابلیت ها و آپشن ها، محدودیت چندانی برای خود قائل نبوده است.

نمونه RX برای قابلیت ها تمام و کمال خود، از جانب Car Connection امتیاز ۹ را دریافت می کند.

تمامی ورژن های نمونه RX 350، تجهیز به قابلیت ها برقی، روکش چرم مصنوعی در محیط داخلی، رینگ های ۱۸ اینچی، چراغ های LED، صندلی های برقی در ردیف جلو و یک صفحه لمسی ۸ اینچی برای سیستم معلومات- سرگرمی هستند.

در باب قابلیت ها نمونه پرمیوم، نمونه RX 350، بهره برداری از روکش های چوبی، بار بند، و چرم طبیعی را نیز باید به آن اضافه کرد که با این وجود تریم لوکس آن، حاوی صندلی های تجهیز به سیستم گرمایش و تهویه، چرم زیباتر،  و رینگ های ۲۰ اینچی است.

 

 نقد و بررسی لکسوز RX مدل 2018 (مرتضایی)

با سیستم هدایت و مسیریابی موجود در این ماشین، صفحه لمسی ۸ اینچی را می توان با یک نمایشگر ۳/۱۲ اینچی تعویض کرد تا اجرای مناسب تری را بیننده باشیم.. سیستم سرگرمی تعبیه شده برای سرنشینان ردیف عقب، یک صفحه نمایش بسیار عریض دارد که می تواند به طرز همزمان دو ویدئو را همراه با یکدیگر پخش کند.

نمونه F sport حاوی سیستم تعلیق تطبیقی بوده و سیستم هدایت فرمان، و بخش جلو و عقب آن با تغییراتی همراه هستند و در قسمت داخلی نیز از صندلی های اسپورت در ردیف جلو استفاده شده است.

قابلیت ها دیگر این نمونه شامل یک سانروف پانورامیک، سیستم صوتی مارک لوینسون و یک صفحه نمایش هستند.

لکسوز نمونه RX 450h را شبیه به نمونه پرمیوم RX 350 تنظیم کرده است و به دلیل دوگانه بودن سوخت، هزینه آن را اندکی گران تر قرار داده است. از دیگر قابلیت ها این تریم می توان به سیستم هیبرید، سقف پانورامیک، صندلی های تجهیز به سیستم گرمایش و تهویه، سیستم مسیر یابی و تشخیص نقطه کور هستند.

کیفیت پخش صوت و سیستم سرگرم کننده

لکسوز، انتخاب های محدودی برای پخش صدا و سرگرمی دارد. تنظیمات استاندارد، شامل یک صفحه نمایش ۸ اینچی و یک اسپیکر ۹ اینچی با قابلیت پخش AM/FM/XM/HD/CD هستند که تجهیز به پورت های USB، بلوتوث و توانایی ضبط صدا است. سیستم صوتی مارک لوینسون، ۸۳۵ وات برق مصرف می کند و از ۱۵ اسپیکر  سود می برد که کیفیت صدای آن به وسیله یک نرم افزار بهینه شده است.

داشبورد نمونه RX، فضایی برای یک صفحه نمایش ۳/۱۲ اینچی با رزولوشن بالا تدارک دیده که با سیستم سرگرمی کار می کند. رابط کاربری موس-مانند، حاوی پد لمسی نیز هست که حرکات لغزشی و زوم کردن را تشخیص می دهد این رابط با این وجود کمی باورنکردنی و ویژه است و ظاهری قدیمی داشته و مشابهت فراوانی به محیط دسکتاپ یک رایانه دارد که در یک خودرو می تواند باعث حواس پرتی شود! لکسوز از سیستم های Android Auto یا Apple CArPlay خدمات رسانی نمی کند.

به صرفه بودن مصرف سوخت:

لکسوز دوگانه، مسافت بسیار خوبی را با مصرف یک واحد بنزین طی می کند همزمان با اینکه نمونه RX 350 نیز در کلاس خود یک رقیب به شمار می آید.

آژانس نگهداری از محیط زیست EPA، هنوز اطلاعاتی در باب مصرف سوخت نمونه ۲۰۱۸ لکسوز RX پخش نکرده با اینحال ما نیز انتظار نداریم که ارقام سال قبلی تغییر چندانی داشته باشند.

 

 نقد و بررسی لکسوز RX مدل 2018 (مرتضایی)

گروه Car Connection،  با مقیاس سبز خود به نمونه RX، امتیاز ۶ از ۱۰ را اختصاص می دهد و این نکته را بیان می کند که نمونه های هیبرید، درمقایسه با کراس اور های RX، عملکرد بسیار بهتری دارند.

نمونه RX 450h، ارقام ۳۰ mpg در شهر و ۲۸ mpg در بزرگراه و ۳۰ mpg را به روش ترکیبی در حالت تمام چرخ ها محرک، قبت کرده است.

نمونه RX 350 در حالت محرک بودن چرخ های جلو ۲۰ mpg در شهر، ۲۸ در بزرگراه، و ۲۳ را به روش ترکیبی و ۱۹//۲۶/۲۲ را در حالت محرک بودن تمام چرخ ها ثبت کرده است.

با این وجود ذکر این نکته خالی از لطف نیست که لکسوز تصمیم گرفته است یک حالت رانندگی اقتصادی را به هر دو نمونه بیفزاید. این نمونه بهره برداری از کنترل هوای داخلی را کاهش داده و سوخت کمتری را به درون موتور می فرستد.

سایت خبری “ایران پی پر” امیدوار است اخبار خودرو آن و از نمونه خبر لکسوز RX نمونه ۲۰۱۸؛ دلچسب، توانمند با اینحال پر سر و صدا! مورد بهره برداری شما دوستان عزیز واقع شود. شما خواننده گرامی در بیشتر مواقع میتوانید دوستان خود را با ابزارهای سایت در باب این مقاله و مباحث دیگر سایت مطلع نمایید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات