کد خبر : 32286
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۱
12 views بازدید

نوشیدن آب کابل خطرناک است

در اخرین اخبار اجتماعی خبری پخش شده مبنی بر اینکه نوشیدن آب کابل خطرناک است. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اخباراجتماعی روز پخش میکنیم. خبرگزاری ها: یک کارشناس مسائل افغانستان گفت، با استناد به مطرح رسمی اداره محیط زیست کابل، آب شرب این شهر در عده ای نقاط غیرقابل‌شرب بوده و شدیدا آلوده است. علیرضا رجایی، کارشناس مسائل افغانستان با بیان این […]

در اخرین اخبار اجتماعی خبری پخش شده مبنی بر اینکه نوشیدن آب کابل خطرناک است. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اخباراجتماعی روز پخش میکنیم.

خبرگزاری ها: یک کارشناس مسائل افغانستان گفت، با استناد به مطرح رسمی اداره محیط زیست کابل، آب شرب این شهر در عده ای نقاط غیرقابل‌شرب بوده و شدیدا آلوده است.

علیرضا رجایی، کارشناس مسائل افغانستان با بیان این که نوشیدن آب کابل برای مردمان این شهر خطرناک است، اظهار داشت، با استناد به مطرح رسمی اداره محیط زیست کابل، آب شرب این شهر در عده ای نقاط غیر قابل شرب بوده و شدیدا آلوده است.

وی با تاکید بر این که آب کابل نه تنها مایه حیات نیست حتی دلیل مرگ‌ومیر در آتی خواهد شد، اضافه کرد، در ۱۰۰ سی سی از آب کابل در بهترین حالت ده‌ها باکتری کشنده می باشد که این عامل دلیل تهدید جان پنج میلیون افغانستانی است.

این کارشناس مسائل افغانستان با اشاره به  این که بهره برداری از ظرفیت دیپلماسی عمومی مخصوصا روابط خواهرشهری‌ها می‌تواند به کمک مردمان جهان برای حل مسائل زیست محیطی بیاید، بیان داشت، با استناد به پیمان خواهرشهری که بین تهران و کابل منعقد شده است، این ظرفیت می باشد که جمهوری اسلامی ایران تجارب ارزنده خود را در حل مسائل زیست محیطی به افغانستان منتقل کند.

سرکنسول سابق ایران در بامیان افغانستان ادامه داد: در سری خواهرشهرها ظرفیت‌ها و تجاربی هست که باید با کمترین هزینه و در شکل‌های مردمی انتقال یابند و هم‌افزا شوند و گره های کور به دست مردم باز شود. با تقویت زیرساخت‌های خواهرشهری و سود‌گیری از توان و آزمایشات جهانی در پیوندهای خواهرشهری است که رابطه دولت ملت، تحکیم و سطح مسئولیت‌پذیری و آگاهی شهروندان پیشرفت می‌یابد.

برای شما هم جالب است؟ :  ورود 2 کتاب تازه به مدارس

رجایی با تاکید بر این که مرکز پیشرفت بین‌المللی خواهرشهری‌های ایران می‌تواند از روش نمایندگی‌های دیپلماتیک دو کشور ایران و افغانستان سخت آب شرب کابل را حل کند، خاطرنشان کرد: مرکز خواهرشهری‌های ایران این  آمادگی را دارد که از تجارب خود  برای خدمات‌رسانی به مردم کابل اعم از احداث تصفیه خانه و مراکز بهداشتی و… به نحو احسن بهره ببرد تا ضمن کمک به هم‌نوعان در افغانستان بازویی کمک‌رسان برای بخش سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران باشد.

مدیرعامل مرکز پیشرفت بین‌المللی خواهرشهری‌های ایران در انتهای تصریح کرد: این مرکز  آمادگی را دارد که در انتقال تجارب در عرصه آب و فاضلاب و احداث تصفیه‌خانه برای پیشگیری از بحران و پیش‌بینی بلایای طبیعی تشریک مساعی ضروری را صورت دهد.

لینک خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات