کد خبر : 37356
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۸
11 views بازدید

مشهورترین خودروهای آمریکایی که به تاریخ پیوستند

در دسته مقالات و اخبار خودرو مقاله مشهورترین خودروهای آمریکایی که به تاریخ پیوستند را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.ایران پی پر تلاش میکند بهترین اخبرا خودرو را هر روزه برای شما گردآوری نماید. هفته نامه خودرو امروز: هر از گاهی بیننده حذف عده ای از تولیدات پرطرفدار و ویژه از چرخه تولید هستیم؛ خودروهایی که به دلایل […]

در دسته مقالات و اخبار خودرو مقاله مشهورترین خودروهای آمریکایی که به تاریخ پیوستند را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.ایران پی پر تلاش میکند بهترین اخبرا خودرو را هر روزه برای شما گردآوری نماید.

هفته نامه خودرو امروز: هر از گاهی بیننده حذف عده ای از تولیدات پرطرفدار و ویژه از چرخه تولید هستیم؛ خودروهایی که به دلایل مختلف مثل کاهش فروش، کاهش کسب سود و اختلاف بارز سیاست های خودروساز مادر کنار قرار داده شده، علاقه مندان حقیقی خودرو را از آتی جهان مأیوس می کنند. با اینحال ممکن است با استناد به این شرایط در ۳ دهه جاری، هیچ کدام از خودروسازان به اندازه خودروسازان آمریکایی تولیدات مشهور و نمادین خود را حذف نکرده اند؛ تولیداتی که هر یک عقبه تاریخی و محبوبیتی شگرف داشتند و به دلایل متعدد کنار قرار داده شدند.

اخیرا خبر کنار رفتن همیشگی داچ وایبر از خط تولید، سروصدای فراوانی به اشتراک علاقه مندان به پا کرد و بحث های متعدد و حتی کارزارهایی برای حفظ آن به راه افتاد که در کمال تاسف هیچ یک راه به نقطه ای نبردند. به بهانه حذف وایبر با اسم یکی از تازه ترین سنگربانان عرصه خودروهای عضلانی، سر وقت آمریکایی های پر غروری می رویم که اسیر دست اعداد و ارقام شدند و از خط تولید کنار رفته، تا اینجای کار خبری از بازگشت ممکن آنها نیست.

داچ وایبر

 

 

تمام حواشی منجر به نگارش این نوشته از خروج داچ وایبر از خط تولید نشأت گرفته است. وایبر یکی از اولین تلاش های داچ و گروه کرایسلر برای بازگرداندن شکوه و عظمت دوران طلایی خودروهای عضلانی به خط تولید بود و با نمایش یک نمونه مفهومی برآمده از فرضیه های کرول شلبی در شلبی کبرا راه خود را شروع کرد. در میانه نسل اول و با معرفی نمونه کوپه، وایبر به بلوغ رسید و نسل دوم آن نیز پا به پای رقبایی مثل کوروت به پیش آمد. در نسل سوم با اینحال موقعیت بد اقتصادی کرایسلر و سیاست های محتاطانه فیات، تنها نمونه کوپه معرفی شد و به نظر می رسید که این خودرو نیز در کل چندان مورد استقبال و علاقه مدیران داچ نیست. امروز که وایبر کنار قرار داده می شود، به نحوی تمامی آمال و آرزوهای آمریکایی یک نسل کنار قرار داده خواهد شد.

برای شما هم جالب است؟ :  7 خودروی نوستالژی که در سریال شهرزاد دیده اید


پونتیاک ترنزام/ فایربرد

 

بزرگ ترین خودروهای آمریکایی که به تاریخ پیوستند 

با آنکه پونتیاک فایربرد با اسم کالا جانبی برنامه خودرو پونی GM که به تولید کامارو انجامید، دیزاین و ساخته شد، با اینحال از نسل دوم به نحوی موفق شد از لحاظ اصالت از رقیب خود پیشی بگیرد. علاقه مندان متعصب برند پونتیاک از یکه تازی این خودرو در دوران افول ماسل کارها خشنود بودند و عملکرد فنی استثنایی و دیزاین زیبای فایربرد و نمونه ویژه آن یعنی ترنزام بالاخره از این خودرو یک چهره حماسی تولید. ولی باید گفت از اواسط دهه ۹۰ میلادی برند پونتیاک رو به افول گذاشت و همین باعث شد تا نسل چهارمی این خودرو، تازه ترین نسل از فایربرد باشد که راهی مارکت می شود. حذف برند پونتیاک در انتهای دهه قبل با اینحال، هرگونه برنامه بازگشت ترنزام و فایربرد را غیرممکن می سازد.

 


پلیموث باراکودا

مثل کامارو و فایربرد که برای رقابت با ماستنگ به روش موازی دیزاین و ساخته شدند، پاراکودا و چلنجر نیز همراه با هم دیزاین و ساخته شدند تا کرایسلر سهم خود از مارکت رو به افزایش خودروهای پونی را بدست آورد. ولی باید گفت، این زوج چندان خوشبخت نبودند و اندکی بعد از ورود آنها به عرصه، بحران نفتی دهه ۷۰ شروع شد و بساط اکثر خودروهای عضلانی و توانمند آمریکایی برچیده شد.

 

بزرگ ترین خودروهای آمریکایی که به تاریخ پیوستند 

چلنجر برای مدتی در شکل نمونه دگرگون شده میتسوبیشی گالانت کوپه معرفی شد. غیر از این در برنامه بازگردانی خودروهای پرشکوه دوران طلایی خودروسازی آمریکا، چلنجر نیز در شکل یک کوپه کاربردی مفهومی معرفی شد و به خاطر استقبال عموم مردم، به خط تولید راه یافت. حذف برند پلیموث در ابتدا دهه قبل میلادی، بازگشت برادر چلنجر را غیرممکن ساخته است.

 


الدزموبیل ۴۴۲

 

بزرگ ترین خودروهای آمریکایی که به تاریخ پیوستند 

از انتهای دهه ۶۰ میلادی، حدودا تمامی خودروسازان آمریکایی یک کوپه بی آلایش بزرگ عضلانی قلچماق در خط تولید داشتند و نماینده الدزموبیل نیز با استناد به این شرایط ۴۴۲ بود. پیشرانه الدزموبیل همراه با بیوئیک، اکثرا قوی ترین و حجیم ترین ساخته های جنرال موتورز بودند و همین باعث شد تا ۴۴۲ نیز به یکی از اسطوره های قدرت بدل شود. حتی بحران نفتی دهه ۹۰ نیز نتوانست ۴۴۲ را به سرعت ضربه فنی کند و الدزموبیل سعی کرد تا سال ۱۹۸۰ تا سال ۱۹۸۰ این خودرو را در خط تولید نگه دارد. به هر حال حذف برند الدزموبیل در ابتدا قرن بیست و یکم امکان بازگشت اسم ۴۴۲ به جهان را ناممکن ساخته است.

برای شما هم جالب است؟ :  مینی کراس برلیانس C3؛ کوچک شهری فرضیه آل

 


بیوئیک ریویرا

 

بزرگ ترین خودروهای آمریکایی که به تاریخ پیوستند 

امروزه اسم و برند بیوئیک هنوز هم به اشتراک ما می باشد و به خاطر موفقیت های آن در مارکت آمریکا و چین به نظر نمی رسد که برنامه ای برای حذف آن در زمانی نه چندان دور وجود داشته باشد با اینحال دیگر خودروهای سنتی این برند در خط تولید دیده نمی شوند و ممکن است در صدر این خودروها باید اشاره ای به کوپه لوکس و بزرگ ریویرا داشته باشیم؛ وسیله نقلیه ای که با اسم یک عنصر نمادین از شکوه و عظمت برند بیوئیک در سال ۱۹۶۳ معرفی شد و با استناد به دسترسی این برند به پیشرانه های حجیم نیرومند، به یکی از نمادهای گونه های عضلانی نیز بدل شد. با آن که از انتهای دهه ۷۰ میلادی و با کمرنگ تر شدن شکوه و جلال ریویرا، این خودرو محبوبیتش را از دست داد با اینحال هنوز هم اسم و نشان ریویرا برای بیشتر علاقه مندان یادآور روزهای طلایی این خودرو است.

 


پونتیاک GTO

 

بزرگ ترین خودروهای آمریکایی که به تاریخ پیوستند 

پونتیاک ممکن است یکی از بدترین بازگشت های یک اسم و کالا را با دست خود برای نمادین ترین محصولش ایجاد کرد. GTO را به نحوی می توان اولین خودروی عضلانی تاریخ دانست که در میانه دهه ۶۰ زاده شد و به تدریج به یکی از نمایندگان اصلی و سردمداران ماسل کارهای دهه های ۶۰ و ۷۰ میلادی بدل شد. GTO در دوران بحران نفتی سوخت نیز پتانسیل بدل شدن به یک خودرو با عملکرد فنی کمتر را داشت و پونتیاک نیز می موفق شد مثل دیگر همتایانش، این خودرو را به هر هزینه ای در خط تولید نگه دارد، ولی باید گفت تصمیم گرفت تا بالاخره برای حفظ کردن اصالت GTO از اسم این خودرو دیگر استفاده نکند. بازگشت GTO با استناد به پلت فرم هولدن مونارو HSV یک شکست برای پونتیاک بود. حذف این برند از چرخه تولید نیز اگر بخواهیم جمع بندی کنیم احتمال بازگشت GTO را ناممکن می سازد.

برای شما هم جالب است؟ :  بالاخره خودروی چینی بخریم یا نه؟

 


پلیموث سوپربرد/ رودرانر

برادر تنی داچ چارجر در گروه کرایسلر، پلیموث رودرانر بود که از لحاظ بسیاری می موفق شد نمونه ساده شده و کم آلایش چارجر شمرده شود. این خودرو مثل چارجر نقشی بنیادی در موفقیت های گروه کرایسلر در مسابقات نسکار داشت و بدین جهت، نمونه آیرودینامیک چارجر با پسوند دیتونا معرفی شد. نمونه آیرودینامیک چارجر با پسوند دیتونا معرفی شد با اینحال پلیموث از اسم سوپربرد استفاده کرد.

 

بزرگ ترین خودروهای آمریکایی که به تاریخ پیوستند 
در سوپربرد و رودرانر، از المان های مرتبط با شخصیت کارتونی رودرانر برادران وارنر استفاده شده بود و همه این موارد شهرت رودرانر و سوپربرد را به نحوی به اشتراک مردم عادی بیشتر از چارجر کرده بود. ولی باید گفت رودرانر نیز مثل چارجر در اواسط دهه ۷۰ میلادی کنار قرار داده شد.

برخلاف چارجر که تا اینجای کار دو بازگشت را تجربه کرده است (یکی در دهه ۸۰ و دیگری در دوران حال حاضر)، سوپربرد و رودرانر برای در بیشتر مواقع کنار قرار داده شدند و با مرگ پلیموث، آنها نیز امکان بازگشت ندارند.

سایت خبری “ایران پی پر” امیدوار است اخبار خودرو آن و از نمونه خبر مشهورترین خودروهای آمریکایی که به تاریخ پیوستند مورد بهره برداری شما دوستان عزیز واقع شود. شما خواننده گرامی در بیشتر مواقع میتوانید دوستان خود را با ابزارهای سایت در باب این مقاله و مباحث دیگر سایت مطلع نمایید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات