کد خبر : 38687
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۵
14 views بازدید

مرگ هایی که تماشاگران را به خشم آورد

درمورد اخبار صدا و سیما و تلوزیون در خبرها آمده است که مرگ هایی که تماشاگران را به خشم آورد . پیشتر با “ایران پی پر” باشید تا این خبر را با هم بخوانیم. برترین ها – ترجمه از حسین علی پناهی: برای علاقه مندان پرشور سریال های تلویزیونی بسیار سخت است که با عده ای از شخصیت های سریال های پرطرفدار خود همزادپنداری نکرده […]

درمورد اخبار صدا و سیما و تلوزیون در خبرها آمده است که مرگ هایی که تماشاگران را به خشم آورد . پیشتر با “ایران پی پر” باشید تا این خبر را با هم بخوانیم.

برترین ها – ترجمه از حسین علی پناهی: برای علاقه مندان پرشور سریال های تلویزیونی بسیار سخت است که با عده ای از شخصیت های سریال های پرطرفدار خود همزادپنداری نکرده و به آن ها وابسته نشوند. بدین جهت وقتی که یکی از شخصیت های پرطرفدار جریان در سریال کشته می شود این علاقه مندان امکان دارد درمانده شده و شدیدا ناراحت شوند. ممکن است از لحاظ آن ها شخصیت مورد نظر نباید می مرد. دلیل حذف کردن شخصیت به هر میزان که باشد تماشاگران بی تردید دیوانه خواهند شد. بیایید نگاهی بیندازیم به مرگ برخی از شخصیت ها در سریال های پرطرفدار که تماشاگران را بیش از هر چیز دیگری تحت تاثیر قرار داده است.

۱-شخصیت لکسا در سریال ۱۰۰

در سریال درام پساآخرالزمانی «۱۰۰» (The 100) وقتی که تماشاگران با مرگ شخصیت دوست داشتنی لکسا (Lexa) در اپیزود هفتم فصل سوم با عنوان «سیزده» مواجه شدند شدیدا برآشفتند. وی غیر از این که شخصیت پرطرفدار تماشاگران سریال بود حتی سعی فراوانی برای دوستی با دیگر شخصیت پرطرفدار سریال یعنی کلارک داشته و به سختی برای ایجاد صلح تلاش می کرد.

 

 

 

روی هم رفته نقش ایشان بیش از قبل برای تماشاگران سریال دوست داشتنی شده بود با اینحال ناگهان کشته شد. خشم تماشاگران از حذف شدن شخصیت لکسا چنان دردسرساز شد که یکی از تولیدکنندگان سریال به اسم جیسون روتنبرگ مجبور شد رسماً نامه ای به علاقه مندان سریال نوشته و بابت مرگ لکسا در سریال و نحوه ی رخ دادن آن معذرتخواهی نماید.

 


۲- شخصیت آدریانا در سریال خانواده سوپرانو

در سریال تلویزیونی گانگستری «خانواده سوپرانو» (The Sopranos) که پر از مرگ های فجیع بود ممکن است هیچ مرگی به اندازه ی مرگ شخصیت آدریانا که برای مدت فراوانی نامزد کریستوفر بود تماشاگران را ناراحت نکرد. اگر چه ایشان در ابتدای ورود به جریان سریال شخصیتی سطحی نگر و مادی گرا بود با اینحال بعد از آشنایی بیشتر با ایشان معلوم شد که ایشان انسان خوبی است، کسی که علاقه داشت برای نامزدش بهترین باشد اگر چه کریستوفر در بیشتر مواقع ایشان را آزار می داد. وقتی که اف بی آی وی را مجبور می کند که برای آن ها جاسوسی کند آدریانا سعی می کند که کریستوفر را با خود مشمول قانون خدمات رسانی از بیننده سازد با اینحال کریستوفر وحشیانه به ایشان حمله کرده و تا سر حد خفه شدن گلوی ایشان را فشار می دهد.

 

مرگ های اتفاق افتاده در سریال های تلویزیونی که تماشاگران را به شدت خشمگین ساخت 

 

این رفتار خشن و ناجوانمردانه ی کریستوفر تماشاگران را شدیدا ناراحت تولید با اینحال تماشای ادامه ی جریان آن ها را شوکه کرد. تونی پیشتر به آدریانا بیان میکند که کریستوفر دست به خودکشی زده است. سپس دستیار آدمکش کریستوفر با اسم سیلویو از راه می رسد. با شرایطی که اتومبیل حامل سیلویو و آدریانا از شهر دور می شود همه می دانند که آدریانای بیچاره به سوی مرگ می رود و کریستوفر به ایشان خیانت کرده است. این مرگ چنان غیرمنتظره بود که بسیاری از علاقه مندان سریال آن را باور نکرده و این تئوری را ساختند که در لحظه شلیک گلوله به وسیله سیلویو چهره ی آدریانا در کادر دیده نمی شود پس در حقیقت ایشان نمرده است.

 


۳- عروسی سرخ در سریال بازی تاج و تخت

هیچ فهرستی از قتل های ناراحت کننده در سریال های تلویزیونی بدون جریان دهشتناک موسوم به «عروسی سرخ» (Red Wedding) در سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) کامل نخواهد بود. همزمان با اینکه افرادی که کتاب های جورج آر آر مارتین را خوانده بودند می دانستند که پیشتر چه اتفاقی خواهد افتاد با اینحال برای افرادی که تنها از روش سریال با این جریان آشنا شده بودند عروسی سرخ به یک کابوس مبدل شد. بعد از دیدن آشتی ساده ی راب استارک با لرد والدر فری همه برای اجرا مراسم عروسی ادمیور تالی و روسلین فری در قصر دوقلو حاضر شده بودند.

برای شما هم جالب است؟ :  خط شکنی در تلویزیون پایین سایه ماه رمضان

 

مرگ های اتفاق افتاده در سریال های تلویزیونی که تماشاگران را به شدت خشمگین ساخت 

به نظر می رسید که همه چیز آرام و بر وفق مراد خانواده ی استارک و با این وجود تماشاگران پیش می رود با اینحال ناگهان در عرض چند دقیقه تعداد فراوانی از شخصیت های اصلی سریال بی رحمانه به قتل رسیدند از نمونه راب استارک، همسرش تالیسا، مادرش کاتلین استارک و گرگ دوست داشتنی آن ها با اسم «باد خاکستری». این صحنه چنان با وحشت، نگرانی و خشم تماشاگران مواجه شد که بسیاری از آن ها در محیط مجازی نارضایتی خود را از آن مطرح کرده و حتی عده ای با رکیک ترین کلمات جورج آر آر مارتین و تولیدکنندگان سریال را مورد لطف خود قرار دادند. با این وجود شخصیت های دیگری نیز مورد لطف علاقه مندان خشمگین قرار دریافت کردند از نمونه: والدر فری، رووث بولتون، خانواده ی لنیستر و حتی دوستانشان که کتاب مارتین را خوانده بودند با اینحال در باب این صحنه به آن ها اخطار نداده بودند. با اینحال جمله ی مشهور رمزی بولتون تنها جوابی است که باید به این تماشاگران خشمگین داد:” اگر فکر می کنی که این مسئله انتهای خوشی خواهد داشت باید بدانی که توجه نداشته ای”.

 


۴- شخصیت جویس سامرز در سریال بافی قاتل خون آشام

برای تماشاگران سریال «بافی قاتل خون آشام» (Buffy the Vampire Slayer) ممکن است دردناک ترین صحنه ی این سریال صحنه ی مرگ شخصیت جویس سامرز مادر بافی باشد. جویس بعد از این که تمام فل پنجم سریال را با بیماری به سر برد کم کم داشت شرایط جسمی ایشان بهتر می شد. سپس در ابتدای اپیزود «جسد» (The Body) وقتی باقی به خانه بازمی گردد بدن بی جان مادرش را روی کاناپه پیدا می کند،دلیل مرگ ایشان سکته ی مغزی تشخیص داده می شود.

 

مرگ های اتفاق افتاده در سریال های تلویزیونی که تماشاگران را به شدت خشمگین ساخت 

 

احساسات تماشاگران بعد از مرگ یکی از شخصیت های پرطرفدار سریال را می توان در شکل کلماتی مانند «شوکه شده»، «گیج شده»، «خشمگین»، «انکار حقیقت» و «درماندگی و غم مطلق» تعریف کرد. دیگر شخصیت های سریال نیز بعد از شنیدن خبر مرگ جویس چنین احساساتی داشتند. بسیاری از تماشاگران سریال از مرگ جویس خشمکین شده بودند. این حادثه چنان غیرمنتظره بود که سارا میشل گلار که شخصیت بافی را در این سریال بازی کرده بود بعدها فاش کرد که به خاطر این ایده تولید کننده سریال با ایشان درگیری لفظی یافته است. اگر چه این اپیزود یکی از زیباترین اپیزودهای تمام فصول سریال به شمار می آید با اینحال مدتی لحظه برد تا تماشاگران با مرگ مادر بافی کنار آمدند.

 


۵- شخصیت ریتا مورگان در سریال دکستر

در اپیزود پایانی فصل چهارم سریال «دکستر» (Dexter) مرگ غیرمنتظره یکی از شخصیت های اصلی سریال هم تماشاگران و هم شخصیت دکستر مورگان را در شوک بزرگی فرو برد. در این اپیزود، دکستر تصمیم می گیرد همسر و فرزندانش را به یک مکان امن در بیرون از شهر بفرستد تا با خیال راحت برای شکار قاتل موسوم به «قاتل تثلیث» (Trinity Killer) تلاش کند.

 

مرگ های اتفاق افتاده در سریال های تلویزیونی که تماشاگران را به شدت خشمگین ساخت 

 

بالاخره دکستر موفق می شود قاتل تثلیث را دستگیر کرده و برای این که مانع از صدمه دیدن انسان های بیگناه بیشتری شود ایشان را به قتل می رساند. در کمال ناباوری دکستر آگاهی نداشت که قاتل بی رحم قبل از دستگیری یک قربانی دیگر نیز داشته است، همسرش ریتا. وقتی دکستر به خانه باز می گردد با جنازه ی ریتا در وان حمام مواجه می شود همزمان با اینکه پسرشان هریسون در گودالی از خون مادرش نشسته و گریه می کند. اگر چه ریتا هیچگاه از شخصیت های مشهور سریال نبود با اینحال بسیاری از مرگ ایشان آشفته شدند.

برای شما هم جالب است؟ :  سریال «حادثه کترینگ» پُر از حوادث باورنکردنی

 


۶- شخصیت لین پرایس در سریال مردان دیوانه

اگر با دقت به نشانه های سریال «مردان دیوانه» (Mad Men) نگاه کرده باشید مرگ شخصیت لین پرایس برای شما غیرمنتظره نیست. با اینحال بی تردید خودکشی ایشان در فصل پنجم سریال یکی از دلسرد کننده ترین و ناراحت کننده ترین لحظات برای علاقه مندان سریال در تمامی فصول سریال بود. وی به محض ورود به جریان به یکی از شخصیت های دوست داشتنی آن مبدل شد.

 

 مرگ های اتفاق افتاده در سریال های تلویزیونی که تماشاگران را به شدت خشمگین ساخت

وقتی که ایشان از جهت مالی دچار دردسر شد ایشان مجبور می شود ۷٫۸۰۰ دلار از موسسه اختلاس کند تا بدهی هایش را جبران کند. شخصیت دان از این اضافه دستمزده آگاه شده و لین را بازخواست می کند و به ایشان مطرح می کند باید استعفا دهد. بعد از این که سعی می کند با ماشین جگوار جدیدش خودکشی کند در می یابد ماشین ایشان روشن نمی شود. بدین ترتیب به دفتر کارش در موسسه باز می گردد و بعد از نوشتن یک نامه ی استعفا خودش را دار می زند. بسیاری از علاقه مندان سریال از مرگ لین شوکه شده و آن را غیرمنصفانه می دانستند.

 


۷- شخصیت دِرک شپرد در سریال آناتومی گری

رابطه ی شخصیت دِرک «من دریمی» شپرد با مردیت گری در سریال «آناتومی گری» (Grey’s Anatomy) از مضامین اصلی و مورد توجه ی علاقه مندان سریال بود که به دفعات جدایی و آشتی از نو آن ها را دیده بودند. در فصل یازدهم به نظر می رسید که رابطه ی این دو بالاخره به سطحی از ثبات رسیده و شرایط آن ها در حال بهتر شدن است. با اینحال این شادی تماشاگران مدت فراوانی تداوم نیاورد. دِرک که بیننده بک تصادف در خیابان است سریع وارد رفتار شده و سعی می کند به قربانیان کمک کند.

 

مرگ های اتفاق افتاده در سریال های تلویزیونی که تماشاگران را به شدت خشمگین ساخت 

 

سپس به ماشینش باز می گردد تا آن جا را ترک کند با اینحال ناگهان یک کامیون با ایشان برخورد می کند. اگر چه ایشان را خیلی سریع به بیمارستان منتقل می کنند با اینحال وی دچار مرگ مغزی می شود. بدین ترتیب مردیت مجبور می شود تصمیم سختی بگیرد و به مرگ ایشان رضایت بدهد. بعد از مرگ شخصیت دِرک خشم تماشاگران در محیط مجازی فوران کرد و همه تولید کننده ی سریال یعنی شوندا ریمز را با بدترین الفاظ خطاب قرار دادند. این اولین باری نبود که در این سریال یک شخصیت پرطرفدار کشته می شد با اینحال مرگ دِرک شدیدترین ضربه ی روحی به تماشاگران سریال بود.

 


۸- شخصیت چارلی پیس در سریال گمشدگان

شخصیت چارلی پیس در سریال «گمشدگان» (Lost) یکی از شخصیت هایی بود که بیشترین رنج ها را تحمل کرده بود. چارلی با اسم یک موسیقیدان درمانده و یک معتاد به هروئین چیزی برای زنده ماندن بعد از سقوط هواپیمای پرواز ۸۱۵ نداشت با اینحال بعد از ملاقات با کلر شدیدا به ایشان علاقمند شده و نقش پدر پسربچه ی ایشان را بر عهده گرفت. با گام برداشتن جریان سریال جنبه های مثبت و دوست داشتنی شخصیت چارلی خود را نمایش دادند. ایشان سلامت و هوشیاری خود را به دست آورده بود و بیشترین تلاش را برای کمک به اطرافیانش می کرد.

برای شما هم جالب است؟ :  کارتون های دوران کودکی، که رمان بودند

 

مرگ های اتفاق افتاده در سریال های تلویزیونی که تماشاگران را به شدت خشمگین ساخت 

 

به محض این که علاقه مندان سریال به شخصیت چارلی عادت کرده و عاشق ایشان شدند شرایط باز هم برای چارلی بد شد. در فصل سوم، دزموند به چارلی اخطار می دهد که در رویاهای خود مرگ ایشان را به دفعات و به دفعات دیده است و این مسئله دلیل می شود چارلی به این نتیجه برسد که ایشان بزودی خواهد مرد. بالاخره چارلی با حرکتی قهرمانانه در ایستگاه پایین آب برای نجات دادن دزموند و انتهای دادن به خرابی الکترونیکی که مانع از مخابره شدن پیغام درخواست کمک بازماندگان حادثه می شد جان خود را از دست داد. وقتی که علاقه مندان سریال شایعاتی را در باب مرگ چارلی در آتی ای نزدیک شنیدند سعی کردند این شخصیت را نجات دهند. مرگ چارلی شدیدا تماشاگران سریال را تحت تاثیر قرار داده و بعد از مرگ ایشان تماشاگران سریال به مرور لحظه از فصل چهارم به بعد کاهش پیدا کردند.

 


۹- شخصیت شیرین برثیون در سریال بازی تاج و تخت

وقتی پای مرگ خشمگین کننده شخصیت های دوست داشتنی سریال های تلویزیونی به میان می آید اول از همه اسم سریال «بازی تاج و تخت» خودنمایی خواهد نمود. در صحنه ای از فصل پنجم سریال که در کتاب های «ترانه یخ و حریق» (A Song of Ice and Fire) نیست، تولیدکنندگان سریال تصمیم می گیرند که درد و رنج تماشاگران را با مرگ فجیع یکی از دوست داشتنی ترین و بیگناه ترین شخصیت های سریال به بالاترین حد خود برسانند.

 

مرگ های اتفاق افتاده در سریال های تلویزیونی که تماشاگران را به شدت خشمگین ساخت 

 

مرگ دهشتناک شیرین برثیون، دختر دوست داشتنی استنیس برثیون یکی از هولناک ترین صحنه های سریال بود. در این صحنه دخترک بیچاره از میان جمعیت عبور داده شده و بالاخره چیزی که در انتظار اوست را می بیند،زن سرخ. ملیساندرا دخترک بینوا را به پایه ای چوبی بسته و سپس هیزم های اطراف ایشان را حریق می زند. والدین شیرین هم با اندوه به نظاره ی قربانی شدن دخترشان برای خدای روشنایی ایستاده اند. مادرش تاب نمی آورد و خود را حلق آویز می کند، پدرش اگر چه تصویر العملی نشان نمی دهد با اینحال از درون خرد می شود. تصویر العمل تماشاگران به این صحنه بسیار شدید بود.

 


۱۰- شخصیت جکس تلر در سریال پسران آشوب

در قسمت پایانی فصل هفتم سریال «پسران آشوب» یا «فرزندان آشوب» (Sons of Anarchy) شخصیت اصلی جریان، جکس تلر با مرگی چالشی (خودکشی) از جریان خارج می شود. همزمان با اینکه در قسمت های قبلی فصل ایشان سعی می کند تمامی امور را سر و سامان داده و با خشونتی گاه و بیگاه نیز موفق به این کار می شود ایشان را می بینیم که در یک بزرگراه به پیش می رود همزمان با اینکه چندین ماشین پلیس در تعقیب ایشان هستند.

 

مرگ های اتفاق افتاده در سریال های تلویزیونی که تماشاگران را به شدت خشمگین ساخت 

 

وقتی که یک کامیون در وسط جاده راه ایشان را می بندد جکس تصمیم می گیرد با کوبیدن ماشین خود به آن خودکشی کند. این ایده مورد پسند تماشاگران واقع نشد و بسیاری از انتهای کار جکس تلر ناراضی بودند. به سرعت هشتگ #RIPJax در توئیتر به راه افتاد و بحث های فراوانی در باب مرگ جکس تلر در محیط مجازی به راه افتاد. عده ای بر این باور بودن که جکس شخصیت خوبی بود و نباید به این سرنوشت دچار می شد، عده ای دیگر نیز ایشان را شایسته ی مرگی دردناکتر از این می دانستند.

امیدواریم این نوشته در باب صدا و سیما و تلوزیون مورد استقبال شما قرار گرفته است. میتوانید با ابزارهای پایین دوستان خود را مطلع نمائید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات