کد خبر : 40923
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۳
11 views بازدید

نومی راپاس؛ بازیگر مو کوتاه و سخت کوش هالیوود

نومی راپاس؛ بازیگر مو کوتاه و سخت کوش هالیوود نوشته ای ست که در خبرگزاری ها در باب سینما پخش شده است . امیدواریم در بیشتر مواقع با ایران پی پر همراه باشید. روزنامه بانی فیلم: ستاره سوئدی سری فیلم‌های اصلی «دختری با خالکوبی اژدها» از برنامه تازه و شدیدا سختش برای نت فلیکس، «بیگانه» ریدلی اسکات و دیوید فینچر بیان میکند. با استناد به […]

نومی راپاس؛ بازیگر مو کوتاه و سخت کوش هالیوود نوشته ای ست که در خبرگزاری ها در باب سینما پخش شده است . امیدواریم در بیشتر مواقع با ایران پی پر همراه باشید.

روزنامه بانی فیلم: ستاره سوئدی سری فیلم‌های اصلی «دختری با خالکوبی اژدها» از برنامه تازه و شدیدا سختش برای نت فلیکس، «بیگانه» ریدلی اسکات و دیوید فینچر بیان میکند.

با استناد به گفته ایندپندنت، نومی راپاس امکان دارد سختکوش‌ترین بازیگر هالیوود باشد. این ستاره مو کوتاه سوئدی که یک بعد از ظهر در هتلی در مرکز شهر لندن نشسته، اخیرا کار فیلمبرداری دو فیلم تازه را تمام کرده که ایشان را از لس‌آنجلس تا رم برد و با گذر از پایتخت کشورش، بالاخره به لندن، شهری که ایشان آن را خانه می‌خواند، رساند. به عبارت دیگر، نومی راپاس به تعطیلات احتیاج دارد.

 

 

این بازیگر سخت کار بیان می کند «من خیلی به این مسئله عادت دارم، عاشق کارم هستم، با اینحال این اولین باری است که حس می کنم واقعا نیاز به کمی استراحت دارم.»

اگر یک نگاه به بروزترین برنامه ایشان یعنی «چه اتفاقی برای دوشنبه افتاد» بیندازید که روز جمعه هجدهم آگوست از روش نت فلیکس پخش شد، می‌بینید که منظورش چیست. در این فیلم تریلر علمی تخیلی که به وسیله تامی ویرکولا کارگردانی شده، راپاس با وظیفه عظیم وارد شدن به خاطر نه یکی، حتی هفت خواهر چندقلوی یکسان مواجه شد. این خواهرها وانمود می‌کنند یک نفر هستند تا از دست یک سازمان شریر که با اسم «دفتر واگذاری کودکان» شهرت دارد و ویلم دفو و گلن کلوس مسئولیت هدایت آن را بر عهده دارند، جان سالم به در ببرند.

گستره این مساله، هم از لحاظ فیزیکی هم احساسی، بر بازیگر اول این فیلم پنهان نبود. راپاس بیان می کند: «یادم می آید برای بیشتر بازه فیلم در یک اتاق با پرده سبز تنها بودم و تنها یک گوشی داشتم که دیالوگ های از قبل ضبط شده بیان میکرد.» این تجربه ای بسیار باورنکردنی و سخت برای ایشان بود. ایشان بیان می کند: «هر روز ساعت چهار صبح در باشگاه بودم و ساعت شش می آمدند دنبالم. برای شام بیرون نمی‌رفتم و هیچ کس را نمی‌دیدم. در حباب خودم زندگی می کردم. حتی یک میلیمتر هم فاصله فراوانی در ذهنم نبود، تمام تمرکزم روی آن خواهرها بود. این فیلم به راستی من را تا افراطی‌ترین و شدیدترین ورژن خودم تا اینجای کار جلو برد. برگشتم و به نظرم به هشت یا نه فیلم جواب منفی دادم.»

برای شما هم جالب است؟ :  پردرآمدترین چهره های مشهور هالیوودی (تصویر)

ایشان روزی را به خاطر می آورد که بعد از چند هفته تنهایی، دفو سر صحنه برگشت. «ویلم بعد از ۱۰ هفته برگشت و در ۹ هفته قبل تنها خودم بودم و تا آن موقع دیگر حسابی باورنکردنی و غریب شده بودم، گریه می‌کردم و می گفتم خیلی خوشحالم که تو اینجایی. خیلی برای خوشحال کننده بود که از نو می توانم با یک انسان دیگر باشم.»

این تجربه فراگیر یک شخصیت دیگر را به خاطر می‌آورد، شخصیتی که ممکن است راپاس بهتر از همه به خاطر آن مشهور است: لیزبت سالاندر در اقتباس سوئدی سه گانه «هزاره» استیگ لارسون که فیلم اولش «دختری با خالکوبی اژدها» کالا سال ۲۰۰۹ بود. این نقشی بود که ایشان را مبدل به «یک دیوانه کامل» کرد.

 

نومی راپاس؛ بازیگر مو کوتاه و سخت کوش هالیوود

راپاس بیان می کند: «آن برنامه هم یک سال و نیم بود. ما هر سه فیلم را پشت سر هم ضبط کردیم و من داغان شده بودم. فیلمبرداری فیلم سوم را تمام کردم و یادم می‌آید که تهیه کنندگان آمدند و همه داشتند جشن می‌دریافت کردند. با اینحال من باید می‌دویدم طرف دستشویی تا بالا بیاورم. بدنم داشتم لیزبت را طرد می‌کرد. من هیچ وقت آنقدر مریض نمی شوم با اینحال آن روز نمی توانستم روی پاهایم بایستم. مانند یک جن گیری فیزیکی بود.»

راپاس نظری در باب بازسازی سال ۲۰۱۱ دیوید فینچر از این سری ندارد که رونی مارا در آن نقش‌آفرینی می کرد (با هیچ کدام از این دو نفر ملاقات نکرده است) و تنها علتش برای این کار هم شعار اصلی اش در بازیگری است: هرگز خودت را تکرار نکن.

برای شما هم جالب است؟ :  اکران فیلم پریناز و گریم بینهایت دلنشین بازیگرانش (تصویر)

ایشان بیان می کند: «به نظرم همه شان می دانستند که سفر من با لیزبت به انتهای رسیده است. من هرگز به عقب نگاه نمی‌کنم از اینرو برای من آن بخش به انتهای رسیده بود. اکنون آن ها دارند برای فیلم چهارم بازیگر انتخاب می‌کنند و یک لیزبت تازه دارند و در حقیقت چند نفر از دوستان خودم برنامه ریزی شده است تست بازیگری بدهند و به من زنگ زده‌اند تا به آن ها راهنمایی کنم.»

ایشان اضافه می کند: «با اینحال آن ورژن خودم بود. ایشان در من زندگی می کرد. یک نوع جریان عاشقانه بین ایشان و من است و تنها بین خودمان است از اینرو نمی توانم واقعا به کس دیگری در این کار کمک کنم.»

راپاس امکان دارد هرگز بازسازی این فیلم را تماشا نکند با اینحال این دلیل نمی شود ایشان به هیچ وجه نسبت بوجود آن احساس تلخی داشته باشد و بیان می کند رونی مارا «بازیگری محشر» است و از این لذت برد که قبل از فیلمبرداری ورژن خودش، نیلز آردن اوپلف کارگردان فیلم، ایشان را وادار کند فیلم «زودیاک» ساخته فینچر در سال ۲۰۰۷ را تماشا کند که برایش الهام دهنده بود. «ایشان در جهان خودمان بود! وقتی شنیدم ایشان دارد این فیلم را بازسازی می کند به نظرم خیلی فرضیه خوبی رسید.»

این بازیگر برای مدتی کوتاه از کد حرفه ای‌اش فاصله گرفت و در فیلم «بیگانه: کاوننت» سال ۲۰۱۷ ریدلی اسکات از نو در نقش دکتر الیزابت شاو که در «پرومتئوس» هم آن را ایفا کرده بود، ظاهر شد. سردرگمی فراوانی حول محور نقش ایشان در این فیلم شکل گرفته چون پیش از هرچیز تصور می شد نقش بسیار پررنگ تری داشته باشد، با اینحال ایشان بالاخره این مسئله را روشن کرده و حدس و گمان ها را شدت بخشیده که امکان دارد شخصیتش در یک پیش سود بعدی دیگر هم بازی کند.

برای شما هم جالب است؟ :  خداحافظی آزاده نامداری و انتشار تازه ترین پستهایش

 

نومی راپاس؛ بازیگر مو کوتاه و سخت کوش هالیوود 

راپاس بیان میکند: «من اصلا قرار نبود در آن فیلم بازی کنم با اینحال به نظرم ریدلی علاقه داشت یک نوع پل بین فیلم ها بسازد. من ۱۰ روز بود که در سیدنی سرگرم فیلمبرداری بودم و از ایشان پرسیدم بسیار محشر برنامه ریزی شده است بمیرم دیگه؟ می خواهی الیزابت را بکشی. ریدلی هم گفت هممم. آدم هرگز نمی داند ایشان چه کار می خواهد بکند. یک راز کامل است و خیلی ایشان را علاقه مندم.»

ترجمه ایتالیایی اسم خانوادگی راپاس نشان از رفتار کاری دقیق ایشان دارد: «پرنده شکاری». ایشان شرح می دهد که چگونه مسئله نبرد برای برابری سود بین زنان و مردان در هالیوود دلیل شد ایشان مبدل به یک نیروی تک نفره زنانه شود. «راستش را بگویم، در وهله‌ای تصمیم گرفتم هرگز خودم را با اسم یک قربانی نبینم. تصمیم گرفتم وارد حریق بشوم و هرگز منتظر مردم نمانم که پیش من بیایند. من تست بازیگری نمی دهم؛ در کل زندگی ام پنج تست بازیگری داده ام. اگر من با کسی ملاقات کنم، با هم رابطه برقرار می کنیم و یک برنامه پیدا می کنیم. از اینرو من تا حدود خیلی فراوانی موتور محرک خودم هستم.»

نشانی هم از متوقف شدن ایشان به چشم نمی خورد و این بازیگر تا تابستان آتی برنامه کاری بطور کلی پری دارد. غیر از فیلم «روشن» دیوید آیر و «استکلهم» که در آن ایشان کنار اتان هاوک نقش آفرینی می کند، ایشان برای یک فیلم بیوگرافیکی در باب ماریا کالاس ساخته نیکی کارو کارگردان «نهنگ سوار» به دریا می زند.

ایشان می خندد و چهره اش روشن می شود. بیان میکند «من معتاد هستم. بازیگری مواد من است. بهترین حرفه دنیاست.»

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات