کد خبر : 41299
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۴
9 views بازدید

مهارتهایی برای روشن شدن محیط خانه

نوشته ای با عنوان مهارتهایی برای روشن شدن محیط خانه یقینا مورد استقبال علاقه مندان به دیزاین داخلی منزل واقع میشود. پیشتر با ایران پی پر همراه باشید. برترین ها – ترجمه از پلاد ناصری: با بهره برداری از عده ای شیوه هایی که بعضا بسیار ساده و ابتدایی نیز به نظر می رسند، می توان محیط منزل را روشن تر، پر نورتر و بزرگ […]

نوشته ای با عنوان مهارتهایی برای روشن شدن محیط خانه یقینا مورد استقبال علاقه مندان به دیزاین داخلی منزل واقع میشود. پیشتر با ایران پی پر همراه باشید.

برترین ها – ترجمه از پلاد ناصری: با بهره برداری از عده ای شیوه هایی که بعضا بسیار ساده و ابتدایی نیز به نظر می رسند، می توان محیط منزل را روشن تر، پر نورتر و بزرگ تر جلوه داد. این ترفندهای هوشمندانه می توانند به طرز کل محل زندگی شما را تغییر دهند و به محیطی دلنشین تر و زیباتر مبدل نمایند.

۱٫  بهره برداری از نقاط نورانی محیط

به کار بردن پرده های کرکره ای، به جای پرده های پارچه ای ضخیم و تیره می تواند احساس طراوت و تازگی بیشتری به اتاق و محیط عمومی خانه ببخشد و در عین حال، با بهره برداری از آن ها از نور طبیعی خورشید هم بیشترین سود را برد.

 

 

از این حیث پنجره ها که با اسم نقاط نورانی خانه شناخته می شوند، کمک بسیار بیشتری به روشن شدن اتاق ها خواهند کرد. به علاوه از طرف دیگر پرده های کرکره ای دلیل خواهند شد که جزئیات دکوراتیو پنجره ها که در زیبایی معماری اتاق ها نقش مهمی دارند، بیشتر به چشم بیایند.

 

سعی کنید برنامه هایی را برای پرده های کرکره ای اتاق ها انتخاب کنید که بافتی مسطح و ساده دارند و رنگشان روشن و شفاف باشند. در ضمن خوب است هماهنگی مناسبی میان رنگ کرکره ها با دیگر وسایل خانه هم برقرار باشد تا دکور خانه ظاهر بسیار بهتری بیابد.

 


۲٫  تضادهای دلنشین تیره و روشن

در اتاقی که به میزان فراوانی در معرض نور طبیعی خورشید قرار دارد، می توان از طیف های رنگی تیره برای دکور اتاق ها و رنگ آمیزی دیوارها استفاده کرد. این کار در شخصی سازی محیط منزل نقش بسیار موثری ایفا خواهد نمود و به ظاهر اتاق ها شخصیت و زیبایی بسیار مخصوصی می بخشد. با اسم نمونه بهره برداری از رنگ سبز تیره جنگلی، می تواند بازتاب بسیار خوبی از رنگ های طبیعت را در خانه ایجاد کند و طراوت بینهایت خوبی را به محیط خانه منتقل نماید.

برای شما هم جالب است؟ :  دیزاین و دکوراسیون فضا برای کودکان

 

 ترفندهایی برای روشن شدن فضای خانه

به ویژه به کار گیری این نوع رنگ همراه با نور روشن پنجره ها، تضاد بسیار خوبی میان محیط بیرون و داخل منزل ایجاد می کند. به علاوه از طرف دیگر سود گیری از رنگ های شفاف طیف زرد همراه با رنگ های تیره نیز خالی از لطف نخواهد بود، و می تواند تضاد جذابی را در محیط داخلی اتاق ها بوجود بیاورد. در چنین مواردی رنگ های تیره نوعی احساس سرزندگی و قدرت به فضا منتقل می کنند و رنگ های شفاف گرم از قبیل رنگ زرد، در محیط تعادل ایجاد می کنند.

 


۳٫ بهره برداری از رنگ های سرد در محیط های کوچک

در فضاهایی که از لحاظ هندسی، ظاهر منظمی ندارند و به علاوه از طرف دیگر در اتاق هایی با سقف کوتاه یا سقف شیب دار، سعی کنید بیشترین سود را از رنگ های سرد ببرید. دیوارهای اینگونه اتاق ها را با رنگ های بسیار روشن و سرد بپوشانید و در دکوراسیون داخلی هم از وسایلی استفاده کنید که رنگ های بسیار روشن و متمایل به سفید دارند.

 

 ترفندهایی برای روشن شدن فضای خانه

 

به علاوه از طرف دیگر سقف چنین اتاق هایی را هم باید با طیف های رنگی بسیار روشن بپوشانید. این رنگ ها غیر از اینکه می توانند به روشنایی اتاق ها بسیار کمک کنند و کمبود پنجره ها را جبران کنند، دلیل می شوند که محیط اتاق ها بزرگ تر از اندازه حقیقی شان نمایش داده شوند.

 


۴٫ موزاییک های برنامه دار

سعی کنید در قسمت هایی از خانه مانند حمام و یا دستشویی ها، یا عده ای اتاق ها، از موزاییک هایی استفاده کنید که حاوی برنامه های منظم و تکرار شونده باشند. این نوع دیزاین های هندسی و با اشکال نرم باعث می شوند که فضاهای کوچک بسیار بزرگ تر از آنچه که واقعا هستند دیده شوند و چشم ها به سادگی در محیط محدود فضا درگیر نشوند.

برای شما هم جالب است؟ :  دکوراسیون منزلِ ۱۱۵ متری در کرمانشاه

 

 ترفندهایی برای روشن شدن فضای خانه

 

از این حیث طول و عرض اتاق چندان کوچک به نظر نخواهند رسید. با این وجود خوب است در قسمت هایی از خانه مانند حمام، دستشویی، و یا آشپزخانه، از همین موزاییک ها برای پوشاندن دیوارها هم استفاده کنید و از تاثیر ظاهری که دارند، استفاده بیشتری ببرید.

 


۵٫ دیزاین هوشمندانه راهرو ها

راهروها و سالن های بزرگ خانه بیشتر مواقع از نور طبیعی بیرون از خانه چندان سود ای نمی برند. با اینحال با گزینش هوشمندانه کاغذ دیواری های برنامه دار می توان محیط این بخش های خانه را بسیار روشن تر و چشم نوازتر کرد. برنامه هایی از قبیل اشکال هندسی زاویه دار با خطوط تیز در چنین مواردی بسیار خوب هستند.

 

 ترفندهایی برای روشن شدن فضای خانه

 


۶٫ خطوط صاف و یکدست

بهره برداری از وسایلی با ظاهر صاف و به علاوه از طرف دیگر رنگ های یکدست و هم خانواده، می تواند به افزایش دکوراسیون اتاق ها بسیار کمک کند. به ویژه قادر اید دیوارهای اتاق هایی که حاوی فضاهای کوچک هستند را به دو بخش تیره و روشن تقسیم کنید. قسمت پایین دیوار را که اغلب با میزها یا دیگر وسایل خانه پوشیده می شوند را به رنگ تیره رنگ آمیزی کنید و قسمت بالایی را با طیف بسیار روشن تری از همان رنگ بپوشانید.

 

 ترفندهایی برای روشن شدن فضای خانه

 


۷٫ تزئینات آشپزخانه با قفسه ظروف

در محیط کوچک آشپزخانه قادر اید قفسه ظروف چینی و مخصوصا ظروف شفاف و روشن را روی دیوارها تعبیه کنید. از این حیث با به نمایش گذاشتن این ظروف قادر اید غیر از بهره برداری از فضاهای محدود آشپزخانه قادر اید ظاهری روشن تر به محیط ببخشید.

برای شما هم جالب است؟ :  پخش انرژیِ مثبت در خانه، با دکوراسیون آبی آشپزخانه

 

 ترفندهایی برای روشن شدن فضای خانه

 


۸٫ توجه به سادگی وسایل

در انتخاب مبلمان و وسایل دکوری خانه به ظاهر ساده و بدون پیچیدگی های فراوانی، توجه مخصوصی داشته باشید. مخصوصا وسایل چوبی خانه که با رنگ های روشن پوشیده شده اند در چنین مواردی بسیار سودمند هستند و به محیط اتاق ها احساس آرامش بیشتری منتقل می کنند.

 

 ترفندهایی برای روشن شدن فضای خانه

خوب است برنامه های کلاسیک و ساده قدیمی برای کابینت های آشپزخانه، دراورها، قفسه های کتاب و میز های کار مورد استقبال قرار گیرند. از قسمت های پایین این نوع قفسه ها می توان با اسم کمدهای در دار و محل قرار گیری وسایل کوچک استفاده کرد.

 


۹٫ سود گیری از آینه ها

قرار دادن آینه هایی با اندازه بزرگ در اتاق ها و محیط داخلی خانه هایی که حاوی محیط های محدود هستند، بینهایت سودمند خواهد بود. این آینه ها غیر از بزرگ تر نشان دادن محیط خانه می توانند با بازتاب نور طبیعی در لحظه روز، و یا روشنایی چراغ ها در لحظه شب، محیط را بسیار روشن تر نشان دهند. با این وجود خوب است این نوع آینه ها در محل هایی از خانه تعبیه شوند که در مقابل پنجره یا در مجاورت منبع نور باشند.

 

 ترفندهایی برای روشن شدن فضای خانه

 


۱۰٫ لوسترهای بلند و خوش برنامه

بهره برداری از چراغ های روشنایی که باعث جلب توجه مردم می شوند، می توانند چشم تماشاگر را به سوی بالا متمرکز کنند و از این طریق محیط محدود اتاق ها را بزرگ تر نشان دهند. به علاوه از طرف دیگر نور اینگونه چراغ ها و لوستر ها به روش بهینه تری در فضا مورد بهره برداری قرار می گیرد.

 

ترفندهایی برای روشن شدن فضای خانه 

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات