کد خبر : 29860
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
11 views بازدید

نان شیرمال با شکر قهوه ای و کشمش

مقاله پیش رو با اسم نان شیرمال با شکر قهوه ای و کشمش برای علاقه مندان به شیرینی و دسرهای تازه مطمئنا مورد قبول واقع خواهد شد. پس با ایران پی پر همراه باشید. ماهنامه کیک و شیرینی – معصومه خوانساری: نان شیرمال جزو علاقه مندی های خیلی از مردم به حساب می آید. نان شیرمال ها انواع متفاوتی دارند، از ساده بگیر، تا انواع […]

مقاله پیش رو با اسم نان شیرمال با شکر قهوه ای و کشمش برای علاقه مندان به شیرینی و دسرهای تازه مطمئنا مورد قبول واقع خواهد شد. پس با ایران پی پر همراه باشید.

ماهنامه کیک و شیرینی – معصومه خوانساری: نان شیرمال جزو علاقه مندی های خیلی از مردم به حساب می آید. نان شیرمال ها انواع متفاوتی دارند، از ساده بگیر، تا انواع نان هایی با مغزهای مختلف. در این نوشته طرز تهیه نان شیرمال با لایه میانی شکر قهوه ای، کشمش و گردو را به شما آموزش داده ایم.

مواد ضروری:

 • تخم مرغ: ۱ عدد
 • پودر قند: ۷۵ گرم
 • شیر ولرم: ۲۱۵ میلی لیتر
 • کره (ذوب شده): ۷۵ گرم
 • نمک: یک چهارم قاشق چای خوری کمی سر پر
 • مایه خمیر (خشک فوری): ۱۰ گرم
 • آرد نان فانتزی: ۴۵۰ گرم
 • وانیل: یک چهارم قاشق چای خوری سر خالی

مواد ضروری میانی:

 • شکر قهوه ای: ۱۰۰ گرم
 • کشمش پلویی: ۵۰ گرم
 • گردو (خیلی ریز خرد شده): ۳۰ گرم
 • روغن مایع: ۲ قاشق سوپ خوری

مواد ضروری رومال:

 • تخم مرغ: ۱ عدد
 • رنگ زرد زعفرانی: یکی دو قطره

 

 

طرز تهیه:

۱٫ مایه خمیر و یک قاشق چای خوری از پودر قند دستور را در هم آمیخته کنید به آنها شیر ولرم بیفزایید کمی هم زده ظرف را با سرپوش به مدت تقریبی ۸ الی ۱۰ دقیقه کنار بگذارید تا رفتار آید. در ظرف دیگری تخم مرغ را کمی با همزن دستی مفتولی بزنید.

 

۲٫ کره ذوب شده خنک و مابقی پودر قند را به آن بیفزایید، وانیل را نیز اضافه کنید و هم بزنید. آرد و نمک را بطور کلی با هم مخلوط کنید. حدود چهار قاشق سوپ خوری از ترکیب آردی به ترکیب تخم مرغی اضافه کنید و هم بزنید.

برای شما هم جالب است؟ :  طرز تهیه «دسر کیک شکلاتی»

 

۳٫ سپس مایه خمیر رفتار آمده را اضافه کنید و بعد مابقی آرد را کم کم بیفزایید تا جایی که چسبندگی خمیر گرفته شود و خمیر نرم و لطیفی حاصل شود. خمیر را حدود ۱۰ دقیقه ورز دهید. در صورت نیاز با احتیاط و کم کم آرد مازاد اضافه کنید و سعی کنید خمیر را سنگین نکنید.

۴٫ ظرفی بزرگ را با روغن مایع چرب نمایید. خمیر را چانه کرده کف ظرف قرار دهید. روی خمیر را نیز چرب نمایید سپس سلفون بکشید و در محیطی نسبتا گرم قرار دهید به مدت تقریبی ۲ ساعت در حدی که حجم خمیر دو برابر شود و اگر انگشت تان را در خمیر فرو بردید، سوراخ حاصل از فرو بردن انگشت در خمیر پر نشود.

 

۵٫ بعد از آن که خمیر ور آمد دست تان را مشت کنید و پف خمیر را بگیرید. خمیر را حدود ۳۰ ثانیه ورز دهید، سپس به چانه های ۸۰ گرمی تقسیم کنید. هر چانه را در دست کمی باز کنید.

 

۶٫ یک قاشق سوپ خوری از مواد میانی در هر چانه قرار دهید و چانه را از پایین ببندید. سپس بر روی سینی فر کاغذ انداخته قرار دهید. با کف دست هر چانه را کمی فشار دهید تا باز شود و به شکل دایره در آید. بعد با چاقوی تیز هشت برش به روش شعاعی روی خمیر بدهید به شکلی که شعاع ها همدیگر را قطع نکنند. روی خمیرهای تکمیل را با پارچه بپوشانید و مجدد حدود ۲۰ دقیقه لحظه دهید تا حجم شان گسترش یابد.

برای شما هم جالب است؟ :  رولـت خالخالی فندق و عسل

۷٫ روی خمیرهای تکمیل را رومال نمایید. وسط هر یک کنجد بپاشید و در فر از قبل گرم شده به دمای ۱۹۰ درجه سانتیگراد به مدت تقریبی ۲۰ دقیقه قرار دهید در حدی که روی نان ها بطور کلی طلایی شود.

طرز تهیه مواد میانی:

شکر قهوه ای، کشمش و گردو را با هم مخلوط کرده، روغن را به این ترکیب بیفزایید و خوب هم بزنید.

طرز تهیه رومال:

تخم مرغ و رنگ زرد زعفرانی را در هم آمیخته کنید.

نکته:

۱٫ برای تهیه نان، ابتدا تمام مواد را به دمای محیط برسانید.

۲٫ برای رفتار آوری مایه خمیر از مایه خمیر خشک فوری استفاده کنید که در لوازم قنادی ها موجود می باشد.

۳٫ با استناد به بزرگی و کوچکی تخم مرغ ها میزان آرد مصرفی تقریبی است و امکان دارد کمی کمتر یا بیشتر از آرد دستور مصرف شود.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات