کد خبر : 13990
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
8 views بازدید

مضرات پوشیدن لباس‌های تنگ

در گروه سلامت عمومی مقاله ای برای شما خوانندگان عزیز ایران پی پر مقرر کرده ایم با اسم مضرات پوشیدن لباس‌های تنگ .پیشتر با این مقاله در خدمت شما هستیم.  جریان برگشتی خون در اندام‌های تحتانی ازجمله حیاتی‌ترین کارکردهای بدن است که برای نمونه از ورم زانو جلوگیری می‌کند. با اینحال اگر این جریان بر اثر پوشیدن لباس‌های تنگ مختل شود، علائمی مانند خستگی و […]

در گروه سلامت عمومی مقاله ای برای شما خوانندگان عزیز ایران پی پر مقرر کرده ایم با اسم مضرات پوشیدن لباس‌های تنگ .پیشتر با این مقاله در خدمت شما هستیم.

 جریان برگشتی خون در اندام‌های تحتانی ازجمله حیاتی‌ترین کارکردهای بدن است که برای نمونه از ورم زانو جلوگیری می‌کند. با اینحال اگر این جریان بر اثر پوشیدن لباس‌های تنگ مختل شود، علائمی مانند خستگی و کوفتگی در فرد بروز می‌یابد. تنگی لباس در ناحیه پاها و دور کمر باعث گسترش فشار به قلب برای بازگرداندن خون می‌شود.

تشدید واریس

این گزینه ‌بویژه در زنان شایع‌تر است، بدلیل آنکه هورمون زنانه پروژسترون در انبساط غیرطبیعی رگ‌ها نقش دارد. این موقعیت بر اثر پوشیدن لباس‌های تنگ به دلیل کندشدن گردش خون وخیم‌تر می‌شود. در یک پژوهش مشاهده شد ۳۱ درصد جمعیت زنان حاوی رگ‌های واریسی هستند. مصرف قرص‌های ضدبارداری، پوشیدن لباس‌های تنگ و ایستادن‌های طولانی‌مدت در گسترش وخامت این موقعیت مؤثرند.

تشدید سلولیت

پوشیدن لباس‌های تنگ دلیل ایجاد سلولیت نمی‌شود، با اینحال می‌تواند بروز علائم ظاهری بدشکل ناشی از این موقعیت را تسریع کند، چراکه تنگی لباس باعث مختل‌شدن جریان خون و نمایان‌تر شدن تجمع ناهمگون چربی در ناحیه ران‌ها می‌شود.

تنفس ناقص

تنگی لباس در ناحیه بالاتنه مانع تنفس کامل می‌شود. با اینحال اگر تبادل گازها در ناحیه قفسه‌سینه بدرستی صورت نپذیرد، باعث تجمع و تسریع اکسیداسیون سلول‌ها می‌شود و به پیری زودرس می‌انجامد.

کمردرد

پوشیدن لباس‌های تنگ ازجمله دلایل دردهای کمری و لگنی است. لباس‌هایی که به دلیل تنگی زیاد، محدودیت حرکتی ایجاد می‌کنند، باعث کشیدگی عده ای عضلات ویژه و وارد آمدن فشار به مهره‌ها می‌شوند.

برای شما هم جالب است؟ :  انواع واکر و نحوه بهره برداری از آنها

اختلال در هضم غذا

معده بعد از صرف غذا به دلیل ترشح اسیدهای گوارشی حجیم می‌شود، درحالی که لباس‌های تنگ در فضاهای شکمی از حجیم شدن معده جلوگیری می‌کنند و حتی در بروز دیرهضمی و رفلاکس نیز تأثیر دارند. یبوست، درد روده و تورم شکم ازجمله دیگر عوارض لباس‌های تنگ به شمار می‌روند.

عفونت تناسلی

تنگی لباس در ناحیه تناسلی باعث گسترش دما و رطوبت می‌شود و احتمال ایجاد بوی نامطبوع و عفونت‌های قارچی را گسترش می‌دهد. این موقعیت در مردان روی تعداد و کیفیت اسپرم‌ها تأثیر می‌گذارد و حتی در مواردی باعث درد بیضه می‌شود.

مشکلات پوستی

با اینحال اگر لباسی که می‌پوشید تنگ و از نوع غیرقابل تنفس باشد، پوست بدن قادر به تنفس نخواهد بود. قرمزی، خارش و موهای زیرپوستی در ناحیه پاها ازجمله عوارض پوستی پوشیدن لباس‌های تنگ به‌شمار می‌روند.

گسترش تعریق

لباس‌های تنگ باعث ایجاد بوی نامطبوع در فضاهای تناسلی، زیربغل و پا می‌شوند. الیاف مصنوعی بویژه لباس‌های پلاستیکی این بوی نامطبوع را تشدید می‌کنند و عرصه‌ساز افزایش باکتری‌ها هستند.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات