کد خبر : 27653
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۸
12 views بازدید

مرگ دلخراش «آتنا» و چند نکته قابل تامل

در اخرین اخبار اجتماعی خبری پخش شده مبنی بر اینکه مرگ دلخراش «آتنا» و چند نکته قابل تامل. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اخباراجتماعی روز پخش میکنیم. خبرگزاری ها: چند روز است جامعه ما ملتهب جنایتی است که در شهری کوچک با مردمی مهربان رخ داده و طی آن دخترکی بیگناه، در چنگال فردی مبتلا به بیماری اعصاب و روان گرفتار شده، […]

در اخرین اخبار اجتماعی خبری پخش شده مبنی بر اینکه مرگ دلخراش «آتنا» و چند نکته قابل تامل. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اخباراجتماعی روز پخش میکنیم.

خبرگزاری ها: چند روز است جامعه ما ملتهب جنایتی است که در شهری کوچک با مردمی مهربان رخ داده و طی آن دخترکی بیگناه، در چنگال فردی مبتلا به بیماری اعصاب و روان گرفتار شده، مورد تعرض قرار می‌گیرد و به شکل وحشیانه‌ای به قتل می‌رسد.

وزیر بهداشت در کانال تلگرامی خود با اشاره به حادثه تلخ پارس‌آباد آورده است:

ضمن تسلیت به خانواده داغدار این دخترک خردسال، ضروری می‌دانم به چند نکته اشاره کنم:

۱- به دفعات از ارزش سلامت روان در جامعه و نقش آن در تعادل و تثبیت امنیت اجتماعی سخن گفته شده است. بررسی ها انجام شده در عرصه روان پزشکی نشان می‌دهد در جوامع بشری سوء رفتار جنسی با کودکان، شایع‌تر از آن چیزی است که تصور می‌شود؛ به گونه‌ای که با استناد به نتایج پژوهش‌های میدانی، در کشورهای غربی تا ۲۷ درصد دختران در کودکی مورد بدرفتاری و یا آزار جنسی قرار گرفته‌اند.

۲- بررسی ها انجام شده به علاوه از طرف دیگر بیانگر این حقیقت است که کودکان، بیشتر مورد تعرض فردی قرار می‌گیرند که با آنها آشنایی و یا حتی نسبت فامیلی دارد، چرا که این آشنایی باعث اعتماد کودک می‌شود و با این وجود امکان چنین عملی را راحت‌تر می‌کند. همچنانکه آتنا هم به دلیل رفت و آمد در مغازه فرد متجاوز، ایشان را می‌شناخته و به ایشان اعتماد داشته است.

برای شما هم جالب است؟ :  تقدیر وزیر بهداشت از اعتماد نمایندگان مجلس

۳-  و نکته آخر این‌که آرزو می‌کردم هرگز در کشورم بیننده این حوادث تلخ و دلخراش نباشم، با اینحال آرزو یک چیز است و حقیقت‌ چیز دیگری.
به‌یقین برخورد قاطع، سریع و بدون مماشات قضایی با افرادی که متعرض کودکان معصوم می‌شوند، در کاهش این آسیب اجتماعی موثر بوده و با این وجود مطالبه مردم است، با اینحال مطمئنا کافی نیست.

در چنین موقعیتی آموزه‌های فرهنگی و دینی تا حد فراوانی جامعه ما را در مقابل مسایلی از این دست، مصون داشته با اینحال جریان غم انگیز آتنای عزیز، باز هم ثابت کرد همراه با برخوردهای قاطع قضایی، با استناد به اقتضائات فرهنگی، نیازمند توجه به سلامت روان در جامعه و ترویج آموزش‌های ضروری در مقاطع سنی و تحصیلی از روش والدین، نظام آموزشی و نشریهها، به‌ویژه صدا و سیما هستیم.

فراموش نکنیم زخم‌های برجای مانده از چنین حوادثی، به راحتی التیام نمی‌یابد.

لینک خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات