کد خبر : 24554
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۳
10 views بازدید

نقش جذب بازار دیجیتال در افزایش اشتغال

خواندن نوشته در باب جذب بازار میتواند مورد قبول بسیاری از خوانندگان سایت ایران پی پر باشد. نقش جذب بازار دیجیتال در افزایش اشتغال مقاله ایست در این عرصه که پیشتر میتوانید آن را مطالعه کنید. وب‌سایت آی جذب بازار – صبا روفه‌گر‌حق: برای ایجاد تغییر در جهان اشتغال آنلاین امروز، عوامل متفاوتی باید دست به دست هم دهند. بدین خاطر چندین روند جذب بازار […]

خواندن نوشته در باب جذب بازار میتواند مورد قبول بسیاری از خوانندگان سایت ایران پی پر باشد. نقش جذب بازار دیجیتال در افزایش اشتغال مقاله ایست در این عرصه که پیشتر میتوانید آن را مطالعه کنید.

وب‌سایت آی جذب بازار – صبا روفه‌گر‌حق: برای ایجاد تغییر در جهان اشتغال آنلاین امروز، عوامل متفاوتی باید دست به دست هم دهند. بدین خاطر چندین روند جذب بازار دیجیتال همراه با هم اشتغال را تقویت کرده و به افزایش آن سرعت می‌بخشند. با اسم مثال پیشرفت تلفن های همراه هوشمند موبایل دلیل پرطرفدار شدن شبکه‌های اجتماعی و مجازی شده است. همراه با آن، گسترش کیفیت دوربین‌های موبایل نیز باعث گسترش محتوای ساخته شده به وسیله استفاده کننده در شبکه‌های اجتماعی مختلف شده است.

 

وای فای‌های سریع و کم بهای، امروزه به اندازه جریان الکتریسیته ارزش یافته‌اند و …. تمام این پیشرفت‌ها نیز باعث انتقال ویدیوها از داخل رایانه های شخصی به گوشی‌های تلفن اجین شده است. در این نوشته با چند مورد روند جذب بازار دیجیتال و نقش آن‌ها در افزایش کسب و کارها آشنا می‌شویم.

 

 
۱) افزایش سود و قدرت

سیستم‌های عامل، اپ‌ها و ابزارهای متفاوتی برای ایجاد، کنترل و جذب بازار برندها وجود دارند. با استناد به این شرایط گوگل بیشترین سهم را در تسریع روند جذب بازار دیجیتال دارد. مدیران گوگل برنامه ریزی کرده‌اند تا قادر باشند ۴۰/۷% سود خود را از روش جذب بازار دیجیتال ایالات متحده کسب کنند. این سود به منظور پیشرفت استراتژی جذب بازار صرف ایجاد شبکه‌های اجتماعی، استارت آپ‌ها و اجرای کمپین‌ها خواهد شد.

۲) ضرورت جذب بازار آنلاین

ظهور شبکه‌های اجتماعی دلیل گسترش حضور مردم در شبکه جهانی وب شده است. با اسم مثال تا در سالهای قبلی بود که تعداد رقبا در بازی‌های آنلاین اندک بوده و این بازی‌ها بسیار ساده بودند. تعداد شبکه‌های مجازی اجتماعی پرطرفدار نیز اندک بود. بدین خاطر هر فردی به سادگی با قرار دادن چند نوشته، تعداد مخاطبان خود را گسترش می‌داد. با اینحال امروزه شرایط پیچیده‌تر شده است.

برای شما هم جالب است؟ :  برند و «آوازه بنگاه»؛ دارایی های نامشهود قرن 21

امروزه تعداد شبکه‌های اجتماعی، شیوه‌های موجود برای آگهی و شیوه‌های تولید محتوا گسترش یافته‌اند. به علاوه از طرف دیگر نشریههایی نیز که در قبلی برای تولید محتوا استفاده می‌شدند، آنالوگ بودند مانند پرینتر، رادیو و تلوزیون. با اینحال امروزه از اینفوگرافی، گیف‌ها و … برای این منظور استفاده می‌شود. که همه این موار بیانگر افزایش روند جذب بازار دیجیتال می‌باشند.

۳) افزایش هوش مصنوعی

ظهور هوش مصنوعی در جذب بازار برای عده ای مردم دلنشین و برای عده ای نگران کننده است. بخش نگران کننده این افزایش، جایگزینی ماشین‌ها به جای انسان‌هاست. از آنجاییکه در چنین شرایطی فرصت‌های شغلی برای مردم کاهش می‌یابد. از جهت دیگر با پیشرفت و افزایش هوش مصنوعی انجام کارهای تکراری و یکنواخت دیگر به وسیله انسان‌ها انجام نمی‌شود که این همان قسمت دلنشین جریان است.

همانگونه که می‌دانید از چند دهه پیش بهره برداری از رایانه های شخصی، شبکه جهانی وب، محیط مجازی، ربات‌ها و تلفن های همراه هوشمند موبایل به یکی از ضروریات زندگی در عصر تازه مبدل شده است. وجود همه این تکنولوژی‌ها و سرگرمی‌ها روند جذب بازار دیجیتال و کسب و کارها را دگرگون کرده است. به علاوه از طرف دیگر پیشرفت این تکنولوژی‌ها باعث شده است که امروزه همه ما ویدیوهایی بسازیم، تصویر‌های سلفی بگیریم، مطالبی را بنویسیم و آن را با میلیون‌ها نفر به اشتراک بگذاریم.

چرا امروزه به “ماشین‌ها” نیازمندیم؟

امروزه حجم محتوا بسیار زیاد است. وانگهی نیز حجم معلومات به روش تصاعدی در حال گسترش است. برای مدیریت این حجم از داده به هوش مصنوعی و ماشین‌هایی با قدرت پردازش قوی نیازمندیم. این بدان معنی است که باید جذب بازار به کمک هوش مصنوعی انجام گیرد. جذب بازار هوش مصنوعی در سه مرحله صورت می گیرد: جمع‌آوری، دلیل‌یابی و رفتار.

  •     جمع‌آوری: حجم اطلاعاتی که بازاریابان با آن مواجه می‌شوند بسیار زیاد است. بدین خاطر برای عملکرد صحیح در جذب بازار به کامپیوترها برای مواجهه و جمع٬آوری این معلومات نیاز است.
  •     دلیل‌یابی: هوش مصنوعی می‌تواند به مقدار فراوانی از معلومات در مقیاس بالا، معنی بخشد.
  •     رفتار: از این مفاهیم برای تولید محتوا و ارسال پیغام برای پیشبرد اهداف جذب بازار استفاده می‌شود.
برای شما هم جالب است؟ :  گسترش فروش، از روش خریداران اینستاگرام

نقش بازاریابی دیجیتال در رشد کسب و کار

افزایش هوش مصنوعی یکی از عوامل افزایش روند جذب بازار دیجیتال است.

ضرورت جذب بازار از روش هوش مصنوعی

با استناد به بررسی ها انجام شده، جذب بازار هوش مصنوعی بینش، آنالیز و تبیین چشم اندازها را قدرت و سرعت می‌بخشد.

۴) ضرورت پرداخت هزینه برای جذب بازار دیجیتال

جذب بازار دیجیتال مجانی نیست. با وجود این عده ای شبکه‌های اجنماعی که برای اهداف جذب بازار مورد بهره برداری قرار می‌گیرند، برای مدت محدودی امکان دارد رایگان باشند. با اینحال بعد از مدتی امکان استفاده رایگان از آن‌ها سلب می‌گردد. اگر نگاهی به تاریخ جذب بازار داشته باشیم می‌بینیم که در دهه نود میلادی کمپانی یاهو از سایت خود برای جذب بازار دیجیتال استفاده کرد. از همان لحظه ضرورت امر جذب بازار دیجیتال برای جذب خریدار مورد استقبال همگان قرار گرفته است.

 

در ابتدا سال ۲۰۰۰ کمپانی گوگل یک گزینه تازه را برای مصرف کنندگان خود معرفی کرد. این گزینه تازه “جستجوی آگهی” است. جستجوی آگهی این امکان را برای مصرف کنندگان خود ممکن کرده است که به جستجوی آگهی‌هایی که در سطح شبکه جهانی وب موجود هستند، بپردازند. با وجود این جذب بازار آنلاین پیش از هرچیز هزینه کمی داشته است. با اینحال امروزه صاحبان شبکه‌های مجازی از روش افزایش روند جذب بازار دیجیتال سود فراوانی به دست می‌آورند.

۵) پخش ویدئوی زنده

امروزه پخش ویدئوی زنده پرفروش ترین روند جذب بازار دیجیتال شمرده می‌شود. شبکه‌های مجازی بسیاری، این امکان را برای مصرف کنندگان ممکن کرده‌اند. با وجود این عده ای مردم ویدئوهایی متعدد و کم حجم را به روش زنده پخش می‌کنند که محتوای کارآمدی ندارند. و از شهرت ویدئوهای زنده می‌کاهند. با اینحال بیاد داشته باشید که هیچ گاه کمیت جای کیفیت بالا را نمی‌گیرد.

۶) ظهور و افزایش الگوریتم‌ها

برای شما هم جالب است؟ :  توانایی کلامی و غیرکلامی در جذب بازار و فروش حرفه ای

الگوریتم‌های گوگل اولین ماشین‌هایی هستند که لیست نتایج جستجو را کنترل می‌کنند. امروزه از الگوریتم‌هایی برای فیلتر کردن ایمیل‌های دریافتی استفاده می‌شود. بدین خاطر معمولا پیغام‌هایی که محتوای تبلیغاتی دارند در پوشه‌ای جداگانه ذخیره می‌شوند. در طرف دیگر بازاریابان عصر دیجیتال علاقه دارند محتوای آگهی آن ها در صدر لیست موتورهای جستجو و ایمیل‌ها قرار بگیرد. بدین خاطر رقابت تنگاتنگی بین بازاریابان دیجیتال و صاحبان شبکه‌ها می باشد.

۷) فعالیت برای جذب بازار موثر

وب‌سایت‌های اجتماعی مطالب فراوانی را در سطح جهانی پخش می‌کنند. وبلاگ نویسان محتوای متفاوتی در عرصه‌های مد، غذا و… تولید می‌کنند. از روش تولید محتوا، صفحات مجازی کسب و کارها، پرطرفدارتر می‌شود. مخاطبان نیز بر پایه اعتبار و اعتمادی که از روش تولید محتوا بوجود آمده، درمقایسه با برند موردنظر وفادار می‌مانند.

این نکته نیز قابل چشم‌پوشی نیست که به هر میزان کمیت مطالب پخش شده در شبکه جهانی وب گسترش یابد، جذب بازار دیجیتال و جذب خریدار پیچیده تر می‌شود. امروزه برندها برای گسترش خریدار و علاقه مندان خود هزینه‌ی فراوانی پرداخت می‌کنند.

راه‌حل

در این بخش، چند راه حل برای مدیریت روند جذب بازار دیجیتال، در این جهان پر تغییر را بیان می‌کنیم:

  •     از ابزارهای هوش مصنوعی غافل نشوید.
  •     از اتوماسیون برای مدیریت و آمارگیری استفاده کنید.
  •     ضرورت آموزش و یادگیری مداوم را بیاد داشته باشید.
  •     قبل از پیاده‌سازی الگوریتم‌ها و انجام اعمال تازه، حتما تست‌های کافی انجام دهید.
  •     جریان کسب و کارتان را در محیط مجازی بیان کنید.

هیچ گاه دست از ایجاد کردن، استنتاج کردن و بازسازی برندارید. از آنجاییکه این عوامل مهمترین راه رسیدن به موفقیت است.

سایت ایران پی پر امیدوار است خبر نقش جذب بازار دیجیتال در افزایش اشتغال مورد استقبال شما قرار بگیرد. شما در بیشتر مواقع این امکان را دارید با ابزارهای سایت که در پایین آمده دوستان علاقه مند را مطلع نمائید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات