کد خبر : 41168
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۵
50 views بازدید

مردم از مراکز مجاز دام تهیه کنند

در اخرین اخبار اجتماعی خبری پخش شده مبنی بر اینکه مردم از مراکز مجاز دام تهیه کنند. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اخباراجتماعی روز پخش میکنیم. باشگاه خبرنگاران جوان: مهدی خلج مدیرعامل سازمان دامپزشکی کشور در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر با تاکید بر رعایت موارد بهداشتی برای ذبح دام در روز عید قربان اظهار داشت:در سطح کشور میادین میوه و تره […]

در اخرین اخبار اجتماعی خبری پخش شده مبنی بر اینکه مردم از مراکز مجاز دام تهیه کنند. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اخباراجتماعی روز پخش میکنیم.

باشگاه خبرنگاران جوان: مهدی خلج مدیرعامل سازمان دامپزشکی کشور در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر با تاکید بر رعایت موارد بهداشتی برای ذبح دام در روز عید قربان اظهار داشت:در سطح کشور میادین میوه و تره بار معرفی کننده دام مجاز و اماکن مشهور تحت نظارت سازمان دامپزشکی می باشد و تاکید ما به هموطنان اینست که برای قربانی کردن دام به این مراکز مراجعه کنند.

وی ادامه داد: در سطح استان تهران   ۱۴۰ مکان معرفی و خرید دام  تعبیه شده که ۹۰ مرکز خدمات ذبح شرعی نیز معرفی می دهند.

 مدیرعامل سازمان دامپزشکی تصریح کرد : در بحث بهداشتی بودن دام غیر از نظارت بر تامین دام سالم ، مکان ذبح دام نیز ارزش دارد از این جهت پیش نهاد می شود مردم به  کشتارگاه های مجاز و به علاوه از طرف دیگر عده ای مراکز ویژه در این روز مقرر کرده شده است مراجعه کنند.

وی با اشاره به ضرورت نکان بهداشتی با استناد به بیماری تب کنگو گفت:در این مراکز مجاز لاشه دام بعد از ذبح ۲۴ ساعت در سردخانه باقی می ماند و بعد از آن به صاحب تحویل داده می شود.

خلج اضافه کرد:در کشتار سنتی در معابر و درب خانه ها به توجه به سالم بودن دام امکان سرایت بیماری از روش کنه می باشد.

وی ادامه داد: امسال ۱۹۳۳ اکیپ ثابت ۹۴۸ اکیپ سیار برای معرفی خدمات کشتار دام داریم و اگر  اضطراری وجود داشت و امکان مراجعه به مراکز مجاز نبود هموطنان می توانند با همکاران سیار سازمان دامپزشکی رابطه بگیرند تا در محل حضور بیابند.

برای شما هم جالب است؟ :  وکلا از ابلاغ الکترونیک گله مندند

با استناد به این خبر عزیز الهی مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران در خصوص هزینه دام زنده در این روزهای گفت:ملاک برای هزینه دام یک مقطع زمانی مخصوصی نباید باشد با اینحال در این روزهای هزینه دام تحت تاثیر قرار می گیرد چراکه تقاضا گسترش می یابد.

وی اضافه کرد: هم اینک نرخ هر کیلو دام زنده بین ۱۴٫۵ تا ۱۷٫۵ هزار تومان متغیر است؛ نرخ مشخصی در این عرصه تعیین نشده و  برخوردی از جانب ابزار های نظارتی نیست با اینحال هزینه ها در همین حدود است.

عزیزالهی تصریح کرد:هرسال با هم کاری سازمان دامپزشکی مراکز معرفی دام در سطح شهرها ساماندهی می شود که در این مراکز کیفیت و هزینه دام خوب است.

با استناد به این خبر پیشتر رحیمی میادین تره بار تهران اظهر داشت:سال قبلی ۱۹ مرکز معرفی خدمات ذبح شرعی داشتیم که امسال به ۲۵ مرکز گسترش یافته است و  تمام خدمات با حضور دامپزشکان و ناظر ذبح شرعی به روش رایگان انجام می گیرد.

وی اضافه کرد : در این مراکز دام پایین نظر دامپزشک معاینه می شود و لاشه نیز بعد از ذبح از نو بازرسی می شود که اگر مشکلی بود وجه آن به خریدار باز می گردد.

رحیمی در خصوص هزینه نهایی دام گفت:هزینه تابع معرفی و تقاضاست و نرخ نهایی فردا واضح می شود.

لینک خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات