کد خبر : 37096
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۱
18 views بازدید

مخوف‌ترین گروه‌های مافیایی و تبهکاری جهان (۲)

خبر جالب مخوف‌ترین گروه‌های مافیایی و تبهکاری جهان (۲) را قادر اید پیشتر بخوانید و با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. وبسایت روزیاتو – حسین علی پناهی: همه ی ما قصه های فراوانی را در باب گروه های تبهکاری و مافیایی مخوف شنیده ایم با اینحال بسیاری بر این باورند که این گروه ها تنها به سریال «خانواده سوپرانو» و فیلم های «پدرخوانده» باز […]

خبر جالب مخوف‌ترین گروه‌های مافیایی و تبهکاری جهان (۲) را قادر اید پیشتر بخوانید و با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

وبسایت روزیاتو – حسین علی پناهی:
همه ی ما قصه های فراوانی را در باب گروه های تبهکاری و مافیایی مخوف شنیده
ایم با اینحال بسیاری بر این باورند که این گروه ها تنها به سریال «خانواده
سوپرانو» و فیلم های «پدرخوانده» باز می گردد و گروه های مافیایی و تبهکاری
بزرگ و منسجم، دستکم دیگر، وجود خارجی ندارند. اگر چه با گسترش قدرت دولت
های مرکزی و کاهش نفوذ این گروه ها شدیدا از تعداد سازمان های تبهکاری
کاسته شده است با اینحال هنوز نیز در گوشه و کنار جهان عده ای از آن ها با قدرت
تمام به فعالیت های خود ادامه می دهند. پیشتر ی این نوشته تصمیم گرفته ایم شما
را با ترسناک ترین و بی رحم ترین گروه های تبهکاری و مافیایی در تمامی دنیا
آشنا کنیم که از آن ها اطلاعی نداشته و حضور آن ها را در کشورهای پیشرفته
باور نمی کردید.

جالب این که درآمدی که این گروه های تبهکاری کسب می
کنند در عده ای موارد با سود کمپانی های تجاری بزرگ برابری می کند. با این
وجود بسیاری از این سندیکاهای تبهکاری نیز درآمدهای کمتری دارند. با اینحال در
میان همه ی این گروه های تبهکاری یک اشتراک می باشد و آن بی رحمی و قساوت
است.

 

روز قبلی در قسمت اول این نوشته با ۵ گروه از سندیکاهای تبهکاری و مافیایی در جهان که در کشورهای خود و حتی در دیگر نقاط جهان سازمان های منسجم داشته و از راه های غیرقانونی درآمدهای سرشاری کسب می کردند آشنا شدیم. در قسمت دوم این نوشته نیز شما را با ۵ گروه دیگر از این گروه های مافیایی آشنا خواهیم کرد که ممکن است در بسیاری از موارد از ۵ گروه اول مخوف تر و سازمان یافته تر هستند. با ادامه ی نوشته همراه باشید.

 

۵- اندرانگتا

 

ایتالیا محل تولید مافیا بوده و واژه ی «مافیا» منحصراً برای خانواده ای که در سیسیل ایتالیا در دهه ی ۱۸۶۰ به کار برده می شد. در حقیقت با مبدل شدن شهر سیسیل به پایتخت کشور ایتالیا در دوران هرج و مرج و پر از خشونت انتهای قرن نوزدهم این خانواده ی تبهکار قدرت را در این شهر در دست دریافت کردند. امروزه در ایتالیا ۴ خانواده مافیایی اصلی می باشد. مافیای اصلی سیسیلی که به آن «کوزا نوسترا» (Cosa Nostra) گفته می شود هنوز زنده بوده با اینحال مانند قبلی توانمند نیستند. دیگر خانواده های مافیا خانواده ی کامورا در کامپانیا، ساکرا کورونا یونیتا در آپولیا و توانمند ترین آن ها یعنی اندرانگتا (Ndrangheta) در کالابریا هستند. این گروه مافیایی ابتدا در انتهای دهه ی ۱۸۰۰ میلادی در زندان های کالابریا شکل گرفت با اینحال در طول یک قرن و نیم بعد قدرت گرفته و در دهه های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ به ربودن مردم و درخواست پول از بستگان آن ها دست زدند.

 

مخوف‌ترین گروه‌های مافیایی و تبهکاری جهان (۲)

با پولی که از این آدم ربایی ها بدست می آمد در عرصه ی خرید و فروش کوکائین سرمایه گذاری کرده و به اولین خانواده ی مافیایی مبدل شدند که در عرصه ی خرید و فروش مواد مخدر مارکت پرسودی را به دست دریافت کردند. خانواده ی کوزا نوسترا که در آن وقت قدرت و نفوذ بیشتری درمقایسه با دیگر گروه های رقیب داشت خیلی دیر وارد این عرصه شد. آن ها بیشتر بر روی فشار آوردن بر دولت که قصد داشت درآمدهای آن ها را از روش قانون گذاری های تازه محدود نماید متمرکز بودند. بالاخره قتل دو قاضی مشهور ضد مافیا توجه پلیس را به این خانواده ها جلب کرد. با تمرکز نیروهای پلیس بر روی خانواده ی کوزا نوسترا، گروه اندرانگتا شکوفا شد.. امروزه تخمین زده می شود که خانواده ی مافیایی اندرانگتا مسئولیت بیش از ۸۰ درصد خرید و فروش کوکائین در اروپا را بر عهده دارد.

 

مخوف‌ترین گروه‌های مافیایی و تبهکاری جهان (۲)

غیر از خرید و فروش کوکائین، اندارنگتا در هر فعالیت غیرقانونی دیگری که سودآور باشد نیز کمپانی دارد، با این وجود غیر از روسپی گری. به روشنی واضح است که این گروه چنان سود دارد که نمی داند با آن چه بکند و نیروهای پلیس ایتالیا نیز نوارهایی ضبط شده از صدای دو گنگستر در دست دارد که نشان می دهد آن ها در حال خارج کردن مقدار فراوانی پول از چاله ای هستند که قبلاً برای مخفی کردن پول ها کنده اند و در می بایند که میلیون ها دلار پول نقد پوسیده شده است. با استناد به ادعای خدمات های خبری ایتالیا این گروه در سال ۲۰۱۳ بیش از ۶۰ میلیارد دلار سود داشته اند که به اندازه ی سود کمپانی پپسی کولا در سال و حدود ۳ درصد سود ناخالص داخلی کشور است.

برای شما هم جالب است؟ :  باورنکردنی ترین نوع ماساژ بدن خانم ها در تایلند (تصویر)

 

مخوف‌ترین گروه‌های مافیایی و تبهکاری جهان (۲)

یکی از دلایل موفقیت آن ها این است که بسیار سری تلاش نموده و افرادی که در این گروه ها حضور دارند معمولاً از یک تبار خونی هستند. این مسئله شهادت دادن یک عضو مافیا علیه عضو دیگر را بسیار سخت می کند از آنجاییکه آن ها قادر نیستند به کسی خیانت کنند که در حقیقت برادر، پسر عمو یا پدر یا در کل آشنای خانوادگی آن هاست. این شیوه عضوگیری و فعالیت آن ها بسیار موثر و کارآمد بوده است از آنجاییکه به ندرت اتفاق می افتد که کسی از خانواده ی مافیایی اندرانگتا با پلیس هم کاری کند. در یکی از تلاش های پلیس برای استخدام یک خبرچین و بهره برداری از ایشان علیه خانواده ی مافیایی اندرانگتا در سال ۲۰۱۰ شرایط بر با استناد به انتظار پیش نرفت. زن ۳۵ ساله ای که خبرچین پلیس بود با شلیک گلوله به قتل رسیده و جنازه ی ایشان در اسید حل شد. بدین خاطر اگر چه مافیای اندرانگتا بسیار سری رفتار می کند با اینحال از اعمال خشونت و انعکاس یافتن جنایت هایش در جراید نیز هیچ ابایی ندارد.

 


۴- داعش

 

مخوف‌ترین گروه‌های مافیایی و تبهکاری جهان (۲)

گروه ولایت اسلامی عراق و شام با اسم اختصاری «داعش» در سال ۲۰۰۴ از گروه القاعده حاضر در عراق و در پی کشته شدن چندین عدد از رهبرانشان ایجاد شد. آن ها اسم خود را به داعش تغییر داده و با این وجود در آن دوران خود را دولت اسلامی عراق می نامیدند. امروزه این گروه تندرو و بیرحم در مناطقی از عراق و سوریه حضور داشته و خطرناک ترین گروه تروریستی بین المللی به شمار می آیند که به دلیل بنیادگرایی افراط گرایانه ی مذهبی خود در سال های واپسین دنیا را به آشوب کشیده اند. اگر چه آن ها در حقیقت یک گروه تروریستی به شمار می آیند با اینحال به دلیل بهره برداری از شیوه های تبهکارانه در کسب سود در این فهرست قرار گرفته اند.

 

مخوف‌ترین گروه‌های مافیایی و تبهکاری جهان (۲)

داعش از شیوه های عضوگیری مشابهی مانند دیگر گروه های تبهکاری خیابانی استفاده می کند. آن ها عمدتاً از بین مردم جوان و خشمگین جاهای جنگ زده و دیگر نقاط جهان با وعده ی اسلحه، قدرت و پول و با بهره برداری از ایدیولوژی های مذهبی عضوگیری خود را انجام می دهند. فعالیت های تبهکارانه آن ها شامل دریافت پول از خانواده های مردم ربوده شده، فروش عتیقه جات دزدیده شده، اخاذی، فروش غیرقانونی نفت و تا حدود فراوانی نیز قاچاق انسان است. یکی از امتیازاتی که این گروه بر خلاف دیگر گروه های تبهکاری دارد دسترسی به نفت خام می باشد. با استناد به برآوردها آن ها سالانه و روی هم رفته از تمامی فعالیت های تبهکارانه ی خود حدود یک میلیارد دلار سود کسب می کنند. آن ها از روش ویدیوهایی که مرتباً در محیط مجازی پخش کرده و سر بریدن و اعدام قربانیان خود را به نمایش می گذارند رعب و وحشت را به اشتراک مردم جهان پراکنده کرده اند.

 


۳- سولنتسوسکایا براتوا

 

مخوف‌ترین گروه‌های مافیایی و تبهکاری جهان (۲)

مافیای روسیه «سولنتسوسکایا براتوا« (Solntsevskaya Bratva) اسم گذاری شده با اینحال معلومات بسیار کمی در باب آن می باشد. نهایتا بدین شکل مطرح شده است که فعالیت های مافیایی در روسیه به وسیله شخصی به اسم سرگئی میخائیلوف شروع شد که بیشتر خود را یک تاجر می داند تا گنگستر. این سندیکای تبهکاری روسی ساختار مرکزی سازمان یافته و خوبی ندارد. به جای این مسئله، ۱۰ گروه مستقل این سندیکا که بطور کلیً جدا از هم کار می کنند تحت فرماندهی ۱۲ نفر اصلی فعالیت دارند که مرتباً با هم جلسه داشته و منابع انسانی شان را با هم متحد می کنند. آن ها در کشورهای دیگر نیز اعضایی دارند.

 

مخوف‌ترین گروه‌های مافیایی و تبهکاری جهان (۲)

با استناد به گزارش ها سندیکای سولنتسوسکایا براتوا یکی از ثروتمندترین و پردرآمدترین سندیکاهای تبهکارانه در تمامی جهان به شمار می آید. آن ها برای کسب سود دست به هر کاری زده و یکی از منابع اصلی درآمدی آن ها اخاذی است. حتی گفته شده که افرادی که در عرصه ی فعالیت آن ها سرگرم اشتغال هستند باید تا حدود ۲۰ درصد از سود خود را به سندیکای سولنتسوسکایا براتوا بدهند و اگر از این کار سر باز بزنند خود یا عضو های خانواده شان کشته خواهند شد. پس وقتی که عضو های سندیکا با مردم معمولی چنین رفتاری انجام می دهند می توان تصور کرد که ورژن ی آن ها برای گروه های رقیب و افرادی که به آن ها ضربه بزنند چه خواهد بود.

برای شما هم جالب است؟ :  رابطه جنسی این دختر با یک خوک (تصویر)

 


۲- مارا سالواتروچا

 

مخوف‌ترین گروه‌های مافیایی و تبهکاری جهان (۲)

در ایالات متحده نیز گروه های تبهکاری و مافیایی بسیاری می باشد. برای نمونه در این کشور گروه های موتورسواری به اسم «فرشتگان جهنم» و «مغول ها»، گروه های شهری مانند «خون ها» و «کریپ ها» می باشد با اینحال برای مامورین اف بی آی خطرناک ترین گروه تبهکاری ایالات متحده گروه مارا سالواتروچا است که با اسم «MS-13» بیشتر شناخته می شوند. هم اینک این گروه تبهکاری تنها گروهی است که یک نیروی ویژه برای جلوگیری از آن شکل گرفته و سعی در متوقف کردن آن ها دارد.

MS-13 کار خود را در دهه ی ۱۹۸۰ در لس آنجلس با مهاجران السالوادوری که از جنگ داخلی فرار کرده بود شروع کرد. از آن وقت تا اینجای کار MS-13 به یک گروه تبهکاری چند ملیتی مبدل شده است که بین ۶٫۰۰۰ تا ۱۰٫۰۰۰ عضو در واشنگتن دی سی  و ۴۲ ایالت دیگر آمریکا دارد. به علاوه از طرف دیگر شاخه هایی از این گروه در کشورهای کانادا، مکزیک، السالوادور، هندوراس و گواتمالا نیز حضور دارند. عضو های این گروه تبهکاری معمولاً با تتوهای روی بدنشان و مخصوصا در ناحیه صورت شناخته می شوند و لباس هایی نیز به تن می کنند که سمبل MS-13 روی آن جای گرفته است.

 

مخوف‌ترین گروه‌های مافیایی و تبهکاری جهان (۲)

بیشتر عضو های این گروه تبهکاری ریشه ی السالوادوری دارند و به اشتراک آن ها ملیت های هندوراسی و گواتمالایی نیز دیده می شود. آن ها معمولاً عضو های خود را از میان مردم جوان مخصوصا بچه های دبیرستانی انتخاب می کنند. منبع اصلی سود آن ها خرید و فروش مواد مخدر، اخاذی، دزدی و قاچاق انسان است که آن ها را برای بردگی جنسی به فروش می رسانند. چیزی که در باب این گروه تبهکاری دلیل وحشت اف بی ای شده میزان خشونت اجرا شده به وسیله این گروه است. دلیل اصلی خشونت فراوان در این گروه از نداشتن سلسله مراتب در ان نشأت می گیرد و در حقیقت سیستم آن ها بیشتر یک سیستم با قدرت افقی است و هر بخش از این سازمان که «محفل» (clique) نامیده می شود به روش مستقل رفتار می کند. این مسئله دلیل تنش به اشتراک محفل ها شده  و معمولاض مردم غیرنظامی در درگیری های بین محفل های رقیب صدمه می بینند.

 

مخوف‌ترین گروه‌های مافیایی و تبهکاری جهان (۲)

اگر چه این گروه تبهکاری در ایالات متحده بسیار خشن رفتار می کند با اینحال خشونت آن ها در کشورهای آمریکای مرکزی بسیار شدیدتر است. کشورهای هندوراس، السالوادور و گواتمالا که مثلث شمالی خوانده می شود محل حکمرانی این گروه بوده و آن ها را به نا امن ترین کشورهای بدون جنگ مبدل کرده است.

 


۱- لوس زتاس

 

مخوف‌ترین گروه‌های مافیایی و تبهکاری جهان (۲)

بیشتر کارتل های مواد مخدر امروز مکزیک از گروهی تبهکار که در دهه ی ۱۹۸۰ کوکائین را از کلمبیا به ایالات متحده قاچاق می کردند نشات گرفته اند. در آن دوران دولت ایالات متحده شدیدا با کارتل های کلمبیایی برخورد کرد با اینحال کار مشابهی در باب کارتل های مکزیکی امکان پذیر نبود. در این دوره اصلی ترین و قدرتمندترین گروه های تبهکاری مکزیک، کارتل گوادالاخارا و کارتل خلیج بودند. در سال ۱۹۸۹، سردسته کارتل گوادالاخارا دستگیر شده و مسیرهای قاچاق این کارتل به دست سه دستیار ایشان افتاد که دلیل بوجود آمدن سه کارتل دیگر با عنوان های سینالوا، خوارز و تیخوانا شد. هم اینک کارتل سینالوا فعالترین و قدرتمندترین کارتل شناخته می شود از آنجاییکه بیشترین قلمرو و بیشترین مسیرهای قاچاق را در دست دارد.

 

مخوف‌ترین گروه‌های مافیایی و تبهکاری جهان (۲)

در حقیقت آن ها یک مسیر قاچاق به درون شیکاگو دارند که دلیل مرگ های فراوانی شده است. روی هم رفته کارتل خلیج قدرت کمتری درمقایسه با کارتل منحل شده ی گوالاداخارا داشته و با این وجود در مقام دوم از جهت قدرت و بزرگی قرار دارد. با اینحال خطرناک ترین کارتل از جهت قدرت در رده سوم قرار داشته و کارتل لوس زتاس اسم گذاری شده که به معنای «زد ها» (Zs) است. هم اینک سردسته ی این گروه واضح نیست و با این وجود دلیل خوبی نیز برای این مسئله می باشد. از لحظه شکل گیری این گروه تمامی رهبران آن یا دستگیر و یا کشته شده اند. تازه ترین رهبر این گروه عمر تروینیو مورالس اسم داشت که در سال ۲۰۱۵ دستگیر شد. قبل از وی نیز برادرش میگل تروینیو مورالس رهبر گروه بود که در سال ۲۰۱۳ دستگیر شد.

برای شما هم جالب است؟ :  آیا تا بحال ترسناک ترین استخر دنیا را دیده اید؟

 

مخوف‌ترین گروه‌های مافیایی و تبهکاری جهان (۲)

گروه لوس زتاس کار خود را در سال ۱۹۹۹ با یک گروه ۳۴ نفره از تیم قاتلان کارتل خلیج شروع کرد. همه ی آن ها نظامیان سابق مکزیکی بوده که اموزش های رزمی و نظامی بالایی را دریافت کرده بودند. تا سال ۲۰۰۳ تعداد عضو های این گروه به ۳۰۰ نفر گسترش پیدا کرد. بعد از سال ها درگیری داخلی نتیجا در سال ۲۰۱۰ گروه لوس زتاس از کارتل خلیج جدا شد. در همین لحظه دولت ایالات متحده مطرح کرده که گروه لوس زتاس از جهت تکنولوژی پیشرفته ترین، پیچیده ترین و خطرناک ترین کارتل تبهکاری است که در مکزیک فعالیت می کند.

چیزی که این گروه را این قدر خطرناک کرده این است که آن ها از هیچ قانونی پیروی نمی کنند. برای نمونه در سال ۲۰۰۹، آن ها به زور وارد خانه ی یک مامور ارشد پلیس شده و ایشان و همسرش که ایشان نیز پلیس بود را به قتل رساندند و سپس همزمان با اینکه سه دختر آن ها در خانه بودند آن را به حریق کشیدند. یک باز هم در بهار سال ۲۰۱۱، لوس زتاس چندین اتوبوس پر از مهاجر را متوقف کرده و به زنان تجاوز کردند. سپس مردان را مجبور کردند که مانند گلادیاتورها تا سر حد مرگ با هم مبارزه کنند. برندگان این نبردهای خونین با اسم قاتل برای نبردی که پیشتر با کارتل های خلیج و سینالوا در می گرفت استخدام می شدند. دیگر مردم حاضر در اتوبوس ها کشته شدند. بعد از این حادثه جنازه ی ۱۹۳ نفر در ۷۲ قبر پیدا شد.

 

مخوف‌ترین گروه‌های مافیایی و تبهکاری جهان (۲)

این تنها یکی از قتل عام هایی بود که در آن عضو های این گروه با بی رحمی تمام تعداد فراوانی انسان بی گناه را می کشتند. حتی در رسانه های اجتماعی نیز کسی نمی تواند بر علیه این گروه سخنی بگوید. یک روزنامه نگار آزاد به اسم ماریا دل روزاریو فونتس روبیو جریان هایی را در باب جنایات لوس زتاس با اسم مستعار در طول چندین ماه و با بهره برداری از هشتگ #reynosafollow در محیط مجازی پخش کرد. در سال ۲۰۱۴، از حساب توئیتر ایشان پیامی بدین مضمون ثبت شد: “#reynosafollow دوستان و خانواده، اسم حقیقی من ماریا دل روزاریو فونتس روبیو است، من یک پزشک هستم. امروزه زندگی من به انتهای رسیده است”. همراه با این پیغام دو تصویر نیز قرار داشت که تصویر اول زنی را نشان می داد که به دوربین خیره شده بود و در عکس دوم نیز زنی دیده می شد که یک گلوله در سر وی خالی شده بود. ایشان کسی نبود جز ماریا فونتس روبیو با اینحال جنازه ی ایشان هیچگاه پیدا نشد.

 

مخوف‌ترین گروه‌های مافیایی و تبهکاری جهان (۲)

به علاوه از طرف دیگر این گروه به تقلید از داعش ویدیوهایی از مراسم سر بریدن مخالفان خود تهیه کرده و در شبکه های اجتماعی پخش می کنند. سردسته سابق گروه لوس زتاس دوست داشت قربانیان خود را به راهی ویژه موسوم به «guiso» به معنی «تاس کباب» بکشد. وی قربانی خود را در داخل یک ظرف استوانه ای بزرگ قرار داده و سپس ایشان را زنده به حریق می کشید.

سایت خبری “ایران پی پر” امیدوار است اخبار با مزه ای که برای شما گردآوری میکند و از نمونه خبر مخوف‌ترین گروه‌های مافیایی و تبهکاری جهان (۲) موردپسند شما دوستان عزیز و همراهان واقع شود. در نظر داشته باشید شما خواننده گرامی در بیشتر مواقع میتوانید دوستان خود را با ابزارهای سایت در باب این مقاله و مباحث دیگر سایت مطلع نمایید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات