کد خبر : 41591
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۸
10 views بازدید

لیموترش، بهترین ضدعفونی‌‌کننده بدن

در گروه سلامت عمومی مقاله ای برای شما خوانندگان عزیز ایران پی پر مقرر کرده ایم با اسم لیموترش، بهترین ضدعفونی‌‌کننده بدن .پیشتر با این مقاله در خدمت شما هستیم. پوست لیموترش را روی پوست خشک یا جای پوسته پوسته شده بمالید تا سخت آن برطرف شود، برای نرم شدن پوست ضخیم شده آرنج نیز پوست لیمو ترش مفید است. تقویت‌کننده معده بعد از هر […]

در گروه سلامت عمومی مقاله ای برای شما خوانندگان عزیز ایران پی پر مقرر کرده ایم با اسم لیموترش، بهترین ضدعفونی‌‌کننده بدن .پیشتر با این مقاله در خدمت شما هستیم.


پوست لیموترش را روی پوست خشک یا جای پوسته پوسته شده بمالید تا سخت آن برطرف شود، برای نرم شدن پوست ضخیم شده آرنج نیز پوست لیمو ترش مفید است.

تقویت‌کننده معده

بعد از هر وعده، یک لیوان آب ولرم حاوی آب یک لیمو تازه بخورید. اسید موجود در لیمو، فعالیت عضلات معده را تحریک می‌کند.

درمان عفونت‌های پوستی

اگر از عفونت پوستی مانند اگزما رنج می‌برید، لیمو می‌تواند تسکین‌دهنده باشد. ۸ قطره روغن‌لیمو را با یک لیوان آب‌ولرم و یک قاشق غذاخوری عسل رقیق‌شده مخلوط کنید. سپس پارچه تمیز را به آن محلول آغشته کنید و روزی ۲ تا ۳ بار به مدت ۱۵ دقیقه روی قسمت مورد نظر قرار دهید. این شیوه نه تنها عفونت را کاهش می‌دهد حتی خارش را نیز از بین می‌برد. عسل هم شبیه لیمو خاصیت ضد التهابی دارد و روند افزایش را تقویت می‌کند.

مسکن قوی

آب‌لیمو تاثیر قوی قلیایی روی بدن دارد و عامل طبیعی در مقابل اسید اضافه بدن است. این اسید اضافه موجود در بدن، نقشی مهم برای دردهای روماتیسم دارد. روزی ۳ بار یک لیوان آب ولرم حاوی آب یک لیمو بخورید و در صورت شدت درد، به هر یک لیوان، آب ۲ عدد لیمو اضافه کنید.

خوشبوکننده دهان

برای خوشبو کردن دهان، روزی چند بار به روش تمام و کمال با یک لیوان آب‌ولرم حاوی آب یک لیموی تازه را غرغره کنید. جویدن یک برش لیمو بعد از هر وعده غذایی نیز می‌تواند مفید باشد.

برای شما هم جالب است؟ :  مردان متأهل سالم ترند یا مردان مجرد؟

آرامبخش طبیعی

بررسی‌ها نشان می‌دهد لیمو تاثیر آرامبخش دارد و خستگی مفرط، سرگیجه، اضطراب، تنش و دستپاچگی را از بین می‌برد. استنشاق روغن لیمو، هوشیاری و قدرت تمرکز فرد را گسترش می‌دهد. برای گسترش توانایی کارمندان در محیط کار از خوشبوکننده با بوی لیمو استفاده می‌شود. اگر حالت عصبی و نگرانی دارید، چند قطره روغن لیمو را روی دستمال بچکانید و بو کنید.

برطرف‌کننده آفت دهان

خاصیت ثابت‌شده ضدباکتریایی و ضدویروسی لیمو، روند افزایش آفت را تسریع می‌کند. کفایت می کند روزی ۳ بار آب مخلوطی از یک لیموی تازه و یک لیوان آب‌ولرم غرغره کنید با اینکه در ابتدا احساس سوزش خواهید کرد با اینحال با استفاده مکرر احساس سوزش کاهش می یابد.

برطرف‌کننده آکنه

ویتامین C موجود در میوه‌های استوایی برای طراوت پوست ضروری است همان شکلی که که می‌دانید خوردن ناشتا یک لیوان آب ولرم با لیمو برای پوست مفید است. لیمو حاوی اسیدسیتریک است که برای درمان آکنه بسیار موثر است. برای این منظور با بهره برداری از انگشت یا پنبه کمی آبلیموی تازه روی آکنه بمالید و بگذارید شب کامل روی پوست بماند. صبح روز بعد با آب صورت خود را بشویید. با اینکه امکان دارد کمی ناراحت‌کننده باشد و ممکن است احساس سوزش کنید با اینحال لیمو برای درمان آکنه بینهایت سودمند و کاربردی است.به علاوه از طرف دیگر توصیه می‌کنیم یک سهم آبلیموی تازه را با یک سهم آب‌گلاب و یا عسل رقیق‌شده با آب مخلوط کنید و به مدت نیم‌ساعت روی آکنه بگذارید و سپس با آب بشویید. این رفتار را ۲ بار، یکدفعه به لحظه صبح و یکدفعه عصر تکرار کنید.

برای شما هم جالب است؟ :  با این تست ها سلامت خود را ارزیابی کنیم

تب‌بر فوری

تب‌ولرز می‌تواند علل متفاوتی داشته باشد با اینحال لیمو در بیشتر مواقع یک درمان مفید است. هر ۲ ساعت یک لیوان آبجوش با کمی عسل و آب یک لیموی ترش و تازه بخورید تا تب‌ولرز شما از بین برود.

دشمن فشارخون

پیازوسیر بهمراه لیمو به‌طور موثری با فشارخون بالا مقابله می‌کند. ۳ حبه سیر را له کنید، یک پیاز را ریز خرد و با ۴ لیوان شیر کم چرب یا شیر سویا به جوش بیاورید و سپس پایین آن را خاموش کنید. بعد از ۵ دقیقه مخلوط به‌دست‌آمده را از صافی رد کنید و در یخچال قرار دهید. آب ۳ لیمو را به آن اضافه کنید و در طول روز بخورید. اگر از کلسترول بالا رنج می‌برید، خوب است بدانید که پکتین در لیمو بهمراه ماده‌مغذی دیگری، در کاهش چربی‌خون موثر است.

به خاطر داشته باشید

اگر از سوزش سر دل، ناراحتی مثانه و کلیه رنج می‌برید و یا اینکه به میوه‌های استوایی حساسیت دارید قبل از بهره برداری از لیمو با پزشک مشورت کنید. خوردن آبلیمو و یا بهره برداری از روغن‌لیمو برای کودکان پایین ۱۰‌ساله پیش نهاد نمی‌شود. برای نگهداری از مینای دندان، نیم ساعت بعد از خوردن لیمو مسواک بزنید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات