کد خبر : 31167
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۸
7 views بازدید

موتورسیکلت DUKE 250cc؛ سردار اتریشی

در دسته مقالات و اخبار خودرو مقاله موتورسیکلت DUKE 250cc؛ سردار اتریشی را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.ایران پی پر تلاش میکند بهترین اخبرا خودرو را هر روزه برای شما گردآوری نماید. هفته نامه خودرو امروز: تولیدات کمپانی KTM در بیشتر مواقع در تمامی جهان با اسم تولیداتی با کیفیت و با این وجود پرهزینه شناخته می شود؛ […]

در دسته مقالات و اخبار خودرو مقاله موتورسیکلت DUKE 250cc؛ سردار اتریشی را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.ایران پی پر تلاش میکند بهترین اخبرا خودرو را هر روزه برای شما گردآوری نماید.

هفته نامه خودرو امروز: تولیدات کمپانی KTM در بیشتر مواقع در تمامی جهان با اسم تولیداتی با کیفیت و با این وجود پرهزینه شناخته می شود؛ موتورهایی که به رنگ نارنجی دلچسب مشهور شده اند و در اکثر مواقع امضای KTM روی موتورسیکلت را حتی از راه دور نیز می توان تشخیص داد. مهمان اتریشی ما در این ضیافت یکی از بهترین موتورسیکلت های حال حاضر کشور در کلاس نیکد و ۲۵۰ سی سی است؛ موتورسیکلتی که قابلیت های بسیاری دارد و به جرأت قادریم بگوییم یکی از بهترین موتورسیکلت های پلاک شدنی این مارکت باورنکردنی و غریب است. سردار اتریشی ما در سال ۲۰۱۶ تهیه شده و با قطعات سفارشی که به تفصیل به بررسی آنها خواهیم پرداخت، مزین شده است. همراه ما باشید با تجربه رانندگی و بررسی این موتورسیکلت خوشنام اروپایی و نماینده KTM در ایران.

 

 
کوتاه از تاریخچه KTM

کمپانی KTM در سال ۱۹۳۴ به وسیله آقای هانس ترونکنپولز در ماتیگ هوفمن اتریش تاسیس شد و پیش از هرچیز به اسم Kraftfahizeuge Trunkenpolz شناخته می شد. در حقیقت، این تولیدکننده یک فروشگاه فلزکاری بود و فروش بسیار پایینی داشت. بدین خاطر مالکان آن تصمیم به تولید موتورسیکلت دریافت کردند. در سال ۱۹۵۳، تاجری اتریشی به اسم «ارنست کرون ریف» بخش زیادی از سهام این تولیدکننده را تهیه کرده و اسم آن به Kronreif & Trunkenpolz Mattghofen تغییر یافت؛ کمپانی که کار خود را با ۲۰ کارمند شروع کرد و در آن وقت تنها می موفق شد ۳ ابزار موتورسیکلت در بهترین حالت مونتاژ و روانه مارکت کند، امروزه با سود مالی ۹۵۰ یورو در سال ۲۰۱۶ با اسم یکی از موفق ترین کمپانی های حال حاضر تولید موتورسیکلت در دنیا به شمار می آید. ممکن است در اروپا موتورهای کراس و اندرو KTM حرف اول را در مقدار فروش بزنند با اینحال در ایران، فروش انواع دوک ها به همت کمپانی کویرسیکلت بسیار محشر بوده و خریداران نیز از این ۲۵۰ سی سی پلاک شدنی بسیار استقبال کرده اند.

دیزاین ظاهری

دوک ۲۵۰ با اقتباس از برادران بزرگ تر خود دیزاین شده و در دسته موتورسیکلت های نیکد قرار می گیرد. بدنه با بهره برداری از شاسی نردبانی در دست موتورسیکلت های اروپایی بهمراه رینگ های نارنجی ۸ پره در جلو و عقب، کمک های تلسکوپی معکوس در جلو و کاورهای بدنه با خطوط و زوایای دیزاین شده با دقت بالا حالت عضلانی و تهاجمی زیبایی را به رخ کشیده و زیبایی موتورسیکلت با بهره برداری از استیکرهای دلنشین و نقش بندی حجم ۲۵۰ سی سی روی باک دو چندان شده است.

برای شما هم جالب است؟ :  برترین ساخته های تاریخ مرسدس بنز

کله چراغ آیرودینامیک بهمراه کنسول بسیار دلچسب بهمراه دکمه های در معرض در نگاه اول خودنمایی می کنند. موتورسیکلت مطرح شده ما به زین دست دوز با دوخت نارنجی نیز تجهیز شده بود که زیبایی تصویری آن را چند برابر می کرد. گفتن این مسئله در اینجا ضروری است که در اولین برخورد،کیفیت و چینش اجزای پیشرانه در پایین اسکلت فلزی نارنجی رنگ است که شما را شیفته خود می کند. برچسب های KTM و جنس فلاپ بسیار راضی کننده هستند و هارمونی ترکیب رنگ ها بسیار چشم نواز است به طوری که حتی کمک فنر قطور مرکزی عقب که با رنگ سفید رنگ آمیزی شده است هم خودنمایی می کند.

 

موتورسیکلت DUKE 250cc؛ سردار اتریشی 
لت سواری و هندلینگ

مهمان ما یعنی دوک ۲۵۰ در خیابان بطور کلی دو روی دارای اختلاف دارد؛ لحظه فشردن دکمه استارت بعد از صدای بلند اگزوز موتورسیکلتی شهری و بسیار آرام را در دست دارید که برای رانندگی بی سروصدای شهری بسیار گزینه مناسبی است با اینحال در صورت بالا بردن دور موتور از ۵۰۰۰ به بالا شما موتورسیکلتی یاغی را در دست خواهید داشت که کنترل کردن آن برای راننده های معمولی بسیار کار سختی است.

تصویر العمل دسته گاز درمقایسه با انتقال قدرت پیشرانه به چرخ عقب بی مانند است و با قاطعیت قادریم بگوییم این سردار اتریشی تماما در دست و گوش به فرمان شماست. به خاطر سود گیری از تایرهای بسیار نرم با آج های بسیار چشم نواز تولید کمپانی MRF کشور هند، این موتورسیکلت در سر هر پیچ عملکردی دلنشین دارد و به نحوی قادریم بگوییم بطور کلی چسبیده به زمین است.

در باب شتاب و سرعت نیز ضروری است بگوییم دیگر موتورهای نیکد تولید هند در این کلاس که در کشورمان بسیار پرطرفدار هستند، در مقابل سردار اتریشی حرفی برای گفتن ندارند و به جرأت قادریم بگوییم این موتورسیکلت توانایی رقابت پایاپای با موتورهای ۴۰۰ نینجا را هم دارد.

بهترین عملکرد آن در سرعت ۶۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت است به نحوی که در عرض ۳٫۹ ثانیه این فاصله را طی می کند و ضروری است بگوییم شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر این موتورسیکلت در بهترین شرایط ۸٫۶ ثانیه است که بالاخره می توان با آن به سرعت ۲۲۵ کیلومتر دست یافت. زین دست دور آن بسیار نرم و راحت است و به خوبی راکب را در بر می گیرد با اینحال مسئله مهم در باب این دوک اتریشی این است که در سرعت های بالا به هیچ عنوان آشفتگی در تعادل و یا فرمان موتورسیکلت حس نمی کنید و حتی در سرعت ۱۸۰ کیلومتر به بالا نیز همه چیز بطور کلی تحت اختیار است. تعویض دنده ها نیز به خاطر سیستم کلاچ لغزنده و آنتی شوک، به سادگی صورت می گیرد و نکته حائز ارزش این موتورسیکلت آن است که به دنده عقب نیز تجهیز است.

برای شما هم جالب است؟ :  لامبورگینی سنتناریو در سال 2017 وارد مارکت می شود (تصویر)

ویژگیهای تکنیکی

پیشرانه تک سیلندر چهار زمانه این موتورسیکلت که تنها ۳۷٫۵ کیلوگرم وزن دارد حاوی حجم دقیق ۲۴۸٫۵ سی سی بوده و توانایی دارد ۳۱ اسب بخار در دور موتور rpm9000 و ۲۴ نیوتن متر گریز از مرکز تولید کند. این پیشرانه با رادیاتوری تنومند خنک شده و حاوی فن خنک کننده نیز هست. ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است دوشاخ کمک جلوی این کالا اتریشی از نوع تلسکوپی وارونه است که در نوع خود در جهان بی همتاست و از تک کمک گازی قابل تنظیم در عقب سود می برد. سیستم ترمز این موتورسیکلت ۱۴۰ کیلوگرمی از دیسک ۳۰۰ میلی متری در جلو و دیسک ۲۳۰ میلی متری ضد قفل در عقب سود می برد که کالا کمپانی مشهور Bosch است. حجم مخزن سوخت آن نیز به ۱۱ لیتر می رسد که توانایی ذخیره ۱٫۵ لیتر به روش زاپاس را دارد.

 

موتورسیکلت DUKE 250cc؛ سردار اتریشی

قابلیت ها بی بدیل

کنسول این موتورسیکلت تماما دیجیتال است به نحوی که غیر از سرعت سنج، کیلومترشمار، مسافت سنج، نشانگر دمای رادیاتور، نشانگر میزان مصرف سوخت، است و … این کنسول توانایی آن را دارد که خدمات های دوره ای، چراغ چک ABS، چراغ اخطار روغن، اخطار ناکارآمدی باتری، خدمات گیربکس و … را به شما یادآوری کند. استارتر الکتریکی این موتورسیکلت تجهیز به سیستم اجرا ایمن است و توانایی این را دارد که در مواقع لزوم انجین را به روش اضطراری خاموش کند. غیر از همه اینها دوک ۲۵۰ به سیستم ضد سرقت بطور کلی پیشرفته تجهیز است که با استناد به هزینه این موتورسیکلت بسیار با ارزش است.

برای شما هم جالب است؟ :  4 کراس اووری که ایرانی‌ها برایشان تب می‌کنند

کلام آخر

این موتورسیکلت در نوع خود و در این کلاس خصوصا با مقررات سخت راهنمایی و رانندگی ایران درمقایسه با تردد موتورسیکلت های سنگین بی مانند است. دیزاین محشر و قابلیت های حرکتی بی همتا، برچسب هزینه ای ۳۵ میلیون تومانی این موتورسیکلت که چند قطعه سفارشی نیز روی آن نصب شده بود را توجیه می کند؛ با وجود این که هزینه نمونه های ۲۰۱۷ آن نیز به ۳۹ میلیون تومان هم می رسد با اینحال به هر روی ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است اگر اهل مارکت زیرزمینی و خرید موتورهای سنگین و غیرمجاز باشید، با این هزینه قادر اید برترین موتورهای ریس مارکت از قبیل S1000PR هوندا ریسول ۱۰۰۰ و … را در نمونه های پایین تر تهیه کنید با اینحال باید قبول کرد تکنولوژی روز دنیا و خصوصا برندی خوشنام از قبیل KTM را در دست نخواهید داشت.

 

موتورسیکلت DUKE 250cc؛ سردار اتریشی 
قطعات یدکی این موتورسیکلت نیز بسیار پرهزینه هستند به طوری که با استناد به گفته صاحب با تعویض چند قطعه ساده که بر اثر تصادف آسیب جزیی دیده بودند، مبلغی تقریبا ۱۰ میلیون تومان هزینه شده است.

جای اگزوز بزرگ و چشم نواز نیز در این موتورسیکلت بسیار خالی نهایتا بدین شکل مطرح شده است که صاحب تصمیم گرفته است این نبود را با اگزوزهای مطرح مارکت پر کند که به گفته ایشان هزینه شان به ۹٫۵ میلیون تومان می رسد.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است خدمات های دوره ای این موتورسیکلت نیز با تعویض روغن، فیلتر روغن و فیلتر هوا برای صاحب با اجرت تعویض تقریبا ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان آب می خورد که برای عده ای از دوستداران این برند به سادگی قابل هضم نیست. در انتهای نیز از هم کاری جناب آقای صدیقی به خاطر در دست گذاشتن این موتورسیکلت برای تست و بررسی تیم تحریریه ما، تشکر و قدردانی می کنیم.

سایت خبری “ایران پی پر” امیدوار است اخبار خودرو آن و از نمونه خبر موتورسیکلت DUKE 250cc؛ سردار اتریشی مورد بهره برداری شما دوستان عزیز واقع شود. شما خواننده گرامی در بیشتر مواقع میتوانید دوستان خود را با ابزارهای سایت در باب این مقاله و مباحث دیگر سایت مطلع نمایید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات